franci

A legtöbb helyen a női főszereplő keresztneve a felhasználónevem, ezzel is jelezve a kapcsom ehhez a filmhez. Rengetegszer láttam. Ha az lenne a kérdés, melyiket tartom a legjobb filmnek, mást választanék (valószínűleg a Three Billboards-ot), de most az Eternal Sunshine-é a szavaztom.

2021-02-28 18:38:03 V síti (2020) / Csapda a neten franci (?) #2

"Március 2-án vetítik a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál hivatalos oldalán."
Ha még aktuális.
A reakciók alapján azt hiszem, erősen felkészíthető a gyomor és a tűrőképesség.

előzmény: erasto (#1)

2021-02-27 06:41:19 [Vapiti 2020] franci #123

Esetleg fontosabb(nak vélt) díjátadók kapcsán is lehetne Zoom. Nem lenne rossz együtt tippelni és véleményeket cserélni.

előzmény: Ágó (#121)

2021-02-27 06:37:56 [Vapiti 2020] franci #122

Mellesleg ha jól látom, ez az első duplázás színésznői fronton, és egymást követő éveket tekintve is. Scarlett kiengesztelődhet, ugyan sem a Marriage story-ért, sem a Jojo Rabbit-ért nem nyerte el az Oscar-t, de egy nyilván sokkal fontosabb közönség szereti.

2021-02-26 21:24:48 [Vapiti 2020] franci #114

Nos, én nem gondolom, hogy a népszerű filmek közül a Jojo Rabbit lenne a legjobb, bár megvannak a maga erősségei, persze. Ebben a kategóriában kissé elkeserít a végeredmény, de a Férfi Ezüst kárpótol.

2021-02-26 20:14:35 [Szoktál mobilon filmet nézni?] franci #4

Rendszeresen kizárólag sorozatepizódokat, mondjuk vonatozás közben, legutóbb a Barry-t.
Ill. ha láttam már adott filmet, akkor egyéb tevékenységek mellett benyomom mobilon. Persze ilyenkor inkább hallgatom, mint nézem, de amikor figyelek is, mert 1-1 kedvenc jelenet következik, akkor nem zavar, hogy mobilon nézem.

Rámenősnek kell lenned, és te keresed az embereket, akik esetleg feliratkoznak rád. Oké. De ezt hol helyezed el abban a folyamatban, amit öngyógyításnak hívsz? Maga az alkotás, hogy tartalmat hozol létre, ezáltal kifejezed magad, teljesen rendben van. A közzététel is. Viszont azzal, hogy az első kommented megismételted 2 nap múlva, és rögtön egy kazal linkkel promotáltad magad, valószínűleg elriasztottad azt is, aki szánt volna rád az idejéből. A feliratkozókért való kvázi kuncsorgás nálam kifejezetten antipatikus megnyilvánulás, s ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Végül, bár csak az elejébe néztem bele, a témád nem hiszem, hogy itt közönségére fog találni. Azt, hogy animáció, legalábbis én kevésnek érzem a létjogosultsághoz.
(Ha nem megfelelő a kommentem, természetesen mehet OFF-ba.)

előzmény: c0m1n65un (#844)

2021-02-17 17:54:46 Godmothered (2020) franci (2) #1

A Cruella mellett futottam bele az előzetesébe. Bár csak egy szem értékelés van itt, ha látta még valaki, nyilatkozna, hogy a kifejetten rossz filmek táborát erősíti, vagy gyerekekkel megtekintve egy nagykorú agya azért nem fog kisülni tőle?

2021-02-17 17:51:15 Cruella (2021) / Szörnyella franci (?) #1

link
Kijött a trailer. Kedvelem Emma Stone-t, de ez nem húzott be első körben.

2021-02-16 09:02:26 Védelem alatt (2020) franci (4) #1

link
Itt megtekinthető.

2021-02-16 08:54:07 [JÁTÉK] franci #45647

3. Sülve-főve

előzmény: moe (#831)

2021-02-14 20:42:25 [JÁTÉK] franci #45594

6. Charlotte Grey (2001)

A Kontroll nélkülben is szereplő Zengel miatt nézném meg. Elviszik az alakítások a filmet?

