Zorkovics

2024-02-17 18:56:10 The Room (2003) Zorkovics (1) #32

kettő és fél hónapba telt, de végül csak sikerült a végére érnem, mert mindig csak 10 perceket tudtam nézni belőle.
a végkifejleten csak nevetni tudtam...
egyetlen pozitívum volt a filmben: a vágóképek.

Egy merő facepalm az egész film sűrű b+ ismételgetésével.
És ha ez nem elég, a stáblista közbeni videoklip láttán elengedtem egy T-Rex szerű üvöltést...

Kicsit idegesítő volt a klissés jelenetek tömege, a feszültségkeltő tehetetlenség, mindenesetre a végkifejlet kifejezetten brutálisra sikerült.
Úgy mondanám, hogy megtörtént a feloldás, de valahogy mégsem érzem happy endnek.

2022-05-26 17:12:48 Salt-N-Pepa (2021) Zorkovics (3) #1

Nagyon Tv film hangulata van, de azért egynek elmegy.

2022-05-15 16:13:20 Senior Year (2022) / A végzős év Zorkovics (2) #2

Hát én ezt most így egy az egyben az általános népharagot elkerülvén szűkszavúan csak eképpen merném kritizálni: minek?

Annyira brutálisan infantilis, hogy megkockáztatom, animációként sokkal jobban működött volna, mint élő szereplőként.

Könnyed olasz vígjáték idegesítő, sablonos közhelyekkel és karakterekkel az önmegvalósításról.
Vagy egy reklámfilm a holisztikus gyógyászatnak.
Olyan meh...

Amúgy tök para az egész nő is meg a sztori is, hogy egy ember milyen könnyen meg tudja vezetni a tömeget. Bár a történelem folyamán nem először fordul elő az ilyen.
Talán ebből is készül majd egy rendes thriller és akkor anya taylor-joy majd beköszön a szerepért.

Cuki!!

Nem egy nagy eresztés, de Diane Lane miatt érdemes megnézni.
Hiányoltam a vígjáték vonalat.

2022-04-06 09:26:39 Cyborg (1989) / Cyborg - A robotnő Zorkovics (3) #5

Én, mint a vhs korszak gyermeke, annyit tudok mondani a filmről, hogy még mindig jobb és ikonikusabb ez a filmje Jean-Claudenak, mint a Fekete sas.

Akkora nosztalgia faktor ez a film, hogy arra nincsenek szavak.
Emlékszem kis tökös koromban a rongyosra nézett VHS kazettákról próbáltuk a mozdulatokat elsajátítani, hogy aztán iskolai szünetben rendezzünk egy kumitét. :D
Bár így az évek távlatából sokat kopott a film, és megannyi sablon karaktert láthattunk már más stílusú filmekből, amit ez a film is felvonultat.
Jó volt újra látni!

2022-04-01 14:43:23 Kimi (2022) Zorkovics (3) #4

Kezdő agorafóbiásként mélyen megérintett ez a film. Az a jelenet, amikor és ahogy készülődik az otthona "elhagyására" azt teljesen meg tudom érteni.
Csak nekem 10 percig tart szemezni a kilinccsel.
:D
Nem tudok nagy litániat írni róla, de összegezve az egészet ez egy könnyed kis középszerű thriller.

2022-03-30 21:05:29 King Richard (2021) / Richard király Zorkovics (4) #10

Nem vagyok jártas a tenisz világában, sosem követtem a Williams lányok karrierjének életútját, így azt tudom mondani, mint film remekül működik, minden hatásvadász pillanatával együtt.

2022-03-30 07:02:42 Vendetta (1986) Zorkovics (2) #1

Kb. 8-9 éves lehettem amikor először láttam, német szinkron, magyar hangalámondás, VHS.
Traumatikus élmény volt.
Most, hogy újra néztem, ez a világ legrosszabb női börtönje és női börtönös filmje. :D

2022-03-25 08:14:20 Catwoman (2004) / A Macskanő Zorkovics (1) #16

Borzadály! Hát mik azok a vágások az akciójeleneteknél... fúj!

Minden ízében remek kis filmecske, ami tocsog a piros ételszínezékben.

Olyan ez a film, mint a Karib tenger kalózai és a távol keleti misztikum filmek zs kategóriás zabigyereke.
Megmosolyogtató.
Sőt akár még ivós játékok is lehet rá alapozni, amit hívhatunk úgy, hogy '''Melyik filmből nyúlták?''.

Oh te jó ég! Hát mi történt itt kérem szépen?
Már nagyon nagyon régen kötött le sorozat úgy, hogy rendesen izzadt a tenyerem.
7x30 perces játékidő alatt annyi a történés, hogy csak kapkodtam a fejem.
Kevin Hart-on látszik, hogy lubickol a szerepben, bár kissé meghökkentő volt számomra az a rengeteg pálfordulás amit végrehajt a karaktere.
Wesley Snipes (tudom nem mai csirke már) úgy néz ki, mint aki most jött az elvonulóról, de ha ez volt a terv a karakterével akkor le a kalappal előtte.
Vannak hibái, de őszintén tudom ajánlani, mert a játékidő nem sok.

