Kerno

Regisztráció: 2020. június 21. (1 év, 5 hónap)

Nem: ?

5 2021-08-12 4,4
Monsieur Klein
Klein úr
4 2021-07-31 4,1
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
Csupasz pisztoly
5 2021-07-28 4,1

2021-11-21 08:07:55 A Hamis Izabella (1968) Kerno (5) #5

Készült néhány kitűnő krimi a 60-as években nálunk - ezek szerint akkor ez megbecsült műfaj volt, ma már nincs magyar krimi - ez is azok közé tartozik. Igazi mestermunka, nagyszerű színészek, hihető-hiteles történet, és kellő izgalom.

2021-11-04 09:06:19 [Általános fórum] Kerno #9332

90 éves Monica Vitti!

Monica Vitti (eredetileg Maria Luisa Ceciarelli) 1931. november 3-án született. Az olasz komédia jeles alakját sokan a vicces karakterek megformálásáról ismerik, pedig igen sok drámai szerepben is feltűnt. Diplomát 1953-ban szerzett, a ’80-as évektől pedig a Silvio D’Amico Színiakadémia docense.

A 90 éves színésznő eleinte inkább színházban játszott, gyakran szinkronizált is, majd idővel átnyergelt a filmekre, s legnagyobb sikereit a ’60-as és ’70-es években érte el.

A napfogyatkozás, Vörös sivatag, Narancsos kacsasült csak néhány a legnépszerűbb filmek közül. Játszott együtt Marcello Mastroiannival, Alain Delon-nal, rendezte többek között Michelangelo Antonioni, Alberto Sordi is.

Igen kellemes krimi-vígjáték. A két főszereplő - Grace Kelly és Cary Grant - szinte élik a történetet, nem játszák. Grace Kelly nemcsak tüneményesen szép, hanem igen tehetséges színésznő is. Meg kell említeni ez eredeti magyar szinkront is, a két főszereplőt Ábrahám Edit és Szersén Gyula szinkronizálta, kiválóan. Nem is tudtam, hogy Ábrahám Editnek ilyen kedves, csicsergő hangja volt fiatalon.

2021-10-24 08:10:51 [In Memoriam...] Kerno #2954

75 éves korában elhunyt Venczel Vera nagyszerű, különleges képességű színésznő, a 20. századi magyar filmjátszás második felének egyik legnagyobb csillaga. 1946. március 10-én született Budapesten. A Színház- és Filmművészeti Főiskolára elsőre felvették, majd a diplomája megszerzése után, 1968-ban Várkonyi Zoltán azonnal leszerződtette a Vígszínházhoz. A Pillangó című Móricz tévéadaptáció női főszerepének megformálásáért Monte Carlóban átvehette az Arany Nimfa-díjat. Többször megkapta a Magyar Rádió nívódíját. 1977-ben a Játék a téren című hangjátékban nyújtott alakításáért a Kritikusok Díjával tüntették ki. 1975-ben Jászai Mari-díjat, 1977-ben Varsányi Irén-emlékgyűrűt, 1987-ben Kazinczy-díjat, 2003-ban Ruttkai Éva-emlékgyűrűt, 2004-ben Ajtay Andor-emlékdíjat, 2005-ben Páger-gyűrűt és Premier-díjat, 2010-ben Érdemes Művész kitüntetést kapott. 2008-ban a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja lett. 2021-ben elnyerte a Magyar Művészeti Akadémia díját. Ha valaki Ő megérdemelte volna a Kossuth-díjat!

2021-10-21 11:55:50 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception Kerno (1) #71

Ez egy közpénzből gyártott, érdektelen kurzusfilm. A mostani rezsim gyártatta le, politikai okból és ezek a filmek az esetek 99%-ában nézhetetlen, unalmas, időrabló ...-ok . Maga a film üzleti szempontból már most megbukott, csak azért fut, mert a mostani fidesz kormány finanszírozza a készítést, a reklámozást, a terjesztést?!

