Kerno

Regisztráció: 2020. június 21. (1 év, 11 hónap)

Nem: ?
Születési év: ?
Lakhely: ?

Vasvirág

5 2022-05-13 4,2
Venga a prendere il caffè da noi
Jöjjön el egy kávéra hozzánk
4 2022-04-26 4,1

Le train
A vonat
4 2021-12-30 4,0

2022-05-13 14:29:30 Vasvirág (1958) Kerno (5) #15

A Vasvirág c. film a magyar filmgyártás 50-es évekbeli, nemzetközileg is kimagasló alkotása (ide tartozik még a Budapesti tavasz, a Körhinta, a Ház a sziklák alatt). Igazi neorealista film a korszak nélküli szegénységről, szerelemről, küszködésről, kilátástalanságról. Ez az élethelyzet - a szegénység - az emberiséggel egyidős, soha nem sikerült legyőzni, volt-van-lesz. Törőcsik Mari és Avar István hitelesen mutatja be, hogy lehet tisztán is élni, szeretni, csak nagyon nehéz. Nehéz, de a fiatalság ezt is legyőzheti, és kezdhet új életet, szóval van remény.

2022-04-25 09:30:25 Defekt (1977) Kerno (4) #13

Félelmetes és nyomasztó hangulatú film - de ehhez a stílushoz ez kell. A szereplők névsora igen veretes - Gyöngyössy Katalin, Márkus László (mint főgonosz, telitalálat), Szabó Gyula, Kern András. A vége viszont nem tetszett, nem volt kidolgozott, olyan ahogy esik úgy puffan lett belőle.

2022-04-21 14:55:04 What? (1973) / Micsoda? Kerno (4) #5

Ez a teljes szabadság, de jó lenne így élni - szabadon, kötetlenül, csak kaja legyen, meg nő, meg egy kis szórakozás! Kinek kell a vagyon! Persze ehhez kellene egy gazdag fószer, aki biztosítja a teljes ellátást. Isten bizony, ha gazdag leszek egy ilyen kéglit fenntartok a társadalomból kiábrándult különcöknek.

Igazi, vérbeli, izgalmas krimi. Tele francia színészóriásokkal (Montand, Piccoli, Mondy, Signoret, Denner, Trintignant) és a szinkron tele magyar színészóriásokkal (Avar István, Szabó Gyula, Pásztor Erzsi). Itt bizony egy perc üresjárat sincs, minden feszes, kidolgozott és hiteles. Francia krimi a 60-as évekből.

2022-04-09 19:29:25 Il sorpasso (1962) / Előzés Kerno (4) #23

Szeress, ölelj, falj fel mindent, élvezd ki az életet - igen, és ha megvan minden mihez kezdesz? Nekem ezt mondja ez a film: mindent akarok, és ha mindent megkapok akkor meghalok. Nincs tovább. Ja és az 1962-ben készült film egyik főszereplője még köztünk van - Jean-Louis Trintignant (Piolenc, 1930. december 11. –) francia színész. Köszönet neki a nagyszerű filmekért.

Nagy film, pedig csak egy kis egyszerű történet. Egyszerű, de mégis a férfi-nő kapcsolatok visszásságát mutatja be - sajnos minden szerelem unalmas lesz egyszer, unjuk a másikat és ő is minket. A bátrabbak ilyenkor szakítanak, a gyávák maradnak az unalmas hétköznapokban. Egyébként meg miért nem lehet váltogatni a nőket vagy a férfiakat, sokkal érdekesebb lenne az élet. Persze a társadalmi elvárás az, hogy éljünk le egy életet valakivel, akit már egy év után untunk - ritka is a boldog, több évtizedes párkapcsolat. Az ember ösztönlény, mindig új és új élményekre vágyik, ha erre nincs lehetősége frusztrálttá, boldogtalanná válik. Ez a film egyfajta megoldás a változatosságra tetszett.

2022-02-26 14:00:48 [Általános fórum] Kerno #9478

Arany János: Walesi bárdok (részlet)

„Fegyver csörög, haló hörög,
A nap vértóba száll,
Vérszagra gyűl az éji vad:
Te tetted ezt, király!

Levágva népünk ezrei,
Halomba, mint kereszt,
Hogy sírva tallóz aki él:
Király, te tetted ezt!”

A youtubon érdemes megnézni Sinkovits Imre előadásában.

Igazi kult film a 60-as évekből - szép emberek, szép kocsik, szép házak, tengerpart, mégis minden a bűnről szól, de hogyan szól! Steve McQueen elegáns, okos, ravasz és ja és ő a rosszfiú, pedig nem úgy néz ki. Faye Dunaway szép, mint egy szobor és hideg, mintegy egy jéghegy, egyszóval elbűvölő, de bizony most ő vesztett, pedig nem szeret veszíteni. Érdemes megnézni, persze az eredeti 1968-as filmet, mert szerintem mindenben jobb az eredeti.

2022-01-02 17:27:52 Égigérő fű (1979) Kerno (5) #9

Idézni csak pontosan - "Csak a gyep, az szép, ződ gyep, az fog hiányozni". Nagy színészek újra gyerekek lettek, és ez jó.

2022-01-02 17:20:42 Az örökös (1969) Kerno (4) #4

A film jó és szórakoztató - persze mi más lehetne egy film célja? - csak úgy mellékesen érdemes megemlíteni, hogy ebben a filmben is még a legkisebb szerepet is színészóriások játsszák. És nem derogál nekik, sőt lubickolnak a szerepben. Gobbi Hilda megannyi csodálatos drámai előadás főszereplője, szinte kihagyhatatlan, mint házmester, és jó házmester. Jó színészekkel még egy rossz filmből is lehet jót csinálni - jó példa erre A tizedes meg a többiek eredeti forgatókönyve, valami rossz partizánfilmet akartak csinálni és hála istennek az egyik legjobb II. világháborús filmvígjáték lett belőle.