Doc

• ...
2021-01-23 23:11:29 Instant Family (2018) / Instant család Doc (4) #6

Vígjátéknak nem igazán vígjáték - annyira vicces, amennyire egy zűrös család vicces.
Viszont az örökbefogadás része hihető - bár gyanítom a valóság ennél zűrösebb...
Határozottan tetszett.

Ha ez valami művészfilm akart lenni, akkor a tudományoskodást jobb lett volna mellőzni.
Ha meg tényleg scifinek volt szánva - akkor meg kár volt elkezdeni is.
Találnak egy új Jupiter-holdat, ami elég nagy, hiszen életre alkalmas, de hogy eddig hol bujkált???
Közben elpusztul a Föld, mert ... izé ... nem derül ki.
Valami baj van a légkörrel, oszt ennyi. A szorgalmasan űrutazgató emberiség nem tudta megoldani...
Ja és ahelyett hogy elutaznának mind az új bolygóra (holdra), inkább csak meghalnak.
Az aszteroidás részeket meg inkább nem is kommentálom...
A végén meg Ádám és Éva belelovagol a naplementébe... reméljük, több aszteroida már nem jön...

Ez még az Ad Astranál is rosszabb. Leginkább Interstellar remakenek mondanám, csak még a sokdimenziós hablatyot is kispórolták.
Nézhetetlen fos.

Mellette szól, hogy jó kis csavaros története volt. Ellene szól, hogy túl csavaros története volt. Nem mindig sikerült követnem, hogy ki kivel van... nem igazán értettem hogy Jack Sparrow mire hajt például... emellett hosszú volt, és a főgonosz igencsak vértelen.
Meg lehetett nézni, de jó nem volt. Gyenge hármas alá.

2021-01-17 03:06:09 Bombshell (2019) / Botrány Doc (4) #18

Jó film volt. Fontos témáról, izgalmasan, viszont túlzott hangulatkeltés nélkül.
Nem próbálták a zaklatást erőszakként beállítani, ezt díjaztam.
Viszont azért az is átjött, hogy nem lehet jó ennek a rossz oldalán lenni - akár belemegy, akár nem, undorító és megalázó helyzet.
Persze valahol ez is a dolog célja, hiszen ez az egész szituáció nem a szexről, hanem a hatalomról szól.

Trump eléggé fölösleges volt bele, egy az egyben kihagyhatták volna.
Nagyot ütött viszont végén a két összeg - pontosabban az egymáshoz való viszonyuk.

Kíváncsi vagyok, hogy kiszámolta-e valaki a stábból, hogy ha a karácsony napjait számláló dalt mind kutyákkal tölti fel, az 66 kutya a színpadon és 78-nak kellene az elején a színfalak mögött lennie.

Helyes gyerekek és helyes kutyák - nagyjából ennyi pozitívumot tudok erről a filmről mondani.
Valószínűleg 10 év alatti gyerekek lehetnek a célközönség és senki más, mert a sztori (már amennyi van) idegesítő, a felnőtt szereplők szintén azok.

Igen, mert mindkettő összefoglalható abban, hogy az illető gonosz.
Velünk akar kiszúrni, ezért troll. Ami nyilván a troll szótári definíciója, csak éppen nem segít azonosítani.
Nem is szólva arról, hogy akit ilyen alapon minősítenek trollnak, az nemigen tud ellenvetést tenni:
- Gonosz vagy!
- Nem is!
- De!
Megtippeltük a szándékait, aztán ha rosszul tippeltünk, az az ő baja, nem a mienk...

És mindjárt trollkodok is egyet:
- Aki rosszindulattal jár a weblapra, rombolni a hangulatot.
- Aki azért jön, hogy mások játékát, közös szórakozását tönkretegye.
Azon túl, hogy ez a kettő ugyanaz, ráadásul még a fejemben is turkál!
Pedig van rajtam alufólia sisak!

A troll én vagyok! :)

2021-01-13 02:59:05 Descendants 2 (2017) / Utódok 2 Doc (2) #1

A zenék sokkal gyengébbek és sokkal egyformábbak - kb. mintha mindenki torzítóval tudna csak énekelni. Vagy AutoTune-nal :)
A sztoriban két vagy három olyan fordulat is van, ahol a belső logika nyomokban sem fedezhető fel. De legalább az eredetiség is odalett...
Ha tetszett az első rész - akkor ezt ne nézd meg!

2021-01-13 02:53:53 Blackhat (2015) Doc (2) #13

És a börtönből kiengedett szuperhekkert az országból is kiengedik - de szerencsére lélekben már jó fiú. És testben is kurva kemény, úgy leveri a rosszfiúkat mint a sicc.
Szabvány akció-szemét, amit csak bosszantóbbá tesz, hogy keverik a teljesen hihető dolgokat az égbekiáltó marhaságokkal...
Az például rém vicces, hogy Unix és ős-Windows dolgokat kevernek össze. Kb. mintha rábízták volna a hekkelős részeket valakire, aki ért is hozzá, aztán meg "nem elég látványos, turbózzuk fel" alapon szétcseszték volna az egészet.
De a sztorinak is hasonló jellege van. Fogtak egy elviselhető alapot - amiből egy jó rendező bombasikert csinált volna - és "felturbózták"...

Harmatgyenge X-Men utánérzés, de annál jóval kevésbé hihető - ami azért ebben az esetben elég gáz.
Fejtegethetném hosszan, hogy mi miért vérciki, de az egész film nem ér annyit.
Nagyon gyér...

2021-01-09 19:22:46 The Witches (2020) / Boszorkányok Doc (2) #12

Unalmas volt.
Az egész film alatt az volt bennem, hogy "Gyerünk, haladjunk!"
Tekintettel arra hogy a történet eredetileg Roald Dahltól származik (bár ezt pont nem olvastam), erős a gyanúm, hogy nem azzal van baj, hanem az adaptáció hagyott ki mindent, ami a sztorit érdekessé tette.
Ráadásul a mesélő rejtegetéséből nyilvánvaló volt, hogy egér maradt - úgyhogy még ezt is sikerült kiherélni...

2021-01-08 23:13:31 Emma. (2020) Doc (4) #2

Legnagyobb meglepetésemre - tetszett.
Az elején rettentően idegesített, de ahogy egyre kevésbé volt idegesítő, egyre inkább rájöttem, hogy szándékosan volt ilyen.
Ajánlom megnézésre.

