shrek

2024-03-21 16:40:12 Road House (2024) / Országúti diszkó shrek (?) #1

Egy elég őszinte megnyilvánulás Doug Liman rendezőtől a közte és az Amazon között történő összezörrenésről: Érdemes rászánni ezt a pár percet.

2024-01-24 09:33:09 The Creator (2023) / Az Alkotó shrek (3) #19

Szerintem ez egy teljesen vállalható sci-fi, nem kiemelkedő, nem maradandó, de egész jól éreztem magam. Érdekesen mutatja be hogyan szokhat hozzá az ember a robotokkal való együttéléshez, igaz ugyanakkor ebben kicsit több is lett volna. Például jó lett volna kicsit több fantáziát ölni abba, hogyan lehet a mesterséges intelligencia ellen harcolni a fegyvereken kívül. De jó emberi és társadalmi drámákat mutat benne, igaz ezeket sokszor összecsapja, ahhoz képest hogy nem rövid. A játékidő sokszor megy el szerintem feleslegesen harcokra. A képi világ tényleg szép, főleg a büdzsé tudatában, de kár, hogy csak ebben tudott valamennyire maradandót alkotni. Ebből a témából többet, mélyebbet is ki lehetett volna hozni, amin az ember még napokig gondolkozhat. Sajnos én már-már el is felejtettem.

Nagyon erős négyes, de az erejét inkább adja maga a történet amit bemutat, mint ahogy bemutatja. De azért voltak benne nagyon jó elemek és jelenetek például, hogy az utolsónak elhunyt a narrátor, vagy amikor felérnek a hegy tetejére és a kamera nagyon lassan fordul a hegytengerre, amire néztek, az egekbe emelve ezzel a feszültséget.
Hihetetlen történet és egy nagyon jó film.

2024-01-01 19:51:37 Ambulance (2022) / Rohammentő shrek (2) #9

Alapvetően nekem tetszik az ötlet, hogy kicsit nyúljunk vissza 90-es évekhez, de azért ez nekem nagyon túl lett tolva. A drónfelvételek, a finálé, a fizika törvényeinek meghazudtolása, de igazából minden retroval volt átitatva, de a mérték szerintem nem lett eltalálva. Persze nem kell komolyan venni, de azért driftelgetni egy mentőautóval, miközben a hátsóülésen egy mentőtiszt élő tutorial alapján műt egy órákkal azelőtt meglőtt embert...azért na, álljon meg a menet. Egy percig sem szabad komolyan venni, de még így sem garantált a szórakozás.

2023-12-23 13:02:29 Project Iceman (2022) shrek (4) #1

Egészen elképesztő (néha már inkább őrült) történet, de mindenesetre ajánlom, ha valaki szereti nézni, ahogy emberek a lehetetlennel küzdenek.
YouTube-on megtekinthető

2023-11-25 16:31:14 65 (2023) shrek (2) #15

Ki és miért gondolta úgy, hogy a világnak szüksége van erre a filmre 2023-ban?

Sajnos engem egyáltalán nem tudott megszólítani. A filmet nézve olyan érzésem volt, mint amikor az ember egy olyan könyvet olvas, amit lapszám után fizettek. 206 perc és mégis a szereplők nem lettek kidolgozva, a történet pedig lapos. Ha érdekel az oszázs törzs tragikus története, akkor majd elolvasok róluk egy cikket, de egy egész délutánt ez így nem ért meg. Di Caprio egyébként szerintem jól játszotta amit kiszabtak neki, inkább Ernest karakterével volt problémám. Adott egy nagyon hülye ember, könnyen befolyásolható, de azért a családját nagyon szerette, és mégis nyugodt szívvel mérgezi feleségét majdnem a halálba (ha rajta múlik meg is halt volna). Ennyire hatása alatt tartotta nagybátyja? A másik William Hale, a gonosz olajmágnás, én annak ellenére sem tudtam elhinni hogy mennyire gonosz, hogy kiirtotta a fél oszázs törzset. De Niro ezt kicsit ellazázta szerintem. El lett mesélve egy történet, de a szereplők közti gyenge összhang miatt én nem tudtam elhinni amit látok. És a legnagyobb kihagyott ziccer szerintem, az indiánok és fehérek szerepcseréjének elhanyagolása, nagyon kevés hangsúlyt kapott ez a részlet. És persze mondhatjuk, hogy erről szólt, de közben ha az oszázs törzset ceteris paribus kicseréljük egy nagy fehér birtokos családra – legyenek mondjuk Millerék – megkapjuk ugyanezt a történetet, és fel sem tűnne. William Hale ugyanúgy sorban húzogatja le a neveket az örökösök listájáról, mert megteheti, senki nem néz a körmére, amíg aztán el nem bénázzák.
Kicsit haragszom a filmre, mert vártam nagyon, de azt is látom, hogy alapvetően jó visszajelzések érkeztek rá. Fenntartom, hogy lehet rosszkor kapott el, nem tudtam átadni magam neki, talán majd máskor újrapróbálkozom vele.

