elzablues

• ...
2020-11-04 22:43:43 [Általános fórum] elzablues #8849

Bár nem szokás innen leköszönni, én most mégis élnék ezzel. Ehhez tartozik egy kis személyes, de cucu talán elnézi, h chat funkcióban nyomok egy utolsó kört. Szóval: kell egy jókora, azt hiszem, h min. fél éves digitális detox. Másfelé, befelé figyelés. Ami az oldal témáját érinti, szeretnék ráfeküdni az animálásra és a stop-motion-re. Feldolgozni William Wharton-tól az Éjfélre kitisztult, és majd itt is megmutatni. Szükséges a csendesülés, a könyvek, a rajzolás, új technikák megismerése, a tanulás. Hogy több értéket tudjak közvetíteni, hozzászólásokat tekintve is. És csak nagyon minimális internet. Ennek okán mindenhonnan visszavonulok. Persze, nem szükséges ezt bejelenteni, és igazán apró csepp vagyok én itt, de szerettem volna megköszönni, h vagytok. H mindig kérhettem ajánlatot, h FB-n eljuthattam a 42. (kösz a halakat) napig a 100 napos filmes kihívásban, h humoros, értelmes eszmecseréket és véleményeket olvashattam, és még azt is, ha valaki kb. anyámba küldött el... Elnézést, ha idegesítő jószág vagyok/voltam. Mindennel együtt jó ez a hely, és bízom benne, h még sokáig az is marad. Nekem sokat adott, sokat adtatok, főleg gömböcugróka mimóza (hát ennél többféle módon kiemelni se lehetne), és fog/fogtok majd a jövőben is, miután visszajövök, ebben biztos vagyok.
Addig is engedjetek meg itt a túloldalon egy nagy mosollyal nagy integetést, és tárjátok jó irányba a szemeteket, legyen az vászon vagy egy kisebb képernyő, és kifele, vagy befelé.

2020-11-04 07:37:26 [Tévésorozatok] elzablues #3883

Így tudnám megfogalmazni én is. Az első rész utáni pozitív visszajelzések miatt nekikezdtem, 4 részletben néztem végig az évadnyitót... A Scorsese lány kifejezetten irritált. De Jack Dylan Grazer-ben van valami, ill. ugye Guadagnino, szóval nézem azóta is, a 2. résztől fog.

előzmény: BalaKovesi (#3878)

Előre is nagyon köszönöm. :)
(És akkor most ismét kint lészen a cím egy kicsit.)

előzmény: mimóza (#30)

Ez lesz az 1000. filmem, holnap. Köszönöm, h csak át kell innen fordulnom amoda.

előzmény: dikalosz (#4)

2020-11-03 13:09:17 [Tévésorozatok] elzablues #3877

Nekem bejön Luca Guadagnino-tól a We are who we are.

előzmény: Xuja (#3875)

2020-11-03 13:07:51 [Tévésorozatok] elzablues #3876

A háttérnek és annak, mennyiben vesz részt az egészben, nem néztem után, csak egy másik kommentszekcióból fordultam ide. Majd legközelebbre tanulok hibáimból, a megjegyzések pedig jogosak, köszönöm.

2020-11-03 11:11:19 [Tévésorozatok] elzablues #3872

Hidegen hagy a SW úgy istenigazából, majd egyszer, talán megérik bennem, h megnézzem, más esetben is volt már így. Favreau-t stabil közepes rendezőnek tartom, de erre többen kb. esküdtek, h magasabb szintet képvisel, mint amit átlagosan produkál. De így akkor nem erőltetem, A séfre viszont ránézek majd, köszi.

előzmény: Kempesbaba (#3871)

Nem tudom, ki jelölte még be Nick Cave-et, de jár neki egy pofa sör: €[_] (A habot odaképzeli.)

2020-11-03 10:41:50 [Tévésorozatok] elzablues #3869

Jon F. kapcsán ajánlották más fórumon. Értelmezhető/élvezhető úgy, h az ember egyetlen SW filmet látott, és nem is tervez többet?