Az első fél óra dögunalom. Aztán kicsit összeszedi magát, de jó film nem lesz belőle...
Jim Carrey konkrétan irritáló, Sonic próbál vicces lenni - csekély sikerrel, a rendőr pedig felejtős.
Voltaképpen az egész film az, két napja láttam és már csak nyomokban emlékszem rá.
Ez sem fog Vapiti-jelölést kapni tőlem...

2021-01-05 22:31:27 Lucy (2014) Doc (2) #78

Én már attól sem voltam hanyattesve - de ennél az izénél viccesebb volt, abban kétségkívül igazad van.

előzmény: The Cortez (#77)

2021-01-04 14:36:54 Lucy (2014) Doc (2) #76

Igen, szerintem is arról lehet szó, hogy nem a főszereplő lett túllőve, hanem a forgatókönyvíró meg a rendező...
Ironikus humor, meg a képzelet szabad szárnyalása - LOL.

Thanos berágott valamiért és úgy döntött, megöli a fél univerzumot. ("Túl sokan vagyunk" - há-há-há). Ezt varázslattal tudja legegyszerűbben kivitelezni, úgyhogy kettő kivételével megszerzi az összes követ. Az összes szuperhős jön ellene támadni. Majdnem megszerzik tőle a köveket, de az egyik idióta nem tud még egy fél percet várni, úgyhogy kiszabadul. Erre a legfőbb varázsló csak úgy odaadja az utolsó előtti követ. Azt amivel az időt lehet visszaforgatni! (Értem én, a sokmillió valóságból ez az egyetlen ahol győzni lehet - há-há-há).
Az utolsó kőnél már a szomszéd vetítőtermekből is átjönnek a szuperhősök ellene támadni, de nem járnak sikerrel. Itt a vége, fuss el véle.

Faék sztori, látványos megvalósítás.
Biztos jobban érteném ha ismerném a teljes univerumot mögötte, de nekem ez így nem igazán állt össze.
Ez az egész Marvel-univerzum lezárása? Levágják a fejőstehenet és hazamennek a zenészek?
Hülyék vagyunk, megérdemeljük a pusztulást?
Vagy mi van?

Persze nem vagyok ilyen naív, tudom én hogy ez igazából egy fél film, és a következőben kiderül hogy a lepke álmodta az egészet... Thanos meg már nem is az igazi univerzumban pusztított, hanem egy szimulációban... :), vagy ami valószínűbb: rádöbben a tette súlyára és visszacsinálja... de baromira nem győztek meg arról hogy meg kéne nézni azt is.

2021-01-04 13:39:25 Lucy (2014) Doc (2) #74

Egy drogkartell előállít valamit, ami nem is drog. Teljesen értelmetlenül elküldik (nem a szokásos csatornákon) több európai városba. A mindenható drogkartell, amelyik egy hadsereget tud Európában is mozgósítani, nem képes a küldöncét megvédeni egy kis hasbarugdosástól, akiben ettől kiszakad az alaposan becsomagolt "drog". A túladagolástól a csaj istenné válik, és megvalósítja a Michelangelo-festményen szereplő érintést.
Csak én érzem úgy hogy ez egy zagyva hülyeség?

A "hány százalékot használunk ki az agyunkból"-baromságot meg végképp hagyjuk...

Igen, kb. a Lajkó szintje.
Bödőcs keveset szerepel, és az sem valami nagy szám - a többi meg még rosszabb.

előzmény: Xuja (#38)

Újra megnéztem, és kicsit unatkoztam...
Volt három jó jelenet a fekete lovag, a vérnyúl és a halál hídja, a többi igazából nem volt túl vicces.
Azt hiszem lejjebb megyünk, 4-esre.

Film arról, hogy milyen sokféleképpen tud kibaszni velünk a sors, és hogy nem mindig az a jó ha minden terveink szerint alakul.
Messze nem tökéletes, de meglepően jó film. Még az sem ártott meg neki, hogy teljesen mást vártam. Valahol olyan leírást sikerült olvasnom, ami szerint ez egy ismétlődő napos történet - pedig nem az.
Mondjuk a menyasszonyt én szívem szerint nem menteném meg és a kiltes csávó is véleményes (ő már nem önmagát adja ugyebár...).
De ezzel együtt is tetszett.

2020-12-22 00:30:22 Fantasy Island (2020) / A vágyak szigete Doc (3) #10

Az alapötlet elég jó: mindenkinek teljesülnek a vágyai - már ameddig.
Viszont baromi bénán hozták be, hogy az egész igazából nem is az ő vágyuk, hanem valaki másé. Jó csavar lehetett volna, akár még második részes sztorinak is elment volna - de így pocsék volt.
- Nahát, szerintem ez nem is a mi álmunk!
- Tényleg, most hogy mondod, nem vágytam rá hogy lőjenek rám... és ezek a kifolyós szemű zombik is furák egy vágyálomban... de vajon kinek lehet az álma?

A legnagyobb hibája, hogy nem igazán ijesztő - márpedig ez csak horror/thrillerként tudna működni. Bár lehet hogy moziban, nagy vásznon más lett volna...
Mindegy, szódával elmegy.

Az eleje szörnyű volt, közepe tragikus, a vége meg rossz.
Teljesen hiányzott belőle az a csibészség ami az első Indiana Jones filmet jóvá tette.
Szikrányi logika sem volt a történetben, ellenben megrakták szirupos és undorító jelenetekkel, kölök meg a csaj meg szimplán irritáló volt.
Csak azért kapott 2-est, mert a végére kicsit összeszedte magát.
A hülye ellenmérges jelenettől sejtettem, hogy nem leszünk barátok. De aztán a kígyós-bogaras-majomagyas vacsorától már biztosra tudtam.
A föld alatti hullámvasútra (pláne az ugratásra) normálisan hörögnék, de ebben a filmben az már szinte a jobb részek közé tartozott.
Amikor a pisztolyát keresi a kardos fickók ellen, az nyilván utalás az első filmre, de közben meg egy teljesen szabványos kalandfilm-jelenet, kicsit sem menő.

Az első rész nélkül erre a filmre valószínűleg a kutya sem emlékezne.
Szar volt, na! Szégyent hoz az Indiana Jones névre...

