pointless

Regisztráció: 2021. január 5. (3 hét, 1 nap)

Nem: ?
Születési év: ?
Lakhely: ?

El abrazo de la serpiente
A kígyó ölelése
1 2021-01-19 2,6
Madagascar: Escape 2 Africa
Madagaszkár 2.
3 2021-01-17 3,2
Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan
Borat utólagos mozifilm
4 2021-01-16 3,3
Ocean's Thirteen
Ocean's Thirteen - A játszma folytatódik
4 2021-01-15 3,4

Nem olyan rossz ez. Vannak benne poénok, az öncélú gusztustalanság kevesebb mint a Cohen-életmű többi darabjában. Valójában nem is a Boratra, hanem inkább a Who is America?-ra emlékeztetett jobban.
Viszont úgy tűnt nekem, elég sok scripted jelenet volt benne, vagy nem tudom egyes helyzetekben hogy magyarázták a stáb jelenlétét. Én meg szeretem tudni, hogy valami scripted vagy nem ,mert attól függ, hogy vicces-e. Hármas és négyes között.

De azért még mindig szeretem SBC-t, mert hajlandó kockázatot vállalni a filmjeiért (letartóztatások, golyóálló mellényt is viselt 1-1 jelenetben), függetlenül attól, hogy jó-e a film.

2021-01-14 07:51:53 John Q. (2002) / Végszükség pointless (3) #7

Nem tudom, hogy 2002-ben újszerű volt-e ez, de most láttam és mára már kb. mémmé vált az, hogy az amerikai egészségügyi rendszer azért nem a legjobb. A film nagyjából teljesen erre épül,így kicsit érdektelen, és ahogy említették már, kicsit giccses, kicsit gyenge történet. Némiképp azért szórakoztató volt. Egyszer nézhető.

A film erőssége valóban az atmoszféra. Egyszerűen csak úgy jó nézni. Viszont a történet kicsit üres. Talán csak én voltam vak a meglátására, de azért kicsit filozofikusabb alkotást vártam, valamit, amit értelmezhetek a saját életemre, vagy kérdéseket vet fel a saját világlátásommal, de ez most nem jött át.
A JOI-szál jó volt, lehet meg is néztem a Her-t, ami azért fajsúlyosabb a témában.
(apró személyes csalódás, hogy voltam benne statisztaként, de nem látszom :(

2021-01-11 17:47:21 Grimsby (2016) / Agyas és agyatlan pointless (3) #21

A borzalmas magyar cím azért valamennyire ráillik Sacha Baron Cohen személyére és munkásságára. Az elborult, botrányos poénok között azért tud ő nagyszerű társadalomkritikát is megfogalmazni. Csak nem ebben a filmben, merthogy itt az agyas részét otthon felejtette. A poénok közt sok jó és sok rossz is van, kapunk cohenes végletes polgárpukkasztást is, ami itt sajnos tök céltalan. Meh...

2021-01-07 09:09:54 Oscar (1991) pointless (4) #33

Középszerű vígjátékra számítottam és pozitívan csalódtam! Végigröhögtem majdnem az egészet, ami nálam ritka. Fordulatos történet, ami persze itt-ott lyukas, de az egész stílusa és humora elviszi a hátán.
Gyenge pontja nálam a táska körüli események, ami egyrészt klisé, másrészt komolyan senki nem néz bele, mielőtt elviszi, miután már tudják, hogy több is van és tizedjére cserélik el?

Pár poénon hangosan felröhögtem, de sajnos túlsúlyban voltak a fárasztó/bugyuta/cringe pillanatok. A stílusról a Monty Python, a mindenbe belerúgásról és viccet csinálásból (inkvizíciós jelenet) meg a South Park és Sacha Baron Cohen jut eszembe. Csak amíg ezek mondani akartak valamit, vagy ha nem is, legalább elgondolkodtatni vagy kérdést felvetni, addig úgy tűnik, Mel Brooksnak nem igazán voltak gondolatai a jelenetekkel kapcsolatban, eléggé üres az egész.

Másfél óra ökörködés, amivel önmagával nincs baj, de ehhez meg nem elég vicces.