Nagyon jót beszélgettünk tegnap a filmről, mindenki elmondta a véleményét a szereplőkről, a fináléról, a különböző perspektívákról, és miközben ott ültünk eszembe jutott, hogy a rendező nem titkolt célja, hogy a megjelenített problémákról beszéljünk, milyen szépen célba ért ott annál az asztalnál egy pár sör meg whisky fölött.
A film (többnyire) nagyon hitelesen jelenített meg pár problémát, ami ma feszélyezi hazánkat, és persze egy fecske nem csinál nyarat, de nagyon jó alapja lehet egy olyan párbeszédnek, ami közelítheti a két oldalt.

2023-01-25 13:19:09 Doraibu mai kâ (2021) / Vezess helyettem shrek (5) #13

Ez a film valahogy el lett felejtve az idei Vapitiről, pedig szerintem ott a helye csont nélkül a top 10-ben minimum. Kár, hogy eddig vártam vele, hogy megnézzem.
A három óra fel sem tűnt, még fürkésztem volna egy kicsit azokat az arcokat, amik alapból nekem nem mondanak sokat, de mégis a film végére olyan szépen mesélnek. Tényleg elképesztő ez a japán temperamentum, én bezzeg szinte kiabáltam a tévére, mikor rányitott a feleségére, hogy zúzzon már össze mindent, adja ki, erre ő meg kisétál. Ez a jelenet érdekes módon bennem is hagyott egyfajta feszültséget, amit a film végéig nem is sikerült elengedni.
Gyönyörű, mélyenszántó, ajánlom mindenkinek.

2023-01-22 13:23:32 [Vapiti 2022] shrek #26

Arany
Triangle of Sadness
Competencia oficial

Női ezüst
Penélope Cruz (Competencia oficial)

Férfi ezüst
Bradley Cooper (Nightmare Alley)
Austin Butler (Elvis)

2022-12-18 20:31:30 [Foci VB 2022] shrek #352

Mekkora meccs lett ebből, és még a franciák is elfeledtették velünk kicsit, hogy 80 percig pályán sem voltak.

Gyönyörű, egyszerűen kár próbálkozni, nem tudom jobban leírni. Jogos, nem szabad hámozgatni, csak hátra kell dőlni és élvezni minden egyes képkockát.
Sokszor félek, hogy a streaming szolgáltatók előbb vagy utóbb beverik az utolsó szöget a mozi koporsójába, és tény, hogy egyre nehezebb visszacsalogatni a nagyérdeműt a vásznak elé, mégis jönnek még olyan mesterművek, amikkel sikerül ezt elérni. Ilyen volt a Top Gun: Maverick, ilyen az Avatar 2 is. Az IMAX élmény lélegzetelállító, erősen ajánlom.

