Zorkovics

Regisztráció: 2020. augusztus 6. (5 hónap, 2 hét)

Nem: ?

The Transformers: The Movie
Transformers - A mozifilm
4 2020-10-25 3,0

2021-01-19 10:27:39 Blood Machines (2019) Zorkovics (4) #2

Low budget-high exploitation concept art-sci-fi-szoft pornó. Már ha létezik ilyen, mindenesetre ilyennek láttam.
Sztori nincs csak mögöttes tartalom: férfi-nő erőviszonyok, űrboszorkák táncával megidézett ősanyaszellem-természet húsvér valóságban megtestesülése, akinek a szervezetében mindannyian vérlemezkék vagyunk.

2021-01-17 22:39:31 Wonder Woman 1984 (2020) Zorkovics (1) #11

Ennek a hulladéknak, amit filmnek neveznek egyetlen pozitív tulajdonsága van, hogy felértékelte az első részt, amit történetesen moziban néztem meg még annak idején. És azon még be is aludtam egy 10 percre!

Olyan ez a film, mint a túlhígított málnaszörp. Érzed az ízét, de hamar el is felejted.
Amúgy, mint folytatás teljesen oké, de nem annyira, hogy gyűjteménybe tegyem az első rész mellé.

Vígjátéknak, nem vígjáték. Drámának, nem dráma. Dramedy-nek elégséges.

2020-10-04 21:27:37 Tinder meccs (2018) Zorkovics (?) #3

Melyik lehet a legjobb Cronenberg film az első randira? :D
Ez és még megannyi kérdés fogalmazódott meg bennem a megtekintés alatt. Ráadásul az utolsó 10 másodpercet vagy háromszor néztem újra, hogy megértsem a végkifejletet.

2020-09-28 18:51:55 Burnt (2015) / Az ételművész Zorkovics (2) #10

Ez a film annyira borzasztó volt, hogy még elaludni sem bírtam rajta!

2020-08-30 20:40:16 Seppuku (1962) / Harakiri Zorkovics (5) #42

A minap akadt a kezembe Jamamoto Conetomo-tól a Hagakure - A szamurájok kódexe című könyv és kellőképpen megihletett, hogy felfedezzem a komolyabb témájú szamuráj filmeket.
Kezdésnek ezt a filmet választottam és azt kell hogy mondjam, remek döntés volt.
Remélem soha nem készül(t) hozzá szinkron, mert az csak elvenne a film éléből.
Imádtam hallgatni Hanshiro monológjait ahogy előadja mindazt amiért megérkezett, az élcelődését, gúnyolódását és megvetését.

2020-08-29 15:02:14 Tenet (2020) Zorkovics (3) #86

Alig egy órája jöttem ki a moziteremből és azt kell mondjam: értem is, meg nem is.
És amit értek belőle, azt valójában nem értem, és amit nem értek, azt teljesen megértem.
A megértésem az érthetetlennel szemben más számára érthetetlen/érthető, míg a meg nem értésem az érthetővel szemben más számára érthető/érthetetlen.
Választ keresni az érthetetlen-/érthetőre és az érthető-/érthetetlenre, értelmetlen. :D

Ezt még egy kicsit emészteni kell.
A képek szépek, a vágástól néha agyérgöcsöt lehet kapni, a zene szuper. Pattinson-ról üvölt, hogy DiCaprio-t akar játszani, Debicki szép, bár a karakterének nem láttam sok mélységet és ez Washington-ra is igaz, bár nagyon egyáltalán nincs is rá idő.

Pete Davidson az a figura aki engem rettentően irritál mégis elbírt ezzel a szereppel, gondolom azért, mert nem sok munka volt a karakterével. A mellékszereplők között volt pár meglepetés arc akinek kifejezetten örültem.
Számomra ez a film mindenképp tovább megmarad, mint a Kész katasztrófa, de a gyűjteménybe nem fog bekerülni.

Egyet kell értenem az előttem szólókkal, ez a film sajnos elkerülte a nagyvásznat, nagy kár érte.
Engem elképesztően szórakoztatott, hogy az érzelmi konfliktusnál használt sablonos hollywoodi fordulatot kikerülte és azt milyen szépen feloldotta.
Mindenképp eredeti nyelven ajánlanám és nagyon remélem, ha valaha szinkron készül hozzá, akkor az nem egy összecsapott fércmű lesz.

Lehet túl sok filmet láttam már életem folyamán, de másnak is feltűnt, hogy egyes jelenetek át lettek emelve vagy némileg utaltak a színészek korábbi filmjeire?
Gondolok itt:
-Bruce Willis által játszott Frank Minna órájára. (Ponyvaregény)
-Edward Nortonnak van egy tükörbe nézős jelenete, amikor azt mondja a tükörképének: Szedd össze magad! (Az utolsó éjjel)
-és ismételten Edward Norton összes ágyban fekvős, plafon bámulós jelenete. (Harcosok klubja)

Zárásképpen pedig nagy pacsi az operatőr bácsinak aki a film vége felé nagytotálban látszik egy tükröződő felületen!