Ha a közös nézés problémás is, a megvitatást jó ötletnek tartom. De akár az összes jelöltét, addig még pótolható, kinek, ami kimaradt. Nekem kifejezetten hiányoznak a mozik utáni nagybeszélgetések. Viszont lehetne olyan formában, amit később bárki vissza tud nézni esetleg, akinek a részvétel nem megoldható.

2021-02-13 08:04:05 [Tévésorozatok] franci #3918

Máshol fejtettem ki, hogy én igyekszem külön kezelni a színészt, mint alkotót, és a színészt, mint embert. Ezért is néztem volna meg ugyanúgy Spacey-vel is az All the money in the World-öt, ahogyan Plummerrel tettem. Bírom Carano-t a vásznon, és ugyan a maszkellenességével nem értek egyet, még azt is csíptem valahol, hogy nem kért emiatt bocsánatot, és nem térdelt be, ahogy sokan, miután kritizálják az álláspontját. De az elmúlt napokban tett megszólalásai és IG story-jai után nem tehette meg a Disney, hogy nem rúgja ki. Ha megtart egy ilyen elvekkel rendelkező és a haláltáborokból viccet űző embert, azzal kiáll az értékrendje mellett. És van az a határ, ahol ezt nem teheti meg. Nyilván bánom, hogy Dune karaktere nélkül folytatódik a Mandalorian, de Carano nyilatkozatai után ez volt a helyes döntés. Azt nem tudom, mennyiben volt direkt provokáció, és mennyiben szimplán hülye...

2021-02-12 14:44:01 [Ha brit humor, akkor... ?] franci #2

Vártam már, hogy ez a kérdés kikerüljön, és a lista felére vághassam rá a pluszot. + The IT Crowd és a Blackadder is csúszott.

2021-02-12 13:28:02 [Vapiti 2020] franci #90

Vígasztal is! Köszönöm az infót.

előzmény: cucu (#89)

2021-02-12 12:51:48 [Tévésorozatok] franci #3915

Mit szólsz Gina Carano kirúgásához?

előzmény: Kempesbaba (#3908)

2021-02-12 12:48:40 [Vapiti 2020] franci #88

Szavazni csak törzstagoknak lehetséges?

Aki szeretné, az minél előbb nézze meg, perlik az alkotókat, így előfordulhat, hogy rövid időn belül nem lesz elérhető.

2021-02-11 12:38:18 [Tévésorozatok] franci #3914

A hasonlóságot már elengedtem egy ideje, Fassbender is jobb Jobs volt, mint Kutcher. Ha színészileg nézem, Pascallal mindenképp elégedett vagyok, Ramsey-t szerettem a GoT-ban, az esélyt megkapja. A játékadaptáció mivolttól félek igazából...

2021-02-10 09:57:17 Pulp Fiction (1994) / Ponyvaregény franci (4) #227

Amennyiben ez a célja, azt el is éri, te is egy viszonylag hosszú kommentet szenteltél neki. Célszerűbb figyelmen kívül hagyni. Nálam sem feltétlenül egyszerű ez, főleg ha egy általam is 4/5-ösre értékelt filmről van szó, de úgysem fogsz érdemi választ kapni.

@convar-nak köszönet a pluszokért! Ideje újranézni.

előzmény: McCl@ne (#225)

Cave/Ellis-re tőlem is járna egy szavazat, a listából a Reznor/Ross párosra es Burwell-re tettem a voksom (utóbbi egyébként véletlenül kétszer is szerepel a listán). Akit hiányolok, az Jonny Greenwood.

Igen, elvileg az elejétől kezdve az volt az elképzelés, hogy Rory végül ugyanarra a sorsra jut, mint Lorelai. Csak ez egy évtizeddel a zárást követően, ill. más élethelyzetben, háttérrel sokkal sz@rabbul csapódott le. A karaktereket pedig nemes egyszerűséggel kiherélték, vagy elfeledkeztek épkézláb jelenetet írni számukra a beszuszakolás meglétének kipipálása után.
2017-ben toltam le az egész szériát, utána egyből következett ez a 4 rész, nekem nem kellett várakoznom, de aki anno rajongó volt, eléggé csalódott lehetett. Ekkora várakozás után nem ezt szerettem volna kapni.

