Zuzmo

Regisztráció: 2020. február 6. (1 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Nem hiszek a pontozásban

Rendezők: David Fincher, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Ingmar Bergman, Lars von Trier, Luis Buñuel, Martin Scorsese, Michael Haneke, Michelangelo Antonioni, Milos Forman, Pálfi György, Sergio Leone, Sidney Lumet, Stanley Kubrick
Műfajok: dráma, szatíra

3 2021-03-25 4,3
Broken Flowers
Hervadó virágok
4 2021-03-21 3,9

Nem igazán tetszett de érdemes volt látni.
Hiába beszéltek olyan témákról ami nekem érdekes és nagyon aktuális (vagyis szerelem, monogámia, vallás), mégis nehezen kötötte le a figyelmem.

A történések, a karakterek, a párbeszédek, minden olyan volt mintha előre pontosan ki lett volna számolva és megtervezve.
Erről a két férfi még beszélgetett is, amikor összefutnak. Nincsenem véletlenek, minden szükségszerűen történik és eleve el van rendelve. (Legalábbis a filmben.)

Folyamatos kétségek között vagyok a monogámiával kapcsolatban és általában az az egyszerű konklúzióm hogy: "Sehogy sem jó"
Talán csak azért mert ez az aktualis véleményem, de a filmből is ezt szűrtem le. Nem jó házasságban, nem jó szeretővel, nem jó egyedül és igazán sehogy. De valahogy mégsi lenni kell és valahogy alakulnak a dolgok.

2021-03-12 01:47:28 Nyócker! (2004) Zuzmo (3) #14

Ezt a filmet vagy nagyon fiatalon érdemes nézni, vagy valamilyen szer hatása alatt. Felnőtt, józan fejjel nehezen élvezhető.

2021-01-07 17:07:48 Nem leszek a barátod (2009) Zuzmo (5) #7

Imádnivaló.
És ritkán lát bele az ember ilyen mélyen az óvodások világába, ami a felnőttekéhez hasonlóan, tele van státusz szimbólumokkal.
Amellett, hogy vicces és aranyos, érdekes megfigyelni, hogy működnek ezek a pici emberkék.

Kicsit vicces ezt olvasni. Talán nem most voltál fiatal, de 18 évesen én azt tudom mondani, hogy teljesen átlagos ivási szokásaik vannak. Ez messze nem alkoholizmus. Sőt, ha összevetem a saját, átlagos, végzős gimnazista életmódommal, még azt is mondhatnám, hogy alig buliznak...

Ez pedig különösen viccesen hangzik: "A lány pedig sminkkel foglalkozik, ruhákkal, szalagavatóra készül és LÁNYOKKAL barátkozik." A tinilányok a valóságban sem ilyenek XD De ha valaki ennyire egysíkúnak és sztereotipikusnak hiszi a valódi fiatalokat, akkor tényleg furcsa lehet a film...

előzmény: Havierez (#74)

2020-09-28 17:19:12 [Filmet keresek] Zuzmo #2839

O nem is tudtam hogy igy kulcsszavakkal lehet keresni. Koszi

előzmény: oscarmániás (#2838)

2020-09-28 15:17:57 [Filmet keresek] Zuzmo #2837

Tudnátok szabadsággal kapcsolatos filmeket ajánlani? Minél többet...

2020-08-23 18:01:46 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Zuzmo #25233

Nem kell mindig ilyenekkel szembe futni (a kommentek többsége amúgy sem ilyen stílusú de szerintem ez belefér) Ez bagatell ügy. Különben is mi más lenne a trágárság ha nem öncélú?!

Áthelyezve a(z) Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban topikból.

előzmény: hhgygy (#25232)

2020-06-20 12:35:31 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #65

Kevés ilyen filmet láttam még és sajnos olyanokba nyúltam bele amik szarok voltak. De hetero szerelmes filmből is csomó szar van. Az hogy még nem találtam olyat ami tetszett és éppenséggel melegek szerepelnek benne, az nem jelenti hogy önmagában az okozna problémát hogy azonos neműek a pár tagjai. Ez nem volt egy valid kérdés.

előzmény: Lady Ópium (#64)

2020-06-20 12:23:57 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #63

Lady ópium, meg mindig nem azzal van probléma hogy két srác csókolózik a filmben. Eddig sem ez volt a baj és továbbra sem az, de nem szeretném nagyon ismételni magam.
Igaz hogy több olyan film is elém került már ami végül nem tetszett és amúgy melegek szerepelnek benne. De ahogy már ugornak is válaszoltam, lehet ettől függetlenül jó egy film. És mindig csak utólag derül ki hogy valamit nem volt érdemes végig nézni. Előre ezt nem tudhatom.

Kempesbaba, az utóbbi pár mondat neked is szól. Különben az hogy én pl heteró vagyok, nem jelenti hogy a melegekről szóló filmek nem fognak tetszeni, a hetero páros filmek pedig igen. Ezen semmi nem múlik (nálam).

2020-06-20 02:19:27 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #43

Ezer szerelmes filmnek ezer féle tanulsága, mondani valója, értelme lehet. És ezt szabad számon kérni.

Ha nem szeretem a kutyás filmeket, akkor is megnézem őket. A külsőségektől el lehet tekinteni és még ha műfajában nem is áll közel hozzám, még lehet jó és akár tetszhet. Nyilván amíg nem látom a filmet, nem tudhatom érdemes-e végig nézni.

És még mindig nem az a probléma a filmmel hogy homoszexuálisokról szól. Ha egy hetero párkapcsolat áll a középpontban de csak erről és ennek magasztalásáról szól a film, az ugyan úgy szar.

(Talán félre értem de olyan mintha azt hinnétek homofób vagyok és ezért nem jött be a film. Pedig többször is hangsúlyoztam hogy ez nem így van. Természetesen ha valakinek nem tetszik pár film amikben amúgy melegek szerepelnek, abból nem következik hogy az illető a homoszexuálisokat utálja.)