Joeker81

Regisztráció: 2021. január 6. (1 év)

Születési év: ?

Revenge
A bosszú
4 2022-01-23 3,4

2022-01-25 21:07:01 Nobody (2021) / Senki Joeker81 (4) #23

Én ezt nem nevezném a klasszikus értelemben vett kémfilmnek. Itt pár tenni vágyó hétköznapi fiatalról van szó akik munkájukból adódóan közel kerültek a tűzhöz, és talán lehetőségük lett volna beleszólni a háború menetébe/megakadályozni azt.

2022-01-22 13:21:55 [Vapiti 2021] Joeker81 #64

Bíztam benne, hogy kerül be magyar film is a jelöltek közé. Ami egyértelmű volt, hogy ha jut is be, akkor az dráma lesz, mert ebben az évben (is) ebben voltunk a legerősebbek. De kíváncsi lennék, hogy miért pont a Külön Falka jutott be Rengeteg: Mindenhol látlak, Természetes fény, Hasadék szerintem legesélyesebb négyes közül. Gondolom nüanszokon múlhatott, hogy egyik vagy másik lesz, mert eléggé kiegyensúlyozott volt szerintem érdeklődés szempontjából mindegyik mű. De vajon mi lehetett a döntő? Aktuálisabb? A nézők könnyeben tudtak azonosulni a cselekménnyel, szereplőkkel? Mindenesetre örülök, hogy egész jó évünk volt magyar filmes felhozatalból. Remélem a jövő évünk is minimum ilyen lesz. Szerintem egész biztatóan indult Az unokával.

Hibátlan látlelet az emberi aljasságról és idiotizmusról, ami teljes mértékig, változatlanul és fájdalmasan aktuális.

2022-01-19 00:24:47 The Physics of Sorrow (2019) Joeker81 (5) #1

Amikor a különböző művészetek egy pontban találkoznak, akkor abból általában varázslatos dolgok születnek. Itt megtekinthető.

2022-01-14 14:42:46 Vad víz - Aqua Hungarica (2021) Joeker81 (4) #1

Ingyenes megtekinthető itt.

2022-01-14 14:31:59 [Programajánló] Joeker81 #19

V. Blue Danube Nemzetközi Filmfesztivál

Ötödik alkalommal rendezik meg a Blue Danube Nemzetközi Filmfesztivált Bécsben és Budapesten 2022. január 16. és 23. között.

A Blue Danube Nemzetközi Filmfesztivál elkötelezett abban, hogy elhozza a világ legfrissebb rövidfilmes termésének a legjavát a magyar és az osztrák nézőknek, a programban rendszeresen helyet kapnak nagy sikereket elért, köztük Oscar-díjra, Európai Filmdíjra jelölt alkotások.

A fesztivál filmjeinek vetítése idén Bécsben és Budapesten moziban, valamint Ausztriában és Magyarországon online is lesz, mely szakmai vitafórummal is kiegészül, rövidfilmes rendezők, producerek, fesztiválszervezők és állami döntéshozók között. A versenyprogram filmjeit Bécsben az Amerlinghausban, Budapesten, az Art+Cinema moziban élőben is vetítik.

Idén 1026 filmet neveztek 90 országból, melyből az előzsűri 59 filmet juttatott a versenyprogram 7 szekciójába, köztük két magyar alkotást is: Baranyi Benő Anja, valamint Chilton Flóra Még emlékszem című műveit. A magyar rendezők két Oscar-jelölt, egy Cannes-i Arany Pálma-díjas és kilenc, Európa Filmdíjra jelölt filmmel versenyeznek.

Idén 6 nagyjátékfilm is versenyez, köztük a részben magyar érdekeltségű Fűzfa, a legutóbbi Berlinalén a zsűri különdíját elnyert vietnámi Taste, továbbá négy rendezőnő filmje, két argentin, egy grúz és egy francia alkotás, mely filmek sikeresen szerepeltek idei A-kategóriás fesztiválokon.

A fesztivál különlegessége az AR-technológia (kiterjesztett valóság) alkalmazása, ezzel új élményt kínálva a nézőknek. Mindazok, akik letöltik az ingyenes “AR Go” mobil alkalmazást és a mobiltelefon kameráját 1000, 2000, 5000 forintos, vagy 5, 10, 20 eurós bankjegyre irányítják, a telefon kijelzőjén nézhetik meg a kilenc, egyperces rövidfilmet a technikai újdonságokra fogékony filmrajongók.

A nemzetközi zsűri tagjai idén Delphine Leoni francia producer és filmrendezőnő, Ayabonga Magwaxaza filmrendező Dél-Afrikából, Mariangela Martínez Restrepo kurátor, fesztiválszervező Argentínából, Danski Tang kínai származású, jelenleg az USA-ban élő animációs filmrendező és Gelencsér Gábor az ELTE habilitált egyetemi docense, Balázs Béla-díjas filmesztéta.

A nemzetközi zsűri mellett egy diákzsűri is dönt az általa legjobbnak tartott filmről. A zsűri tagjai filmes szakokra járó egyetemisták, név szerint Somogyi Liza, Hendrick Leah, Jordi Leila, Fürst Luca, Makádi Maya, Nagy Blanka Ágnes, Hajmási Péter, Emődy Botond és Huszár Dávid.

A teljes program a fesztivál honlapján tekinthető meg, a versenyprogramra jegyeket a honlapon vagy a moziban lehet váltani: https://www.bluedanubefilmfestival.hu/official-selection. (magyar.film.hu)

2022-01-13 00:19:52 Imposztor (2021) Joeker81 (5) #1

"El kellett vennem a fényedet, hogy jobban láss!" ...néha erre mindenkinek szüksége lenne.

Az igenre szavaztam, mert régen rossz lenne, ha a nemek száma győzne bármilyen művészetet kirekesztő kérdésben...

2022-01-07 01:17:22 8MM (1999) Joeker81 (3) #9

Újranéztem, mert az évek alatt sokat kopott bennem ez a film. Azonban én sokkal jobbra emlékeztem, mint ami valójában. Schumacher kísérletezett, de ezúttal nem találta meg igazán a hangját, ami mondjuk az Egyenesen át és az Összeomlás esetében tökéletesen sikerült. Pedig minden adott volt egy igazán egyedi filmhez. Azonban nem elég bátor, nem elég örült (leszámítva a zeneválasztást), nem elég mély és sötét, emellett túlságosan is célt tévesztően csapongó és darabos. A téma, valamint az átlag emberek számára tabuként a periférián létező, sötét pincékbe szorul zárt közösség világa és azt kiszolgáló eszközök és karakterek megvoltak hozzá, mégsem szállt alá a pokol legmélyebb bugyraiba. Nem volt meg Nic Cage karakterének metamorfózisának igazán erős íve és hatása sem, azaz, hogy miként lesz egy átlagos, tisztességes, pedáns mintaapából és férjből - kinek egyetlen bűne a cigizés - aki kénytelen alámerülni ennek a zárt világnak a legmocskosabb pöcegödrébe, egy szellemileg és fizikailag is teljesen összetört figura, aki a végére már megkérdőjelez minden körülötte lévő jót, aki szinte lecsupaszított és megrontott lélekkel olvassa el annak az embernek a köszönő sorait, akit végül saját lényegét is hátrahagyva mentett meg, kinek megnyugvást adott. Nagyon sajnálom ezt a filmet, mert tényleg nagyot üthetett volna, de ahelyett, hogy húsba vágna és szaggatna, csak a felszínt kapirgálja.