Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (4 év, 6 hónap)

Nem: ?

The Adjustment Bureau
Sorsügynökség
4 2024-02-18 3,4
Canceled
A ház, ahol a gonosz lakik
4 2024-02-18 ?

5 2024-01-01 2,5
Love Actually
Igazából szerelem
3 2023-12-31 4,1

Hát én ezt márpedig elhiszem!

Hármas és négyes között vacillálok.
Nem volt benne semmi különös, és mégis jó film volt.
Minden percét elhittem, nem zökkentem ki, nem unatkoztam.
Nem áll fel a hátamon a szőr a műpátosztól és a mesterkélt színjátszástól.
Nem vártam hogy legyen már vége. Ez nagy szó.
A sztori nem szólt nagy dologról - bár annak a családnak amelyik ezt átéli, annak aktuálisan ez _a_ tragédia.
Bár itt-ott vicces, az előzetes totálisan félrevezető: ez nem vígjáték.
De nem is a "mert te mindig sírni akarsz"...

Döntöttem, megadom neki a négyest. Ez egy jó film.
Talán még DVD-n is megveszem.

A Dick-novella gyakorlatilag csak az alapötletet adta, a sztori lényegesen bővebb.
Ott gyakorlatilag annyi a sztori, hogy energiamentesítik a szektort egy átalakításhoz, de egy félrecsúszott idézés (Autós Barát helyett Porszívóügynök) miatt a fickó nem korábban hanem később érkezik a munkahelyére - a helyreigazítás közepén.
Kicsit sajnálom hogy a kutyát mint idézőt kihagyták - de nem meglepő. Írásban működik, de a filmet teljesen röhejessé tette volna.

Romantikus filmet csináltak belőle és teljesen mentesítették a sci-fi elemektől.
Mondjuk engem kicsit zavar, hogy ha annyira szereti a nőt, miért dönt helyette annak az életéről. Mondhatná neki azt hogy "belelátok a jövőbe, belőled világhírű balerina lehet nélkülem, velem meg gyerekek tanárja - mit szólsz ehhez?"
Nem volt rossz ötlet az ajtó-használat, amit vélhetően a Az elveszett szobából nyúltak.
A film legnagyobb hibája, hogy nem igazán hiszem el a két főszereplőnek, hogy tűzön-vízen összetartoznak.
Sajnos, mert a sztori értelmes, jó gondolatokkal és jó fordulatokkal.
Az ügynökség töketlensége például érthetőbb, ha valóban van egy TERV a tervek felett - ahogy a vége-monológban elhangzik.
Jó film, de tutira nem zseniális.

Kellemesen izgalmas frászhozós horror, különösebb trancsírozás nélkül. Jumpscare van, de mértékkel.
Kicsit hasonlít stílusban a Conjuring filmekhez.
A hibái is hasonlóak: egy kicsit túl sokat, túl direktben mutogatják a gonoszt illetve talán egy kicsit túl lassan kezdődik.
A sztori relatíve értelmes, kevés komoly logikai baki van.
A nagymama videófeljegyzései kicsit logikátlanok, hiszen az lenne a cél hogy elfelejtődjön a gonosz. Mindazonáltal a cél lehetett valami olyasmi, mint ami majdnem történt is - hogy a látogatók megölik magukat, ahelyett hogy szökni próbálnak.
Kicsit nehezen elképzelhető, hogy a nagymama hogyan tudott egy szervezetet létrehozni, anélkül hogy elhagyta volna a házat - de nem lehetetlen. A szervezet működése sem igazán világos - jobb lett volna, ha be sem engedik őket, illetve ha lelövik a bent levőket - de ezek is kimagyarázhatóak.

A szereplők nem szimpatikusak, de viszonylag értelmesen viselkednek (a saját szemszögükből)
A "túlélő" helyében én letöröltem volna a vinyókat és mélyen hallgatok az egészről - de annak a pöcsnek a személyiségéhez tökéletesen illik ami történt.
Erős négyes vagy gyenge ötös - talán inkább lefelé kerekítve. A tökéleteshez a gonoszon kellett volna még dolgozni egy kicsit.
Nagyon-nagyon határeset, majdnem megadtam az ötöst.

2024-02-10 12:35:06 Műanyag égbolt (2023) / White Plastic Sky Doc (1) #12

Aha.
Hát, kinek a pap...
Mondjuk én azt nem tekintem ténynek, hogy elbuktunk, mint emberi faj és a többit is tudnám vitatni. No meg szerintem ezek a dolgok is számos filmben vannak jobban megcsinálva.
De ahogy a művelt francia mondaná oroszul "De gustibus..."

előzmény: lizardking (#11)

2024-02-10 01:22:29 Műanyag égbolt (2023) / White Plastic Sky Doc (1) #10

Miért, mi az üzenet?
Milyen szimbólumokat láttál benne, milyen témákat vetett fel?
Én semmi ilyesmit nem láttam, úgyhogy kíváncsian hallgatlak...

előzmény: lizardking (#9)