NICK CAVE! Ja és Nick Cave.

A közreműködők miatt nagyon szemezek vele, eléggé jók az értékelései, ettől függetlenül örülnék, ha írna pár mondatot valaki, aki látta/osztályozta. Köszönöm!

2020-11-01 20:42:59 [JÁTÉK] elzablues #44593

Ez a Lauda kör, h kivételesen ne szerezz pontot? :)

előzmény: m4n w1thout fe4r (#44559)

2020-11-01 12:54:00 The Witches (2020) / Boszorkányok elzablues (?) #8

A Rachel... elkészülte színészileg mondjuk, h megéri, egyébként a topik #21-es hozzászólásához csatlakozom. De ez csak az én véleményem, adott rá olyan is 5-öst, akivel ált. összecseng a véleményem.
A Dark waters-ben szerencsére mellékszereplő volt, és igazából bárki helyettesíthette volna (bár ez nem csak az ő hibája). A filmet én is eléggé szerettem, kétszer is megnéztem moziban.

előzmény: lizardking (#7)

2020-11-01 10:06:17 The Witches (2020) / Boszorkányok elzablues (?) #6

Hathaway Oscar-ja abban az évben eshetett volna jobb ölbe, a Rachel getting married-ért kapott nominációját indokoltabbnak érzem. Nálam általánosan egy betonközepes színésznő, az arca eladja, van benne valami klasszikus.
De ez karó.

2020-11-01 00:02:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] elzablues #25688

Ki fogsz te kaparni magadnak egy végtelenbe és továbbott, úgy érzem.

Áthelyezve a(z) JÁTÉK topikból.

2020-10-31 18:16:04 [Általános fórum] elzablues #8848

Connery Bond van tervben, de esélyes, h tolódik máskorra...

2020-10-31 16:09:01 [In Memoriam...] elzablues #2754

A filmográfiájának a nagy részét láttam, ha nincs is osztályozva, de a Bond filmek ugyanúgy nem keltették fel az érdeklődésem, ahogy mondjuk a Star Trek vagy a Star Wars sem. Viszont a legtöbben őt emelik ki a franchise kapcsán, s mint az egyik, ha nem a legikonikusabb szerepe, úgy gondolom, azzal búcsúzom, hogy üdvözlöm Bond-ként. Valamiféle nyitás, zárás, körbeérés egyszerre.

2020-10-31 14:23:17 [In Memoriam...] elzablues #2750

Egyetlen Bond filmet sem láttam eddig, de azt hiszem, miatta ez ma megváltozik...
Nyugodjék békében, Sir.

2020-10-31 08:08:50 Okuribito (2008) / Eltávozók elzablues (5) #24

Elfogytak az eladó szavaim, és azt hittem, az az ablakmosó folyadék is ott a szembogár és kispajtásai tájékán... Hát, nem.
Viszonylag sok 5-ösre értékelt megtekintésem van. Néha úgy érzem, h emiatt kicsit súlytalanná válnak az osztályzataim, aztán ezt elhessegetem, de itt szeretnék egy 6-ost adni.
Mképp pótolja, akinek eddig kimaradt, én pedig köszönöm, főleg von_Schatu-nak és mimózának, h ráterelgettetek az ázsiai filmek világára az animéken túl. Ez 2020 egyik legjobb hozadéka.

2020-10-30 23:32:58 Pilinszky: Azt hiszem (2020) elzablues (?) #1

Vagy ¾ órája kínlódom, h el merjem-e indítani... Pilinszky elég közel áll hozzám. Sokáig gondoltam azt, h nem lehet hozzányúlni, és más formákba emelni, mert nem tudnak plusz értéket hozzáadni. Aztán a Szabó Balázs Bandája fokozatosan adagolva elkezdte megzenésíteni az írásait, és én, becsülettel megvallom, szarrá bőgtem magam a koncerteken (nem szokásom, már úgy egyáltalán). Nem efelé a zenei műfaj felé mozgolódom elsősorban, de az SzBB × Pilinszky vagy Radnóti egy elég jól megszületett összeadódás. Ettől függetlenül mindig tartok tőle, ha versekkel mozgóképen vagy akárhogy kezdenek valamit. Nagy az elvárás. H ne legyen klisés. H ne dobja le egymást a tartalom, a vizualitás és az audió, ha van. Egyelőre alszom még rá egyet, de szeretném megadni a bizalmat. Ennyi biztos.

