DevilTakeU

Regisztráció: 2019. július 27. (8 hónap, 2 hét)

Bemutatkozás

Életrajz: Születtem fiatalon,szinte még mint csecsemő...

Rendezők: Alejandro Amenábar, Bong Joon-ho, Jean-Pierre Jeunet, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Paul Thomas Anderson, Wes Anderson, Woody Allen
Színészek: Choi Min-sik, Daniel Day-Lewis, Glenn Close, Javier Bardem, Kevin Spacey, Meryl Streep, Nicole Kidman, Tilda Swinton
Műfajok: akciófilm, animáció, dráma, életrajzi film, horror, krimi, thriller, történelmi film, vígjáték
Országok: angol, dél-koreai, francia, magyar, spanyol

Születési év: 1977

3 2020-02-28 3,8
Fantastic Mr. Fox
A fantasztikus Róka úr
4 2020-02-28 4,3

Azért haragszom erre a filmre,mert van benne anyag,ész,baromi jó dolgokat talált ki Bielinsky,de sokkal jobb is lehetett volna. (Darín társa pedig kiköpött Straub Péter hasonmás,nem tudtam nem vigyorogva nézni a jeleneteit.) Nekem a második megnézés közben jött elő a millió ötlet,sajnálom hogy sietni kellett vele,vagy nem volt tesztvetítés,vagy passz,kicsit olyan elkapkodottnak érzem. Itt aztán tényleg a végletekig el lehetett volna vinni egy csomó jelenetet,esküszöm egy színdarabért kiált a történet. Az amerikai verzió ugyanakkor egy fillért nem ér.

2020-02-29 18:40:15 Mulan II (2004) / Mulan 2. DevilTakeU (3) #4

Nagyon aranyos kis folytatás,de azért nem ér ugyanannyit mint az első rész. Van benne néhány sírva-röhögős rész (Mushu szabotázs akcióinál gurultam),illetve a magyar szöveg ismét parádés,ahogyan a szinkron is,de mindent egybevéve egy tipikus,házimozizásra készített második rókabőr.

2020-02-29 13:48:48 Mulan (1998) DevilTakeU (4) #11

Most hogy nyakunkon az élőszereplős Mulan feldolgozás,alapozásként előszedtem az animációs verziót,és ez bizony még mindig óriási. :) Öt pontot semmiképpen sem adnék rá,a zseniálishoz valami hiányzik belőle,ugyanakkor még mindig kiváló szórakozás,felnőtt fejjel is.

A történet bár bájos,ám szögegyenes,a megvalósítás viszont kifejezetten kreatív,szellemes,amire a magyar verzió még rádob egy (kettő? három?) lapáttal: pazar fordítás,elsőosztályú szinkron (Kálloy-Molnár,Stohl,Kiss Eszter,Sinkovits Imre...),soha rosszabbat! A karakterek közül egyértelműen kiemelkedik a fő humorforrásnak szánt Mushu,poén hogy neki külön van egy untermannja a szerencsét (nem)hozó,másodállásban gyors-és gépíró tücsök,azaz Cirip személyében,akinek a mimikája,minden kis nyimmantása instant mosolygásra késztet,de ilyen karakter a brutáljófej nagyanyó,illetve "Ping" három katonatársa is. A kiképzés alatt felcsendülő dal (és hozzá a zseniális életképek a kezdeti bénázásokról,majd a végén a csapattá válásról - engem az ilyenekkel kilóra meg lehet venni),illetve amikor a csajokról énekelnek a katonák,telitalálat,és az egyik legnagyobb Disney-poén is ebben a mesében van (legalábbis számomra): a már lebukott Mulan panaszkodik hogy senki sem figyel rá,mire jön a rezignált riposzt a zsebsárkánytól: bocs,nem figyeltem. :D (De az is óriási,amikor Mulan gyakorolja a férfias viselkedést,de még a kardját sem tudja kirántani,mire a pacija szó szerint hanyatt vágja magát a röhögéstől.)

Nekem ez az utolsó nagy kedvencem az aranykorba való "igazi" Disney animációk közül,a Tarzan illetve társai már valahogy nem a világom (jó,az Eszeveszett birodalom 2. azért nagyon ott van,Kronk a király - és tényleg! :P) A Zootropia pedig már egy teljesen más világ.

2020-02-21 19:02:49 [Filmet keresek] DevilTakeU #2637

Szívesen. Még ami odaszab,de ez már tényleg a keményvonal: Blue Ruin,Dead Man's Shoes,az Eden Lake már volt említve (a szó szoros értelmében kegyetlen,lélekromboló darab,vigyázz vele),Gengszterek gengsztere,illetve sorozatnak tökéletes választás a Luther,Idris Elba tkp. nagy kiugrása.

előzmény: elzablues (#2633)

2020-02-20 16:56:38 [Filmet keresek] DevilTakeU #2632

A dátumot nem néztem,a teljesség igénye nélkül pár angol gyöngyszem:

Mike Leigh - Titkok és hazugságok/Vera Drake/Happy-Go-Lucky
Danny Boyle - Sekély sírhant/Trainspotting
Christopher Nolan - A csapda
John Carney - Sing Street
Kevin Mcdonald - A dolgok állása
Norman Jewison - Holdkórosok/Hurrikán/Az ítélet

előzmény: elzablues (#2631)

Bocs,az utolsó mondatod nem igazán értem,szerintem összekeverhetted a "lányokat". A Több mint testőr-ben Whitney Houston volt,a Végképp eltörölni-ben pedig Vanessa Williams. ;)

2020-02-19 17:50:34 [Filmet keresek] DevilTakeU #2624

Játssz a túlélésért? Kilencvenes évek,Ice-T menekül Rutger Hauer és Gary Busey kompániája elől - viszont állatos maszkok nem derengenek. :)

előzmény: sasi89 (#2621)

2020-02-16 18:27:33 Gisaengchung (2019) / Élősködők DevilTakeU (5) #74

Én mindenki véleményét meghallgatom,főleg ha az eltér a sajátomtól,mindig érdekes és tanulságos különböző szempontokat illetve megközelítést is figyelembe venni (ugyanakkor a kinyilatkoztatásokat nem szeretem). Az hogy valaki valamit így lát,más meg máshogy,az egy halál természetes dolog,mindenféle sorrendbe vagy listába belekötni (mintegy "belekapni") viszont felesleges is,értelmetlen is. Én rajongó vagyok,és nálam a Szobalány bőven Top5,pedig gyűjtöm az ázsiai filmeket,még én sem tudom hogy mennyit láttam illetve "archiváltam" úgy 20 év alatt.

Köszi. :) A kisköltségvetésű (kevésbé diplomatikusan: az egyszerűbb) horrorfilmek sajátja a jó csajok mellett a remek zene,szedd le a soundtracket,elég jó. A stáblistás dal ment is a kedvencek mappába. (A Mérges pókok kb. 8. percében,a buszos jelenetnél is van egy marha jó szám,ha jól emlékszem Soul Circle: Dim Memory.)

előzmény: Edwest12 (#11)