Kerno

Regisztráció: 2020. június 21. (3 év, 8 hónap)

Nem: ?

4 2023-03-08 4,4
Sodrásban

4 2023-02-21 4,0

2024-02-24 13:44:10 L'eclisse (1962) / Napfogyatkozás Kerno (2) #24

Érdekesen unalmas film, kár, hogy nincs története, csak úgy folyik el a levegőben. Godardnak voltak ilyen történet nélküli filmjei, nem is tetszettek. Tulajdonképpen mi is a baja a Monica Vitti játszotta főszereplőnek? Talán ő maga sem tudja, csak unatkozik, jön-megy az életben, sem élni, sem szeretni nem tud. Azért ettől voltak sokkal-sokkal jobb filmek a 60-es évek Olaszországában, Rocco és fivérei, Előzés, Mindenki haza, Tegnap, ma, holnap, Válás olasz módra, Dr. Antonio megkisértése, Komplexusok, stb.

2023-10-17 19:10:56 Oldás és kötés (1963) Kerno (2) #50

Jancsó Miklós - hasonlóan a többi filmrendezőhöz - vélhetően a nézőknek csinálta a filmjeit, de a néző csak néz és nem ért semmit. Nagyon nehéz filmként értékelni a műveit, mert inkább olyan jelenetekből állnak a filmjei, aminek alig van kapcsolata a többi jelenettel, továbbá nagyon nehéz kibogozni a mondanivalót. Vannak szenzációs másodpercek ebben a filmben is pl. az idős professzor életmentése, mikor az öreg parasztember szánt az ökrökkel, de nekem, mint átlagos filmnézőnek nagyrészt érthetetlen Jancsó. Mit akart elmondani, kinek akarta elmondani, és miért olyan zavarosak a filmjei?

2023-10-08 16:45:41 Le trou (1960) / Az odú Kerno (5) #35

A 60-as, 70-es évek a francia krimi évei. Kimagasló alkotások születtek ekkoriban, pl. Melville rendezésében az Áruló, a Szamuráj, a Vörös kör stb. Becker filmje is hasonló témát - az árulást - mutatja be, mint Melville filmjei, hitelesen, kiváló színészekkel. A francia krimire jellemző volt, hogy a végén nincs happy end, nem az igazság győz és ez még erősebb drámai hatást vált ki.

2023-07-30 19:19:36 Hófehér (1984) Kerno (5) #14

A történet, a rajzok, a jellemek, a szinkron világszínvonal! Megkockáztatom, hogy az USA-ban soha az életben nem tudnának ilyen színvonalú rajzfilmet csinálni. Egyszerűen nincs benne üresjárat, minden szava (!) aranyköpés. Büszkeséggel tölt el - igaz az átkosban történt - hogy néhány évtizede ott voltunk az egész estés rajzfilm készítés élvonalában (Vuk, Macskafogó, Hófehérke), világszínvonal amit ez a kis ország tudott a zseniális alkotók tömkelegével. Köszönet az alkotóknak.

Annie Girardot igazi dögös nő volt. Kb. ennyit értettem meg a filmből - szép fenék, szép pina.

2023-07-16 15:36:17 [In Memoriam...] Kerno #3189

76 éves korában elhunyt Jane Birkin (1976-2023) angol-francia színésznő. Elment egy ikon, a 60-as, 70-es évek különleges szépségű és tehetségű színésznője. Íme néhány filmje - Kaleidoszkóp (1966), Nagyítás (1966), Medence (1969), Birkanyírás (1974), Az állat (1977), A tékozló lány (1980) stb. Szép ember volt, jó ember volt.

Macskássy Gyula minimum zseniális rajzfilm rendező. Tündériek a figurái, a történet vezetése. Érdemes megnézni még tőle a Két bors ökröcskét, az Erdei sportversenyt, a Kutyakötelességet. A rajzfilmjei időtlenek, bármikor újranézhetők.

2023-03-08 13:44:51 Hadik (2023) Kerno (1) #1

A NER-es magyar filmeknek az a baja, hogy szarok - unalmasak, nézhetetlenek, szájbarágósak, ja és közük nincs a valósághoz. Ebben a filmben is milyen tüchtig, ráncmentes egyenruhában feszítenek meg harcolnak a huszárok, sehol egy paca vagy kosz, mindenki olyan bátor meg happy...Érdekes módon az 1965-ben készült A tizedes meg a többiek c. film még 100 év múlva is nézhető és élvezhető lesz, mert érdekes a történet, jó a rendezés, a színészek meg világszínvonal!

Az egyik főszereplő még köztünk van, Eva Marie Saint 1924. július 4-én született a New Jersey állambeli Newarkban (99 éves!), az Egyesült Államokban. Eva Marie Rice és John Merle Saint gyermekeként látta meg a napvilágot. Felsőfokú tanulmányait a Bowling Green Állami Egyetemen folytatta.
Hivatásos színészkarrierje a negyvenes évek végén indult tévészerepekkel. A filmvásznon 1954-ben debütált A rakparton című filmben; alakításáért egy évvel később, 1955-ben megkapta a legjobb női mellékszereplőnek járó Oscar-díjat. Pályája során olyan színészekkel dolgozott együtt, mint Marlon Brando, Elizabeth Taylor, Cary Grant, Paul Newman, Warren Beatty, Richard Burton vagy Gregory Peck.
Fontosabb filmjei közé tartozik az Esőerdő Megye, az Észak-északnyugat, az Exodus, a Mindenki elesett, a 36 óra, az Út a szeretet felé, a Jönnek az oroszok! Jönnek az oroszok!, A nagy verseny, A lopakodó hold, az Alma a fájától, az Álom Afrikáról, az Egy kutya miatt és a Superman visszatér.

2023-02-21 11:48:06 Sodrásban (1963) Kerno (4) #12

60 éve 1963-ban készült Gaál István (Salgótarján, 1933. augusztus 25. – Budapest, 2007. szeptember 25., Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar filmrendező, fényképész, operatőr) rendezésében a Sodrásban c. film - Az utolsó nyár az egyetem előtt. Frissen érettségizett fiatalok vonulnak le a Tisza-partra. Felszabadultan röplabdáznak, kergetőznek, bolondoznak. A Tiszába is beúsznak, a mederről felhozott sárral dobálják egymást. Annyira jól szórakoznak, hogy észre sem veszik, egyik társuk eltűnt. A keresés során saját felelősségükkel is szembe kell nézniük. A Sodrásban a hatvanas évek fiatal értelmiségének élményét ragadta meg, akinek a szülei még földművelő parasztok voltak, de ők már városban jártak egyetemre, és így újra kellett fogalmazniuk az élethez, halálhoz fűződő viszonyukat.