shrek

Regisztráció: 2019. augusztus 21. (2 év, 2 hónap)

Színészek: Al Pacino, Brad Pitt, Bryan Cranston, Christian Bale, Christoph Waltz, Jake Gyllenhaal, Robert Pattinson, Tom Hardy

Születési év: 2002

October Sky
Októberi égbolt
4 2021-10-21 3,7
The Expendables 3
The Expendables - A feláldozhatók 3.
3 2021-10-14 2,8

Creed II.
4 2021-10-04 3,3

2021-10-24 10:41:39 Dune (2021) / Dűne shrek (5) #25

hatalmas ötös!
nagyon tudom ajánlani az IMAX-ben nézést
hiba volt előtte egy nappal megnézni a Lynch féle verziót:D, de még így is élvezhető a sztori, a kép és a hang pedig konstans libabőr

2021-10-07 21:29:24 Tenet (2020) shrek (5) #159

KT-n fentről lefelé olvasni kommenteket olyan, mintha invertálva lennék.
(a film második nézése után olvasgattam a kommenteket, de csak az alján tűnt fel, szinte hozzászokott az agyam :D)

2021-09-27 19:18:19 Gran Torino (2008) shrek (2) #195

meglep a film jó értékelése, és a rengeteg ajnározó vélemény..
rengeteg klisé, számomra fájdalmas színészi játékok, és egy kiszámítható lezárás
egyetlen jó mozzanat a ”tűzpárbaj a végén, de még azt is kicsit elrontja az ömlengés

Chris Pratt-nek nagyon nem sikerült felnőni a menő vadnyugati csavargó szerepéhez :D

Brad Pitt által játszott Jackie Cogan karaktere nagyon tetszett, és összességében szerettem szinte mindegyik szereplőt, ahogy egyes jelenetek is, mint például Jackie és Frankie első találkozása a bárban, vagy Mickey nosztalgiázása, amiből a behajtó alig tudja kizökkenteni.
De mégis a sztori nekem olyan unalmas volt, hogy ez a másfél óra nagyjából szűk háromnak érződött, és többször kellett csekkolnom, hogy “Na sok van még vissza?”.
Azért a sötét, esős, elhagyatott utcák hangulatosak voltak meg kell hagyni, a képi világ és a színészi alakítások nagy plusz pont, de ez sajnos nem mindig elég egy jó filmhez.

Fura, mert egyszer sem éreztem úgy, hogy unatkoztam volna a szűk négy óra alatt, mégis úgy keltem fel, hogy ez bizony elég sz@r volt. Tele béna, nonszensz jelenetekkel, ócska szuperhős klisékkel, súlytalan karakterekkel (tisztelet a kivételnek pl. Flash vagy Cyborg), és sajnos a cgi is sokszor volt szembetűnően rossz.

2021-02-10 10:05:53 The Green Mile (1999) / Halálsoron shrek (4) #39

Szép történet, elgondolkodtató, de azért nekem az 5-öshöz kevés volt. Valahogy túl szép, túl kiszámítható és keveset kockáztat. Tetszett, hogy szinte csak annyira tért el a valóságtól, hogy az ember, ha nagyon akarta még el is hitte amit lát. A hosszával nem volt bajom, nem unatkoztam, de mégsem nyújtott akkor filmes élményt, mint amekkorát pl. az értékelése ígért.

időutazó informatikus LEGO dinoszauruszok

Ha egy szóval kéne jellemeznem, akkor az a “katyvasz” lenne. Ez a film sajnos nem a rajongóknak lett írva, hanem a 40 éves apukáknak és gyereküknek akiknek csak az kell hogy legyen nagy villám meg robbanás stb. Mérhetetlenül csalódott vagyok, egyszerűen felfogni nem tudom amit tegnap a képernyőn láttam. Ha a 8-ra sokan azt mondták, hogy nem volt Star Wars-os, akkor erre nem tudom mit fognak mondani. Jóindulattal se tudok nézhetetlennél jobbat adni rá... De nem baj, köszönjük Abrams, egyszer ebből is ki kellett nőni.