2022-12-14 16:42:14 [Foci VB 2022] shrek #314

Leírtál egy szabályt ami nyilván igaz, de erre a helyzetre nem feltétlenül, mivel a kapus nem tett olyan mozdulatot, ami direktbe arra irányult volna, hogy akadályozza a játékost a továbbhaladásban. Ezek után nálam (és még sok szakértőnél és szurkolónál, akik ezek szerint “nem értenek hozzá”) egy sima elrúgás utáni ütközés, ami rengetegszer történik a pályán, és nem szokták lefújni.

előzmény: supernadal (#309)

2022-12-14 14:54:11 [Foci VB 2022] shrek #308

Szerintem egyáltalán nem volt az ennyire egyértelmű büntető. Elemelte a kapus mellett majd belefutott. Mégis mit kellett volna a kapusnak, elpárologni?
Persze nem mondanám, hogy biztos azért fújta be, mert olasz. Ezen a VB-n sok hibás döntést láttunk.

előzmény: supernadal (#306)

2022-12-10 12:26:34 [Foci VB 2022] shrek #240

Engem az akasztott ki még, mikor Martinez a második kivédett büntető után elkezdett táncikálni. Nagyon szép lett volna ha ez után kiesnek, de nem baj egyszer majd elesik a nagy arcában.

2022-12-09 21:12:37 [Foci VB 2022] shrek #230

Nagyon sajnálom a brazilokat, de főleg sajnálom, hogy megint egy anti-focit játszó csapat jutott tovább, ráadásul elődöntőbe. Persze lehet ezzel vitatkozni, de nekem nem tetszik, hogy egy csapatnak az a taktikája, hogy betolja a buszt. Persze mi mást csinálnának egy erősebb csapat ellen, de ez sajnos a modern foci betegsége, hogy a meccsek arról szolnak, hogy az erősebb csapat próbálja feltörni a védőfalat (ami általában 11 emberből áll).
Az biztos, hogy hatalmas volt a brazilok arca, valahol érthető is, de persze a nagy nevek meg a címer nem elég semmire.
Megint csak megfogalmazódott bennem, hogy Neymar bizony a legnagyobb elpazarol tehetség ebben az évszázadban. Mekkora játékos lehetett volna (így sem kicsi), ha több alázat van benne, és nem igazol a PSG-be.

2022-12-06 11:09:55 [JÁTÉK] shrek #51615

7. Columbo: Kettős csapás?

2022-12-05 11:03:05 [JÁTÉK] shrek #51578

3. Nincs baj drágám!

2022-12-02 18:12:21 [Foci VB 2022] shrek #158

mondjuk szerintem a végén egy teljesen fújható büntetőt nem adtak meg Uruguaynak

2022-11-27 20:00:49 [Foci VB 2022] shrek #77

Szerintem nem arrogáns kijelentés azt mondani, hogy Belgium volt az esélyesebb, az pedig szerintem nem igaz, hogy csak egy De Bruyne-vel minőségibbek. De persze nem is ez a lényeg, hanem az eredmény. Engem minden esetre meglepett.
Amúgy meg nem láttam itt senkit meglepődni Irán győzelmén.

előzmény: Fatupi (#72)

2022-11-27 15:57:19 [Foci VB 2022] shrek #71

A kis csapatok VB-je folytatódik:D
Marokkó megveri Belgiumot!

2022-11-25 21:29:16 [Foci VB 2022] shrek #55

Na igen, Portugáliának sem kellett volna megadni.

2022-11-25 13:50:02 [Foci VB 2022] shrek #52

Irán négy góljából hármat a 90+8. perc után rúgott.
Legalább valakinek előnye is származik ebből a rengeteg hosszabbításból. :D

2022-09-18 11:37:55 Training Day (2001) / Kiképzés shrek (4) #9

Tényleg kivételes mozi, de egy valamit nem értek.
Miért hagyja ott Alonzo Jake-et a gettó közepén? Ezzel tulajdonképpen halálra ítélte az újoncot, és ha épp nincs akkora szerencséje, hogy pont az a gengszter akarja a kádba lőni akinek a rokonát aznap megmentette, akkor Alonzo is mehetett volna magyarázkodni a felsőbb vezetéshez, hogy miért találták holtan a mellé beosztott tanoncot. Tényleg nem értem ez miért volt, hisz sok más módon meg lehetett volna oldani, hogy Jake ne legyen útban mikor átadja a pénzt az oroszoknak.

