Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (6 hónap)

Nem: ?

4 2020-02-14 3,8
The California Kid
A kaliforniai kölyök
4 2020-02-09 3,1

Szerintem egyszerűen annyi, hogy ugyanaz a rendező ugyanaszerint a koncepció szerint megcsinálta az első filmet még egyszer, sokkal kidolgozottabban. Egyszerűen eddigre kicsiszolódott, hogy hogyan is kellett volna az első részt csinálni, és a legtöbb sorozattal ellentétben itt nem gáz, hogy előre tudod a sztorit.
Amúgy meg lehet hogy te nem vagy ennyire egyszerű, de én igen, szóval Winsteeeeead... :)

előzmény: GothMan (#13)

Van egy olyan bája, ami a többi részből hiányzik.
Én is a főszereplő csajra tippelnék :)

Egyébként hogy-hogy nem folytatják a szériát? A közönség zabálta.
Hát ez jó kérdés. Elvileg már a 4. rész is A végső állomás volt, azt szánták utolsó darabnak. Aztán csak sikerült előállni egy olyan ötlettel, amit jobb lezárásnak tekintettek (gondolom létezik az az összeg amiért az ő hajuk is korpásodik). Ebből megszületett az 5. rész - de például a rendező teljesen más volt, úgyhogy nem az ő beleegyezésén múlott... és persze nem is a szereplőkén. Gondolom valamelyik jogtulajdonos blokkolhatta.
Én mondjuk nem sajnálom annyira, ebben a sorozatban nemigen volt több. A két James Wong rész (1/3) jó volt, a két David R. Ellis rész (2/4) jóval haloványabb, a Steven Quale részre (5) meg nem is emlékszem...

előzmény: GothMan (#9)

2020-02-24 00:15:41 Man of Tai Chi (2013) / A tai chi harcosa Doc (2) #5

Elég tré, csak a harcjelenetek mentik.
Lényegében az Az ördög ügyvédjeből van az alapötlet, a Mátrixból a harcjelenetek (a zenével együtt). Ezekből "kölcsönözni" nem lenne gáz, elég jó filmek.
De sajnos a rendkívül összetett "szimbolika" (fehér - jó, fekete - rossz, érdemes figyelni a főszereplő ruháját) és a "történetszövés" a A nindzsa színre lépből vagy valami Zs-kategóriás kungfu-filmből jön.
Nem volt nézhetetlen, de azért ha valaki ezt a típusú filmet szereti, az Ip Man filmekkel jobban jár.

Azt hiszem ez a sorozat legjobbja, még az első résznél is jobb.
Sokkal jobban ki van dolgozva a háttér, hogy hogyan lehet megúszni, hogy működnek a hint-ek és hasonlók.
Hozzátartozik az istentisztelethez, hogy én ezt a részt láttam először a sorozatból.
Tetszik, hogy a halálesetek mindegyike a "megtörténhet, de hihetetlenül valószínűtlen" kategóriában van.
A "There is someone, walking behind you" ahányszor megszólal, mindig ütős.
A befejezés nagyon meg durva. Az, hogy víziója van a csajnak, de mégsem úszhatja meg - ez nagyon kemény.

Ez egy korrekt folytatás. Nem túl jó, de arra elég, hogy az első közbeni kellemes érzéseket felidézze.
Sajnos kicsit mintha a rendező nem értette volna az első rész koncepcióját: bátran kivágott jeleneteket (a DVD-extra szerint szándékosan) ami a haláleseteket jobban bizarr véletlenek sorozatává változtatták volna vagy ami megmagyarázta volna hogy a fekete fickó honnan tudja amit tud. Úgy tűnik, hogy számára a minél tocsogósabb halálesetek a lényeg.
Az hogy a film megpróbál valamiféle menekülést találni a sors elől, az tetszett. Az már kevésbé, ahogy megoldották a dolgot - a vízbehajtós jelenet egyszerűen bugyuta volt. A szülő nő sokkal jobb ötlet volt, illetve hiányoltam legalább ötlet szintjén, hogy valamelyik csaj essen teherbe.
A látomásokat is túltolták.
Az viszont tetszett, hogy előhúzták az előző film "túlélőjét", bevonták a történetbe azzal hogy igazából már nem is él, majd ő is meghalt.