Van egy ilyen stikkem, hogy mindig a rosszaknak szurkolok egy filmben, de mivel az utóbbi időben alig akad élvezetes negatív karakter, nem élhetem ki a butaságomat.
Aztán jött ez a film! Ah...
Egy időre feltöltődtem azt hiszem.
Imádtam minden pillanatát és a film vége olyan, mint egy finom étkezés vége.
Képletesen szólva én megnyaltam mind a tíz ujjam. :D

Végtelenül egyszerű mondhatni habkönnyű komédia, itt-ott elenyésző számban mutatkozó R kategóriás meztelenséggel.

2022-02-24 15:50:16 Dog Pound (2010) / Farkastörvények Zorkovics (4) #2

Jesszum pepi!!! Rég láttam ilyen mélyen megérintő erőszak drámát.

2022-02-20 22:40:46 Toxikoma (2021) Zorkovics (3) #7

Szépek a képek, a színészek ügyesek, de valahogy a sztori és az idő viszonylata sántít. El lehet mesélni egy gyógyulási folyamatot (ami több hónapon át zajlik) 2 óra alatt, de ezt valahogy a film gyengeségének látszik.
Erős középszer! A könyv biztos jobb...

2022-02-08 04:45:49 Black Moon (1975) / Fekete Hold Zorkovics (3) #3

A film megtekintése közben többször felvetült bennem a kérdés, hogy vajon mire gondolhatott a költő?
Nem tudtam rájönni...

2021-08-14 10:41:47 Beckett (2021) Zorkovics (2) #1

Ez a film rámutatott néhány dologra a saját életemben, hogy miként fogyasztok akciófilmeket, hiszen nagy általánosságban grammra és milliméterre pontosan ki van számolva az adott jelenet súllya és helye, hogy hatást szüljön és az embert szórakoztassa.
Na ez a film nem ilyen, ez a film borzasztó!
Nyilván az volt a koncepció, hogy egy
átlagember, akinek semmi előképzettsége az önvédelem terén, miként reagálna egy idegen országban a rá háruló támadások ellen.
A képek szépek, de úgy a nagy egészet nézve, nonszensz az egész.

Nagyon friss még az élmény, de ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy sokkal összeszedettebb ez a film, mint az elődje. Imádtam minden pillanatát. Amint megjelenik 4K BluRay lemezen megy a polcra.

Vegyes érzelmek közepette adom meg rá a közepest, mert gagyi és tele van koppintással. A zenék nagyon jók, még ha itt-ott nem is a címben szereplő évszámhoz köthetőek és még az elején próbálják érzékeltetni, hogy:
Hahó, ez a 90es évek!! Identitásválság vaan!!
Röviden: én így képzelem az ideális élő szereplős Scooby doo filmet, beszélő kutya nélkül, ami nem bánik kesztyűs kézzel a főbb karaktereivel sem.

Ez a filmnek nevezett fércmű mind képi, történeti és színészi szempontból olyan, mintha egy haslövés általi vérzést egy kupac használt vécépapírral akarnál enyhíteni, amíg meg nem jön a segítség. De az sosem ér oda...

Sosem volt még olyan one-man-show, ami ennyire lekötött volna és egymás után kétszer is megnézzem!
Kreatív, összeszedett és az összes elhangzó dalt imádtam!

Ha az elmúlt 17 évben nem olvastál róluk semmit, akkor imádni fogod, de amúgy hatásvadász és az is a jobbik fajtából, mert még mindig működik.

Gyönyörű, Zack Snyder-től megszokott képi világ, feszes akciójelenetek, trancsírozás, sablon karakterek előre kiszámítható sorsokkal és logikátlan helyzetekkel. Összességében jól szórakoztam, de ez nem menti meg attól, hogy középszerű.

Ezekkel a kosztümökkel, meg gondolom egy magasabb költségvetéssel, egy sokkal jobb filmet is lehetett volna forgatni. A zenék többsége borzalmas.

Az összes Imdb pontszámát megérdemli, bár egy kicsit sokallom.

Most tekintsünk el attól, hogy egyes karakterek mennyire bántóan irritálóak, de ennek a filmnek a megoldókulcsa...
Engem berántott teljesen a versenyfutás az idővel szakasza a filmnek így kimondottan nagyot ütött.
Biztos vagyok benne, hogy ajánlani fogom az ismerőseimnek.

Válasz arra a kérdésre, hogy hány bőrt lehet még lehúzni az Idétlen időkig-ről.

Ez a film ma már nem készülhetne el!

Utoljára gyerekként láttam és már akkor is pocsék volt. Most újranéztem a rendezői változatot és a véleményem csak annyiban változott, hogy lehetett volna egy jó film is, de borzasztóan pocsék az egész.

