Zuzmo

Regisztráció: 2020. február 6. (4 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Már nem hiszek a pontozásban

Műfajok: dráma, szatíra

5 2022-05-28 3,8
Passion
Passiójáték
4 2022-04-27 3,0
Panelstory aneb Jak se rodí sídliště
Panelsztori
O Lucky Man!
A szerencse fia
5 2022-04-10 4,1

2021-08-26 00:31:03 [Filmet keresek] Zuzmo #2973

Ajánlottak nekem nemrég egy filmet. A címét elfelejtettem és csak az maradt meg, hogy nők beszélgetnek benne, zavarbaejtően, a szexuális életükről.

Maga a film borzasztó ügyetlen, de a téma ellenállhatatlanul érdekes.
Sem filmben, sem személyes beszélgetéseimben nem igazan találkoztam még olyan álláspontal, ami a titkos szeretővel empatizálna, a házastárssal szemben. És ugyan nem feltétlenül értek vele egyet, de jó volt látni/hallani ilyen nézőpontot is.
Viszont a film nem csak az exszerető és az exfeleség viszonyáról, helyzetéről, érzelmeiről és a közös szerelmükről szólt. Ez pedig azért sajnalatos számomra, mert az emellett futó szálak egyáltalán nem tudtak érdekelni.
Bár az a pár dolog, ami megfogott a filmben, még mindig nem ereszt és válaszra váró kérdésekként kavarognak a fejemben.

Végül annak ellenére, hogy a film egyáltalan nem tetszett, hatással volt a saját párkapcsolatomról alkotott képemre is. Így hiába szeretném, mégsem tudom azt mondani, hogy ez egy rossz film.

Nem igazán tetszett de érdemes volt látni.
Hiába beszéltek olyan témákról ami nekem érdekes és nagyon aktuális (vagyis szerelem, monogámia, vallás), mégis nehezen kötötte le a figyelmem.

A történések, a karakterek, a párbeszédek, minden olyan volt mintha előre pontosan ki lett volna számolva és megtervezve.
Erről a két férfi még beszélgetett is, amikor összefutnak. Nincsenem véletlenek, minden szükségszerűen történik és eleve el van rendelve. (Legalábbis a filmben.)

Folyamatos kétségek között vagyok a monogámiával kapcsolatban és általában az az egyszerű konklúzióm hogy: "Sehogy sem jó"
Talán csak azért mert ez az aktualis véleményem, de a filmből is ezt szűrtem le. Nem jó házasságban, nem jó szeretővel, nem jó egyedül és igazán sehogy. De valahogy mégsi lenni kell és valahogy alakulnak a dolgok.

2021-03-12 01:47:28 Nyócker! (2004) Zuzmo (3) #14

Ezt a filmet vagy nagyon fiatalon érdemes nézni, vagy valamilyen szer hatása alatt. Felnőtt, józan fejjel nehezen élvezhető.

2021-01-07 17:07:48 Nem leszek a barátod (2009) Zuzmo (5) #7

Imádnivaló.
És ritkán lát bele az ember ilyen mélyen az óvodások világába, ami a felnőttekéhez hasonlóan, tele van státusz szimbólumokkal.
Amellett, hogy vicces és aranyos, érdekes megfigyelni, hogy működnek ezek a pici emberkék.

Kicsit vicces ezt olvasni. Talán nem most voltál fiatal, de 18 évesen én azt tudom mondani, hogy teljesen átlagos ivási szokásaik vannak. Ez messze nem alkoholizmus. Sőt, ha összevetem a saját, átlagos, végzős gimnazista életmódommal, még azt is mondhatnám, hogy alig buliznak...

Ez pedig különösen viccesen hangzik: "A lány pedig sminkkel foglalkozik, ruhákkal, szalagavatóra készül és LÁNYOKKAL barátkozik." A tinilányok a valóságban sem ilyenek XD De ha valaki ennyire egysíkúnak és sztereotipikusnak hiszi a valódi fiatalokat, akkor tényleg furcsa lehet a film...

előzmény: Havierez (#74)

2020-09-28 17:19:12 [Filmet keresek] Zuzmo #2839

O nem is tudtam hogy igy kulcsszavakkal lehet keresni. Koszi

előzmény: oscarmániás (#2838)

2020-09-28 15:17:57 [Filmet keresek] Zuzmo #2837

Tudnátok szabadsággal kapcsolatos filmeket ajánlani? Minél többet...

2020-08-23 18:01:46 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Zuzmo #25408

Nem kell mindig ilyenekkel szembe futni (a kommentek többsége amúgy sem ilyen stílusú de szerintem ez belefér) Ez bagatell ügy. Különben is mi más lenne a trágárság ha nem öncélú?!

Áthelyezve a(z) Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban topikból.

előzmény: hhgygy (#25407)

2020-06-20 12:35:31 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Zuzmo (1) #65

Kevés ilyen filmet láttam még és sajnos olyanokba nyúltam bele amik szarok voltak. De hetero szerelmes filmből is csomó szar van. Az hogy még nem találtam olyat ami tetszett és éppenséggel melegek szerepelnek benne, az nem jelenti hogy önmagában az okozna problémát hogy azonos neműek a pár tagjai. Ez nem volt egy valid kérdés.

előzmény: Lady Ópium (#64)