Mozéria

Regisztráció: 2019. augusztus 7. (2 hét, 1 nap)

Rendezők: Frank Darabont, Richard Linklater, Terrence Malick, Woody Allen
Színészek: Britt Robertson, Ewan McGregor, Jessica Chastain, Philip Seymour Hoffman, Robin Williams, Szacsvay László
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, vígjáték

Születési év: 1979

4 2019-08-11 3,7
Plus One

2 2019-08-11 ?

2019-08-21 10:05:36 Nomis (2018) Mozéria (2) #1

Sajnos ez elég gyenge lett, keszekusza, többször is elvész a ritmus. Szegény Henry Cavill hiába próbálkozik hosszú hajjal, görnyedéssel, nagyon hiteltelen volt a kiégett, megfáradt zsaru szerepében, de ugyanez igaz Stanley Tuccira is, akit bár nagyon kedveltem szinte az összes alakításában, nem eléggé tökös a klasszikus rendőrfőnök szerepre. Ezzel a lökhárítós lánnyal meg egyszerűen nem is értem mit gondoltak, attól, hogy valakire ráadunk egy szürke egérkés rucit, még nem lesz belőle színésznő. Erre valószínűleg rájöttek félidőben a készítők is és aztán csak lett egy jelenet, ahol megcsillogtathatta "tehetségét"...

Pedig amúgy lehetett volna ez jó is, a történet tudott újat mutatni egy ennyire lerágott csont témakörben is, a csavar is helyén volt. Ez a castingoson ment el...

Köszönöm! :)

Szerintem megragadok, bár kissé szűknek érzem az 5 csillagos értékelési rendszert, de egyébként tetszik a minimalista stílus, sok részleten érződik a gondos gazda keze munkája. Indulása óta az IMDb-n éltem, de egyre inkább elrosszul, szóval kell egy új "lakóhely", illetve nem lenne rossz egy szkript amivel át tudnám hozni a több mint 4000 értékelt filmet onnan. :D

előzmény: cucu (#13021)

2019-08-11 14:18:45 [Filmet keresek] Mozéria #2503

Nem stimmel minden részlet, de hátha: Pups.

előzmény: Maliby (#2499)

2019-08-11 12:18:57 Plus One (2019) Mozéria (2) #1

Alapvetően én is azt az elvet vallom, hogy nem csak a cél számít, az is fontos, hogy hogyan jutsz el oda, így bevállaltam a filmet annak ellenére, hogy pontosan lehetett tudni mi lesz a vége. Sajnos nem túl sok fantáziát találtam azonban az odavezető utazásban, rengeteg klisé, eredeti gondolatok nélkül. Nem nézhetetlen, de abszolút a kihagyható kategória.

2019-08-11 12:14:08 [Filmet keresek] Mozéria #2501

Szia, szerintem ez lesz az: The Spiderwick Chronicles

előzmény: leandervirag (#2500)

Nekem még nincs ott ez az opció, pár napja regisztráltam csak, gondolom a későbbiekben fog aktiválódni.

Mindenesetre köszi a közreműködést. :)

előzmény: metal_face (#13017)

2019-08-10 20:29:09 Ode to Joy (2019) Mozéria (3) #1

Igazából 3.5-et adnék rá, teljesen korrekt kis dramedy. Jó alapötlet, jól működő kapcsolat a két főszereplő között és szórakoztató mellékszereplők. Mi kell több? :)

Nem találja ezt a filmet a kereső: Ode to Joy. Nem tudom hogyan működik a filmek felvétele, csak gondoltam jelzem. :)

Szép napot!

2019-08-10 08:05:06 One Day (2011) / Egy nap Mozéria (3) #9

A könyv egy igazi modernkori kincs, és bár tudja az ember, hogy az adaptációnak esélye sincs, azért csak reménykedtem, tekintve, hogy a könyv szerzője készítette a forgatókönyvet is. Sajnos nem sikerült átültetni, néhány dolog pedig teljesen érthetetlenül lett megváltoztatva, az egyik legfőbb katartikus jelenet például teljesen ki lett herélve. Na és a casting... Alapvetően kedvelem Hathaway-t, de nincs az a sminkes aki belőle gátlásos angol lánykát tudna varázsolni, bűnrossz választás volt ő Emma szerepére, de Jim Sturgess is csak egy hajszállal jobb.

Jobb lett volna hagyni még 1-2 évig érni a könyv sikerét és egy Claire Foy - Tom Hiddleston párossal forgatni...

2019-08-10 07:37:18 Light of My Life (2018) Mozéria (4) #1

Lassú folyású, elmélkedős posztapokaliptikus, egy remek Casey Affleck-kel (írta, rendezte és főszerepet játssza). Nagyon szépen építi fel az apa-lánya kapcsolat dinamikáját, hogy aztán terítékre kerüljön a közben részletekből összeálló járvány utáni világ emberiség állapota.