m.kaladze

Regisztráció: 2020. december 21. (1 év, 11 hónap)

Rendezők: George Lucas, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Sergio Leone
Színészek: Al Pacino, Andy Garcia, Bruce Willis, Eddie Murphy, Robert De Niro, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Tom Hanks, Val Kilmer
Műfajok: akciófilm, animáció, dráma, életrajzi film, thriller, vígjáték, zenés film
Országok: amerikai, cseh, csehszlovák, jugoszláv, magyar, szlovák
Korszakok: 1930-2022

Das Wunder von Bern
A berni csoda
4 2022-11-19 3,1
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd
Dumb és Dumber: Miből lesz a dilibogyó?
1 2022-11-19 1,8

2022-11-29 02:08:22 Mortal Kombat (1995) m.kaladze (3) #23

A játék 5 csillag, a színészek kiválasztása 5 csillag Johnny Cage is tetszik bár mindig Van Dammeot képzeltem oda, Sonya karaktere nos a csaj szép és jól verekszik csak túl sok benne ez a beképzelt feminista duma, ha kell segítség majd én szóllok atyám, a történet 2 csillag, verekedés 3 csillag mivel a fiatalokat is megcélozta megértem mégis hiányzik a vér és a Fatality, össz 3 csillag vagy ha úgy tetszik 5 pont a 10ből.

2022-11-29 01:15:16 Mannequin (1987) / A próbababa m.kaladze (5) #5

Gyerekkori emlék nekem A manöken címmel volt meg anno VHS-en.

1. magyar változat
A manöken
szinkron (teljes magyar változat)
moziforgalmazó: Mokép (Rt.)
VHS-forgalmazó: VICO
látogatói értékelés (3 db): -.-

2. magyar változat
Próbababa
szinkron (teljes magyar változat)
szinkronstúdió: Zone Stúdió
látogatói értékelés (5 db): -.-

forrás www.iszdb.hu

2022-11-29 01:11:44 Trading Places (1983) / Szerepcsere m.kaladze (5) #5

Nekem itt kivételesen nagyon tetszett az első szinkron is Jakab Csaba is szuper munkát végzett, ahogy Rudolf Péter is az Aranygyermekben és Csankó Zoltán is a Dzsentlemanusban...pár perc kérdése és megszokja az ember...de mindenki tudja amúgy ha Eddie akkor Dörner György..

2022-11-23 23:39:58 [Filmet keresek] m.kaladze #3099

hiányolok itt egy filmet A szabadság fiai, szokták még Karate tigris 4-nek is hívni Cynhia Rothrock a főszereplő az eredeti cím Deep Cover illetve Checkmate...magyar cím úgymond kitalált a Rothrockos filmben mert semmi köze a Deep Cover c. filmnek a Karate tigris filmek folytatásához.

Van, aki forrón szereti (1959) a filmtörténelem egyik legjobb vígjátéka Curtis, Lemmon, Monroe. Úgy tudom a történet az alábbi német filmbõl merített Fanfaren der Liebe (1951), ami pedig vagy a Hölgyek elõnyben c. magyar filmbõl (1939) de máshol azt is lehet olvasni hogy a Fanfare d'amour (1935) c. francia filmbõl az originált nehéz megmondani...

Ahogy már elõttem írták, nagyon aranyos film kicsit tényleg emlékesztet az akkori filmek hangulatára gondolok itt az Álom luxuskivitelben c. filmre..mégis egyedi hangulata van. Lehet azért fura Tahi-Tóth szinkron hangja mert tudjuk hogy nem is hasonlítanak Redfordal, és humoristának képzelik el sokan...viszont EHHEZ a filmhez igenis JÓ VOLT mondhat akárki amit akar...Maga a film aranyos de ahogy egy elõttem lévõ írta, csak azonosulni tudok azzal Bár bevallom a nõ karaktere számomra már az idegesítõ szintig jutott (oké, hogy ez csak egy vígjáték, de azért mégis lecsaptam volna, amikor ok nélkül közölte hogy elválik és a férjét (aki fizeti a lakást, míg õ a lábát lógatta) kiüldözte az utcára, és a veszekedés is túl erõsre, egész lelombozóra sikeredett. Késõbb mint egy kis csitrinek az anyuka mondja meg, hogy egy veszekedés nem válság és nem a világ... . Minden negatívum ellenére egyszerû és nagyszerû, nálam 10bõl 10.

Most láttam a Imdb-n hogy a UK vagyis az angol piacra 120 perces változatot dobtak ki így a minisorozatot összevágták filmre.

az első rész ilyen változatokban készült el
4 hr (240 min) (2 parts) - vagyis 2 rész 4 óra
2 hr (120 min) (video) (UK) - 2 órás az angol kiadás
50 min (6 episodes) - 5 óra minisorozatként

a második rész
3 órás

Van előzmény is ami magyar szinkronnal nem jött ki a c. Winds Of War 1983 - Ott Nataly szerepét nem J. Seymour játsza hanem Ali MacGraw (Love Story) Ahogy Byront is más játsza... stb..

2022-11-20 14:27:44 [Általános fórum] m.kaladze #9731

War and Remembrance (1988) - magyarul a Sas Felszáll, van még egy magyar címe: Forrongó világ

2022-11-20 14:17:43 Dalida (2005) / Dalida m.kaladze (4) #1

TV játéknak egész jó és Sabrina Ferilli tényleg jól játsza Dalidát...azért én megnézném a konkurens filmet is amit szintén így hívnak 2016ból ott Dalidát Sveva Alviti játszotta, úgy tudom ahhoz nem készült magyar szinkron sajnos....