Zuzmo

Regisztráció: 2020. február 6. (3 hét)

Bemutatkozás

Nem szeretem azokat akik egyet értenek velem

Rendezők: David Fincher, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Ingmar Bergman, Lars von Trier, Luis Buñuel, Martin Scorsese, Michael Haneke, Michelangelo Antonioni, Milos Forman, Pálfi György, Sergio Leone, Sidney Lumet, Stanley Kubrick
Műfajok: dráma, szatíra

2 2020-02-09 3,6
Isten hozta, őrnagy úr!

4 2020-02-09 4,5

2020-02-16 09:07:55 Kids (1995) / Kölykök Zuzmo (3) #18

Nem attol lesz ez a tobbseg hogy en is ehhez a csoporthoz tartozom. Es kulonben semmivel sem vagyok ertelmesebb mint egy atlag fiatal.

előzmény: The Cortez (#15)

2020-02-15 23:47:55 Kids (1995) / Kölykök Zuzmo (3) #11

A kivetelt nem az ertelmesebb fiatalok kepezik hanem azok akik primitivek es allatiasak. (Es hat korombeliekrol van szo, ezert eleg jo a ralatasom erre a kerdesre)

Egyebkent erdekes hogy elsosorban az idossebbek szerint ostobak es ember alattiak a tinik. Talan szandekosan projektalja ezt minden generacio az utanuk kovetkezokbe. Pedig semmivel sem vagyunk rosszabbak mint azok akik 10, 20, 30... evvel korabban voltak fiatalok.

"Efelé hajlunk"
Nem, nem hajlunk efele. Vagy ha igen, amiatt nem okolhatoak a tizenevesek.

Es ez egy 95os film. Ha tenyleg minden generacio egyre szarabb lenne, nem tudnank most errol beszelgetni, mert civilizacio se nagyon lenne.

(Ez amugy valasz a 10es kommentre csak elbsztam)

2020-02-15 21:39:27 Kids (1995) / Kölykök Zuzmo (3) #9

Krva sztereotipikus a film.
A fiatalok nem primitiv allatok. Ahol tenyleg ilyenek a tizenevesek, ott vege a tarsadalomnak.

A filmet csak az menti meg hogy a nyugati vilagot kritizalja.

Nekem sem jott be a tortenet. Tenyleg keptelenseg de legalabb nem annyira giccses (ellentetben a latvannyal es a zenevel)

Tenyleg kegyetlenul giccses de leginkabb csak kulsosegeiben. Maga a tortenet mar kevesbe az.

2020-02-14 18:06:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Zuzmo #24569

Ertem. Koszonom

2020-02-14 16:06:40 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Zuzmo #24567

Mit jelent ha egy felhasznalo kedvencnek jelol egy masikat?

Neha didaktikus, neha pedig teljesen erthetetlen. Neha meglepoen ertelmes, neha abszolut logikatlan. Neha egeszen szep, neha undoritoan es gatlastalanul giccses.
De leginkabb csak gyenge.

A film annyira gorcsosen erolkodott hogy meghassa a nezoket, hogy en mar a nevetestol sirtam. Nagyon nehez volt komolyan venni.

Egyebent (kis erdekesseg), Platon szerint a tokeletes parkapcsolat olyan mint amit a filmben lathattunk. Szerinte igazi szerelem csak ket ferfi kozott alakulhat ki, akik kozott nagy a korkulonbseg.
Azert fontos hogy a par mindket tagja ferfi legyen mert szellemi szerelem igazan csak ket ertelmes, gondolkodo ember kozott lehet es a nok kevesbe elnek szellemi eletet.
A korkulonbseg pedig azert kell, mert igy az idossebb a mester, a fiatalabb a tanitvany es egymast inspiralva kolcsonosen fejleszthetik egymast.

Jok harcolnak rosszak ellen. Ha egy jo meghal az rossz, ha egy rossz meghal az jo.
Az eroszak meno. A ver meno. A gyilkolas meno. A haboru meno.
Es ebben a film mondani valoja is nagyjabol kimerul.

(Ez a 465os kommentre valasz, nem a 466osra csak elirtam)

előzmény: kaamir (#466)

El lehet rugaszkodni a valosagtol de nem mindegy hogy egy film mesel vagy hazudik. Itt oncelu volt hogy elter a valosagtol, csak nevetsegesse tette a filmet es Tarantinot.

Egy haborus filmnel szemben pedig nem nagy elvaras hogy legalabb szellemi sikon hasonlitson a valosagra. Itt nem egyszeruen az a problema hogy elter a tortenelmi esemenyektol. A haboru, a halal es a gyilkolas fogalma is teljesen atertelmezodik es leredukalodik a valosaghoz kepest. Ettol az egesz gyerekes es sulytalan.

előzmény: acidphase (#463)