Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (1 év, 11 hónap)

Nem: ?
Születési év: ?
Lakhely: ?

Love, Weddings & Other Disasters
Szerelmek, esküvők és egyéb katasztrófák
3 2021-07-25 ?

3 2021-06-03 3,5
We Bought a Zoo
Az igazi kaland
3 2021-05-17 3,6

A feleség konkrétan irritáló volt, az otthon-szülős tanfolyamtól meg sikítani tudtam volna (bár az lehet hogy tényleg ilyen).
Talán az volt a legviccesebb, amikor a csoportosan elkövetett garázdaság (=fociultrák összecsapása) utáni tárgyaláson a bírónő azt mondja, hogy "Gondolom felesleges emlékeztetnem az ügyész urat, hogy a vádat képviseli" :)
Nem (vagy alig) vicces, romantikusnak sem hívnám, de egyszer túl lehet élni. Gyenge közepes.

Nincs stáblista utáni/közbeni jelenet.

Az egész film, különösen Diane Keaton, olyan "kis aranyos" volt - nem igazán jó, de kedves.
Végig minden részlet olyan "amilyen bolond az élet, ez is biztos megtörtént már egyszer valahol..."
Az elején az ejtőernyős szakítás/esküvőrombolás volt talán a legjobb rész.
Nem különösebben vicces, nem különösebben romantikus - szódával elmegy kategória.

Nincs stáblista utáni/közbeni jelenet.

2021-07-18 00:45:17 Ready or Not (2019) / Aki bújt Doc (5) #27

Ha jól számolom, most nézem meg ötödször - és még mindig remekül szórakozom.
Ennek örömére nem kacérkodom az 5-össel tovább, hanem felminősítem a horror-vígjáték kategória oszlopos tagjává.

2021-07-14 02:33:37 Ready Player One (2018) Doc (3) #31

No, elolvastam a könyvet is.
Bár tudom, hogy ezzel 6-os genyóvá minősítem magam, aki nem érdemli meg hogy akár csak megpillantsa a tojást - de szerintem a filmbeli változtatások zömmel előnyére váltak a sztorinak.
Nemcsak arra gondolok, hogy egy 150 centi / 70 kilós női vagy az XXL mezből kihízó, pattanásos férfi főszereplőt nehéz lenne romantikus tiniálomként bemutatni. Sokkal inkább arra, hogy a rejtvényeket kicserélték. Kaamir azt írta, hogy "Amit ott ésszel, logikával kellett megoldani, azt itt többnyire izomból, akcióval". Hát én ezt sokkal inkább úgy éltem meg olvasás közben, hogy a Halliday életéről szóló gigantikus szeméthegyben kapirgáltak évekig, majd régi videojátékokban kellett többhavi gyakorlatot felmutatni. Ezt kicserélni valami akciódúsabb, vászon-kompatibilis rejtvényre még akkor sem szentségtörés, ha az új rejtvény nyilvánvalóan nem tartana évekig. A könyvbeli dolgok meg nem férnének bele azokba az évekbe!
Amiben a könyv lényegesen erősebb volt, az a darabok összeillesztése - a filmben időnként nem volt nyilvánvaló mi miért és főképp hogyan történik. Gondolok itt például az IOI-be be/kijutásra, vagy a Zemeckis-kockára. Gondolom a logika a vágás áldozata lett... cserébe a sztori sokkal pörgősebb.
Összesítve: én úgy érzem, hogy bár a filmben vastagon eltértek a könyvtől, nem lett rosszabb a film filmnek mint a könyv könyvnek. Egy jól megírt, de nem túl eredeti könyvből lett egy jól megcsinált, de nem túl logikus film.

2021-07-11 23:41:04 Űrpiknik (2021) / Garbage Theory Doc (3) #2

Ez egy érdekes darab... nézhető, de nem jó.
Már nagyjából az elején nyilvánvaló lesz, hogy a film nem igazán scifi és hogy a főszereplő egy sötét bunkó - a mindenkit lesajnáló, lilagőzös bölcsész fajtából.
A genetikai/biokémiai alapjaink közösek - tehát ugyanazt a rádiósávot használjuk, ugyanúgy? Ez még viccnek is durva...
Az űrlény meg kábé mellékszereplő. Végig ott van, de nem igazán van semmi szerepe.
Igazából a pizzafutár srác sokkal inkább érdemi szereplő. Vicces és szimpatikus, valamilyen szinten ő menti meg ezt a filmet.
Ha fognánk a klasszikus, "jönnek az idegenek" típusú (nem)scifiket, csontig lecsupaszítanánk minden sallangot róluk, és aztán hozzáadnánk egy gunyoros (de nem igazán vicces) narrációt, akkor körülbelül megkapnánk ezt a filmet.
Ha valakinek ez érdekesen hangzik, akkor érdemes tenni egy próbát az Űrpiknikkel. Amúgy inkább nem.