Hát, nekem is a gondolatiság lenne fontos, csak az nincs.
Gondold már végig:
Ez prof kitenyésztett egy növényt, amit az emberek szívébe kell ültetni. Nem firtassuk, hogy mi a fenének.
A kitenyésztés úgy történt, hogy önkénteseket keresett azzal, hogy a "szívedbe ültetnék egy magot, nem tudom hogy a növény megnő-e, de te tutira megdöglesz".
Ezt addig csinálta amíg nem sikerült. A karba ültetés, hullák használata stb. valahogy nem jutott eszébe.
Ja, és persze ezt akkor csinálta, amikor még voltak növények, hiszen utána már nem lett volna miből kitenyészteni.
Szóval miután kitenyésztette, egyszercsak eltűnnek a növények _és_ az állatok - nem tudni miért.
Ekkor professzorunk elkiáltotta magát, "Aki enni akar jöjjön, egyen ezekből a levelekből. A hullákat ne nézzétek, azok a sikertelen kísérletek."
Gyorsan be is vezették azt hogy mindenki fává változik - szerencsére az emberek belátók, nem volt semmi balhé, diktatúrára pláne nem volt szükség.
Ne felejtsd el, hogy ez nem régen volt, hisz még él a prof.
A hologramfák mindenkit lenyugtattak, valószínűleg ez a magyarázat.
Szóval professzorunk visszatért a munkájához, mivel kiderült hogy mérgező pollent termelnek a csodafái.
Ja nem, a lányáról és a vejéről égeti le a virágokat, nincs ideje ilyen lényegtelen dolgokkal foglalkozni, mint a mérgező pollen.

Folytathatnám, de nem érzed, hogy ez az egész milyen orbitális baromság?

A búra nem légmentes, ez látszik a filmben, mint ahogy az is hogy kint is tudnak lélegezni.

előzmény: lizardking (#7)

2024-02-04 23:47:33 The Boogeyman (2023) / A mumus Doc (5) #7

Az első igazán jó Stephen King film, amit láttam. Lehet hogy az írás még jobb, de ez is remek.
A szereplők hihetőek, többnyire normálisan viselkednek, a sztori erős.
A gonoszt sokáig nem mutogatják, inkább csak sejtetik a jelenlétét vagy épp csak megvillan.
A vége talán egy picit leeresztett - kár volt a mumust közelről mutatni (bár szerintem elég jó lett).

Ezzel együtt a film nagyrészében a hideg futkosott rajtam.
Csak dicsérni tudom, kétely nélkül 5-ös.

2024-02-04 23:33:12 Child's Play (1988) / Gyerekjáték Doc (3) #9

Hát ez olyan meh volt.
A szereplők bántóan hülyék, és az egész film tele volt abszurd részletekkel és szereplőkkel.
Egy "jófiú" babát egy fiúnak, hááát... ráadásul véres(nek kellene lennie) doboz, véres(nek kellene lennie) baba, utcai neppertől...
Chucky alulról szurkál késsel, a rendőr meg vezeti tovább az autót??
Meg sikerül a kandallóba zárni, egy fával kitámasztva a rácsot, de nem tartják a fát, inkább hagyják kijönni a lángoló babát? Nem mintha bármit is felgyújtana...
A baba szurkál át az ajtón (!), a csaj meg gondosan rátapad az ajtóra, ahelyett hogy csak a kilincset fogná?

Az egésznek leginkább vígjáték jellege volt, valamelyest hasonlított a Szellemirtókra.
Nem igazán tudom elképzelni, hogy valaki megijedjen ettől a filmtől.
A vígjátéksághoz viszont jóval viccesebbnek kellett volna lennie.

Hogy hogy a csudimudiba lett ebből egy rakat folytatás meg remake, azt elképzelni nem tudom.
3-as, nagy jóindulattal.

2024-01-28 16:44:08 Dream Scenario (2023) / Álmaid hőse Doc (4) #2

Vegyes érzésekkel jöttem ki a moziból.
Kezdjük azzal, hogy ez a film egyáltalán nem vígjáték, és horrornak sem nevezném - írjon az imdb vagy a CinemaCity bármit.
Talán thriller, de leginkább scifi és dráma - arccal a cancel culture felé.

Szerencsétlen fickó teljesen akaratlanul kerül a helyzetbe, amit eleinte talán egy kicsit élvez - de nem sokáig.
Mindenki gyűlöli, félnek tőle, kiutálják a lánya fellépéséről is, beleköpnek az ételébe, megverik, lefújják a kocsiját - és mindezt úgy hogy nemcsak nem tehet a helyzetről, de még csak tenni sem tud ellene. Amikor megpróbálja, még a felesége sem hisz neki.
Ez szerintem remek volt - talán egy kicsit elhúzták az elejét, de nem vészes.
Igazából azok a részek voltak a legzavaróbbak, ahol idegesítő trottyos szart csináltak belőle.
Nagyon megnehezítette a fickóval való együttérzést - pedig megérdemelné.

Tetszett a borzongatás, és bár volt jumpscare, szerintem nem ment túlzásba.
Tetszett a szereplők sokszor normális reakciója - hogy megpróbálta a csaj visszatekerni a kicsavarodó villanykörtét, fejszével akart a kunyhóból kiszabadulni, hogy a kislány lámpával ütötte a szörny kezét hogy az elengedje a liftet, hogy a kútba dobta a babát, vagy hogy a bibliaszobában akart elbújni.
Viszont nagyon nem állt nekem össze a démon - vagy micsoda - egy kerek egésszé.
Nem értettem igazán hogy mire játszik, vagy hogy mire képes. Most akkor a kislányban volt vagy a babában vagy abban a fekete karmos kezű izében? Vagy ha ebben mindben, akkor hogy a fenébe nem tudott lelket szerezni - például a megszállt kislányét?
Szóval a film ijesztgetés terén meglehetősen jó. De mivel érthető cél hiányában nem nagyon tudtam követni a sztorit, az egésznek volt egy értelmetlen kergetőzés jellege, azt meg egy idő után kicsit eluntam.
Stabil négyes.