2020-12-18 00:21:54 The Babysitter (2017) / A bébiszitter Doc (2) #9

A Reszkessetek, betörők! találkozik a Végső állomással - de nem lesz jó film a nászból.
Sajnos ezt a filmet még Samara Weaving kisasszony sem tudja felhozni - még okéra sem.
Gondolkoztam rajta hogy paródia/poén az egész - de annak is gyenge lenne.
Bizisten egy idő után már azt hittem hogy a végén a kölyök felébred, és kiderül hogy valami lázálom volt az egész.

2020-12-04 23:11:06 The New Mutants (2020) / Az új mutánsok Doc (2) #9

Hát ez elég gyenge volt...
Szegény ártatlankák, csak azért mert embert öltek, mindjárt gyilkost akarnak csinálni belőlük... nagyon gonosz cég!!!
A jó medve-rossz medve a Holnapoliszban még jó farkas-rossz farkas volt...

Szerencsére egy hét múlva már alig fogok valamire emlékezni belőle.

2020-11-29 20:02:59 The Tuxedo (2002) / A szmokinger Doc (2) #5

Unalmas. Jennifer Love Hewitt egész jól néz ki, a többi felejtős.

2020-11-29 04:30:50 Salt (2010) / Salt ügynök Doc (2) #21

A történet bugyuta, irgalmatlan méretű plot-holeokkal, de elég összefüggő és korrektül végig van vezetve.
Az akciók hihetetlenek (értsd: nem hihetők), de a csaj elnyűhetetlenségétől eltekintve végülis rendben voltak. Volt egy John McClane-feelingje, de legalább nem intézett el autóval helikoptert :)
Elég izgalmas volt és nemigen látszottak a trükkök.
De még ez sem viszi fel 3-asra - bár majdnem.

2020-11-29 00:37:37 Brave (2012) / Merida, a bátor Doc (4) #23

Semmi hiba nem történt. Odament, hogy megváltoztassa a sorsát. A boszorkány adott valamit ami az anyját medvévé változtatja - ez határozottan megváltoztatta a sorsát...
Miért medvévé? Azért ha a boszorkánynál minden medve volt, az előző sorsváltozatásra kuncsorgót is medvévé változtatta. Ez van készleten, kell vagy nem? Gyk. ez egy poén...
Gyakorlatilag kapott egy esélyt hogy változzon - az anyját ugyanis csak akkor mentheti meg, ha mindketten megváltoznak. Az viszont már az áhított sors-változtatás maga.
Az előző kuncsaftnak nem jött össze, Meridának igen.

Nekem felnőttként tetszett, jó kis mese.

előzmény: Ágó (#18)

2020-11-22 22:00:02 Ready Player One (2018) Doc (3) #29

Eszméletlen mennyiségű popkulturális utalás - nemcsak filmek, játékok is.
Gyönyörű grafika - bár engem az avatárok egy része konkrétan irritált, például a két főszereplőé...
Erősen gázos történet - ez már nem is young-adult, ez már nettó mese.

Mindazonáltal vannak jó pillanatai.
Amikor fegyverként odahajítják Chucky-t, attól szabályosan rámjött a röhögés. A horror-szekcióban szenvedő céges alkalmazottak is viccesek voltak. A horror-szekció amúgy is jó volt.

Egyszernézős, de egyszer érdemes.

2020-11-22 21:44:28 The Truth About Christmas (2018) Doc (3) #1

A Hanta boy ügyvéd helyett politikussal, férfi helyett nővel, fehér helyett feketével.
Az egyetlen, ami említésre méltó, az a stand-up - az kifejezetten jól sikerült, hármas alából hármas fölét csinált :)

2020-11-22 01:47:45 [Általános fórum] Doc #8920

Értem, kösz.
Szoktam időnként ellenőrizni, hogy hogy állunk, csak nem tudtam nincs-e valami sürgősségi helyzet, ami miatt most rögtön kell mondjuk 100e fölé menni vagy ilyesmi...

előzmény: cucu (#8919)

2020-11-22 01:37:22 Arrival (2016) / Érkezés Doc (5) #234

Azt nem árt tudnod, hogy a novella (nem könyv) nagyon más mint a film.
Mind a kettő remek a maga módján, és szerintem is érdemes a könyvet elolvasni - de nem a filmbeli sztorit fogod kapni.

Amúgy a novella-gyűjtemény elképesztően jó, legalább három zseniális írás van benne. Ha elolvasod, tutira megveszed Ted Chiang másik könyvét is :)

előzmény: vudielen (#233)

2020-11-18 03:53:44 [Általános fórum] Doc #8914

Kérdés: amikor beléptem, feldobott egy keretet a befizetős/szerverköltséges adatokkal.
Van valami oka ennek a feldobott keretnek?
Ránéztem a Kasszára, és nekem úgy tűnt tisztes pluszban vagyunk.
Vagy el kéne érni a 100ezret valami időpontig?

2020-11-18 03:28:20 Tenet (2020) Doc (5) #118

Találtam egy logikai hibát - bár a dramaturgiai oka nyilvánvaló.
Amikor visszafelé haladnak az időben, akkor vinniük kell magukkal levegőt, mert a normált nem tudják belélegezni. Csakhogy amikor visszafelé haladnak, akkor az egész világ invertált a számukra. Azaz, ha megpróbálnak kilélegezni, akkor sikerülni fog belélegezni, és fordítva. Kicsit asztma jellegű helyzet, de határozottan működnie kellene.

Végre találtam valamit ebben a filmben, amibe bele tudok kötni :)
Helyreállt a világ rendje... :)

Újranézés után felminősítem.
Kifejezetten értelmes, fordulatos sztori, nagyon korrektül megcsinálva.
Bár továbbra is Magneto lesújtó véleményével értek egyet az emberiséget és a békés megoldást illetően, ebben a részben voltak a legnormálisabban bemutatva az oldalak. Még a "normál" emberek is egész értelmesen, hihetően viselkedtek.
A professzor halála is jól illeszkedett ide, az "ellenszer" körüli kavarások is jók voltak. Én speciel hihetőnek találom, hogy vannak mutánsok, akik nem akarnak mutánsok lenni. Vadócról például simán el tudom képzelni, hogy szeretne valakit megölelni, megcsókolni anélkül hogy megölné az illetőt. Nem hiszem hogy ez ultrakonzervativizmus.
Igazából nekem ez az egyik "kedvencem" az X-Men filmek közül.

