Morpheus19

Regisztráció: 2019. június 15. (3 hónap, 1 hét)

Nem: ?

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
Alkonyat: Hajnalhasadás - 2. rész
1 2019-07-13 2,5

2019-06-26 21:22:37 Yesterday (2019) Morpheus19 (?) #10

Ahhoz, hogy Iggy ma milyen népszerű, nagyban hozzájárul a rockzenére gyakorolt hatása. Teljesen általános dolog, hogy ha egy előadó kevésbé ismert a saját korában, de nagy befolyást gyakorol a zenészek következő generációjára, akkor később többen szeretik majd, mint eredetileg. Erre az egyik legjellegzetesebb példa a hatvanas évek valószínűleg legnagyobb hatású, legforradalmibb rockzenekara, a Velvet Underground (bocsi Beatles!). A VU a hatvanas években félig üres koncerttermekben lépett fel, aztán feloszlott, viszont nem sokkal később majdnem minden fontosabb zenekar és előadó fontos hatásként nevezte meg őket, így igény lett rájuk, a kilencvenes évek elején meg jött a reunion és a telt házas koncertek.

Iggy esetében persze közel sem ilyen durva a helyzet, hiszen volt néhány slágere is, de ő inkább a mainstream alsó középosztályához tartozott, nem volt különösebben nagy sztár. A Trainspotting első része valójában nagyban hozzájárult a népszerűségéhez, hasonlóan a Fight Club és a VU-szindrómás Pixies esetéhez. A Harcosok klubja stáblistája alatt a Where Is My Mind? szól a Pixies első lemezéről (Surfer Rosa, 1988), ami még csak fel sem került egyetlen eladási toplistára se, viszont a filmnek köszönhetően akkora kultusza lett, hogy ma már harmincmillió megtekintése van a YouTube-on.

előzmény: Bogár Bence (#9)

2019-06-26 20:39:45 Mean Streets (1973) / Aljas utcák Morpheus19 (4) #50

Erős atmoszféra, nagyszerű alakítások és sajnos nagyon vékony történet, pedig egy kidolgozottabb cselekménnyel simán elérné a zseniális szintet.

2019-06-26 20:33:42 [Kedvenc lemezek] Morpheus19 #559

Galaxie 500 - Today
Mercyful Fate - Don't Break the Oath
Miles Davis - On the Corner

2019-06-26 20:27:50 [Kedvenc lemezek] Morpheus19 #558

Jesus Lizard - Röviden: szörnyen alulértékelt.
Velvet Underground - Minden zeneszerető ember polcán ott a helye, szerintem a WL/WH még jobb is, mint a banános lemez.
Captain Beefheart - Véleményem szerint nagyobb forma volt, mint jó barátja, Zappa. A Safe as Milk és a Shiny Beast-Doc at the Radar Station-Ice Cream for Crow trilógia is zseniális.

előzmény: velvetgristle (#555)

2019-06-26 20:09:58 Yesterday (2019) Morpheus19 (?) #8

Nem kéne beleesni a "régen minden jobb vót" hibába. Régen is egy csomó mainstream tucatsz@r volt, csak azok egy részére már nem emlékszünk, mert nem maradtak fent, a másik része meg a Retro Rádió műsorát alkotja (pl. Modern Talking).

Az általad felsorolt előadókból a Clash és Iggy Pop meg eléggé kilógnak, egyikük sem tartozott a különösen népszerű előadók közé. Az átlag zenehallgató csak annyit tudott, hogy "a Clash egy punkzenekar, Iggy Pop meg asszem a David Bowie barátja, oszt jó van", szóval nehogy azt hidd, hogy ismerték például a "Raw Powert". A "Should I Stay or Should I Go" is csak tíz évvel a megjelenése után lett sláger, amikor a Clash már nem is működött.

előzmény: Bogár Bence (#2)