Jó erős közepes.

2020-02-23 00:14:27 Opposing Force (1986) / Hell Camp Doc (?) #1

Kérdezem attól aki látta: mennyire ugyanaz a sztori mint a G.I. Janenek?

2020-02-22 16:10:38 Manbiki kazoku (2018) / Bolti tolvajok Doc (3) #10

Az Élősködőknél jobb volt, de a "jó"-t nekem még ez sem éri el. Az eleje kicsit vontatott volt, gondolom a nyomorgást kellett volna átéreznem - nem sikerült. Aztán a gyerekrablás, ami nem gyerekrablás, gondolom itt kellett volna bevonódnom a családba - ez sem sikerült. Ezután a csavar hogy ez nem is egy család, majd a másik csavar, hogy ezek gyilkosok - itt kellett volna az előző bevonódást megkérdőjeleznem, de ez érdeklődés hiányában elmaradt. És aztán a kislány bánatos tekintete kapcsán kellett volna újra meggondolnom magam.
Az eszemmel értem, hogy mi lett volna a koncepció, csak nem érintett meg, és ez egy ilyen filmnél baj.
Nem volt rossz, de biztosan nem nézem meg újra.

Inkább lepolírozott karikatúrák sorozata ez, mint történet. Most azon gondolkozom, hogy egyáltalán szól-e ez a film valamiről, bármelyik 30-60-90 percet hagyják ki, pont ugyanaz marad. ... Jó, ha az ügyvédnőt hagyják ki, az javítana rajta. :)
Az anyós és a másik lány kihagyása is segítene...
De amúgy egyetértünk - csak te sokkal tömörebben fogalmaztad meg.

előzmény: trockij (#65)

Nem tetszett. Elmegy, egyszernézősnek, de nem igazán vont be és nem igazán gondolkoztatott el. Ha a danászás után abbahagyják, talán. De inkább akkor sem.

Igazából egyik szereplővel sem tudtam azonosulni. A gyerek jószerével nem is létezik a filmben, pedig állandóan ott van. De csak mint egy kellék, nincs semmi mélysége. A párnak azt sem igen hiszem el, hogy együtt tudnának dolgozni, nem hogy együtt tudnának élni. A veszekedés és a fal kiütése is nehezen hihető. Az "értékelő szakértő" vagy micsoda látogatása is.
A fickó időnkénti naivitása ijesztő lenne, ha elhinném neki. "Azt gondoltam, hogy az csak úgy oda van írva"??? Amerikában?
Nem tudom a nő ügyvédje röhejesebb, a pasi ügyvédje(i) vagy az anyós.
Aztán meg a végén az éneklés és a semmiből előhúzott "happy end"??? WTF?

Azt hiszem inkább a szerepek gyengék mint a szereplők. De szerintem ez nem a Kramer kontra Kramer remakeje. Hanem a Rózsák háborújáé.

Nem annyira jó, mint amennyire nem jó :)
Nézhető, csak nem érdemes. A sorozat nagyjából minden szempontból jobb és _nagyon_ más.
Az alapötlet elmegy, de nem szabad akciófilmnek vagy netán horrornak nézni, mert abból csak ordas nagy csalódás lehet.
Ez egy vígjáték, és annak sem túl jó.
A sztori vékony, színészi játékról meg inkább nem beszélnék.
Azért az különösen ütős volt, hogy senkinek nem szabad megtudnia, hogy ki ő, majd a nagykutya vámpírok láthatóan pontosan tudták. Ezért aztán érdemes titokban tartani... :)
Azt meg nem is minősítem, hogy a főgenyó simán elkapja, majd elengedi, mert még nincs kész...

Nem ártott volna valaki, aki végigolvassa a forgatókönyvet, és rámutat az önellentmondásokra.
Fájni nem fájt, de ezt az időt tölthettem volna valami hasznosabbal - mondjuk a fű növését figyelve...