2020-11-15 14:16:11 Ava (2020) Doc (1) #4

Dögunalom. Akciófilm kezdés, aztán melodráma a köbön.
Bérgyilkosék vélhetően kifejezetten drog-, alkohol- és egyéb függő tagokat toboroznak, mert a három látott bérgyilkosból kettő az volt... a harmadik a főnök lánya :)
Az anya-lánya kapcsolat már-már röhögnivaló.
A sztori kb. nem létezik, és a befejezés is ciki.
A főnök(!) legyőzi a "világklasszis" alkoholista bérgyilkost, aztán elengedi, az meg utánamegy és megöli...
De a családi házban üzemeltetett bérgyilkos kft. új jelentést ad a home officenak...

Még a csajok se néznek ki jól.
Siralmas.

2020-11-14 20:34:52 Descendants (2015) / Utódok Doc (3) #2

Kedves mese, jó zene, és még a sztori is relatíve értelmes.
Felnőtt is meg tudja szenvedés nélkül nézni.
A 4-est nem éri el nálam, de erős 3-as.

2020-11-14 15:42:46 Palm Springs (2020) Doc (3) #19

Nem nagy szám, de egyszer meg lehet nézni.
Alapvetően szeretem az ilyen ismétlődő nap filmeket, és ennek voltak is értékei, de valahogy nem az igazi. Kicsit unalmas.
Tetszett, hogy a sokadik ismétlést kicsit cinikusan és nagyon beleszarósan éli meg - ezt simán el tudom képzelni.
Vígjátéknak viszont nem igazán nevezném - hacsak a félbehagyott dugást vagy a megcsalást nem tekintjük vígjátéki elemnek.
Logikai hiba: ha a kecske eltűnt a loopból, akkor nekik is el kellett volna - vagy fordítva.
Logikai hiba2: ha valamiféle téridő-hurokban voltak, akkor az nem függhetett volna az elalvástól.

Kedves romantikus film, jó nézni.
Szép tájak, guszta kaják, hihető és értelmes beszélgetések.
Bár anno a moziban amerikai filmnek volt kiírva, megdöbbentően hozza a francia film hangulatot - bár talán egy kicsit túl "happy" a francia filmekhez képest.
Nekem másodszor megnézve is tetszett - mondjuk sok meglepetés nincs, az biztos.
Jó film, érdemes megnézni.

2020-11-09 00:15:47 Bloodshot (2020) Doc (3) #8

Amikor elkezdtem nézni, az első gondolatom az volt hogy pofátlan módon lemásolták a Deadpoolt - ez egészen az első és egyetlen csavarig tartott.
Onnantól 1-2 percig a Mátrixra hasonlított, de végül rájöttem: ez igazából egy Robotzsaru remake! Esetleg még a Tökéletes katona adhatott "ihletet".
Az első csavar jó. Amikor kiderül hogy mindig átírják a haláljelenetet, hirtelen egész érdekessé válik a film.
Sajnos pontosan ennyi a jó rész benne, onnantól teljesen egysíkú, pontosan tudható hogy hogyan fog folytatódni.
Egyszer azért meg lehet nézni, gyenge hármas.

2020-11-07 23:57:23 X2 (2003) / X-Men 2. Doc (3) #36

Egy hangyafaroknyival talán jobb az első résznél, de nem nagy szám ez sem...
Igazi popcorn-mozi, alig fejeztem be és már kezdem elfelejteni :(
A Stryker ugyanolyan egy tollvonással megrajzolt gonosz, mint amilyen jó a professzor.
Bár azt nem értettem, hogy a fiát hogyan tudta irányítani - gondolom a hegek valami agyműtétre utaltak.
Egyszernézős ez is.

2020-11-07 20:54:29 X-Men (2000) / X-Men - A kívülállók Doc (3) #18

Képregény-adaptációhoz képest egész tűrhető a sztori, bár voltak pontok ahol óriási ziccereket hagytak ki. Például a professzor leszedhette volna Magneto sisakját, amikor távirányította azt az ősembert. Azt sem értem, hogy akkor Vadóc meddig tartja meg a képességeket? Mert azért a mutációs gép beüzemelése nem kis idő. Ráadásul nem kellene neki is tennie a dologért?
A nyitás jó volt, jól megalapozta Magneto véleményét az emberiségről. Másik kérdés, hogy szerintem amúgy is igaza volt, és a professzor vacak agykurkász ha ezt nem látja. De gondolom a képregény eléggé bekorlátozta a karaktereket. Már amennyire itt karakterekről lehet beszélni.
Hármas alá.

Hát ez ellen joggal...
Kevesebbet kellene olvasnod :)

előzmény: MicaHiro (#12)

Kerestem, hogy ki magyarázott bele mély filozófiát, de alighanem rám céloztál... :)
Bár nekem nem tűnt fel, hogy bármit is belemagyaráznék (pláne mély filozófiai tartalmat), a többi kommentben még ennyi belemagyarázás sem volt :)
Mindegy, a Halál terve konkrétan a filmből van, filozófia meg nincs sehol se :)

előzmény: MicaHiro (#10)

Szeretem a Bud Spencer - Terence Hill filmeket, de ez valahogy nem jött be.
Kicsit olyan Rendőrakadémia light.
Mondjuk amennyire vissza tudok emlékezni, ez már gyerekként sem fogott meg annyira mint a Kincs, ami nincs, vagy a Nincs kettő négy nélkül.

Van egész tisztességes sztorija, jók a szereplők, még egy-két poén is akad.
De valahogy mégsem az igazi.
Egyszernézős, bár annak egész vicces.
Horrorisztikusnak viszont nem nevezném :)

2020-10-31 21:06:55 Ropáci (1988) / Olajfalók Doc (5) #5

Igen, emlékszem hogy eleinte simán elhittem, de az fura volt, hogy nem bírja a oxigént. Jól emlékszem, Pakurofágusz oxitoxikusz?
A végén a beszélgetésben meg emlékszem, hogy elhangzott valami olyasmi, hogy a nézők részben azért hiszik el, mert megszoktak egy filmnyelvet. A dokumentumfilmek sablonjait követték - a dokumentumfilmes próbálkozik, próbálkozik és aztán végül csak sikerül.
Jó film.

előzmény: oscarmániás (#1)

"Felbosszantják-bosszút áll" tinilány verzióban.
A szereplőknek se fülük, se farkuk - mint ahogy a történetnek sem.
A főszereplőnek nincs egy önálló gondolata, bár a többieknek sem igazán.
Über-PC: van egy néger, egy erősen latino jellegű és egy transz "barátnő".
Amikor rájönnek, hogy úgy varázsoltak el valakit, hogy az nem egyezett bele, akkor megkötik az erejüket - a főszereplőét is, aki viszont ebbe nem egyezett bele :(
Az egyetlen pozitívum, hogy nem tolták túl a varázslatokat - bár ezt is lehet úgy nézni, hogy még látvány sincs...
Értékelés: gáááz.

