Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (4 év, 6 hónap)

Nem: ?

The Adjustment Bureau
Sorsügynökség
4 2024-02-18 3,4
Canceled
A ház, ahol a gonosz lakik
4 2024-02-18 ?
Kôkaku kidôtai
Páncélba zárt szellem
4 2024-01-17 4,3

2024-03-17 13:04:25 Mortal Kombat (2021) Doc (?) #47

Nem nagyon játszottam a játékokkal (talán az első résszel egyszer-kétszer), szóval nem tudom a kivégzési módokat meg hasonlókat. Azt sem tudom hogy a későbbi játékok mennyi háttértörténetet adnak.

Filmnek nézve nem volt valami nagy szám.
Meg lehetett nézni, de nemigen maradt meg belőle semmi.

Pár dolog ami zavart:
Röhejes volt hogy a harcos mondja, hogy "Flawless victory".
Gorot túl könnyen kinyírták.
Sonya Blade úgy harcol (gyakorlatilag) a Tournamentben, hogy nem kiválasztott.

A harcjelenetek voltaképpen vállalhatók, bár nagyon sok volt a nézőpont-váltás.
A CGI egy kicsit vékony, de nem gáz.
Baromira hiányoltam a főcímzenét - konkrétan az a kedvencem az egész Mortal Kombatból :)
Hármas, de erősen a kettes elé hajlik - kicsit unalmas volt.

Bautista karakterét illetően volt egy dolog ami nagyon nem tetszett - a hangja.
Nem tudom hogy ez csak a szinkron hibája vagy az eredeti is ilyen, de engem brutálisan zavart.
Olyan, mint a Ready Player Oneban H hangja (mármint a játékon belül). De amíg a virtuális térben ez határeset, a "való világban" gáz.

előzmény: Mizi (#23)

Érdekes, hogy Neked ezt egyszer sikerült élvezni, egyszer pedig nem. Azt gondoltam volna, hogy ha ezt a lécet az első, alapozósabb etap megugorja, akkor a második, gazdagabb rész számára már gyerekjáték lesz.
Talán pont az alapozósabb rész tetszett neki, a "gazdagabb" meg nem - nem szuperhős mozira ült be.
Én legalábbis pont ezt éreztem - a hangulatteremtősebb első rész jobb volt, és ebben is az eleje volt a jobb része.

Te is az a fajta néző vagy aki nem bírja elfogadni, hogy az imádott filmjét/rendezőjét valaki nem imádja...
A "menj és olvasd el a könyvben" típusú "érvelés" pontosan azt bizonyítja, hogy a filmből kimaradt valami ami fontos lett volna az érthetőséghez.
És ha ezt valaki szóvá teszi, az nem ok a bunkózásra.
És ebben az esetben még a "bele kellett férni a játékidőbe" sem áll meg - ha három helyett öt rész lesz, senki nem fog sírni.

előzmény: Bence01 (#6)

Ez megint egy hát-hát...
Határozottan nem rossz. Az elején belemerültem és csak a vége felé zökkentem ki.
De nem is jó. A grandiózusnak szánt jeleneteket nem tudtam komolyan venni.
A fremenek lerohanják a sardaukarokat, és egy pillanatig sem érzem hogy félelmetes harcosok csapnak össze, vagy hogy az életükért küzdenek.
Az első részben talán kevesebb volt az efféle lenyűgőzőnek szánt jelenet.
Valamint a hatalmasságokról is nehezen tudtam elhinni, hogy bolygót meg birodalmat vezetnek.
A Harkonneneket inkább röhejesnek éreztem, mint félelmetesnek.
A padisah-császár dettó - nem tudtam komolyan venni.

Aki viszont jó volt, az Paul - róla elhittem, hogy nem akarja a hatalmat vagy hogy tényleg a szerelméről mond le.
Illetve Chani is végig nagyon oké volt.
Zavaró volt a fegyverek váltogatása. Késsel harcoló nomádok, akik egyszercsak valahonnan előhúznak célkereső rakétákat meg valami lézer/sugárfegyvereket (és persze használni is tudják őket).
Volt még jópár hasonló "egyszercsak", ami eléggé bosszantó volt.

2024-03-03 23:26:05 Hermana muerte (2023) / A halál nővére Doc (4) #2

Kellemes, hidegfutkostatós horrorként indul, és ezt remekül is csinálja.
Lassú, de a hangulatteremtés szinte hibátlan.
Lassan bontakozik ki a háttértörténet is - és eleinte az is jónak tűnik.
Sajnos ez elcsesződik. És nem azért mert a sztori logikátlan, inkább jellegében nem fér össze a korábbiakkal.
A megerőszakolt apáca, a zárdában tartott és ott halálát lelő gyerek - ez túl valódi és túl szörnyű, nem illik egy ilyen ijesztgetős filmbe. Mintha egy vámpíros-vérfarkasos horror a haláltáborokra kapcsolna rá.
Ráadásul a végén a bosszúpornó egyszerűen pitiáner. A nővérek nem akartak rosszat, nem igazán érzem a bosszú jogosságát.
Volt pár kevésé érthető/odaillő szál - például a gyónások. Vagy hogy mi ez az irkálás, miért gyilkolászik egyáltalán a Kislány. Vagy hogy mi ez a szemfixáció.

