shrek

Regisztráció: 2019. augusztus 21. (2 év, 9 hónap)

Színészek: Al Pacino, Brad Pitt, Tom Hardy
Műfajok: dráma, szatíra, western

Születési év: 2002

Beauty and the Beast
A szépség és a szörnyeteg
5 2022-05-17 4,1

5 2022-04-17 3,7
A Clockwork Orange
Mechanikus narancs
4 2022-04-15 4,4
Öt lecke a valóság felszámolásáról

5 2022-04-02 3,8
CODA

4 2022-03-28 4,0

2022-03-04 20:57:47 The Batman (2022) / Batman shrek (4) #19

Superman mint Batman?

előzmény: Gruden Gergo (#14)

2022-01-17 21:32:35 Free Guy (2021) shrek (4) #10

wow kellemes meglepetés

2022-01-14 19:12:33 Soul (2020) / Lelki ismeretek shrek (5) #10

bár nem volt klasszikus értelemben vett katartikus jelenet, rám a vége mégis hasonlóan hatott, sőt egyben volt lélekölő és -melengető.
szerintem ebben rejlett a zsenialitása, hogy nem egy olyan jelenettel akarta átadni üzenetét, amitől lemegyünk hídba, de pár perc, óra vagy nap múlva már el is felejtettük.
épp ez az üzenet nekem, hogy ne egy olyan eseményre vagy cselekedetre várjunk, ami majd rövidtávon hajt minket valameddig, de miután bekövetkezik, rájövünk, hogy annyira azzal foglalkoztunk eddig, hogy ezt elérjük, hogy most nem tudjuk mit kezdjünk magunkkal.
inkább arra ösztönöz minket, hogy a kicsi hétköznapi örömökből merítsünk megállíthatatlan lendületet.
tényleg zseniális film, nem tudok dönteni ez vagy az Inside Out között.
tény, hogy az nagyobbat ütött, de ez talán tovább tart

előzmény: kaamir (#9)

2021-12-01 16:07:37 House of Gucci (2021) / A Gucci-ház shrek (2) #12

őszintén szólva már az előzetes sem ígért sok jót, és nálam - bármennyire alacsonyan voltak - nem is sikerült megugrani az elvárásokat
a hangulata nagyon tetszett, a zenék is illettek, Adam Driver pedig szerintem zseniálisan játszotta el a mű egyébként egyik leggyérebb karakterét
Maurizio jellemének felépítése jól indult, a film közepén viszont olyan száznyolcvan fokos fordulatot vesz, amit már a moziban sem tudtam hova tenni, és a legjobb, hogy ezt bármi magyarázat nélkül teszi
Al Pacino és Jeremy Irons hozza a kötelezőt, de Lady Gaga és Jared Leto óriási csalódás (főleg Leto, előbbitől nem vártam sokat)
annyival több volt Patrizia szerepében amivel dolgozni lehetett volna, amire igazából építeni kellett volna a történetet, de ebből nagyon kevés valósult meg
Paolo szerepe pedig erőltetett és felesleges (mint az olasz akcentusa)
a több mint két és fél óra egyébként indokolt, de nagyon kihasználatlan, tele súlytalan jelenetekkel, és kihagyott részletekkel amik miatt a történet felületes és lyukas
sajnálom Mr. Scott, de ez a film nem kib*szott telefonozó generáció, hanem a rém gyenge rendezés miatt fog megbukni

nagyon vártam és nem csalódtam, sőt rettentően élveztem, mégsem akarom neki elsőre megadni az ötöst
ha egy kicsit tovább akartam csodálni a képi világot, amit megint képernyőre álmodott ez a zseni, már elvesztem a szövegben, ha pedig a szöveget akartam követni, a képre nem maradt figyelmem, épp ezért vannak kisebb vakfoltok, amiket remélem egy második megtekintés kitisztít
nem sűrűn mondom ezt, de lehet itt most elfért volna a szinkron
de összességében nagyon vicces, szórakoztató, gyönyörű és hát a színész gárda, ami fel lett sorakoztatva, sokadszorra sem hagy minket cserben

2021-11-02 23:21:33 Post Mortem (2020) shrek (2) #17

A film első kétharmada még tetszett is.
Megvolt a megfelelő mennyiségű borzongás, izgalom, félelem, és mind hang, mind kép minőségében is rendben volt, látszott, hogy komolyan van véve.
És ekkor fogták az egészet, beledugták egy zsákba, háromszor megpörgették minden egyes stábtag feje felett és azzal a lendülettel dobták a legközelebbi kukába, befejezésül pedig odahánytak valamit, merthogy az maj’ jó lesz, mer’ lebeg meg lángol…

2021-10-24 10:41:39 Dune: Part One (2021) / Dűne shrek (5) #25

hatalmas ötös!
nagyon tudom ajánlani az IMAX-ben nézést
hiba volt előtte egy nappal megnézni a Lynch féle verziót:D, de még így is élvezhető a sztori, a kép és a hang pedig konstans libabőr

2021-10-07 21:29:24 Tenet (2020) shrek (5) #159

KT-n fentről lefelé olvasni kommenteket olyan, mintha invertálva lennék.
(a film második nézése után olvasgattam a kommenteket, de csak az alján tűnt fel, szinte hozzászokott az agyam :D)

2021-09-27 19:18:19 Gran Torino (2008) shrek (2) #195

meglep a film jó értékelése, és a rengeteg ajnározó vélemény..
rengeteg klisé, számomra fájdalmas színészi játékok, és egy kiszámítható lezárás
egyetlen jó mozzanat a ”tűzpárbaj a végén, de még azt is kicsit elrontja az ömlengés

Chris Pratt-nek nagyon nem sikerült felnőni a menő vadnyugati csavargó szerepéhez :D