2020-10-30 22:41:29 Jégszekrénybe zárva (2015) elzablues (5) #28

2010-es színházi élményeim egyike volt a Trafóban a Nemsenkilény - Monológ nemmindegyembereknek c. előadás Börcsök Enikővel. Még a lépcsőn is csüngtünk. Az elmúlt hónapokban többször sakkoztam és társasoztam egy autista sráccal, Dáviddal. Főleg miatta kerestem rá az említett darabra, szerettem volna visszanézni, és összevetni a személyes tapasztalattal. És h mennyiben gondolkodom másként, mint azt 22 évesen tettem. Belefutottam egy Kortárs Online-os cikkbe, ott egy ismerős névbe, és már indult is... Egyelőre csak annyit írnék, amit a KT születésnapján Ugor kérdésére adott válaszban kiemeltem: örülök/köszönöm, h van itt egy ChrisAdam. (És várom, h mimóza pótolja a szavait, amit elhagyhatott valahol, de helyük kell legyen itt.)

Inkább én köszönöm, ha fogadjátok. Tudom, h ez nem pont a megfelelő fórum erre, és nem is fogom 'teleszemetelni' az alkotói sarkot, de ezt szerettem volna itthagyni. :) Az írásos kommunikáció a ti csatornátok, ez az enyém.

Tom Waits egészben, digitális verzió.
Ezzel vége is a rajzfelhozatalnak.

Milyen lenne, ha Wes Anderson Halloween-t rendezne...

A Curse of the Blair Witch ismertetőjének 3. mondatában az ez időtályt kifejezést módosítsátok légyszi ez idő tájtra. J-vel írandó, és külön. Grammar nazi mode off. Köszi!

2020-10-29 22:03:29 [Általános fórum] elzablues #8845

Köszönöm az infót.
És végeztem. Kalaplengetés.

előzmény: cucu (#8844)

2020-10-29 17:46:28 [Általános fórum] elzablues #8843

Arra a részre gondoltam. Személyes vonalon: viszonylag sok horrort nézek, tele van lőve a fejem fémmel, kockás ingem is van = leszbikus starter pack. És máris kétoldalról kapom az ívet, ti. a feltételezett nemi identitásom és a tényleges nemi jellegem összeadva annyit tesz, h "kuss a nevem" és "mit értenek az ilyen korcsok ehhez a műfajhoz, menj, porszívózz egyet". És ezek úgy 18-9 évesen elvették a kedvem attól, h fórumozzak. Az sem véletlen, h ide is vagy 6 évnyi szemlélődés után regisztráltam. És részben ennek a maradéka az, h ritkán véleményezek. Egyrészt más jobban megfogalmazza, másrészt ott a görcs, h ténylegesen kevés, amit leírnék, és ahogy a magam részéről értelmezem a látottakat.

előzmény: caulfield (#8842)

2020-10-29 16:15:52 [Általános fórum] elzablues #8841

78 - 22, de így is nagy a szórás. Mindenesetre ezt érdemes volt felhoznod, visszaolvastam a kommenteket, Tenebra hozzászólása találó.