A vége valahogy Fehér éjszakákra emlékeztetett - és ez nálam _nagyon_ _nem_ dicséret.
Ezzel együtt számtalan rosszabb filmet láttam (például az előbb említett Midsommart).
Kap egy négyest, mert felfelé és lefelé is haboztam.

Hát én ezt márpedig elhiszem!

Hármas és négyes között vacillálok.
Nem volt benne semmi különös, és mégis jó film volt.
Minden percét elhittem, nem zökkentem ki, nem unatkoztam.
Nem áll fel a hátamon a szőr a műpátosztól és a mesterkélt színjátszástól.
Nem vártam hogy legyen már vége. Ez nagy szó.
A sztori nem szólt nagy dologról - bár annak a családnak amelyik ezt átéli, annak aktuálisan ez _a_ tragédia.
Bár itt-ott vicces, az előzetes totálisan félrevezető: ez nem vígjáték.
De nem is a "mert te mindig sírni akarsz"...

Döntöttem, megadom neki a négyest. Ez egy jó film.
Talán még DVD-n is megveszem.

A Dick-novella gyakorlatilag csak az alapötletet adta, a sztori lényegesen bővebb.
Ott gyakorlatilag annyi a sztori, hogy energiamentesítik a szektort egy átalakításhoz, de egy félrecsúszott idézés (Autós Barát helyett Porszívóügynök) miatt a fickó nem korábban hanem később érkezik a munkahelyére - a helyreigazítás közepén.
Kicsit sajnálom hogy a kutyát mint idézőt kihagyták - de nem meglepő. Írásban működik, de a filmet teljesen röhejessé tette volna.

Romantikus filmet csináltak belőle és teljesen mentesítették a sci-fi elemektől.
Mondjuk engem kicsit zavar, hogy ha annyira szereti a nőt, miért dönt helyette annak az életéről. Mondhatná neki azt hogy "belelátok a jövőbe, belőled világhírű balerina lehet nélkülem, velem meg gyerekek tanárja - mit szólsz ehhez?"
Nem volt rossz ötlet az ajtó-használat, amit vélhetően a Az elveszett szobából nyúltak.
A film legnagyobb hibája, hogy nem igazán hiszem el a két főszereplőnek, hogy tűzön-vízen összetartoznak.
Sajnos, mert a sztori értelmes, jó gondolatokkal és jó fordulatokkal.
Az ügynökség töketlensége például érthetőbb, ha valóban van egy TERV a tervek felett - ahogy a vége-monológban elhangzik.
Jó film, de tutira nem zseniális.

Kellemesen izgalmas frászhozós horror, különösebb trancsírozás nélkül. Jumpscare van, de mértékkel.
Kicsit hasonlít stílusban a Conjuring filmekhez.
A hibái is hasonlóak: egy kicsit túl sokat, túl direktben mutogatják a gonoszt illetve talán egy kicsit túl lassan kezdődik.
A sztori relatíve értelmes, kevés komoly logikai baki van.
A nagymama videófeljegyzései kicsit logikátlanok, hiszen az lenne a cél hogy elfelejtődjön a gonosz. Mindazonáltal a cél lehetett valami olyasmi, mint ami majdnem történt is - hogy a látogatók megölik magukat, ahelyett hogy szökni próbálnak.
Kicsit nehezen elképzelhető, hogy a nagymama hogyan tudott egy szervezetet létrehozni, anélkül hogy elhagyta volna a házat - de nem lehetetlen. A szervezet működése sem igazán világos - jobb lett volna, ha be sem engedik őket, illetve ha lelövik a bent levőket - de ezek is kimagyarázhatóak.

A szereplők nem szimpatikusak, de viszonylag értelmesen viselkednek (a saját szemszögükből)
A "túlélő" helyében én letöröltem volna a vinyókat és mélyen hallgatok az egészről - de annak a pöcsnek a személyiségéhez tökéletesen illik ami történt.
Erős négyes vagy gyenge ötös - talán inkább lefelé kerekítve. A tökéleteshez a gonoszon kellett volna még dolgozni egy kicsit.
Nagyon-nagyon határeset, majdnem megadtam az ötöst.

2024-02-10 12:35:06 Műanyag égbolt (2023) / White Plastic Sky Doc (1) #12

Aha.
Hát, kinek a pap...
Mondjuk én azt nem tekintem ténynek, hogy elbuktunk, mint emberi faj és a többit is tudnám vitatni. No meg szerintem ezek a dolgok is számos filmben vannak jobban megcsinálva.
De ahogy a művelt francia mondaná oroszul "De gustibus..."

előzmény: lizardking (#11)