Zorkovics

Regisztráció: 2020. augusztus 6. (1 év, 5 hónap)

Nem: ?

The Father
Az apa
5 2022-01-24 4,5

2021-08-14 10:41:47 Beckett (2021) Zorkovics (2) #1

Ez a film rámutatott néhány dologra a saját életemben, hogy miként fogyasztok akciófilmeket, hiszen nagy általánosságban grammra és milliméterre pontosan ki van számolva az adott jelenet súllya és helye, hogy hatást szüljön és az embert szórakoztassa.
Na ez a film nem ilyen, ez a film borzasztó!
Nyilván az volt a koncepció, hogy egy
átlagember, akinek semmi előképzettsége az önvédelem terén, miként reagálna egy idegen országban a rá háruló támadások ellen.
A képek szépek, de úgy a nagy egészet nézve, nonszensz az egész.

Nagyon friss még az élmény, de ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy sokkal összeszedettebb ez a film, mint az elődje. Imádtam minden pillanatát. Amint megjelenik 4K BluRay lemezen megy a polcra.

Vegyes érzelmek közepette adom meg rá a közepest, mert gagyi és tele van koppintással. A zenék nagyon jók, még ha itt-ott nem is a címben szereplő évszámhoz köthetőek és még az elején próbálják érzékeltetni, hogy:
Hahó, ez a 90es évek!! Identitásválság vaan!!
Röviden: én így képzelem az ideális élő szereplős Scooby doo filmet, beszélő kutya nélkül, ami nem bánik kesztyűs kézzel a főbb karaktereivel sem.

Ez a filmnek nevezett fércmű mind képi, történeti és színészi szempontból olyan, mintha egy haslövés általi vérzést egy kupac használt vécépapírral akarnál enyhíteni, amíg meg nem jön a segítség. De az sosem ér oda...

Sosem volt még olyan one-man-show, ami ennyire lekötött volna és egymás után kétszer is megnézzem!
Kreatív, összeszedett és az összes elhangzó dalt imádtam!

Ha az elmúlt 17 évben nem olvastál róluk semmit, akkor imádni fogod, de amúgy hatásvadász és az is a jobbik fajtából, mert még mindig működik.

Gyönyörű, Zack Snyder-től megszokott képi világ, feszes akciójelenetek, trancsírozás, sablon karakterek előre kiszámítható sorsokkal és logikátlan helyzetekkel. Összességében jól szórakoztam, de ez nem menti meg attól, hogy középszerű.

Ezekkel a kosztümökkel, meg gondolom egy magasabb költségvetéssel, egy sokkal jobb filmet is lehetett volna forgatni. A zenék többsége borzalmas.

Az összes Imdb pontszámát megérdemli, bár egy kicsit sokallom.

Most tekintsünk el attól, hogy egyes karakterek mennyire bántóan irritálóak, de ennek a filmnek a megoldókulcsa...
Engem berántott teljesen a versenyfutás az idővel szakasza a filmnek így kimondottan nagyot ütött.
Biztos vagyok benne, hogy ajánlani fogom az ismerőseimnek.