Megjegyzés: nem horror. Kicsit sem.

2020-10-31 01:42:27 Time Lapse (2014) Doc (5) #14

Viszont a Finn a végén teljesen hülye volt. (Mondjuk ez hihető.) Annyit kellett volna megakadályoznia, hogy a csaj bármilyen módon üzenhessen magának - egy napig. Egyszerűen félrehúzza a Callie-t az ablakból amíg a fotó el nem készül. A masinát ráért volna megsemmisíteni azután, miután a csajt odaragasztotta a székhez...

Vagy lehet hogy mégsem tudtak változtatni...

Basszus, jó kis film ez.

2020-10-31 01:31:29 Time Lapse (2014) Doc (5) #13

Nem, szerintem tökéletesen értetted - bár azt nem bizonyítja semmi, hogy a nőnek igaza lett volna.

előzmény: Calavera (#11)

2020-10-31 01:30:40 Time Lapse (2014) Doc (5) #12

Oké, ez durva volt. Amíg nem olvastam el a kommenteket, fel sem tűnt, hogy ez egy low-budget film...
Végig lekötött, izgalmas volt és relatíve logikus.
Viszont Jasperen kívül engem még idegesítettek: Callie, Finn, Ivan és Marcus :)
Időutazós szempontból: a film szerintem két lehetőséget enged meg.
1) Nem lehet változtatni a jövőn. A csaj szimplán követi a saját üzeneteit, és mivel a kifejletek megfelelnek neki, nem is próbál változtatni, hiába hiszi hogy változtat. A legerősebb érv emellett a hosszabb távú fotó.
2) Lehet változtatni, a képpel tudnak maguknak üzenni. Ha valami félremegy, megváltoztatják az üzenetet, ezáltal az előző napot is. A reggeli és az esti képet felhasználva akár több napra is vissza lehet üzenni. Ez esetben a csaj irányította az eseményeket - a legvégétől eltekintve.
Egy lyukat találtam a történetben: Mr. Bezzeridesnek nem volt oka, hogy a pincébe rohanjon a kalap és a festmény miatt - nem volt nyilvánvaló hogy bármi történt volna vele. Ellenben lett volna oka készíteni néhány plusz fotót, más időpontokról.

Ezt a filmet szeretném kérni a Teljesen idegenek remakek közé:
Anhayt bajanord

Végre sikerült egy elfogadhatóan értelmes történetet összerakni, úgyhogy megadom neki a 4-est.
Igazából ez még mindig 3-ast érdemelne maximum, de az alapötlet nagyon tetszik, és ez az első olyan film amire relatíve nyugodt szívvel rá tudom nyomni a jót.
Nálam amúgy 4-3-2-1 a sorrend - az első rész egyetlen pozitívuma az alapötlet volt.

A Purge sorozat első darabja, ahol elgondolkoztam a 4-esen!
Összességében nem ér annyit, de végre egy Purge-film ahol (az egyébként szuper) alapötletből levezettek néhány következtetést, és azokat beletették a filmbe. pl. Purge-turisták, tiltakozók
Viszont ez a film nekem túlságosan a szenátornő körül forog, mindenki ugrik hogy neki segítsen, senki nem fordul ellene.
De még ezzel együtt is egész jó.

2020-10-25 23:34:49 Despicable Me (2010) / Gru Doc (2) #20

A többi agyoniskolázott bölcsésznek, és önjelölt filmesztétának...
Na ez tutira nem én vagyok :)

Amúgy kicsit félreértettél.
Az nem volt elvárás, hogy ugyanúgy bezsongjak a filmtől, mint a gyerekek. De azért az nem tűnik túlzó igénynek, hogy ne haljak bele az unalomba.
Megugrotta ezt a lécet például a Jégvarázs, a Jégvarázs 2, az Asterix: A varázsital titka, a Rontó Ralph, és a Ralph lezúzza a netet. Plusz még egy csomó másik, ezek csak a 2010 utáni animációk, amik 4-5 osztályzatot kaptak tőlem.
Szóval nem lehetetlen küldetés...

előzmény: Kempesbaba (#19)

Szerintem a hollywoodi remake vége inkább a magyarra fog hasonlítani.
Egy kis duma, "kibeszéltük a dolgot, tanultunk belőle", aztán mindenki jó képet vág hozzá.
Esetleg a spanyolra, az újrakezdődéssel. Vagy újra és újra mint a Idétlen időkig-ben :).
Ez a hozzuk rendbe a dolgot nekem inkább német, mint amerikai befejezés.
De biztosan lesz USA remake is, majd meglátjuk.

előzmény: bambula (#5)

2020-10-24 22:56:32 Despicable Me (2010) / Gru Doc (2) #18

Oké hogy nem én vagyok a célközönség, de azért mostanában a gyerekfilmek elég nézhetőek felnőtt számára is.
Tudod: a gyerek gyakran felnőtt kísérettel néz egy filmet (különösen a 10 évesek), és a jegyet is gyakran a felnőtt veszi... szóval nem hátrány, ha az a bizonyos felnőtt nem hal bele az unalomba...
Ráadásul szerintem itt nem a 10 évesek osztályoznak (bár ki tudja).

Ami azt illeti volt mostanában olyan gyerekfilm is, amelyik jobban tetszett mint az elvileg nekem szóló filmek nagy része.
Hát ez nem az a film...

előzmény: Kempesbaba (#17)

2020-10-24 19:37:05 Despicable Me (2010) / Gru Doc (2) #16

Nem igazán értem a jó osztályzatokat... cukiságmérgezés??
Az eleje-közepe dögunalom volt, aztán a legvégén egy kicsit összeszedte magát, de azért még az is csak egy "árvák új otthonra találnak" kliséhalom volt.

'sztán mér?

előzmény: bambula (#3)

Durva nagy pofáraesés volt ez a film, különösen mert a könyvről kifejezetten pozitív emlékeket őrzök (bár ezek után újraolvasom, az biztos).
Az hogy lassú, önmagában nem lenne baj - elég jól fenntartja a feszültséget.
De ha a lehántom a teljesen értelmezhetetlen befejezést, és a látványelemként (de gyakorlatilag másra nem) használt monolitot, akkor ami marad az egy nem túl erős sztori nagyon szépen megcsinálva.
Poole és Bowman meg akarja ölni HAL-t. Ezt megelőzendő, HAL megöli Poole-t. Bowman viszont leginkább ezért öli meg HAL-t. Nem érdektelen történet, de azért nem is valami sok...