Nincs stáblista utáni jelenet, egyetlen pillantástól eltekintve az űrlény főnöke/üldözője nem halt meg - nahát...

Csak az elejét meg a végét láttam, úgyhogy nem pontozom.
Amit láttam, az viszont eléggé tetszett - kellően rámhozta a frászt, és sikerült egy elfogadható befejezést kerekíteni. A végéből nyilván sejtem azt is amit kihagytam - az is okénak tűnik.
4-est adnék, ha pontoznék.

2021-06-28 22:22:43 Milk Money (1994) / Dugipénz Doc (3) #4

Ennek a filmnek a legnagyobb baja, hogy nincs célcsoportja.
Pretty Woman egy gyerek szemszögéből? Ki fog erre beülni?
A főszereplő gyerek korosztályát ez nem érdekelné, még ha megnézhetnék sem.
Felnőtt nőnek kevés a romantika, férfinak meg egyszerre nyálas és gáz.
Amúgy nem nagy eresztés, de éppen meg lehet nézni.
A legnagyobb erénye, hogy relatíve kevés logikátlan bakugrás van benne.
A legnagyobb hibája, hogy igazán egyik karakter sem volt szimpatikus, és igazán vicces elem se igen volt benne.
Az elején még úgy nézett ki, hogy egy kínos "gyerekek bajba kerülnek a városban" film lesz - ezt szerencsére elengedték. Szerencsére, mert ez volt a film legrosszabb része. Onnan viszont nem sok kétely marad, hogy mi a folytatás - és valóban, összejöttek. Ki hitte volna?

A francia vígjátékok nekem tetszeni szoktak, de ez nagyon nem jött be.
Valahogy nem volt vicces, inkább izzadtságszagú...
A csaj tényleg félrelép, a pasi meg nem - és mégis a csaj rág be?
Egyáltalán, néhány hét alatt személyiséget cserélnek, nem csak szerepet?
Közben meg, amikor a nyárvégi depressziót magyarázza a csajnak, akkor meg a fickó teljesen saját maga - nyáron dolgozni szar, de ez is a része a családfenntartói szerepnek. Ez amúgy jobb rész, jobb lett volna ezt a kamu HP-sodást kihagyni.
Ez a pasit is adunk a szerszám mellé - hát valahogy ezt se sikerült viccesre kihozni. Bugyuta ötlet, bugyuta vígjátékban működött volna. Itt az ötlet egyszerűen nem volt kompatibilis a film többi részével.
De a lezárás legalább franciás volt - ennyit mindenképp javára írok. A hangosbeszélős vallomás ötletnek vicces, megvalósítva szomorkás és elhittem, hogy a francia rendőrök elnézőek lennének.

Viszont Sophie Marceau 42 évesen is piszok jó nő...

Nagyságrendekkel jobb a második résznél, az elsővel van inkább versenyben.
Vicces:
a Doki közli, hogy az első látásra szerelem egy romantikus marhaság - majd, ugye...
vagy már a visszamenetelnél, hogy nem lesznek ott indiánok :)
vagy Marty a céllövöldében

Az időutazós részek sincsenek annyira elcsűrve - bár a benzin nekem is feltűnt, egy tucat egyszerű magyarázat is van, hogy miért nem lehet megcsinálni.
Illetve, miután Tannent sikerült trágyába küldeni, nem volt ok a sietségre - ezt sem nevezném súlyos hibának.
A végén pedig a Doki egy kicsit szájbarágós - de ez meg amolyan lezárás, belefér.
Kifejezetten jó film.

2021-06-17 23:16:59 Moebius (1996) / A Moebius-metró Doc (1) #5

Nahát, erre én még nem írtam értékelést...
Szörnyen unalmas film, majdnem elaludtam rajta. Ráadásul teljesen kiheréli az eredeti történetet.
Bár szó se róla, nem igazán tudom, hogyan lehetne ebből a novellából nézhető filmet csinálni - tipikus példája a csak írásban működő ötleteknek.
Mindenesetre ez egy gondolkodás nélküli karó...