geminijan

Regisztráció: 2020. május 16. (1 év, 5 hónap)

Nem: ?

The Emperor's New Groove
Eszeveszett birodalom
3 2021-09-11 4,0

2021-10-18 17:40:47 Dogville (2003) / Dogville - A menedék geminijan (4) #157

elnéztem volna az utolso 10percet 30percben is, reszletesebben kidomboritva annyira jol esett xdd Trier visszafogta magat vagy mi tortenhetett ¯\_(ツ)_/¯

fordulataiban kb mint egy Sono Sion film:D

2021-09-27 13:01:15 Toxikoma (2021) geminijan (?) #3

csak az elozetest lattam nem dobok csillagot de az egy rak lesz valsz
motoros eses, oklosok a folyoson, heves kuras, zuhany alatti seggvillantos mental breakdown
kozbe szinpadiasan kimert sulyos mondatok
kozbe minden szaros megalloba plakatjan kb kingkong vs godzilla vicsorog xd
temaja NE DROGOZZ:)

2021-09-08 21:33:41 Kung Fu Panda (2008) geminijan (5) #28

nem ertem h miert csak ennyi az ertekelese. 100x jobb barmelyik mesenel, eszmeletlen latvanyos, nem gyerekesen vicces (nem ilyen minionos gru formedveny vagy a akar a Marvel filmek "haha nem hoztam pelenkat" szintu odaszolasai)
mondanivaloja is van nem giccsesen eloadva olyan egyszeru zen tanitas modjan
a karakterfejlodes paratlan mindket oldalrol nem csak a pandaerol

hideghal 2 de azert az jobb

Nagy kutyaszar filmxddd
Kylo ren kellett vna fohos legyen elejetol fogva, o az EGYETLEN szinesz az EGESZ starwars sorozatban
Egyenesen bantam h elovette ujra azt a "nevetseges maszkjat"

legjobb sw film!

diszlet: szar, egyaltalan nem starwars-os
allatkak: bugyuta gagyik
poenkodas: fapados marvel higfos

DE SIKERULT MEGLEPNIE
es ezzel nem vetekedhet semmilyen hangulat, helyszin, stilus, zene: ha vegig tudom hogy han solo terpeszben lelohet 6 rohamosztagost a folyoso kozepen serules nelkul, sulytalan minden
leiat hagyni kellett vna megdogleni es 4 csillag

2021-05-26 09:37:46 Star Wars (1977) / Csillagok háborúja geminijan (2) #271

A képek, a színek, a hangulat nagyon profi és meglepően időtálló, nem a "régi scifi" hatást keltik (szerencsére katódcsöves képernyőből is kevés van benne).
De a cselekmény és az izgalom fokozása CSAPNIVALÓ SZ@R. És erre nincs mentség drámaírás már a görögök óta van, nem mondhatja senki, hogy "ez akkor még új volt".

A Halálcsillagos fogócska a film mélypontja, mintha a Scooby Doo-ból látnék egy ajtónyitogatós futkározást. Obi wan bújócskázása a zegzugokban, majdem félórán keresztül, a Cartoon Networkben megállná a helyét, itt iszonyat súlytalan. Pedig egy beöltözős álcázós betörés simán tudna feszült, izgalmas lenni, legalább egy picit. És azok a terpeszállásos lövöldözések aah, hogy vegyem így komolyan a menő scifi lézerfegyvert, ha a szereplők se félnek terpeszbe eléállni.

Lények nagyon jók, változatosak: van egy wookie, aki úgy néz ki mint egy medve-majom, full adom, de miért viselkedik úgy is? Miért egy plüssmedve végig, akit meg is simogatnak:D Miért nem lehet értelmesebb, vagy bármi szerepet adni neki? (ugyanez Jar Jar Binksszel is)

Egyszerűen ez a cselekmény nem méltó ehhez a hangulathoz, érzéshez, amit megalkottak a díszlet-/zene-/designfelelősök. És nincs az a pénz, ami oltárán be lehetne áldozni ezt a szellemi bravúrt, valami alfőnöknek asztalra kellett volna csapni. Ez a sztori kb egy 5 éves gyereknek készült. De akkor meg minek vannak benne a szenátus, delegáció, politika, köztársaság stb. szavak? hmm smh

Nem vágom ezt a nagy "elemi félelem dolgot" se itt se az Elm utcában sem bárhol máshol más klasszikusnál.
Ráfanyalodtam a Fűrész 1 re, a Démonok között (The Conjuring) re is, hogy ne csak a régi naagy horrorokat minősítsem, de ehh.
Ezekben a rávezetés, mint ebben a filmben is, ok ok elmegy. Viszont a nagy kiteljesedés, a jumpscare, a nagy reveal részekhez elérvén röhejesek.
Várnék valami zsigeri tébolyt, valami leírhatatlant, lehet meg se kéne mutatni semmit nemtom... de ez így sz@r.
Visszakanyarodva csak ehhez a filmhez: képek, atmoszféra zseni. Félhomályhoz nagyon értettek a díszletesek! A stroboszkópos szellőzők, kézikamerás loholás, lihegés fullos!
Csak a megijesztés meg mellé az a hülye butyuta durranó hangeffekt ne lenne.. smh

2021-04-29 11:18:42 Macskafogó (1986) geminijan (2) #79

am ense vagom miert akkora kult

- poenok kozelse akkorak mint mas magyar animacios tarsaiban
- "4 gengszter" dal elmegy de az is inkabb csak kirivik az osszkepbol mert amugy nem musicalrol van szo
- megjelenitesre, kullemre, hangnemeben modern scifi ambicioi vannak marmar ilyen modern akira-s anime szeru de full nem izgalmas vagy porgos vagy badass vagy barmi amit legalabb elvarna az elozoekert cserebe egy tizeneves kissrac vagy egy intravenasan csillagkapun viasat6-on 024 csungo csaladapa
hanem kis marhaskodas uldozgetem idemegyek odamegyek az egesz semmi extra
idk smh