PINK(e)03

Regisztráció: 2020. október 25. (2 hónap, 3 hét)

Nem: nő

A legcsodálatosabb dolog
4 2021-01-16 ?
Signs

4 2021-01-16 4,3

Utólagosan is köszönöm a segítséget és az eligazítást! :)

Cím: Speed dating
Tartalom: Egy hétköznapi, édes lány kétségbeesetten keresi a nagy szerelmet, álmai férfiját. Az utolsó lehetőseget is megpróbálja a cél érdekében, a gyors randevúzást. Azonban az abszurdnál is abszurdabb emberek, akikkel itt találkozik, elgondolkodtatják, vajon nem jobb-e a szingli élet.

Szép estét mindenkinek! Lenne egy kér(d)ésem. Szeretnék filmet feltölteni az oldalra, de nekem erre (még) nincs lehetőségem. Hány filmet kéne még felfalnom, hogy elérjem az ehhez szükséges limitet? S ha esetleg nem számhoz van kötve, kaphatnék bármiféle felhatalmazást ehhez?

Az elsőt agyonra dicsértem. Ez már egy kicsit más, szinte ugyanaz, mint az első, csak más a helyszín. Tele van képtelen helyzettel, szerencsétlen gyereket következő karácsonykor is elhagyják valahogyan, de valamiért mégis jó film. Ütnek a jókor és jól elsütött poénok.

A film kétségtelenül a címre hajaz... KÁOSZ. Egyik felesleges képkockáról ugorva a másikra. Tele eltúlzott és -húzott cirkusszal, amelyeket nyálas békülések követnek... És ez megy körbe-körbe. A legjobb szerepet talán Füllencs néni viszi. Az egyik kedvenc jelenetem a "végigrohanok a kórházon, lehetőleg mindennel és mindenkivel összeütközöm - mer mé ne, hisz így sokkal drámaibb - mindezt csak azért, mert időközben rájövök, hogy akit 3 perccel ezelőtt elküldtem a bús ... valaki más miatt, azt most már szeretem". Igaz... van egy-két humoros beköpés a filmben, de ez szerintem édes kevés ahhoz, hogy a film legalább oké legyen.

Minden bizonnyal az egyik legjobb filmmel kezdem meg a kommentelést az oldalon. Számomra kissé kezd megunttá válni, főleg azért, mert minden karácsonykor legalább 2x leadják mindegyik részét. Ennek ellenére zseniális a film, s ha most látnám először, minden kétség nélkül 5 csillagos értékelést érne el nálam. Most 4 és 5 közt ingázom, de a fentiekre hagyatkozva rányomok arra az utolsó csillagra, elvégre csak a TV "súlykolásának" hatására jelölnék kevesebbet, nem pedig maga a film miatt.