Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (1 év, 3 hónap)

Nem: ?

X2
X-Men 2.
3 2020-11-07 3,7

2020-11-29 20:02:59 The Tuxedo (2002) / A szmokinger Doc (2) #5

Unalmas. Jennifer Love Hewitt egész jól néz ki, a többi felejtős.

2020-11-29 04:30:50 Salt (2010) / Salt ügynök Doc (2) #21

A történet bugyuta, irgalmatlan méretű plot-holeokkal, de elég összefüggő és korrektül végig van vezetve.
Az akciók hihetetlenek (értsd: nem hihetők), de a csaj elnyűhetetlenségétől eltekintve végülis rendben voltak. Volt egy John McClane-feelingje, de legalább nem intézett el autóval helikoptert :)
Elég izgalmas volt és nemigen látszottak a trükkök.
De még ez sem viszi fel 3-asra - bár majdnem.

2020-11-29 00:37:37 Brave (2012) / Merida, a bátor Doc (4) #23

Semmi hiba nem történt. Odament, hogy megváltoztassa a sorsát. A boszorkány adott valamit ami az anyját medvévé változtatja - ez határozottan megváltoztatta a sorsát...
Miért medvévé? Azért ha a boszorkánynál minden medve volt, az előző sorsváltozatásra kuncsorgót is medvévé változtatta. Ez van készleten, kell vagy nem? Gyk. ez egy poén...
Gyakorlatilag kapott egy esélyt hogy változzon - az anyját ugyanis csak akkor mentheti meg, ha mindketten megváltoznak. Az viszont már az áhított sors-változtatás maga.
Az előző kuncsaftnak nem jött össze, Meridának igen.

Nekem felnőttként tetszett, jó kis mese.

előzmény: Ágó (#18)

2020-11-22 22:00:02 Ready Player One (2018) Doc (3) #29

Eszméletlen mennyiségű popkulturális utalás - nemcsak filmek, játékok is.
Gyönyörű grafika - bár engem az avatárok egy része konkrétan irritált, például a két főszereplőé...
Erősen gázos történet - ez már nem is young-adult, ez már nettó mese.

Mindazonáltal vannak jó pillanatai.
Amikor fegyverként odahajítják Chucky-t, attól szabályosan rámjött a röhögés. A horror-szekcióban szenvedő céges alkalmazottak is viccesek voltak. A horror-szekció amúgy is jó volt.

Egyszernézős, de egyszer érdemes.

2020-11-22 21:44:28 The Truth About Christmas (2018) Doc (3) #1

A Hanta boy ügyvéd helyett politikussal, férfi helyett nővel, fehér helyett feketével.
Az egyetlen, ami említésre méltó, az a stand-up - az kifejezetten jól sikerült, hármas alából hármas fölét csinált :)

2020-11-22 01:47:45 [Általános fórum] Doc #8920

Értem, kösz.
Szoktam időnként ellenőrizni, hogy hogy állunk, csak nem tudtam nincs-e valami sürgősségi helyzet, ami miatt most rögtön kell mondjuk 100e fölé menni vagy ilyesmi...

előzmény: cucu (#8919)

2020-11-22 01:37:22 Arrival (2016) / Érkezés Doc (5) #234

Azt nem árt tudnod, hogy a novella (nem könyv) nagyon más mint a film.
Mind a kettő remek a maga módján, és szerintem is érdemes a könyvet elolvasni - de nem a filmbeli sztorit fogod kapni.

Amúgy a novella-gyűjtemény elképesztően jó, legalább három zseniális írás van benne. Ha elolvasod, tutira megveszed Ted Chiang másik könyvét is :)

előzmény: vudielen (#233)

2020-11-18 03:53:44 [Általános fórum] Doc #8914

Kérdés: amikor beléptem, feldobott egy keretet a befizetős/szerverköltséges adatokkal.
Van valami oka ennek a feldobott keretnek?
Ránéztem a Kasszára, és nekem úgy tűnt tisztes pluszban vagyunk.
Vagy el kéne érni a 100ezret valami időpontig?

2020-11-18 03:28:20 Tenet (2020) Doc (5) #118

Találtam egy logikai hibát - bár a dramaturgiai oka nyilvánvaló.
Amikor visszafelé haladnak az időben, akkor vinniük kell magukkal levegőt, mert a normált nem tudják belélegezni. Csakhogy amikor visszafelé haladnak, akkor az egész világ invertált a számukra. Azaz, ha megpróbálnak kilélegezni, akkor sikerülni fog belélegezni, és fordítva. Kicsit asztma jellegű helyzet, de határozottan működnie kellene.

Végre találtam valamit ebben a filmben, amibe bele tudok kötni :)
Helyreállt a világ rendje... :)

Újranézés után felminősítem.
Kifejezetten értelmes, fordulatos sztori, nagyon korrektül megcsinálva.
Bár továbbra is Magneto lesújtó véleményével értek egyet az emberiséget és a békés megoldást illetően, ebben a részben voltak a legnormálisabban bemutatva az oldalak. Még a "normál" emberek is egész értelmesen, hihetően viselkedtek.
A professzor halála is jól illeszkedett ide, az "ellenszer" körüli kavarások is jók voltak. Én speciel hihetőnek találom, hogy vannak mutánsok, akik nem akarnak mutánsok lenni. Vadócról például simán el tudom képzelni, hogy szeretne valakit megölelni, megcsókolni anélkül hogy megölné az illetőt. Nem hiszem hogy ez ultrakonzervativizmus.
Igazából nekem ez az egyik "kedvencem" az X-Men filmek közül.