2021-01-19 10:27:39 Blood Machines (2019) Zorkovics (4) #2

Low budget-high exploitation concept art-sci-fi-szoft pornó. Már ha létezik ilyen, mindenesetre ilyennek láttam.
Sztori nincs csak mögöttes tartalom: férfi-nő erőviszonyok, űrboszorkák táncával megidézett ősanyaszellem-természet húsvér valóságban megtestesülése, akinek a szervezetében mindannyian vérlemezkék vagyunk.

2021-01-17 22:39:31 Wonder Woman 1984 (2020) Zorkovics (1) #11

Ennek a hulladéknak, amit filmnek neveznek egyetlen pozitív tulajdonsága van, hogy felértékelte az első részt, amit történetesen moziban néztem meg még annak idején. És azon még be is aludtam egy 10 percre!

Olyan ez a film, mint a túlhígított málnaszörp. Érzed az ízét, de hamar el is felejted.
Amúgy, mint folytatás teljesen oké, de nem annyira, hogy gyűjteménybe tegyem az első rész mellé.

Vígjátéknak, nem vígjáték. Drámának, nem dráma. Dramedy-nek elégséges.

2020-10-04 21:27:37 Tinder meccs (2018) / It's a match Zorkovics (?) #3

Melyik lehet a legjobb Cronenberg film az első randira? :D
Ez és még megannyi kérdés fogalmazódott meg bennem a megtekintés alatt. Ráadásul az utolsó 10 másodpercet vagy háromszor néztem újra, hogy megértsem a végkifejletet.

2020-09-28 18:51:55 Burnt (2015) / Az ételművész Zorkovics (2) #10

Ez a film annyira borzasztó volt, hogy még elaludni sem bírtam rajta!

2020-08-30 20:40:16 Seppuku (1962) / Harakiri Zorkovics (5) #42

A minap akadt a kezembe Jamamoto Conetomo-tól a Hagakure - A szamurájok kódexe című könyv és kellőképpen megihletett, hogy felfedezzem a komolyabb témájú szamuráj filmeket.
Kezdésnek ezt a filmet választottam és azt kell hogy mondjam, remek döntés volt.
Remélem soha nem készül(t) hozzá szinkron, mert az csak elvenne a film éléből.
Imádtam hallgatni Hanshiro monológjait ahogy előadja mindazt amiért megérkezett, az élcelődését, gúnyolódását és megvetését.

2020-08-29 15:02:14 Tenet (2020) Zorkovics (3) #86

Alig egy órája jöttem ki a moziteremből és azt kell mondjam: értem is, meg nem is.
És amit értek belőle, azt valójában nem értem, és amit nem értek, azt teljesen megértem.
A megértésem az érthetetlennel szemben más számára érthetetlen/érthető, míg a meg nem értésem az érthetővel szemben más számára érthető/érthetetlen.
Választ keresni az érthetetlen-/érthetőre és az érthető-/érthetetlenre, értelmetlen. :D

Ezt még egy kicsit emészteni kell.
A képek szépek, a vágástól néha agyérgöcsöt lehet kapni, a zene szuper. Pattinson-ról üvölt, hogy DiCaprio-t akar játszani, Debicki szép, bár a karakterének nem láttam sok mélységet és ez Washington-ra is igaz, bár nagyon egyáltalán nincs is rá idő.

Pete Davidson az a figura aki engem rettentően irritál mégis elbírt ezzel a szereppel, gondolom azért, mert nem sok munka volt a karakterével. A mellékszereplők között volt pár meglepetés arc akinek kifejezetten örültem.
Számomra ez a film mindenképp tovább megmarad, mint a Kész katasztrófa, de a gyűjteménybe nem fog bekerülni.

Egyet kell értenem az előttem szólókkal, ez a film sajnos elkerülte a nagyvásznat, nagy kár érte.
Engem elképesztően szórakoztatott, hogy az érzelmi konfliktusnál használt sablonos hollywoodi fordulatot kikerülte és azt milyen szépen feloldotta.
Mindenképp eredeti nyelven ajánlanám és nagyon remélem, ha valaha szinkron készül hozzá, akkor az nem egy összecsapott fércmű lesz.

Lehet túl sok filmet láttam már életem folyamán, de másnak is feltűnt, hogy egyes jelenetek át lettek emelve vagy némileg utaltak a színészek korábbi filmjeire?
Gondolok itt:
-Bruce Willis által játszott Frank Minna órájára. (Ponyvaregény)
-Edward Nortonnak van egy tükörbe nézős jelenete, amikor azt mondja a tükörképének: Szedd össze magad! (Az utolsó éjjel)
-és ismételten Edward Norton összes ágyban fekvős, plafon bámulós jelenete. (Harcosok klubja)

Zárásképpen pedig nagy pacsi az operatőr bácsinak aki a film vége felé nagytotálban látszik egy tükröződő felületen!