2021-10-19 10:25:35 [Általános fórum] Kerno #9302

100 éve született Molnár Tibor nagyszerű színészünk. Molnár Tibor (Zagyvapálfalva, 1921. júl. 26. – Bp., 1982. nov. 23.): színész, Jászai-díjas (1955), Kossuth-díjas (1956). 1949-ben végezte el a Színház- és Filmművészeti Főisk.-t. Egy évadon át a bp.-i Nemzeti Színház, 1950-től a Petőfi Színház tagja volt. 1956. nov.-ben külföldre távozott, Bécsben, Münchenben, Genovában, Londonban élt. 1959-ben hazatért és a Miskolci Nemzeti Színház tagja lett. 1962-től nyugdíjazásáig a Vígszínházban játszott. 1948-tól filmezett, első filmszerepe Tarcali Jani volt a Talpalatnyi föld c. filmben. Filmszerepei nagy elismerést és népszerűséget szereztek számára. Elsősorban munkás- és parasztfigurák megformálásával tűnt ki. Külföldi hányattatásának történetét Hosszú út c. visszaemlékezésében írta meg (Bp., 1962). – F. sz. Nemecsek szabó (Molnár Ferenc–Füsti József: A Pál utcai fiúk); Eddie Carbone (A. Miller: Pillantás a hídról); Scapin (Molière: Scapin furfangjai); Tanító (Bródy Sándor: A tanítónő); Talbott sheriff (T. Williams: Orfeusz alászáll); Bolond (Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok). – I. f. Talpalatnyi föld (1948); Déryné (1951); Budapesti tavasz (1955); 9-es számú kórterem (1955); Két félidő a pokolban (1961); Tízezer nap (1967); Csillagosok, katonák (1968); Azonosítás (1975); Magyarok (1977); Kinek a törvénye? (1978). stb. "Ő volt a legtüzesebb, leghitelesebb munkás és paraszt figura a magyar filmtörténelemben. Nála jobban, átszellemültebben, hitelesebben talán senki sem alakította a kisembert. Az igazáért harcoló, a gazdagok lábtörlőjeként élő pórnépet. Molnár Tibor zsigereiben volt a színészet, az arca rezdülései, a mély, a hihetetlenül mély, rekedtes hangja, a lelke csapongásai mind-mind erre predesztinálták őt. A Zagyvapálfalvi fiú, akit besoroztak, katonáskodott, aztán leszerelt, és úgy döntött, hogy elvégzi a Színművészeti Főiskolát, már első évesként kitűnt a kortársai közül. Talán szerencséje is volt. Mert pontosan tudjuk, hogy az élet gyomnövényekkel teli ösvényén milyen könnyű eltévedni és mennyi, de mennyi segítség kell onnan fentről, hogy célhoz érjen valaki."

2021-10-17 18:51:52 Tüskevár (1967) Kerno (?) #15

Nagyon-nagyon kedves regény nagyon jó megvalósítása. Nekem Bánhidi László az Örök Matula - megjelenésében, beszédében, hitelességében. Igaz, hogy fekete-fehérben forgatták a filmet, de azért így is érdekes, izgalmas gyerekfilm lett belőle. A mostanában készült újabb filmre kár szót vesztegetni - gyenge, olyan, mint a Koltayval, Eperjessel készült Hippolit, az eredetihez képest szart sem ér.

2021-10-16 17:03:20 A kard (1977) Kerno (4) #3

Erősen elgondolkodtató film. Adva van egy önzetlen, értelmes ember, aki jót akar tenni a hazájával és ezért meghurcolják, tönkreteszik (sajnos ma ugyanez van, aki tenni akar a hazájáért kicsinálják, aki kirabolja a hazáját az égbe emelik). Tanulság - Magyarország még mindig nem az a hely, ahol a tehetséget, az értelmet díjazzák a középszerű vezetők, hanem éppen ellenkezőleg irigy módon tönkreteszik még a jót is, a nagyszerűt is (lásd. megannyi magyar tehetséget elüldöztek, tönkretettek hazánkban - pl. József Attila, Bartók Béla, Kabos Gyula, Latinovits Zoltán, a magyar Nobel-díjasok többsége stb.) A film főszereplője Haumann Péter zseniálisan alakítja az önmagával meghasonlott igazgatóhelyettest, a történet végére megtört, de állásába visszahelyezett ember vált belőle. Nincs happy end.

Az eredeti magyar szinkron kiváló - érdemes megemlíteni a főszereplőket szinkronizáló magyar színészeket: Agárdy Gábor, Bujtor István, Csikos Gábor, Fülöp Zsigmond, Koncz Gábor, Bárány Frigyes, Perlaki István, Kalocsai Miklós. Egytől egyig nagyszerű színészek, igazi egyéni karakteres hanggal (sajnos már csak hárman élnek közülük). Manapság nagyítóval kell keresni egy különleges orgánummal rendelkező színészt, régen ebben is jobbak voltunk.

2021-10-08 12:36:16 Garde à vue (1981) / Őrizetbevétel Kerno (5) #6

Kitűnő, lebilincselő film. Nekem inkább dráma, mint krimi. Tulajdonképpen nem is a gyilkosság a film témája, hanem a gyanúsított közjegyző boldogtalan, szeretet nélküli házassága. Két ember él egy lakásban, de lélekben kilométerekre egymástól - a férfi szereti a nőt, a nő gyűlöli a férfit. Annyira gyűlöli a férjét, hogy képes megvádolni a rendőrségen, ellene vallani, úgy hogy tudja, nem lenne képes ölni, csak szeretni. Féltékeny erre a képességére, mert ő nem tud szeretni. A férfi pedig - tudva, hogy a felesége ellenne vallott - bevallja az el nem követett gyilkosságot, mert ezt a gyűlöletet már nem tudja elviselni. Menekülés ez a házasság poklából a bűn poklába.