Bagira78

Regisztráció: 2019. szeptember 25. (3 hét, 5 nap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Clint Eastwood, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, James Cameron, James Wan, Lars von Trier, Martin Scorsese, Michael Mann, Paolo Sorrentino, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Sam Raimi, Silvester Stallone, Steven Spielberg, Woody Allen
Színészek: Al Pacino, Anthony Hopkins, Arnold Schwarzenegger, Brad Pitt, Clark Gable, Clint Eastwood, Glenn Close, Judi Dench, Julia Roberts, Meryl Streep, Robert De Niro, Sharon Stone, Sylvester Stallone, Vivien Leigh
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

Születési év: 1978

Törökfürdő
4 2019-09-26 3,9
Malèna

5 2019-09-26 4,1
La leggenda del pianista sull'oceano
Az óceánjáró zongorista legendája
5 2019-09-26 4,2

Ha valóban koncepció volt, hogy ne legyen tökéletesen autentikus a film, akkor viszont ahhoz nem volt elég elemelt, hogy a szándék egyértelműen átjöjjön, és ne szakmai hibának tűnjön pl.egy rosszul kiválasztott nadrág, vagy egy mai modern arc...

előzmény: saatonda (#90)

Hogyan lehet saját kommentet törölni, amit hibásan véletlenül posztoltam?

A casting legnagyobb problémája az volt, hogy a szereplők zöme mai, 21.szd. karakterű-arcú, pedig a '60-as évek nagyon jellegzetes kor, egészen más, amit nehéz elrontani... Itt valahogy nem voltak a helyzet magaslatán. Sem a casting direktorok, sem a ruhatervezők, sem a sminkes és fodrász szakemberek.
Nem jött át a kor jellegzetes íze.

előzmény: Danesz99 (#88)

2019-09-26 00:40:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Bagira78 #24341

Enyhe csalódás... Nem elég Tarantino, nem elég autentikus, és nem elég izgalmas... Ettől függetlenül jó mozi, bár fél óra kivágott jelenettel pengébb lett volna. A Kill Bill és a Becstelen brigantyk filmekhez képest visszaesés. A casting közepes, nem érezni a kort eléggé, Brad Pitt játéka viszont mestermunka.

Áthelyezve a(z) Once Upon a Time in... Hollywood topikból.

Enyhe csalódás... Nem elég Tarantino, nem elég autentikus, és nem elég izgalmas... Ettől függetlenül jó mozi, bár fél óra kivágott jelenettel pengébb lett volna. A Kill Bill és a Becstelen Brygantik filmekhez képest visszaesés. A casting közepes, nem érezni a kort eléggé, Brad Pitt játéka viszont mestermunka.

2019-09-26 00:05:03 Curtiz (2018) Bagira78 (5) #20

Talán nem is láttam még ilyen jó ízléssel készített magyar filmet! (A Fehér tenyér és a Viszkis kivételével) A Malena óta pedig nem készült ilyen gyönyörűen fényképezett film magyar operatőr által! Minden képkocka mestermunka!
Könnyed elegancia, remek karakterek, tökéletes ruhák, smink és haj! Ezt a maximalizmust ritkán látni magyar filmben!
Egyetlen szépséghiba: a főszereplők (Lengyel Ferenc-bár karakterre remek választás, Dobos Evelin) színészi létezése nem autentikus, megszólalásaik civilek és maiak, és általában a szereplők angol kiejtése nagyon gyenge (nem elég amerikai, ráadásul nem a '40-es évek amerikai angolja). Akik viszont erős színeszettel gazdagították a filmet: Declan Hannigan, Bordán Lili, Barabás Nikolett.
Gyönyörű atmoszféra, kifinomult ízlés, és töretlen ambíció hatja át a film egészét. Csak ajánlani tudom, és óriási gratuláció az alkotóknak!

Óriási csalódás!
Röviden: kb. 6 perc látványos és izgalmas jelenet, a maradék 2.5 óra dögunalom. Reptéri regények szintjén bukdácsoló történet, Coelho mélységű filozófia, fantáziátlan dramaturgia és látvány. Minden jelenet mintha az utolsó lenne, a zenét már ezer ilyen hasonló unalmas filmben lehaknizták... Egyetlen értékes momentuma a produkciónak Brad Pitt, akit kár volt egy ilyen iskolai vizsgafilm szintű filmszerűségben elpocsékolni... Sosem volt még a galaxis ennyire érdektelen, és film ennyire gyenge.