2022-09-11 18:28:03 War Machine (2017) shrek (4) #5

"and that guy was...Bob." jaj nagyon felnevettem :D
Csodálkozom miért nem hallottam többet erről a filmről, itt is elég kevesen látták. Habár sok film készült már a történelem során arról, hogy a háború rósz, mégis sikerült egy olyan kontextusban bemutatnia, amilyet én még nem láttam. És nem is sikerült rosszul.
Brad Pitt grimasza mintha néha el lett volna felejtve, aztán mikor eszébe jutott, kétszer annyira csinálta, de összességében szerintem jól hozta, amit a szerep megkívánt.

ezt gyorsan le kellett öblíteni az eredetivel

ha csukott szemmel “nézem”, néha akár olyan is lehet, mint egy régi, igazi scooby doo rész

és ez mindenképp pozitívum?

előzmény: Anonnim (#7)

2022-03-04 20:57:47 The Batman (2022) / Batman shrek (4) #19

Superman mint Batman?

előzmény: Gruden Gergo (#14)

2022-01-17 21:32:35 Free Guy (2021) shrek (4) #10

wow kellemes meglepetés

2022-01-14 19:12:33 Soul (2020) / Lelki ismeretek shrek (5) #10

bár nem volt klasszikus értelemben vett katartikus jelenet, rám a vége mégis hasonlóan hatott, sőt egyben volt lélekölő és -melengető.
szerintem ebben rejlett a zsenialitása, hogy nem egy olyan jelenettel akarta átadni üzenetét, amitől lemegyünk hídba, de pár perc, óra vagy nap múlva már el is felejtettük.
épp ez az üzenet nekem, hogy ne egy olyan eseményre vagy cselekedetre várjunk, ami majd rövidtávon hajt minket valameddig, de miután bekövetkezik, rájövünk, hogy annyira azzal foglalkoztunk eddig, hogy ezt elérjük, hogy most nem tudjuk mit kezdjünk magunkkal.
inkább arra ösztönöz minket, hogy a kicsi hétköznapi örömökből merítsünk megállíthatatlan lendületet.
tényleg zseniális film, nem tudok dönteni ez vagy az Inside Out között.
tény, hogy az nagyobbat ütött, de ez talán tovább tart

előzmény: kaamir (#9)

2021-12-01 16:07:37 House of Gucci (2021) / A Gucci-ház shrek (2) #8

őszintén szólva már az előzetes sem ígért sok jót, és nálam - bármennyire alacsonyan voltak - nem is sikerült megugrani az elvárásokat
a hangulata nagyon tetszett, a zenék is illettek, Adam Driver pedig szerintem zseniálisan játszotta el a mű egyébként egyik leggyérebb karakterét
Maurizio jellemének felépítése jól indult, a film közepén viszont olyan száznyolcvan fokos fordulatot vesz, amit már a moziban sem tudtam hova tenni, és a legjobb, hogy ezt bármi magyarázat nélkül teszi
Al Pacino és Jeremy Irons hozza a kötelezőt, de Lady Gaga és Jared Leto óriási csalódás (főleg Leto, előbbitől nem vártam sokat)
annyival több volt Patrizia szerepében amivel dolgozni lehetett volna, amire igazából építeni kellett volna a történetet, de ebből nagyon kevés valósult meg
Paolo szerepe pedig erőltetett és felesleges (mint az olasz akcentusa)
a több mint két és fél óra egyébként indokolt, de nagyon kihasználatlan, tele súlytalan jelenetekkel, és kihagyott részletekkel amik miatt a történet felületes és lyukas
sajnálom Mr. Scott, de ez a film nem kib*szott telefonozó generáció, hanem a rém gyenge rendezés miatt fog megbukni

nagyon vártam és nem csalódtam, sőt rettentően élveztem, mégsem akarom neki elsőre megadni az ötöst
ha egy kicsit tovább akartam csodálni a képi világot, amit megint képernyőre álmodott ez a zseni, már elvesztem a szövegben, ha pedig a szöveget akartam követni, a képre nem maradt figyelmem, épp ezért vannak kisebb vakfoltok, amiket remélem egy második megtekintés kitisztít
nem sűrűn mondom ezt, de lehet itt most elfért volna a szinkron
de összességében nagyon vicces, szórakoztató, gyönyörű és hát a színész gárda, ami fel lett sorakoztatva, sokadszorra sem hagy minket cserben