Az Euphoria-ban szerintem bőven korrekt, sőt, jó volt. Azt ennek ellenére sem állítom, hogy nincsenek kétségeim vele kapcsolatban azóta, hogy a Dune szereposztása nyilvános lett... De a Disney-s kolleganőjével szemben (aki romantikus limonádéig és pornófilmrendezésig jutott) benne akad azért színészi potenciál. Meglátjuk. Csak tartanánk màr a Dune-nél...

előzmény: Gasz András (#3)

A Joker-t azért még említsük meg a közelmúltból az Irishman mellett. (Bár látom, hogy te 3-ast adtál rá, de ettől függetlenül kiemelném.)

Zendaya egy szép ember, jobb színész, mint Washington (bár nem láttam egyikük teljes filmográfiáját sem), és ezzel a legnagyobb pozitívumát le is írtam a filmnek. Mondanám, hogy közepes, de a lejjebb megidézett Marriage Story-ra adtam (erős) 3-ast, ez pedig ahhoz képest küszöbtaposó.

2021-02-05 22:33:14 [Megérdemelte-e az Oscart...] franci #11499

A SAG jelöltek is megérkeztek, a 5 Bloods kapcsán viszont Chadwick Boseman-t nominálták Delroy Lindo helyett. (Boseman a Ma Rainey révén férfi főszereplő kategóriában is versenyez.) Jogosnak érzitek?

2021-02-05 20:42:02 [In Memoriam...] franci #2830

Most szépen becsukom az internetet, és igyekszem ezt a hírt elfeledni...
Ég Önnel, tábornok.

Ezért a feldolgozásért én konkrétan nem csak az eredetit, hanem a teljes Spears kisasszony discography-t hajlandó vagyok megbocsátani.

előzmény: dézi (#10)

1-est nem bírok adni, de ez a mondat hibátlan. (Hogy a durva életbe, már bocsánat.)

2021-02-03 17:02:48 Great Performers: Horror Show (2017) franci (3) #1

A hosszuk miatt időt tekintve nem nagy befektetés, ha valaki végignézi őket, de többnél is az volt az érzésem, hogy felesleges volt filmre vinni. Kellően és jobban is működött volna képsorozatként. Chalamet szegmense pedig... Hát, bevallom, én nevettem a vizuális megjelenítésen. Saoirse Ronan tekintetére külön persze jár egy 5-ös, de ez már mondhatni, megszokott.

Michael Cera-t semmiben sem kedvelem általánosan. A képregényes alaphoz viszonyítva elbaltázott castingnak tartottam látatlanban. Mégis működött. A zene, a vizualitás és a mellékkarakterek (főleg Kieran Culkin) szintúgy. Aubrey Plaza-t kis szerepben is mindig öröm látni, ahogy Chris Evans-t is túl Amerika Kapitány tucatszor felvett jelmezén. Szórakoztató, eredeti, kivételesen a szinkront sem bántam. Szívesen látnám egy nem túl hosszúra nyújtott sorozatként. A Sex Education, Euphoria, We are who we are stb. mellé elférne egy hasonló hangulattal operáló, látványt tekintve odavágó széria.

2021-02-02 22:48:19 [In Memoriam...] franci #2824

Sűrűn telnek a gyászlapok... Eltávozott Hal Holbrook.
Nálam Carpentertől A köd lesz soron ma a tiszteletére.

2021-01-31 21:35:48 The Circle (2017) / A Kör franci (?) #20

Nem néztem az adatlapját, ez esetben legyen tárgytalan a kérdésem.

előzmény: Xuja (#19)

2021-01-31 19:15:53 The Circle (2017) / A Kör franci (?) #18

Vagyunk még ezzel néhányan, ez viszont számomra még nem magyarázza meg, mitől 5-ös ez a film. Mivel eléggé szembemegy az osztályzatod az általános értékéléssel (jómagam is csak 40-50% közé tettem a filmet anno), kifejtenéd egy kicsit, mit találtál benne ennyire kiemelkedőnek? Köszönöm előre is, ha esetleg szánsz rá időt.

előzmény: dittike (#17)

Ezt a filmet kérném:

cím: Palmer
Egy börtönviselt férfi (Justin Timberlake) és egy transznemű gyermek (Ryder Allen) barátsága és családdá válása a vidéki Amerikában.

Köszönöm!

2021-01-30 02:04:33 [In Memoriam...] franci #2820

Elhunyt Cloris Leachman, tk. a The last picture show Ruth Popper-je.

