Morpheus19

Regisztráció: 2019. június 15. (4 év, 9 hónap)

Születési év: ?

Proverka na dorogakh
Ellenőrzés az utakon
4 2024-01-31 3,9

2021-04-01 16:30:56 [Képregény topic] Morpheus19 #237

A történetnek van egy szintén remekül sikerült folytatása, a Dark Victory, ami hála az égnek nélkülözi a Long Halloween bizonyos túlkapásait és jóval letisztultabb elődjénél, ebből kifolyólag azt tartom jobbnak a kettő közül.

előzmény: BalaKovesi (#236)

Úgy néz ki filmek terén tényleg engedékenyebb. Egyik legnagyobb meglepetés számomra, hogy pl. Nolan még kifejezetten jól áll nála, pedig úgy gondoltam, hogy az Interstellar vagy az Inception maximum 5 pontot kapna tőle.

előzmény: Xuja (#11)

"The fact that so many books still name Citizen Kane as "the greatest or most significant or most influential" film ever only tells you how far cinema still is from becoming a serious art."

Ha más nem is, de Xuja mindenképpen érteni fogja. Amúgy még egy szavazat az Ambersonokra.

2019-06-26 21:22:37 Yesterday (2019) Morpheus19 (?) #10

Ahhoz, hogy Iggy ma milyen népszerű, nagyban hozzájárul a rockzenére gyakorolt hatása. Teljesen általános dolog, hogy ha egy előadó kevésbé ismert a saját korában, de nagy befolyást gyakorol a zenészek következő generációjára, akkor később többen szeretik majd, mint eredetileg. Erre az egyik legjellegzetesebb példa a hatvanas évek valószínűleg legnagyobb hatású, legforradalmibb rockzenekara, a Velvet Underground (bocsi Beatles!). A VU a hatvanas években félig üres koncerttermekben lépett fel, aztán feloszlott, viszont nem sokkal később majdnem minden fontosabb zenekar és előadó fontos hatásként nevezte meg őket, így igény lett rájuk, a kilencvenes évek elején meg jött a reunion és a telt házas koncertek.

Iggy esetében persze közel sem ilyen durva a helyzet, hiszen volt néhány slágere is, de ő inkább a mainstream alsó középosztályához tartozott, nem volt különösebben nagy sztár. A Trainspotting első része valójában nagyban hozzájárult a népszerűségéhez, hasonlóan a Fight Club és a VU-szindrómás Pixies esetéhez. A Harcosok klubja stáblistája alatt a Where Is My Mind? szól a Pixies első lemezéről (Surfer Rosa, 1988), ami még csak fel sem került egyetlen eladási toplistára se, viszont a filmnek köszönhetően akkora kultusza lett, hogy ma már harmincmillió megtekintése van a YouTube-on.

előzmény: Benny Bug (#9)

2019-06-26 20:39:45 Mean Streets (1973) / Aljas utcák Morpheus19 (4) #50

Erős atmoszféra, nagyszerű alakítások és sajnos nagyon vékony történet, pedig egy kidolgozottabb cselekménnyel simán elérné a zseniális szintet.

2019-06-26 20:33:42 [Kedvenc lemezek] Morpheus19 #559

Galaxie 500 - Today
Mercyful Fate - Don't Break the Oath
Miles Davis - On the Corner

2019-06-26 20:27:50 [Kedvenc lemezek] Morpheus19 #558

Jesus Lizard - Röviden: szörnyen alulértékelt.
Velvet Underground - Minden zeneszerető ember polcán ott a helye, szerintem a WL/WH még jobb is, mint a banános lemez.
Captain Beefheart - Véleményem szerint nagyobb forma volt, mint jó barátja, Zappa. A Safe as Milk és a Shiny Beast-Doc at the Radar Station-Ice Cream for Crow trilógia is zseniális.

előzmény: velvetgristle (#555)

2019-06-26 20:09:58 Yesterday (2019) Morpheus19 (?) #8

Nem kéne beleesni a "régen minden jobb vót" hibába. Régen is egy csomó mainstream tucatsz@r volt, csak azok egy részére már nem emlékszünk, mert nem maradtak fent, a másik része meg a Retro Rádió műsorát alkotja (pl. Modern Talking).

Az általad felsorolt előadókból a Clash és Iggy Pop meg eléggé kilógnak, egyikük sem tartozott a különösen népszerű előadók közé. Az átlag zenehallgató csak annyit tudott, hogy "a Clash egy punkzenekar, Iggy Pop meg asszem a David Bowie barátja, oszt jó van", szóval nehogy azt hidd, hogy ismerték például a "Raw Powert". A "Should I Stay or Should I Go" is csak tíz évvel a megjelenése után lett sláger, amikor a Clash már nem is működött.

előzmény: Benny Bug (#2)