2020-10-29 14:41:16 [Általános fórum] elzablues #8839

Ezt részemről inkább PM-ben tapasztalom. Akad olyan felhasználó, aki virtuális játszótérnek használja alkalomadtán a fórumot, megszórva személyeskedéssel, káromkodással, húrfeszegetéssél és "az én igazságom az egyetemes igazság" erőteljes jelenlétével, privát beszélgetések folyamán pedig kedvesebb, mint a kutyám. (Pedig ő aztán nagyon idős, és nagyon szeretnivaló.) És érezhető, amikor a nemi jellegem miatt nyilvánul meg másképp. Nem azért, mert olyan húdejófej vagyok.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#25680)

2020-10-29 14:24:10 [Általános fórum] elzablues #8838

Klasszik idézet, de személy szerint én nem akármihez/kihez viszonyítva érzem nőnek magam, bármilyen mértékben is, és egyébként ennek egy ténynél többnek lennie sem kellene alapvetően. Senkinél, akár férfi, akár nő, akár pasztafariánus, önmagát szívecske alakú kipufogóval rózsaszín autónak képzelő valaki. Persze, a tisztelet kijár, az udvariasság is, de ennek optimális esetben visszafelé is ugyanígy kell működnie. Embertől emberig. Ez egy filmes fórum, nem tamponokról és méhszájsebekről van szó, tehát általánosságban nincs jelentősége annak, h egy felhasználónak milyen alkatrész van a lába közt. Max. érdekességképpen bedobhatja cucu a számszerű adatot ezzel kapcsolatban, amit nyugtázunk. :)

2020-10-29 14:14:07 [JÁTÉK] elzablues #44466

És szeretném azt gondolni, h fel sem merült a szándék senkiben, h pontosítson, és elcsaklizza azt a 2 pontot. Nem szívesen lennék olyan fórumon, ahol ezt valaki ezt így meglépné.

előzmény: kaamir (#44465)

2020-10-29 12:01:29 [Általános fórum] elzablues #8833

És az megvan, h tree = fa, ami a kiejtés módosításával tréfa, szóval konkrétan favicc? (És ennél csak szarabbul megy.) Egészségedre. :)

A pontos adatra azért kíváncsi vagyok. Mndenesetre a jövő évben esedékes KT találkozón ottan leszek, alakítok az arányon, és előadom a műsorszámot, h nem csak diót vagyok képes törni a fejemmel.
A nev/mekkel én is bajban vagyok olykor, bár leginkább nem érdekel, mert nem szeretem, ha befolyásoló tényező, és azért finomkodik valaki, mert nő vagyok. Ezzel a felhasználónévvel mondjuk bukta, h ezt elkerüljem, de nem lehet változtatni, ha jól tudom.

előzmény: Kempesbaba (#8830)

2020-10-29 10:57:31 [Általános fórum] elzablues #8829

Engem az érdekelne a közösség kapcsán, h mi az oka annak, h információim szerint a KT-s találkozókon/Vapiti eredményhirdetéseken elvétve van női jelenlét?
Arányaiban ennyivel kevesebben vagyunk?
Addig a szintig, a webkettőn túl nem terjed az érdeklődés?
Időbeosztási zavar?
Vagy a KT férfi hangjainak olyan domináns/aktív/véleményvezér magja van ált. jelen ilyenkor, akik mellett kicsinek, műveletlennek, magabizonytalannak és tapasztalatlannak éreznék magukat egyesek?

2020-10-29 10:16:32 [Filmet keresek] elzablues #2934

Az bizony jó hír, mert a kommenteket nem néztem, de ezt felvettem a listára, így pedig könnyű lesz át is fordulnom rá a napokban. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#2933)

A maradék 10 helyen túl nem nézek egy jó ideig semmit, addig meg nem lesz bajuk ott a listámon. :)

előzmény: von Schatu (#13644)

Jó, h ezeket bedobod, jegyzetelek/pakolok a megnézendőkhöz szorgalmasan. :)

előzmény: von Schatu (#13641)

2020-10-29 09:29:34 [Filmet keresek] elzablues #2932

No, ebből 4-et láttam, a további 7-ből mképp választok a maradék 7 helyre legalább egyet. Köszönöm. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#2931)

2020-10-28 17:40:41 [Könyvajánló] elzablues #383

Terry Pratchett írásaiba szeretnék egy kicsit jobban belemerülni. A mágia színét és a Mort, a halál kisinasát olvastam csak, van amit kifejezetten ajánlanátok?

