Doc

Regisztráció: 2019. augusztus 26. (3 hónap, 2 hét)

Nem: ?

A kabalapasi
2 2019-11-25 2,9
Shazam!

3 2019-11-24 3,1

Most nincs kedvem letesztelni, hogy valóban így működik-e, de szerintem az algoritmus nagyjából a következő: minden oszlopban veszi, hogy hanyadik lennél abban az oszlopban, összeadja ezeket a helyezéseket, és az alapján rak sorrendbe.

Ami rögtön meg is magyarázza, hogy miért előztelek be téged is, meg jesi-t is (aki szintén többszörös Top1). Mindkettőtöknek van olyan mezője, ahol 0 van (neked Toplista és Idézet, neki Toplista és Szavazás), és ezzel nagyon rossz pontszámokat kaptok (végülis utolsó helyen álltok).
Közben 1-2 hozzáadással ezekben az oszlopokban Top10-20-ba lehet kerülni.

Ennek van értelme.
Én speciel azon gondolkodtam, hogy nem a belinkelt kritikák kerültek-e véletlenül oda, mert emlékképeim szerint nagyjából 2 lett elfogadva belőlük (de ezt nem tudom ellenőrizni, úgyhogy nem biztos).
De simán lehet hogy neked van igazad... kösz!

előzmény: Danesz99 (#13211)

Nézd, ahogy így a táblázatot elnézem, az algoritmus valószínűleg nagyon durván a sokféle tartalom irányába súlyoz. Neked például nagyjából minden számod jobb mint az enyém, két kivétellel: nincs idézeted és nincs toplistád. Úgyhogy ha neked lennék, és zavarna a helyezésem (mint ahogy téged láthatóan zavar), akkor csinálnék egy toplistát (mondjuk "A 10 legnagyobb pofáraesésem") és hozzáadnék 3 idézetet. Ennyinek elégnek kell lennie, hogy elém kerülj - bár szerintem azonnal az első helyen landolnál.

Viszont engem továbbra is érdekelne, hogy mi a csuda az a két kulcsszó, ami az én nevem mellett van. Ugyanis nem tudok kulcsszót hozzáadni, úgyhogy annak 0-nak kellene lennie!

Megnéztem magam a Jófejek táblázatban és fura dolgot találtam (mármint azon kívül hogy röhejesen előre sorol valamiért): a "Kulcsszavak" oszlopban 2 van, pedig nem is tudok kulcsszavakat beállítani (sajnos).

Eddig láttam a magyar, az olasz, a német és most a spanyol változatot - ezek közül messze ez (a spanyol) volt a leggyengébb.
Szinte teljesen ugyanaz, mint az olasz eredeti, de röhejesen túltoltak benne mindent, plusz teljesen szájbarágós. Ennél nem fordulhat elő, amire az olasznál páran panaszkodtak, hogy eleinte nem értették a végét - itt gondosan elő van csócsálva.
A fő különbségek az olasz eredetihez képest:
Eva (a pszichológus feleség) egy böszme nagy fülbevalót visel, amire gondosan ráközelítenek, majd mindenki észrevételezi - mint ahogy az eltűnését is.
A férj rájön a fülbevaló hiányából, hogy a felesége az Eduardoval megcsalta.
Blanca - aki itt amúgy nem egy szende - szintén megtudja, hogy Eduardo (a férje) kinek adta a fülbevalót, úgyhogy a fürdőszobai vigasztalgatás érdeklődés hiányában elmarad.
A végén az események nem válnak meg nem történtté.
Helyette Eva azt mondja, hogy bárcsak visszautazhatnánk az időben - majd, amikor elhajítja a telefonját, megtörténik.
Ugyanő emlékezik az előző menetre, és ő állítja le a játékot (azzal hogy leesett a telefonja az erkélyről)
A fülbevaló visszatérése egy jó nagy, vaskos figyelmeztetés az idő visszafordulásáról - bár közel sem az egyetlen.

Kösz!

Egyértelműsítem: a mexikói, 2018-as Perfectos desconocidost is hozzáadná valaki a Teljesen idegenek remakejeihez, a spanyol, 2017-es Perfectos desconocidos mellé?
Előre is kösz

2019-12-07 22:51:56 Ultraviolet (2006) / Ultraviola Doc (2) #20

Bugyuta vámpírfilm, bármiféle értékelhető ötlet, színészi játék vagy látványos effekt nélkül.
Kis híján elaludtam rajta.
Még a Daybreakers - A vámpírok kora is ráver, pedig az se egy nagy szám.

2019-12-06 00:07:13 The Place (2017) / A hely Doc (4) #16

Izgalmas film, majdnem végig lekötött, holott nem "történt" semmi.
Eleinte azt hittem, hogy ez egy "Hasznos holmik" újragondolás.
Aztán azt, hogy a fickó igazából rá akarja venni őket, hogy kiugorjanak a dologból, sokallva az árat.
Végül egy kicsit Jézus-szerű lett - a bűnök magáravételével.

Bár nem vagyok egészen biztos benne hogy pontosan mi is az, de határozottan van mondanivalója.
A végén kicsit csalódott voltam, hiányérzet maradt bennem - de ezzel együtt is ez egy jó film.

A mexikói Perfectos desconocidost is hozzáadná valaki a Teljesen idegenek remakejeihez?