2020-10-24 02:25:58 Akik maradtak (2019) / Those Who Remained Doc (?) #16

Csatlakozom elzablues-hoz, eddig a meg akarom nézni listán volt ez a film, de már át is tettem a nem akarom megnézni listára.

2020-10-19 00:16:23 Puss in Boots (2011) / Csizmás, a kandúr Doc (3) #14

A zene jó, Antonio Banderas és Salma Hayek jó, a többiről meg nem beszélünk :)
Meg lehet nézni maradandó károsodás nélkül.

Megnéztem magyarul is, egész jó a szinkron... bár egyik-másik hang nagyon más, a fordítás korrektnek tűnik.
Viszont felminősítem.
Remake ide vagy oda, ez a film van olyan jó mint az eredeti.
Eléggé áthangszerelték ahhoz, hogy 5-öst kapjon.

2020-10-10 00:03:06 Hab (2020) Doc (3) #21

Nekem alapvetően tetszett, egy korrekt kis romkom.
Az előzetes alapján sokkal rosszabbra számítottam, főként a gyerek kapcsán, de ő néhány túlságosan felnőttes mondatot leszámítva oké volt.
A főszereplőnő és a pasi kicsit idézőjelbe tette a romantikus filmek sablonjait.
A táborvezető (vagy minek hívjam) és az amerikás magyar pedig egyértelműen vastagon túltolt sztereotípiát játszottak - rajtuk kifejezetten sokat röhicskéltem.
A reggeli gong és a fickó basszameg-es ébredése pedig valamiért mindig rámhozta a röhöghetnéket.
Az arcszőrös jelenet viszont papíron valószínűleg jobban nézett ki...

Egyszeri megnézésre (vagy mondjuk randifilmnek) merem ajánlani.

Nincs stáblistás jelenet.

2020-10-04 22:09:47 Kung Fu Panda 2 (2011) / Kung Fu Panda 2. Doc (3) #12

Amikor először láttam, nem tűnt ilyen unalmasnak.
Úgy látszik egyszernézős...

2020-10-04 05:37:39 Frozen (2013) / Jégvarázs Doc (4) #27

Kedves mese, szépen megcsinálva.
A hóember kicsit irritáló, de szerencsére nem szerepel sokat.

Nem nyűgözött le. Nagyon nem.
Még gondolkodom a 2-esen.

2020-10-04 05:27:09 Megamind (2010) / Megaagy Doc (3) #11

Volt benne pár jó csavar, bár a zöme eléggé kiszámítható.
Egynek elmegy.

2020-10-04 05:20:59 His Master's Voice (2018) / Az Úr hangja Doc (?) #14

Mondjuk "Az Úr hangja" amúgyis az egyik legnehezebben filmre vihető mű tőle.
Nem értem miért nem mondjuk a "Visszatérés"-sel próbálkoznak, abból egész látványos filmet lehetne csinálni.

előzmény: MicaHiro (#13)

2020-10-03 13:48:50 His Master's Voice (2018) / Az Úr hangja Doc (?) #12

Kezdem azt hinni, hogy Lem nagyon nehezen adaptálható.
Ezt a mondatot szeretném az "Understatement of the Year" versenybe benevezni...

előzmény: MicaHiro (#11)

2020-10-03 13:39:36 Seven (1995) / Hetedik Doc (1) #215

Röviden: nem értünk egyet.
Számomra ez egy tükörfényesre polírozott, parfümmel illatosított szargolyó. Ha neked ez minőségi, lelked rajta. Számomra ez egy szargolyó.

Nem egyes "kétes jelenetekkel" van bajom. Szeretem a szolid horrorfilmeket.
Az egész filmmel van bajom, úgy ahogy van. Ahogy annak idején néztem, egyfelől izgalmas volt, másfelől fokozatosan épült fel a "mi a szar ez?" érzés. A befejezés pedig totálisan kiverte a biztosítékot. Ez a film egyszerűen nem képvisel értéket a számomra.
Nem tudom mi volt a cél amikor megcsinálták, de nálam biztosan nem érte el.
Ha szórakoztatás lenne a cél, akkor utána jobban érezném magam. Mint akár a horrorfilmek után is.
Ha elgondolkodtatás, akkor mondanivalója lenne. Itt mi a mondanivaló? Hogy egyes hibbantak még annál is gonoszabbak mint képzelnéd?
Ha polgárpukkasztás akkor pukkadnom kéne. De engem nem a film léte vagy az elkészülte zavar, csak az hogy megnéztem.
De lehet hogy ez egy művészfilm. A rendező a lelkét tette bele - ez esetben nem leszünk barátok, az én lelkemet nagyon nem érintette meg...

Mindegy, egyre biztosabb hogy nem fogunk egyetérteni. Szerinted ez egy értékes film, amit én saját problémáim miatt nem tudok értékelni. Szerintem meg egy nagyon profin megcsinált szargalacsin, amitől szimplán undorodom.
Ebből aligha lesz egyetértés. De ne aggódj, nyilvánvalóan én megyek szembe a forgalommal, nem először.

előzmény: pelu (#214)

2020-10-02 22:57:16 Seven (1995) / Hetedik Doc (1) #213

Nézd, ha egy film (újbóli) megnézését mindenáron megpróbálom elkerülni, és azt kívánom, hogy bárcsak ne láttam volna - szerintem az egy roppant tiszta "nézhetetlen".