Belefutottam egy vetítésbe. Az I-II. könyv kötelező olvasmányom volt 7-8. osztályban, de a filmek sosem érdekeltek különösebben. Ezt most sincs másképp, nem igazán köt le, valószínűleg végig sem fogom nézni, sem osztályozni. De a halál ereklyéivel kapcsolatos animációs betétet kiemelném, elég szépen volt komponálva.

Elzának nem kell mentség, örül, ha tanul. :)
Szigorúan vett klasszikusok tekintetében nagy általánosságban az a helyzet, mint zeneileg: ha valamit/valakit nagyon megelőz a híre/hírneve, hajlamos vagyok figyelmen kívül hagyni. Vagy legalábbis úm. időszakosan félretenni. Ennek fényében nem láttam Fred Astaire-től semmit, akárcsak a Keresztapa trilógia egy darabját sem, és az Apokalipszis, most-ot is csak nemrég. Van, ami hidegen is hagy, de szorgalmasan pótolgatok és jegyzetelek, legutóbb háborús filmeket. Az információkra mindig vevő vagyok, a többi hangulatfüggő.

Streisand kimaradásának ugyanaz az oka, ami pl. Kris Kristofferson-énak is: színészként tartom őket számon, mivel jóval később ismertem meg a zenei munkásságukat, mint a vásznon levőt, és nincs az ismereteim közt, h melyikben működtek előbb. Ennek okán az az alap, ahogyan nálam alakult a sorrend.
Sok hiány van, több sebből vérzés meg pláne (főleg nemzetiségi sokszínűség terén), de szerencsére vannak itt nálam tapasztaltabb emberek, akik legalább hozzászólás szintjén ki tudják ezt némileg eszközölni. :)

előzmény: Interracial Facial Creampie (#25675)

Egy valószínűleg elég szűk réteget képviselek ezzel, de én kimondottan nem szeretem a Beatles-t. Filmes vonatkozásban csak a Yesterday-t láttam, de az más kategória, ugye. Viszont ott és máshol is nehezen visel/tem még azt is, ha nem általuk van/nak előadva a számaik. A Metallicával és Motorhead-del is épp, h elkezdtem barátkozni az elmúlt hetekben, hónapokban, pedig se a Beatles, se az ő stílusuk nem áll távol tőlem alapvetően, sőt. Csak azt hiszem, van bennem valami alap taszítás aziránt, am/kinek nagy a rajongótábora, hivatkozási alap, vagy szép kifejezéssel hype-olva van. Nyomást érzek, h ha az emberek 85%-a szereti, akkor már úgy üljek le elé, h nekem is muszáj. Sikerül ebből engedni, és nyitni, de lassan. Mindenesetre kaparom magamnak, amit fontosnak tartottatok megjegyezni. :) (És lehetne esetleg olyan opció majd egyszer, h utólagosan lehessen a kérdésekhez plusz válaszlehetőségeket adni.)

Meglepődtem, h ez ilyen hamar kikerült, de köszönöm. :)
Azt is, ha vki hozzájárul a szavazatával, mert mocsokmód kíváncsifáncsi vagyok.
(Persze, esélyesen kihagytam eseteket, ami másnak esetleg alap, de azt valószínűleg jómagam nem láttam.)

2020-10-28 08:11:30 [Általános fórum] elzablues #8823

"...ha filmes topikról van szó, többnyire úgy is leírták a véleményüket jobban, mint én."
Mennyire ugyanez... És gratulálok, pörögni fog ott a saját film eléggé, jó pár évig, azt hiszem. :)

előzmény: Ubul (#8822)

2020-10-28 07:51:05 [Általános fórum] elzablues #8821

A Feketelista topikban töltöttem az elmúlt egy órát, puttancsospeti hamvaiból is szívesen szívtam volna, így, h említetted, rá is néztem... 2009-ben 5000+ komment. Hát ez azt hiszem, h a 2021-es bakancslistámra kerül.
Viccen kívül sajnálom, h nem keveredtem korábban a KT-ra. Nem a szórakoztató faktor (és a konfrontációk) miatt főképp, persze. De hazudnék, ha azt mondanám, nem érte meg a kukorékolásom visszaolvasással tölteni.

előzmény: oscarmániás (#8820)

2020-10-28 06:39:25 [Általános fórum] elzablues #8819

A többszöri említés után szántam rá időt, h visszaolvassak BP-val kapcsolatban. Sikeresen eljutottam Mészáros Márton blogjához és a kommentszekcióhoz is. Nem mostanában volt ilyen szórakoztató 1,5 hajnali órám.

