4minute

Regisztráció: 2021. január 1. (1 év, 4 hónap)

Nem: ?

3 2022-01-02 3,6
The Simpsons Movie
A Simpson család - A film
1 2022-01-01 4,0
Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt
5 2021-12-29 3,6

Eltúlzott Sorrentino legjobbjának nevezni. A képek, színészek, hangulat, hozzák a nívót, de a sztori... ezt a filmjét sok másikkal ellentétben egész biztos nem fogom újranézni. Egy nagy bölcsesség biztos csak: fütty fürütty.

2022-04-03 00:51:21 Lunana: A Yak in the Classroom (2019) 4minute (3) #2

A tájban és emberekben rejtöző szépség miatt érdemes, de sok baj van, már nem is a low budget miatt hanem a rendező/főszereplő igényei és hozzáállása miatt. A banalitás olyan nyilvánvaló és indokolatlan már rögtön a legelején hogy jaj.
Nyitó jelenetnek jó lesz az hogy felvesszem hogy vizelek mert, nem is értem miért is? Távoli kompozició: a yakkot fejik, a fejőnő feláll... Közeli: a fejőnő beszél a háttérben a yakk kimegy a képből... majd ismét az első távoli kompozició, a fejőnő visszaül a yakhoz... ahhoz a yakhoz aki az előbb odébb állt. hát ezt köszi. Amatőr rendezőnk további komoly problémái: sáros lesz az új cipője, lemerül az mp3 lejátszója... why?wtf.

2022-01-31 13:12:35 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] 4minute #26300

Kardos ba**zos

Áthelyezve a(z) The Last Duel topikból.

Túlértékelt, középszerű és egy jó poén sincs benne.

2021-12-27 20:34:40 Finch (2021) 4minute (3) #5

jó hosszú reklámfilm lett.

2021-11-08 06:25:24 The Irishman (2019) / Az ír 4minute (2) #61

Hosszú. Hosszan elnyújtott cigiszünetek közötti mellébeszélésekkel tarkított diskurzus, arról hogy az van ami van... amellett hogy persze hosszú is. Terjengős gengszter barokk, ami néhol már zavaróan lapos... Fecsegő, de nem az a Fecsegő! Ennél a résznél már nem tudtam hogy önmagát parodizálja-e a film. Bizonyos körökben legalább annyira népszerű és kultikus lesz, mint amennyire hosszú.

2021-06-06 15:58:03 The Father (2020) / Az apa 4minute (5) #20

Nehézsúlyú film. A téma választás miatt érdemes megnézni pontos ábrázolása a demencia lefolyásának. Ha van kapcsolatod demens beteggel akkor kötelező. Van egy tipikus emberi reakció, ami nekem is többször eszembe jutott amikor kezdeti fázisban lévő demens beteggel találkoztam "nem hiszem el, hogy nem direkt csinálja". Ezt jó esetben az ember nem mondja ki és akkor nem bánja meg később. A leépülés fokozatos, emiatt esetenként egészségesnek tűnő ember trollkodásának látszatát is keltheti a beteg. Különösen pontos a film ábrázolásában, hogy a régi emlékek olyannak tűnnek demens emberek számára mintha nemrég történtek volna, miközben arra sem tudnak visszaemlékezni hogy mik történtek aznap. A beteg állapotának romlásával komikusból ilyesztő horrorba csaphat át egy ilyen kapcsolat... Reménytelen süllyedés az emlékek mocsarába, ami a paranoid téveszméken át a teljes összeomlásig vezet. Rávilágít a dignitás és a létezés közötti különbségre. A részvétlen segítők gesztusai kegyetlenségnek, az őszinte empátia pedig teljes őrületnek hat.
Napokkal később, a fim megnézése után is felmerült bennem a kérdés hogy mit ér az orvosi eskű egy ilyen helyzetben?

Érdekes hogy megint kiderült egy hasonló eset... ők 85-ben születtek és szintén az emberkisérlet áldozatai.

2021-02-18 11:57:21 Bombshell (2019) / Botrány 4minute (?) #36

Hatásvadász szenzáció hajsza, avagy a hatalmi játszmákról bulváros könnyedséggel.

Tárgyiasított csereszabatos kirakati próbababák tükrökkel és kamerákkal körbevéve és a minden hájjal megkent istenkomplexuszos torzó, aki a hatalomtól megrészegülve pöffeszkedik és élvezi a szervilisei társaságát.

A karakterek ábrázolása azért sekélyes, mert valóban üresek és felületesek. Van akinek az minden álma hogy szépségkirálynőként harcoljon a világbékéért, van akinek az hogy hírolvasóként megkapja a neki járó figyelmet. Ismerős?

A törtető ambiciók, a hírnév és a hatalom megszerzésért folytatott versenyt az nyeri akinek rövidebb a szoknyája. Igaz a szoknyát esetenként feljebb kell húzni, a bugyit meg lejebb tolni.
Ki az aberrált? Az aki ezt kéri, vagy az aki mindenáron megteszi ezt az első helyért?
A világegyetem nagy kérdései. Bumm.

2021-02-10 08:15:11 Palm Springs (2020) 4minute (5) #22

Groundhog Day pepitában, erkölcsi tanulságok nélkül. Van helyette popartos színes életérzés, ahol sivár életörömük találkoznak az érzelmi kapcsolatok abszurditásával.
It's a wonderful li(f)e.