A minőségéről pedig nem állítottam semmit, pláne azt nem hogy jó.
Az hogy "nagyon jól megcsinálták, nagyon hihető, nagyon emlékezetes", nem minőségi kategória.
Ha egy valódi kínzást/gyilkosságot látok filmen, azt sem fogom jónak érezni, pedig hiteles és emlékezetes.
Azt hogy van-e gyomrom hozzá vagy sem, azt nem tudom elválasztani attól hogy nézhető-e vagy értékes-e számomra. Számomra nézhetetlen, más helyett pedig nem nyilatkozhatom.

előzmény: pelu (#212)

2020-09-30 22:38:39 Seven (1995) / Hetedik Doc (1) #211

Nem tudom kinek a poénjára célzol, részemről ez teljesen komoly.
Az a bajom ezzel a filmmel, hogy el tudom képzelni, hogy megtörténik - és ettől okádani tudnék.
Nem is muszáj mindent megmutatnia, sajnos a fejemben anélkül is nagyon jól látszik... és nagyon jól el tudom képzelni hogy milyen lehet a főszereplő bőrében lenni. És ez egy olyan élmény amiről lemondtam volna.

előzmény: MicaHiro (#208)

2020-09-30 22:29:05 Seven (1995) / Hetedik Doc (1) #210

Kösz, már kapják is a "nem akarom megnézni" megjelölést.

előzmény: TheDriver (#206)

2020-09-29 21:00:45 Seven (1995) / Hetedik Doc (1) #205

ha ennyire emlékezetes és hihető számodra akkor miért adtál rá 1-est??

Ott van a válasz: "a gyomrom kifordul az emlékétől is. Senkinek nem ajánlom."
A hitelesség nem minden. Egy undorító filmet nem pontozok fel akkor sem, ha nem bírom elfelejteni (pedig szeretném).

előzmény: TheDriver (#204)

2020-09-26 21:22:37 Seven (1995) / Hetedik Doc (1) #203

Egyike azon kevés filmeknek, amikről azt kívánom, bárcsak ne láttam volna... pedig már jópár éve hogy megnéztem.
Nagyon jól megcsinálták, nagyon hihető, nagyon emlékezetes (sajnos) - a gyomrom kifordul az emlékétől is.

Senkinek nem ajánlom.

2020-09-26 21:04:26 [Filmet keresek] Doc #2836

A Purge 4. részét ajánlották erre, az szerintem ez: A megtisztulás éjszakája: A sziget.
Azt megnézted?
Ez nem azonos A bűn éjszakájaval, ami az első rész volt.

BTW: nem kell kétszer regisztrálni két kommenthez...

előzmény: Tóth Klaudia Rozália (#2835)

2020-09-21 01:59:14 The Equalizer (2014) / A védelmező Doc (1) #31

Azon gondolkoztam, hogy ha ez a fickó kiöregedve ilyen simán kinyírja az orosz maffiát, benne a jól őrzött főfőnökkel, és a Szpecnaznál kiképzett főgenyóval, akkor fénykorában milyen lehetett?
A fenéért nem dobták át a Szovjetunióba, aztán vége is lett volna a hidegháborúnak... utána már csak takarítani kellett volna :)

Ez most újranézés a részemről (azt hiszem nem is az első), de alig emlékeztem belőle valamire.
És alighanem megint el fogom felejteni - egyszerűen nem volt benne semmi, ami úgy maradandó lenne.
Nem rossz, nézhető, de semmi extra.
Star Trek: The Next Generation alapismeretek nélkül nem javaslom.

2020-09-21 00:01:23 The Equalizer (2014) / A védelmező Doc (1) #30

Sztori: felbosszantják, bosszút áll.
Tesco gazdaságos akciójelenetek, folyton az óráját bámuló főhős. Mondjuk ezzel volt bennünk valami közös, én is az órámat néztem :(
Teátrális dögunalom - kétely nélküli 1-es.

2020-09-13 00:10:09 1408 (2007) Doc (2) #48

Isten tudja, valahogy nem fogott meg...
Voltak egész borzongató pillanatai, de többször inkább azt éreztem, hogy "gyerünk, haladjunk már".
A lezárás meg nekem harmatgyenge volt. Felgyújtja a szobát, ahol előtte tél is volt? A magnós rész meg végképp nem kellett volna...

Újranéztem. Még mindig ötös...

2020-09-12 02:05:15 Grease (1978) / Pomádé Doc (4) #36

A történet közepeske lenne, a színészek meg kissé túlkorosak (Rizzo 34 éves :), a főszereplő csaj és Cha-Cha 30)
De a zene remek, és van azért benne pár jópofa rész - például már az elején, hogy mennyire másként mesélik a nyári kalandot...
Fenntartom a négyest.

2020-09-12 02:01:19 Slipstream (2005) / Hurok Doc (1) #2

Hol az az 1-es, hadd nyomjak rá! Sőt, kérnék 0-s gombot, mert ez a film azt érdemli.
Életszerűtlen karakterek, ostoba sztori, pocsék párbeszédek és mindehhez egy elfuserált időutazósdi.
Nem tudnék belőle egyetlen icike-picike részletet sem mondani, ami tetszett volna.
Büntetni lehet vele...

Nem igazán értem ezeket a Purge filmeket. Mármint az alapötlet jó, de valahogy nem sikerül belőle jó filmet faragni.
Ezzel a filmmel is ugyanaz volt a bajom, mint az első résszel: valahogy bugyuta az egész, egyszerűen übergagyi a történet. A szereplők hülyén viselkednek, nem úgy mint akik már túléltek több tisztogatást. Nemcsak a főszereplők, hanem mindenki.
Az NFFA-t meg a kommandósokat meg végképp hagyjuk - se füle, se farka. Mintha nem lett volna jobb ötletük, hogy mivel töltsék meg a játékidőt. Ami azért képtelenség, mert annyi lehetőség lenne... helyette jönnek ezek a sablonos marhaságok.
Amúgy elfogadhatóan izgalmas film, csak nem jó. Tipikus "szódával elmegy".
A vicc az, hogy az első résznél hangyányit még jobb is...

Ez a film olyan semmilyen...
Az állandó flashbackek azt hivatottak leplezni, hogy igazából a sztori kevés egy filmhez.
Viszont ez az oda-vissza ugrálás nagyjából lehetetlenné tette, hogy azonosuljak vagy együttérezzek a főhőssel, vagy akár csak megkedveljem.
Nem volt konkrétan rossz, inkább csak üres.

2020-08-30 19:33:30 Tenet (2020) Doc (5) #92

Na, elolvastam a kommenteket - eddig nem mertem spoiler-veszély miatt.
Tényleg én vagyok az egyetlen, aki szerint a csaj-szál egyáltalán nem mellékszál?
Neil Kat gyereke (talán Max a neve) - csak felnőtt és visszajött a jövőből. Hozzá pedig a Katen keresztül vezet az út.

2020-08-30 19:13:52 Tenet (2020) Doc (5) #91

Hogy egy példával világítsam meg: A Jurassic Parkban nincs olyan, hogy kiderül, hogy a dínókat a jövő emberisége küldte vissza egy féreglyukon, aztán Malcolm belezuhan egy fekete lyukban, ahol kiolvassa a hiányzó DNS infóit, amit hóba pisilt morzelejekkel visszaküld a pelenkás Hammondnak egy 16 dimenziós Rubik-kockából.

