Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (9 hónap, 1 hét)

Nem: ?

Dick
Fruska Gate
3 2020-04-26 2,2

2020-06-01 12:31:54 The Prophecy (1995) / Angyalok háborúja Doc (4) #2

Az ötlet és a sztori teológiai szempontból biztos nem stimmel, de horror/thriller vonalon szokatlanul jó.
Az effektek korrektek (a korukhoz képest), a színészek szintén rendben vannak.
A végén Lucifer jelenetei nekem egy kicsit ripacskodás jellegűek, de nem tragikus.
Így újranézve is erős 4-es, megfontoltam az 5-öst.

A Seholország jelenlegi leírása ez:
"Mi lenne, ha a kislányod képzelőereje lenne sikereid titka? Egy nagymenő pénzember (Eddie Murphy) üzleti birodalma közelgő összeomlásának láttán hétéves kislányához (Yara Shahidi) és az ő végtelen fantáziavilágában élő hercegkisasszonyokhoz fordul segítségért. És ezzel kezdetét veszi a mulatságos és viharos kalandok sora, melyek segítségével apa és lánya felfedezi, hogy néha semmi másra nincs szükség csak egy kis képzelőerőre - és sok-sok szeretetre."

Namost, nem a kislánya képzelőereje a sikerei titka, nem nagymenő pénzember, és nincs üzleti birodalma.
A port.hu-s leírás jóval közelebb áll a tényleges sztorihoz.

A Hipervándor jelenlegi leírása ez:
"Egy tizenéves fiú rájön, hogy különleges képesség birtokába jutott, képes teleportálni egyik helyről a másikra. Adottságát arra használja, hogy megtalálja anyja gyilkosát, de emberfeletti képessége közben másoknak is szemet szúr."
Tekintettel arra, hogy a film utolsó jelenetében a srác az anyjával beszél, szerintem ez annyira nem stimmel :)

A port.hu-s leírás elég elfogadható, jobb lenne helyette az.

2020-06-01 11:38:38 [Kritikus kód] Doc #2131

Újabb ötlet - a Top filmeknél lehetne egy "legmegosztóbb" kategória, azoknak a filmeknek, amelyeknél az 1-esek és 5-ösök magasan vannak, a 3-asok meg alacsonyan. Mondjuk az (5)/(3) és az (1)/(3) átlaga alapján. Esetleg a (4)/(3) és a (2)/(3) is mehetne bele, fele súllyal.

2020-06-01 11:13:56 Jumper (2008) / Hipervándor Doc (3) #35

Engem az eleje a Tigris! Tigris!-re emlékeztetett, az ötlet valószínűleg onnan van.
A sztori amúgy nem túl erős, de azért nem rossz.
A végén engem meglepett hogy az anyja paladin, én valamiért azt hittem, hogy ő is vándor. Pedig volt elég utalás, rájöhettem volna.
Viszont egész látványos, bár talán inkább a helyszínek, mint a trükkök miatt.
Egyszernézős, de annak nem rossz.

Szerintem csak egyszerűen úgy voltak vele, hogy az egypetéjű ikrek tökegyformák, biztos az ujjlenyomatuk is az.
Aztán, hogy nem tudták hogy nem így van, vagy nem törődtek vele az igazából mindegy.
De mint mondtam, sokat nem rontott az élményen, csak mivel véletlenül tudtam, így zavart.

előzmény: HejjaX (#14)

Pont ez a hiba benne!
Megtalálják a fegyveren azt az ujjlenyomatot, ami a levágott ujjon volt. Akkor ennek az ikertestvértől kellene jönnie - de onnan nem jöhet.

előzmény: HejjaX (#12)

Remek nyomozós film, szuper hangulat.
Újra megnéztem, fenntartom a 4-est.
Az egyetlen kicsit zavaró hiba az, hogy az egypetéjű ikreknek nem egyforma az ujjlenyomatuk. De ez igazából apróság, nem rontja érdemben az élményt.
A végét valóban cizellálhatták volna - ha az jó lenne, megérné az 5-öst is.

2020-05-31 17:30:37 Escape Room (2017) / Szabadulószoba Doc (1) #5

Ez egy gyalázatos fos!
Nem derül ki hogy hova kerültek, hogy miért kerültek oda, hogy ki csinálja ezt az egészet és miért.
Az egyetlen valamennyire is szimpatikus pár meghal már a legelején - már miután elkezdődött végre a film.
Az első félóra teljesen felesleges, szó szerint semmit nem ad hozzá a filmhez.
Aztán kiderül hogy a csaj nem a neten találta a szobát. Sokat keresett az interneten szabadulószobák után és ezért rákerült egy "listára"(!) Ezután kapott egy dobozt, megfejtette - és tadaaam - egy webcímet kapott! Ekkor ugye nem keresett rá a címre hogy mégis milyen, hanem szimplán kiköhögött 6000 dollárt. Aminek nyilván nem maradt nyoma sem nála, sem a korábbi áldozatoknál, mert a rendőrség az egészről semmit nem tud.
Annyira bugyuta ez az egész, hogy nem találok szavakat. A végén egyszerűen nem hittem a fülemnek - ennyire hülye befejezést még nem láttam. Te akartad ezt az egészet?!

Nem igazán fogott meg ez a film. Sokkal inkább szuperhősfilm, mint életrajzi.
Látványos, de nem igazán van értékelhető sztori.
Egyszercsak tud verekedni, aztán több embert is lever gond nélkül...
Miért választotta Ip Man a Wing Chun-t? Mert az apja oda vitte.
Hogyan sajátította el? Sokat gyakorolt - meghát nagyon tehetséges volt.
Ezek a film válaszai, nem az enyémek!
A Wilson Yip féle Ip Man filmek, és különösen a Ip Man: A becsület útján köröket ver rá.
Nem fájdalmasan rossz, de nem igazán érdemes megnézni. A harcjelenetek egész jók, bár zavaróan érzékelhetőek a mozdulatokon a drótok.