geminijan

Regisztráció: 2020. május 16. (3 év, 10 hónap)

Nem: ?

3 2022-10-26 4,2
Circle

4 2022-10-26 3,5

2022-09-29 01:30:29 Primer (2004) / Találmány geminijan (1) #26

Mint film, nem jó, mert SZÁNDÉKOSAN érthetetlen, amíg nem olvasol utána.

És emiatt amíg tart a film, végig nézhetetlen. A nézhetetlenség szó szerinti példája ez a film. A saját alapvető logikai szabályrendszerét se magyarázza el a film, nemhogy az azzal történő tekergetéseket. Semmit.
És közbe még el is hiteti veled, hogy hülye vagy, amiért nem érted, belerakja a bogarat a füledbe.

Vágom, hogy ezzel a rendező viccesen azt akarta elérni, hogy újból és újból nézzük meg elölről, hogy végre megérthessük, mindig térjünk vissza hozzá, mint ahogy a filmben szereplők is folyton újraismételnek mindent.
De a valóság az, hogy mindenki inkább csak rágooglezik, majd rájön, hogy egy RÉMEGYSZERŰ logikáról van amúgy szó, sz@rrá tekergetve, direkt sz@rul elmesélve és ennyi.

És azzal h megérted 1db youtube videó, meg max még 1db reddit bejegyzés után, hogy mi a jó franc is történt, először bosszankodsz, hogy ez tényleg csak ennyi, aztán rájössz, hogy most semmivel nem vagy gazdagabb így hogy ezt megtudtad, semmire nem használható ez a tudás, kb mintha Tolkien tünde nyelvét megtanultad volna B2-es szinten.

2022-05-29 00:15:13 Star Wars (1977) / Csillagok háborúja geminijan (2) #277

Nem láttam hogy kérdeztél bocsi (pont 1 éve történt na nembaj)

Azért vettem rá magam, hogy megnézzem, MERT NAGYON IS AZ ÍZLÉSEM, mert a starwars-os hangulatot élem és szeretem, részben a videojátékok miatt (KotOR - aminek ugye nincs is semmi köze Skywalkerékhez) vagy a Baljós Árnyak (akkor voltam én gyerek). A Baljós árnyak is kutyasz@r film, csak a hangulatát hordozom gyerekkoromból. Igazából a Star Wars-ban a setting-et szeretnem nagyon, a világát.
Utánozhatatlan zene, színek, épületek, jelmezek stb. A híres jelenet a bárban, a lények, ilyesmi.

És hát emellett vártam volna kis izgalmat, vagy bármit. De tényleg: bármit. (híres kortársa az Alien pl. mennyivel izgalmasabb, feszesebb cselekményű, és nem csak azért mert thriller, arra elfogultság nélkül lehet mondani hogy fasza)

Megnéztem a többi filmet is, mind a 9-et.

A dolog iróniája, hogy pont a 8. rész (Last Jedi) lett a kedvencem, holott az a legkevésbé SW hangulatú.
A többi rész az összes kb értékelhetetlen, a Last Jedi is, de legalább izgi, fordulatos. És nem érdekel, hogy céltalan fordulatok, sikerült meglepnie, amit eddig egyik résznek se. (Az hogy kiderül, Darth Vader Luke-nak az apja, az nem fordulat. Az elcsépelt hatásvadász gagyiság. Már abban az időben is az volt, a görögök idejében is az lett volna).

Sokan utálják az új trilógiát, mégis mind a 9 részt összevetve, az egyetlen dolog amiért érdemes volt végigkínozni magam az Kylo Ren.
Kylo Ren színészi teljesítménye iszonyat erős, üde színfolt. Ő kb az EGYETLEN színész az egész SW saga-ban, az EGYETLEN. Páratlan, (végre) színes karakter, nagyon jó színész kezében, sajnálom hogy kiaknázatlan maradt. Vele akár megnéznék egy Spinoff sorozatot.

előzmény: Kempesbaba (#272)

