4minute

Regisztráció: 2021. január 1. (4 hónap, 1 hét)

Nem: ?

4 2021-02-12 4,1
Palm Springs

5 2021-02-08 3,6
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
4 2021-02-05 3,0

5 2021-02-03 4,1
Seven Worlds, One Planet
Hét világ, egy bolygó
5 2021-02-03 ?

Érdekes hogy megint kiderült egy hasonló eset... ők 85-ben születtek és szintén az emberkisérlet áldozatai.

2021-02-18 11:57:21 Bombshell (2019) / Botrány 4minute (?) #36

Hatásvadász szenzáció hajsza, avagy a hatalmi játszmákról bulváros könnyedséggel.

Tárgyiasított csereszabatos kirakati próbababák tükrökkel és kamerákkal körbevéve és a minden hájjal megkent istenkomplexuszos torzó, aki a hatalomtól megrészegülve pöffeszkedik és élvezi a szervilisei társaságát.

A karakterek ábrázolása azért sekélyes, mert valóban üresek és felületesek. Van akinek az minden álma hogy szépségkirálynőként harcoljon a világbékéért, van akinek az hogy hírolvasóként megkapja a neki járó figyelmet. Ismerős?

A törtető ambiciók, a hírnév és a hatalom megszerzésért folytatott versenyt az nyeri akinek rövidebb a szoknyája. Igaz a szoknyát esetenként feljebb kell húzni, a bugyit meg lejebb tolni.
Ki az aberrált? Az aki ezt kéri, vagy az aki mindenáron megteszi ezt az első helyért?
A világegyetem nagy kérdései. Bumm.

2021-02-10 08:15:11 Palm Springs (2020) 4minute (5) #22

Groundhog Day pepitában, erkölcsi tanulságok nélkül. Van helyette popartos színes életérzés, ahol sivár életörömük találkoznak az érzelmi kapcsolatok abszurditásával.
It's a wonderful li(f)e.

2021-02-07 13:36:19 Dark Waters (2019) / Sötét vizeken 4minute (5) #22

Se nem látványos, se nem vidám, ha kicsit is érdekel a környezetvédelem, a fogyasztóvédelem és a nagyvállalatok által elkövetett bűncselekmények akkor a történet miatt érdemes.
Kisebb csoda hogy meg lett filmesítve a sztori, mivel az érintett cég (DOW) jelenleg is szerepel a Fortune 500as listán.
Mára a "free from PFOA" jelzés az összes Dupont serpenyőn szerepel. A PFOA, PTFE anyagok viszont ma is ott vannak az olcsó kínai serpenyőkben, jelenleg ők a Dupont teflon serpenyők legnagyobb konkurensei. . A kérdés csak az hogy ki az aki bízik egy olyan cégcsoport termékeiben akik a profitot többre tartják, mint a saját dolgozóik és vásárlóik életét? Szerintem ilyen mentalitással előbb szólnak a marketing osztálynak hogy rakjatok rá plusz egy sort a csomagolásra, mint hogy érdemben cselekedjenek.

2021-02-04 14:34:11 Yesterday (2019) 4minute (5) #34

Hey Dude! :D Kedves mi lenne ha volna és ha mégis... sajnos arra jutottam hogy ha napjainkban jönnének ki az új Beatles számok akkor már nem szítanának se tüzet, se könnyeket... minden nosztalgikus mellékíz nélkül, egy letünt kor remekül megírt dalai, amik akkor és ott voltak értékesek. A tér-idő paradox alapötlete annyira primitiv amennyire jó és eredeti, talán mégis a jó humora miatt érdemes film.

Senki sem ártatlan. A legrosszabb ami egy filmben történhet, hogy ugyanazokat a képkockákat ismételgetik többlet jelentés nélkül. Ez itt többször előfordul, de a történet olyan különös hogy megmenti a filmet a gyenge rendezéstől.

Nem taglalják a filmben, de szerintem a pénz lehetett az egyik oka hogy összevesztek a testvérek, emiatt lett öngyilkos egyikük. A tragédia okai közt elmondják hibásnak a nevelőapát a szigorú neveltetés miatt, magát az áldozatot és az anyját a lelki és genetikai okok miatt, valahogy pont a saját felelőségük marad ki a történetből. A kutatástól pedig valami féle feloldozást várnak.

A kisérlet megalkotóinak bűne nem a filmbéli tragédia, hanem az emertelenség, vagyis az emberkisérlet.
A titkosítás, az információk visszatartása pedig azt erősíti hogy okuk van félni, tudják hogy mit tettek, de a felelőséget nem vállalják érte. Ezt már ismerjük a történelemből.

Még csak egy magyarázat sincs hogy mégis mire volt jó ez az egész!?
Nagy a valószínűsége, hogy a szervezet tagjai se tudják mit akartak ebből a kutatásból kihozni.
Egy elhibázott pszichológiai kisérlet volt, egy komplex "dolog" túlzott leegyszerűsítése.
Figyelembe véve hogy rengeteg időt, pénzt és energiát emésztett fel kínos lenne, beismerni hogy azok a kutatók akik annyira hittek egy hülye ideológiában teljesen feleslegesen tevékenykedtek.

A film abszolut tanulsága: Lehet bármennyi pénzed, ha nem tudod megkülönböztetni a megismerhetőt, a megismerhetetlentől akkor csak egy szegény hülye maradsz.

Nyetflix. A sakk természetesen csak köret a filmben, ne aggódjon senki amiatt hogy végig kell néznie egy "unalmas" sakk partit elejétől a végig, amiben 10 percig gondolkoznak egy lépésen. Igaz abból kiderülhetne hogy mitől olyan zseniális a főszereplő, mint ahogy sztárolják a médiában. A narráció sokat dobott volna a stratégiai részeken, de így olyan mintha a forgatókönyv író sem értené a játékot mélységében, vagy még rosszabb, kivágták hogy "izgalmas" maradjon. Lejátszották a partit "oszt kész". Az egyik fontos partinak pont úgy lett vége mint egy botnak. Snitt és most kapcsoljuk a kocsmát.