2021-11-02 23:21:33 Post Mortem (2020) shrek (2) #17

A film első kétharmada még tetszett is.
Megvolt a megfelelő mennyiségű borzongás, izgalom, félelem, és mind hang, mind kép minőségében is rendben volt, látszott, hogy komolyan van véve.
És ekkor fogták az egészet, beledugták egy zsákba, háromszor megpörgették minden egyes stábtag feje felett és azzal a lendülettel dobták a legközelebbi kukába, befejezésül pedig odahánytak valamit, merthogy az maj’ jó lesz, mer’ lebeg meg lángol…

2021-10-24 10:41:39 Dune: Part One (2021) / Dűne shrek (5) #25

hatalmas ötös!
nagyon tudom ajánlani az IMAX-ben nézést
hiba volt előtte egy nappal megnézni a Lynch féle verziót:D, de még így is élvezhető a sztori, a kép és a hang pedig konstans libabőr

2021-10-07 21:29:24 Tenet (2020) shrek (5) #159

KT-n fentről lefelé olvasni kommenteket olyan, mintha invertálva lennék.
(a film második nézése után olvasgattam a kommenteket, de csak az alján tűnt fel, szinte hozzászokott az agyam :D)

2021-09-27 19:18:19 Gran Torino (2008) shrek (2) #195

meglep a film jó értékelése, és a rengeteg ajnározó vélemény..
rengeteg klisé, számomra fájdalmas színészi játékok, és egy kiszámítható lezárás
egyetlen jó mozzanat a ”tűzpárbaj a végén, de még azt is kicsit elrontja az ömlengés

Chris Pratt-nek nagyon nem sikerült felnőni a menő vadnyugati csavargó szerepéhez :D

Brad Pitt által játszott Jackie Cogan karaktere nagyon tetszett, és összességében szerettem szinte mindegyik szereplőt, ahogy egyes jelenetek is, mint például Jackie és Frankie első találkozása a bárban, vagy Mickey nosztalgiázása, amiből a behajtó alig tudja kizökkenteni.
De mégis a sztori nekem olyan unalmas volt, hogy ez a másfél óra nagyjából szűk háromnak érződött, és többször kellett csekkolnom, hogy “Na sok van még vissza?”.
Azért a sötét, esős, elhagyatott utcák hangulatosak voltak meg kell hagyni, a képi világ és a színészi alakítások nagy plusz pont, de ez sajnos nem mindig elég egy jó filmhez.

Fura, mert egyszer sem éreztem úgy, hogy unatkoztam volna a szűk négy óra alatt, mégis úgy keltem fel, hogy ez bizony elég sz@r volt. Tele béna, nonszensz jelenetekkel, ócska szuperhős klisékkel, súlytalan karakterekkel (tisztelet a kivételnek pl. Flash vagy Cyborg), és sajnos a cgi is sokszor volt szembetűnően rossz.

2021-02-10 10:05:53 The Green Mile (1999) / Halálsoron shrek (4) #39

Szép történet, elgondolkodtató, de azért nekem az 5-öshöz kevés volt. Valahogy túl szép, túl kiszámítható és keveset kockáztat. Tetszett, hogy szinte csak annyira tért el a valóságtól, hogy az ember, ha nagyon akarta még el is hitte amit lát. A hosszával nem volt bajom, nem unatkoztam, de mégsem nyújtott akkor filmes élményt, mint amekkorát pl. az értékelése ígért.

időutazó informatikus LEGO dinoszauruszok

Ha egy szóval kéne jellemeznem, akkor az a “katyvasz” lenne. Ez a film sajnos nem a rajongóknak lett írva, hanem a 40 éves apukáknak és gyereküknek akiknek csak az kell hogy legyen nagy villám meg robbanás stb. Mérhetetlenül csalódott vagyok, egyszerűen felfogni nem tudom amit tegnap a képernyőn láttam. Ha a 8-ra sokan azt mondták, hogy nem volt Star Wars-os, akkor erre nem tudom mit fognak mondani. Jóindulattal se tudok nézhetetlennél jobbat adni rá... De nem baj, köszönjük Abrams, egyszer ebből is ki kellett nőni.