2021-10-18 17:40:47 Dogville (2003) / Dogville - A menedék geminijan (4) #157

elnéztem volna az utolso 10percet 30percben is, reszletesebben kidomboritva annyira jol esett xdd Trier visszafogta magat vagy mi tortenhetett ¯\_(ツ)_/¯

fordulataiban kb mint egy Sono Sion film:D

2021-09-27 13:01:15 Toxikoma (2021) geminijan (?) #3

csak az elozetest lattam nem dobok csillagot de az egy rak lesz valsz
motoros eses, oklosok a folyoson, heves kuras, zuhany alatti seggvillantos mental breakdown
kozbe szinpadiasan kimert sulyos mondatok
kozbe minden szaros megalloba plakatjan kb kingkong vs godzilla vicsorog xd
temaja NE DROGOZZ:)

2021-09-08 21:33:41 Kung Fu Panda (2008) geminijan (5) #28

nem ertem h miert csak ennyi az ertekelese. 100x jobb barmelyik mesenel, eszmeletlen latvanyos, nem gyerekesen vicces (nem ilyen minionos gru formedveny vagy a akar a Marvel filmek "haha nem hoztam pelenkat" szintu odaszolasai)
mondanivaloja is van nem giccsesen eloadva olyan egyszeru zen tanitas modjan
a karakterfejlodes paratlan mindket oldalrol nem csak a pandaerol

hideghal 2 de azert az jobb

Nagy kutyaszar filmxddd
Kylo ren kellett vna fohos legyen elejetol fogva, o az EGYETLEN szinesz az EGESZ starwars sorozatban
Egyenesen bantam h elovette ujra azt a "nevetseges maszkjat"

legjobb sw film!

diszlet: szar, egyaltalan nem starwars-os
allatkak: bugyuta gagyik
poenkodas: fapados marvel higfos

DE SIKERULT MEGLEPNIE
es ezzel nem vetekedhet semmilyen hangulat, helyszin, stilus, zene: ha vegig tudom hogy han solo terpeszben lelohet 6 rohamosztagost a folyoso kozepen serules nelkul, sulytalan minden
leiat hagyni kellett vna megdogleni es 4 csillag

2021-05-26 09:37:46 Star Wars (1977) / Csillagok háborúja geminijan (2) #271

A képek, a színek, a hangulat nagyon profi és meglepően időtálló, nem a "régi scifi" hatást keltik (szerencsére katódcsöves képernyőből is kevés van benne).
De a cselekmény és az izgalom fokozása CSAPNIVALÓ SZ@R. És erre nincs mentség drámaírás már a görögök óta van, nem mondhatja senki, hogy "ez akkor még új volt".

A Halálcsillagos fogócska a film mélypontja, mintha a Scooby Doo-ból látnék egy ajtónyitogatós futkározást. Obi wan bújócskázása a zegzugokban, majdem félórán keresztül, a Cartoon Networkben megállná a helyét, itt iszonyat súlytalan. Pedig egy beöltözős álcázós betörés simán tudna feszült, izgalmas lenni, legalább egy picit. És azok a terpeszállásos lövöldözések aah, hogy vegyem így komolyan a menő scifi lézerfegyvert, ha a szereplők se félnek terpeszbe eléállni.

Lények nagyon jók, változatosak: van egy wookie, aki úgy néz ki mint egy medve-majom, full adom, de miért viselkedik úgy is? Miért egy plüssmedve végig, akit meg is simogatnak:D Miért nem lehet értelmesebb, vagy bármi szerepet adni neki? (ugyanez Jar Jar Binksszel is)

Egyszerűen ez a cselekmény nem méltó ehhez a hangulathoz, érzéshez, amit megalkottak a díszlet-/zene-/designfelelősök. És nincs az a pénz, ami oltárán be lehetne áldozni ezt a szellemi bravúrt, valami alfőnöknek asztalra kellett volna csapni. Ez a sztori kb egy 5 éves gyereknek készült. De akkor meg minek vannak benne a szenátus, delegáció, politika, köztársaság stb. szavak? hmm smh