Ha ezzel az Interstellarra céloztál, akkor telitalálat, a célpont halott...
Ha az Eredetre, a célpont akkor is sérült és harcképtelen - én meg nagyon röhögök...

előzmény: kaamir (#50)

2020-08-30 18:56:34 Tenet (2020) Doc (5) #90

Nem vagyok Nolan-rajongó, de ez csillagos ötös!
Féltem előtte, hogy a 2,5 óra hossz azt fogja jelenteni, hogy nem vágták meg eléggé, de így utólag azt mondom, nem tudnék 1 percet sem kivágni belőle úgy hogy az ne ártson a sztorinak.
Izgalmas, akciódús, látványos, és amennyire időutazós film logikus lehet annyira még sikerült is összehozni - legalábbis durva hibát nem sikerült kiszúrnom (pedig szokott sikerülni).
Nagyjából a film közepén összeraktam a sztori nagyját, beleértve azt is, hogy a fura fickó a csaj gyereke, el is kereszteltem John Connornak :)
Ami gyenge pont volt, az a magyarázat, hogy a jövőbeliek miért akarnak visszafelé jönni. De ez voltaképpen nem is olyan lényeges, plusz nem is szükségszerűen az az igazi magyarázat, amit a főhős hallott...

2020-08-30 18:29:30 Scoob! (2020) / Scooby! Doc (3) #3

Mérsékelten meggyőző. Meg lehet nézni, de azért ajánlani nem ajánlanám.
Tele van utalásokkal a Csillagkaputól a Star Warson át a Gruig, van egy elviselhető története, de valahogy nem hozza a rajzfilmek hangulatát. Pedig egész szépen megcsinálták...
Az egész együtt nem rossz, csak nem is jó.

Úristen, mi ez a szar?
Mintha valami 12 éves fantáziálását vitték volna filmre.
Nem képregény-adaptáció ez véletlenül?

2020-08-26 22:40:04 Town & Country (2001) / Félrelépősdi Doc (3) #1

Nem túl erős sztori, de a színészek elviszik a hátukon.
Többször vicces volt, de nem nézném meg még egyszer - nem az a film amire könnyes szemmel fogok visszaemlékezni.
Jó erős 3-as, unalmas estére jó kikapcsolódás.

2020-08-22 22:17:35 La machine (1994) Doc (2) #1

Se füle, se farka történet.
A pszichiáter csinál egy gépet amivel testet tud cserélni valakivel.
Cserél egy többszörös gyilkossal, mert csak.
Nem gondoskodik a visszacseréről, mert csak.
Simán kiszökik az intézetből, ami roppant hihető.
Nem csalja a másikat csapdába, mert csak.
A szeretője elmondja a feleségnek és a gyilkosnak hogy hol lehet megtalálni a fickót, mert csak.

...és így tovább...

A pszichiáter olyan ostoba, hogy az már fáj. A felesége és a szeretője dettó.
Az egész film igazából egyetlen nagy kínos érzés, egy vergődés.
Még a 2-es is jóindulatú értékelés.

2020-08-22 22:05:12 Convoy (1978) / Konvoj Doc (3) #21

Tetszik a hasonlatod, egész jól leírja filmet.
És megmagyarázza, hogy miért találtam most haloványnak...

2020-08-20 21:52:44 Convoy (1978) / Konvoj Doc (3) #18

Gyerekkoromban tetszett, de meg nem tudnám mondani miért...
Nem túl izgalmas, de legalább túl sok sztori sincs.
Amolyan cowboy-film féleség, a kamionosok jók, a rendőrök a genyók, és náluk csak a politikusok rosszabbak.
Nyugodt lélekkel kihagyható.

2020-08-03 21:21:43 Pesti balhé (2020) Doc (2) #1

Nagyon alacsony elvárásokkal ültem be a moziba, de azokat legalább teljesítette.
A főszereplő nem olyan gügye, mint amilyennek az előzetesek és a sztori alapján vártam, de így meg a sztori áll nagyon gyenge lábakon. A főszereplő időnként gondol egyet, és teljesen mást csinál mint ami várható lenne.
Emlékszem, hogy felnevettem egyszer vagy kétszer, de nem tudnám már megmondani, hogy min. Szóval nem túl vicces film, kicsit olyan beleszarok a zongorába jellegű.
Haboztam a "rossz" és az "oké/elmegy" között, de ez egy rossz film.

Nincs stáblistás jelenet.

2020-08-03 13:14:14 Clockstoppers (2002) / Időstoppolók Doc (3) #1

A Látogatók minisorozatban volt egy időstoppoló készülék, erősen az az érzésem, hogy az ihlette ezt a filmet.
A látvány jó, de nem igazán gondolkoztak el a következményeken vagy éppen a felhasználási lehetőségeken. Tinifilm, de annak nézhető.

2020-08-03 12:59:03 Megint tanú (1995) Doc (4) #13

Nekem annak idején tetszett. Akkoriban ezek az erőltetetten nemzethyes dolgok elég újak (és elég idegesítőek) voltak. A szocialista mutyi és a rendszerátmenet okozta káosz keveredése is teljesen új botrányokat hozott, ami Pelikán szintjén kb. annyira lehetett érthető mint ahogy a film mutatja. A kárpótlási jegyes, pártalapításos és hasonló "üzletek" évekkel később lettek érthetőek, és aki nem fejezte be ezeket amikor megérkeztek a nagybani játékosok, az könnyen végezhette koporsóban.

Azt hiszem ennek a filmnek két baja van. Az egyik, hogy nem töltött egy-két évet dobozban, hogy a közönség visszatekintve nézhesse. A másik, hogy nem várt egy-két évet az elkészítésével is.
Igazából ez az átmeneti időszak nem volt sem elég fontos, sem elég hosszú, hogy tényleg filmet kelljen róla csinálni. Az MDF-időszakra elég jellemző volt, azt szerintem egész tűrhetően megrajzolta. De aztán az MSZP ciklus teljesen új balhékat hozott (legalábbis a felszínen) és a közös jellemzőket nem sikerült megragadni.

Úgyhogy azt mondanám, hogy "igen, jogos" a válasz a kérdésedre.

előzmény: Fonghi (#12)

• ...