2021-01-28 20:51:24 [JÁTÉK] franci #45320

Joeker81-nek ráadásul a 3 szem kommentjéből mind a 3 talált, még csak rossz tippje sem volt, na ez a nem semmi arány.
Gratula mindenkinek!

Kedves adminunk pótolt, lehet menni osztályozni.
De ami lényegesebb: nézze meg őket, aki teheti.

előzmény: Zalaba Ferenc (#3)

Gyors volt, nagyon köszönöm!

2021-01-28 14:16:26 [In Memoriam...] franci #2816

Túl fiatalon... Pontosan zárta a kört, jan. 28-a a születésnapja is... :(
Tökéletes hang volt Melissa McCarthy-nak.

2021-01-28 13:18:02 [In Memoriam...] franci #2814

Sajnos Börcsök Enikő sem nekünk játszik és szinkronizál a továbbiakban.
Nyugodjék békében.

Ne haragudjatok, azt pótlom kommentben, persze.

Sziasztok!

Jonathan Glazer és Chris Cunningham mellé szeretném kérni a The work of director... sorozat többi részét (Michel Gondry, Spike Jonze, Stephane Sednaoui, Anton Corbijn, Mark Romanek), ha megoldható. Esetleg még a The Hammer & Tongs Collection-t Garth Jennings-szel. (Beküldeném a kívánságkosárba, de nem engedi a rendszer jelenleg, ahogy mást sem.)

Köszönöm. :)

Szigorúan véve nem jelenet, de bennem eléggé megmaradt a Nocturnal Animals kezdése a túlsúlyos, mezítelen nők performance-ával.
A listából a Clockwork orange-et választottam. És csatlakozom tomside-hoz a Magnolia-val.

2021-01-27 13:07:21 A pozsonyi csata (2020) franci (1) #30

Szigorúan csak azért szeretném, hogy minél többen megnézzék, és értékeljék, hogy elfoglalhassa megérdemelt helyét a bottom 250-ben. A dicső élbolyban, honfitársai mellett.

Nem túl sok sorozatot nézek, érdemes belekezdeni? Ezt Sy-tól függetlenül is kérdezem, persze. :)

előzmény: Kempesbaba (#2)

2021-01-26 22:36:57 Wolfwalkers (2020) / Farkasok népe franci (5) #5

Sajnos nem láttam még egyiket sem, de hamar pótolni fogom. Köszönöm, hogy szóltál, bár előre érzem, hogy bajban leszek pontozásnál. Mert ha ez 5-ös, és többetek által is a "leggyengébb" a 3 közül... :)

előzmény: wim (#4)

2021-01-26 20:14:37 Wolfwalkers (2020) / Farkasok népe franci (5) #3

Tessék kívánságlistára tenni. Felvenni a megnézendők közé. Leírni egy míves cetlire. Jegyzetfüzetbe. Csokipapírra. Legyen A nap filmje. Akármi. Csinálják vagy csináljátok bárhogyan, de nézzétek meg.

Amennyire hívónév volt 10 éve Omar Sy, úgy hagy mára egyre inkább hidegen, amit vele akarnak eladni. Az előzetes, ha nem gyermeki szemmel nézem, sablonos, édeskés, és kínos. Talán még azzal együtt is. Hazanavicius-től sem hasonlót várnék. De próbáljon meg nyugodtan rábeszélni valaki a megtekintésre, aki látta, és talált benne értéket.

Utóbbit inkább gyerekes viselkedésnek tartom, mint a trollság jellemzőjének.
A többihez szólva, én nem régóta vagyok itt, nincs teljes rálátásom a dolgokra, viszont vannak ezeknél zavaróbb dolgok szerintem. Egy eszmecsere, akár bő lére eresztve, élvezetes és építő lehet. Másoknak is, a résztvevőkön túl. Abban sem találok hibát, hogy a tömör véleményeken túl egymásra találjanak a hasonló ízlésűek. Persze, van Üzenetek funkció, kell egy keret az általad említett chat jellegnek. De nem érzem, hogy elúszott volna szélsőségekig a fórum. Az ömlengéssel kapcsolatban: a bennünk generálódott érzések leképződései. Ezt lehet ignorálni, de oda ne jussunk, hogy szabályozás alá kerül etéren a szabad vélemény. Ezt nem csak ide vonatkoztatva értem.

előzmény: The Cortez (#31)

2021-01-25 20:28:17 Soul (2020) / Lelki ismeretek franci (4) #6

Pete Docter az Up! és az Inside out után húzott ezzel egy olyat, amire majdnem rá tudom ragasztani a mesterhármas címkét. Majdnem, mert ez nekem egy kicsivel elmarad az 5-östől, magában, és a korábbi kettőhöz viszonyítva is. De ha Pixar, örömmel néznék ebből sokkal többet.

