Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (1 hónap, 3 hét)

Nem: ?

4 2019-10-07 ?
Circle

4 2019-10-06 3,3

2019-10-20 00:42:34 Egy nap (2018) / One Day Doc (3) #24

Hát ez engem nem fogott meg.
Nem rossz film, de valahogy nem érzem azt hogy érdemes volt megnézni. Hogy mondott volna valamit, hogy elgondolkodtatott volna.
Kifejezetten irritált, hogy a gyereket nem hallgatják végig. Hogy egymással nem beszélnek. Hogy az asszony nem bírja utolérni a férjét, nem tud egy SMS-t küldeni neki, akár a másik nő telefonján keresztül, vagy munkahelyi számon vagy bárhogy. Hogy nem bírja azt mondani neki, hogy "fontos nekem hogy ne menj el arra a találkozóra". Vagy megy el ő is rá. Hogy nem mondja ennek a Gabinak, hogy "szállj le a családomról vagy kikaparom a szemed!"
Simán elhiszem, hogy ez a "család" létezik. Csak nem érzem őket családnak.
Elhiszem ezt a filmet. Hiteles. Ismerek ilyen tutyimutyi asszonyokat és faszkalap férfiakat.
El tudom képzelni, sőt azt is, hogy ezek után továbbra is együtt maradnak és még a csap is marad megjavítatlan.
De kicsit sem éreztem hogy gazdagabb lettem azzal hogy megismertem a történetüket.
Úgyhogy ez most "elmegy" lesz - de nem az a "hozta a papírformát" fajta, hanem a "jócskán van benne jó is meg rossz is" fajta.

Erősen haboztam a oké (3) és a jó (4) között, de végülis elég jókat röhögtem rajta.
Mondjuk a moziban mögöttem ülők olyan jókat viháncoltak a filmen, hogy az feldobta a hangulatot.
Úgyhogy megkapja a kegyelemnégyest :)

Habkönnyű vígjáték, nem is próbál más lenni.
Egy kicsit lassan indult, de a gyerekeket már akkor is jó volt nézni. Aztán belelendül, és meglepően sok poén jön, de a francia vígjátékok jó szokásának megfelelően egyiket sem tolják túl. Igazából az egész kellemesen hihető, mintha bevonnának bennünket egy jó hangulatú családba.
Amúgy az volt az érzésem, hogy a család bonyolultsága Franciaországban nem egetrengetően szokatlan, mert erre jószerével nem építettek poént.

Két stáblistás jelenet van, mindkettő az elején. A vacsorázós után nincs semmi - kivártam a legeslegvégéig, hogy nektek ne kelljen :)

Így már értem, kösz.
És ki szokta beállítani a bemutatókat? "The Hungarian" szerk. kolléga?
Lehet tudni, hogy az illető milyen alapon dönt?
Puszta kíváncsiságból érdekelne, már ha nem titok.

2019-10-17 02:05:42 Race 2 (2013) Doc (4) #1

Na, megint első komment... nem baj, az első komment a leghasznosabb :)
Nekem alapvetően tetszett ez a film.
Brutálisan túltoltak benne szinte mindent, a nők nagyon nőiesek, a férfiak nagyon férfiasak, a csavarok nagyon csavarosak és az akciójelenetek nagyon hihetetlenek :)
Úgy emlékszem csak egy táncjelenet volt, és az is diszkóban, szóval itt kicsit felrúgták a bollywoodi szokásokat - de az legalább jó volt.
Kicsit olyan volt ez a film, mintha valaki a mostani eszközökkel akart volna egy kifejezetten 80-as évekbeli filmet csinálni.
Nekem bejött, de gyanítom ha többen látták volna akkor erősen megosztó lenne.

Úgy látom eleged lett a témából (vagy esetleg valaki más állította be a bemutatót), de engem tényleg érdekelne/érdekelt volna, hogy mitől lesz az egyik bemutató biztos a másik meg nem?
Ami szerepel a CinemaCity-nél ott nyilvánvaló, de mi a helyzet a "Den tid på året / Családi karácsony", a "The Two Popes" vagy a "Jumanji: The Next Level / Jumanji: A következö szint" esetében?

Na jó, de a Seveled mennyivel bizonytalanabb mint a többi decemberi bemutató?
Miért számítanak azok biztosnak, ez meg nem?

Hát én kihagyott lehetőségnek látom, de ugye kinek a pap...

A támogatása ellen amúgy nem lenne kifogásom, csak nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy egyik-másik idegesítő momentum összefüggésben van a támogatással. De ez meg az én bajom, tudom :)

A Seveled bemutató dátuma nem látszik a film oldalán és a film sem jelenik meg az idei bemutatók között.
Bemutató dátum: 2019. december 5.

Bocs, hogy itt forszírozom a dolgot, de sajna én nem tudom megcsinálni.

előzmény: Doc (#13113)

azt nem értem mondjuk, hogy ha a FOMO-t támogatta a filmalap, akkor a RLSM miért nem kaphatott szupportot
Talán mert abban nem volt stratégiailag elhelyezett trianonozás...
Vagy mert az jó film volt, az olyat meg minek támogatni :)
Támogatni az olyat kell mint ez, meg a Valami Amerika 3...

Humorkodást félretéve: a Remélem... rendezője nyilatkozott erről, és más filmjét sem támogatták, pedig az is érdekesnek tűnt. Sajnos nehéz nem politikát látni benne, mert a Remélem... tényleg egy jó film volt.

Mondjuk ezért is kár, lehetett volna jó film.

A leírás nagyjából az első felét fedi le a filmnek, és körülbelül addig még egész oké is.
Egész hihetőnek tűntek a "challenge"-k, hogy egymás rángatják bele a dolgokba, a házibuliban ivás és egyebek.
Aztán a drámai fordulópont, a részeg Lilla megerőszakolása után majdnem az egész teljesen hiteltelenné válik.
Egész egyszerűen nem hihető, hogy az a srác aki ilyen gyorsan megbánja a történteket, az hosszan ezzel a társasággal tartott volna.
Nem hihető, hogy a lány apja így viselkedne: a taxis verziója sokkal jobban hangzik - csak hát az ugye poén... és mekkora poén! Ja nem.

A kitartott, művészieskedő felvételek, és a politikai utalások Trianon, holokamu és társai pedig szimplán idegesítőek voltak.
Leginkább az zavart, hogy felvázoltak egy egész hihető alapszituációt, majd nem kezdtek vele semmit.
A film második felében is volt egy-két értékelhető momentum mondjuk mikor a csaj kért elnézést a fiútól a cikis viselkedése miatt, de a nagy részét kár volt leforgatni.
Ha a srác, amikor kiderül hogy Lilla nem emlékszik, a nap hőseként hazaviszi a csajt az apjához, esetleg össze is jön vele - na az érdekes lett volna.
Vagy ha a csaj nem eltűnik, hanem naponta szembe kell vele néznie.
Vagy ha a banda belehajszolja valamibe a csajjal szemben. Mondjuk a csaj megbocsát neki, és utána belehajtják valamibe.
Vagy csak egyszerűen megy tovább az úton amin elindult, az újabb és újabb aljadékságok felé.
Vagy bármi...

Összesítés: elég jó kezdés (4-es környéke) után brutális zuhanás a 0 alá.