Zuzmo

Regisztráció: 2020. február 6. (8 hónap, 2 hét)

Rendezők: David Fincher, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Ingmar Bergman, Lars von Trier, Luis Buñuel, Martin Scorsese, Michael Haneke, Michelangelo Antonioni, Milos Forman, Pálfi György, Sergio Leone, Sidney Lumet, Stanley Kubrick
Műfajok: dráma, szatíra

Morte a Venezia
Halál Velencében
3 2020-09-30 4,0

2020-09-28 17:19:12 [Filmet keresek] Zuzmo #2839

O nem is tudtam hogy igy kulcsszavakkal lehet keresni. Koszi

előzmény: oscarmániás (#2838)

2020-09-28 15:17:57 [Filmet keresek] Zuzmo #2837

Tudnátok szabadsággal kapcsolatos filmeket ajánlani? Minél többet...

2020-08-23 18:01:46 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Zuzmo #25112

Nem kell mindig ilyenekkel szembe futni (a kommentek többsége amúgy sem ilyen stílusú de szerintem ez belefér) Ez bagatell ügy. Különben is mi más lenne a trágárság ha nem öncélú?!

Áthelyezve a(z) Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban topikból.

előzmény: hhgygy (#25111)

2020-06-20 12:35:31 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #68

Kevés ilyen filmet láttam még és sajnos olyanokba nyúltam bele amik szarok voltak. De hetero szerelmes filmből is csomó szar van. Az hogy még nem találtam olyat ami tetszett és éppenséggel melegek szerepelnek benne, az nem jelenti hogy önmagában az okozna problémát hogy azonos neműek a pár tagjai. Ez nem volt egy valid kérdés.

előzmény: Lady Ópium (#67)

2020-06-20 12:23:57 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #66

Lady ópium, meg mindig nem azzal van probléma hogy két srác csókolózik a filmben. Eddig sem ez volt a baj és továbbra sem az, de nem szeretném nagyon ismételni magam.
Igaz hogy több olyan film is elém került már ami végül nem tetszett és amúgy melegek szerepelnek benne. De ahogy már ugornak is válaszoltam, lehet ettől függetlenül jó egy film. És mindig csak utólag derül ki hogy valamit nem volt érdemes végig nézni. Előre ezt nem tudhatom.

Kempesbaba, az utóbbi pár mondat neked is szól. Különben az hogy én pl heteró vagyok, nem jelenti hogy a melegekről szóló filmek nem fognak tetszeni, a hetero páros filmek pedig igen. Ezen semmi nem múlik (nálam).

2020-06-20 02:19:27 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #46

Ezer szerelmes filmnek ezer féle tanulsága, mondani valója, értelme lehet. És ezt szabad számon kérni.

Ha nem szeretem a kutyás filmeket, akkor is megnézem őket. A külsőségektől el lehet tekinteni és még ha műfajában nem is áll közel hozzám, még lehet jó és akár tetszhet. Nyilván amíg nem látom a filmet, nem tudhatom érdemes-e végig nézni.

És még mindig nem az a probléma a filmmel hogy homoszexuálisokról szól. Ha egy hetero párkapcsolat áll a középpontban de csak erről és ennek magasztalásáról szól a film, az ugyan úgy szar.

(Talán félre értem de olyan mintha azt hinnétek homofób vagyok és ezért nem jött be a film. Pedig többször is hangsúlyoztam hogy ez nem így van. Természetesen ha valakinek nem tetszik pár film amikben amúgy melegek szerepelnek, abból nem következik hogy az illető a homoszexuálisokat utálja.)

2020-06-20 00:30:10 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #44

Nem azzal van baj ha smaciznak. Inkább az a baj ha másról nem is szól a film csak ennek teljes elfogadásáról és tiszteléséről. Ezt valóban napi szinten látja az ember. És ugyan úgy nem érdemel meg különösebb figyelmet, mint az ha egy heteró pár teszi ugyan ezt. Ebben nincs semmi tiszteletre és elismerésre méltó. A melegség (ugy mint a heteróság) nem egy érdem.

előzmény: Lady Ópium (#43)

2020-06-19 01:50:11 Silence (2016) / Némaság Zuzmo (5) #105

Nekem elég határozott véleményem volt az önfeláldozásról és a mártírságról. Ha hitről van szó, akkor azért szerintem érdemes meghalni. És ha olyan döntés elé raknak hogy (akár csak így külsőségeiben is) meg kell tagadni azt amiben hiszek, akkor szerintem az a jó ha az ember nem enged és kitart a hite mellett. Különben ha megtagadnánk, akkor már nem lehet hitelesen kiállni. Szóval ha valaki úgy akarja védeni az elveit hogy közben megtagadja azokat, akkor már nem lesz mit védenie. Ha viszont az ember feláldozza magát a hitéért, igaz hogy terjeszteni így már nem tudja azt, de így ad neki hitelt és így erősíti meg mindazt ami szerint addig élt. Meg a hétköznapokban alapvetően nem olyan nehéz kitartani a hitünk mellett. Az ad ennek igazán súlyt amikor olyan helyzetbe kerül valaki hogy fel kell áldoznia magát. És ha valaki éppen ilyenkor hátrál meg, amikor tétje van a dolognak, az gáz.
Vagyis eddig így gondoltam, de a film után eléggé elbizonytalanodtam és már kicsit máshogy látom.
Az még mindig jó szerintem ha valaki meghal a hitéért. De ha a hitért már nem csak a saját életedet hanem másokét is feláldozod, az nem oké. Az önzőség.
Ráadásul az ember nem csak a halálával tud áldozni (mint pl Garupe atya) hanem az életével is (mint Rodriguez atya).
Szerintem végül is egyik pap sem rosszabb a másiknál. Rodriguez külsőségeiben megtagadta a hitét, hogy többen ne haljanak meg miatta, de megmaradt kereszténynek. Ez is mártírság. És a kő amire rá kell lépni, nem maga jézus. Az végül is tényleg csak egy kő. És az mégiscsak jó hogy Rodriguez atya felül tud emelkedni az ilyen külsőségeken.
Amúgy nagyon sok érdekes karakter volt még. Pl a Kicsidzsirot én nem is tudom hova tenni. Meg úgy egyáltalán a japán keresztényeket valhogy nem teljesen értem. Nagyon ragaszkodnak a bálványokhoz meg az ilyen tárgyakhoz és néha olyan volt mintha nem is igazán értenék a kereszténységet, de mégis nagyon erősen hisznek benne.
A film történelmi vonatkozásait annyira nem vágom de az azért érdekes hogy japán mennyire bezárkózik és védi a saját kultúráját. Különben én úgy tudom hogy a buddhizmusba se fér bele így az erőszak.

Meg nincs ilyen csak erdekelt hogy ha kene akkor hogy tudnam megcsinalni. De akkor mindegy

Hogy lehet egy hozzaszolast athelyezni masik topikba? Pl ha egy film alatt van egy kerdes es szeretnek valaszolni, de nem ott, hanem offban akkor azt hogy tudom megoldani? Vagy igy konkretan egy film alatti komkentre nem lehet mashol reagalni?
(Nem tudom ertehtoen fogalmaztam e....)