2021-01-25 18:55:13 A Hidden Life (2019) / Egy rejtett élet franci (4) #12

A korábbi munkáihoz nem ér fel, de örvendetes, hogy nem kell lehúznom Malick-et. Az utóbbi filmjein javarészt úgy kínlódtam át magam. Van, amit végig sem néztem, viszont nincs szívem 1-essel honorálni. Ennek viszont jó szívvel adok egy 4-est, ha nem is a legerősebbet. A hosszából lehetett volna lecsapni, de részemről több, mint tisztes visszatérésnek tartom.

2021-01-25 16:06:36 Pilátus (2020) franci (4) #24

Pótlom a Vapitis elmaradásaim. Az első körben nem szavaztam még, de ha megtettem volna, Hámori Ildikónak biztosan helye lett volna a Női ezüst kategóriában. A szűkített listában szerencsére helyett kapot, övé is lesz a szavazatom.
Számomra személyes dolgokat és eseményeket tép fel a film, egészen néhány évvel ezelőttig én voltam Iza. Egyszerre belülről, és már kívülről látni a karaktert... Eléggé velőtrázó.

Nem gondolom egyébként, hogy az lett volna. :) Olvastalak már korábban, nagyszerűen szoktál fogalmazni, mosolyogva jegyeztem meg, amit. :)

előzmény: mimóza (#20)

Nálam ez ISTP-ként is 5-ös. Egy icipicit kikérem az "ők, csakis ők" részét a hozzászólásodnak. :) Ezen felül viszont nincs mit. Friss élmény, nekem még gyűjtenem kell az időt egy hosszabb lélegzetvételű kommenthez, de ahhoz, amit te megfogalmaztál, csatlakozom.

előzmény: mimóza (#18)

Adam Brody kedvelőinek mindenképp kötelező, de úgy gondolom, másnak is megér egy próbát. Elég klassz, felirattal kölcsönözhető, hétvégi kikapcsnak tökéletes. Több nézőt érdemel, mint kettő.

2021-01-24 12:07:42 [Ki a kedvenc forgatókönyvíród?] franci #4

A listából a Coen-ekre szavaztam. Lenne kit felsorolni még, de aki nagyon hiányzik, és eléggé úm. alap valamint sokak ált kedvelt, az Wes Anderson.

2020-10-25 08:38:38 [Filmet keresek] franci #2923

Pompás, köszönöm szépen!

előzmény: hhgygy (#2920)

2020-10-24 19:50:20 [Filmet keresek] franci #2917

Ez gyors volt, köszönöm szépen! Eszembe jutott még valami, amit régóta keresek. Emlékeim szerint a címében benne volt a ZOGS szó, de ez alapján nem jártam sikerrel. Egy rövidfilmes összeállítás keretein belül láttam bő tíz éve a Millenárison. Fekete-fehér, animációs, idegen lények a szereplők (talán az ő megnevezésük a zog), akiknek a fejükön van a nemzőszervük. Kicsit horrorisztikusnak rémlik (ez egy ilyen horroros nap nálam). Újfent köszönöm, ha valaki kisegít.

2020-10-24 18:25:49 [Filmet keresek] franci #2914

Sziasztok!

Egy horrorfilmet keresek, szomszédos társaságban említette valaki a napokban, de nem maradt meg a címe. Ezt az oldalt ajánlották, hátha itt megoldja valaki. Spoiler-be teszem inkább, szóval:
A családfő egy vadon élő nőt visz haza a vadászatból, és a pincében tartja, azzal a céllal, hogy szalonképessé nevelik. Annyi rémlik még, hogy az egyik gyerek kutyának képzeli magát, vagy kutyaként tartják, és felfal egy ketrecben egy nőt.
Köszönöm, ha tudtok segíteni!