2020-10-28 04:29:44 Love Me Like You Hate Me (2020) elzablues (4) #2

Találó megfogalmazás.
És örülök, h felkerült ez a kisfilm a rendszerbe. Zenei klipek és rövidfilmek tekintetében kedvelem Labeouf megjelenéseit.

Tom Waits neve sokaknak mellékszerepek kapcsán lehet ismerős, nálam zeneileg az egyik legnagyobb hatású előadő, és a hang, tetoválás formájában is magamon viselem a mellkasomon/vállamon. Van egy listening now sorozatom, ami évente bővül néhány darabbal, ennek egy része ez, Mr. Waits Blue Valentine c. albumával.

Mivel csak 11 bő 20 perces rész, és tudok adni a véleményedre, mképp igyekszem időt szakítani rá a héten, köszönöm. :)

előzmény: von Schatu (#4)

Most kicsit szégyellem magam, mert a megtekintések száma miatt fel sem merült bennem, h ez nem valami eldugott gyöngyszem, és könnyen fellelhető... lett volna, ha nem vagyok épp ilyen kényelmes. Köszönöm szépen. :)

előzmény: oscarmániás (#2)

Ehhez tudna valaki elérhetőséget adni, legalább angol felirattal?

2020-10-26 20:23:11 Half Nelson (2006) / Fél Nelson elzablues (4) #61

A Blue Valentine és a Drive után egy Lars and the real girl és ez (de ez nagyon) kellett ahhoz, h igazán értékelni tudjam Ryan Gosling-ot. Minden perce hibátlan volt.

Sok éve egy izlandi zenekar videója (Múm - Sing along to songs you don't know) után éneklő szarvasként határoztam meg magam, mint állat. Igazából ez sehogy nem tartozik ide, csak annyiban, h ez valahol szarvasszabadító volt.
Több megtekintést és szavazatot érdemel.
És hálás vagyok érte mimózának. Már megint... Még mindig.

Videán elérhető.

Nov. 14., 18:30, Budapest, Corvin.

"Steven Spielberg legendás háborús mozija csak egyszer, a Korda óriásvásznán. Eredeti nyelven, magyar felirattal.
A vetítés utáni beszélgetést vezeti: Kovács Gellért Filmszerész, újságíró."

2020-10-26 07:18:33 16/67: 20. September (1967) elzablues (?) #92

Utóbbinak egy darabja az Utcalányból szűzmátka? Rémlik ez a rövidítés a közelmúltból, és ezt nemrég láttam.
(McLarennek utánanézek majd.)

2020-10-25 21:13:24 [Általános fórum] elzablues #8815

Azért az érdekes infó lenne még, h a kommentek hány %-a íródott valóban filmekhez. :) Ugyan én is benne vagyok az idei top 50-ben, de a hozzászólásaim elenyésző része a véleménykifejtés. Ált. sokan és sokkal jobban leírják, amit gondolok. Nekem rajzolva egyszerűbb. Minden. Az a fő kommunikációs csatornám, és ezzel sokszor nyírtam már ki magam. Viszont telecseszem kéréssel a részben erre szolgáló topikot, és belementem már kvázi személyes jellegű csörtébe, amit nem szívesen veszek számításba. Szóval aktivitást tekintve jól hangzik, de tényleges értéket tekintve nagyon másfelé mozgolódnak a számok.

Rainsford - Love me like you hate me
Kísérleti videóklip Shia LaBeouf-el és Margaret Qualley-vel.
Érdekelne a véleményetek. Zeneileg is.

("Tele van szeretettel és fájdalommal és gyengédséggel és dühvel és a szívem darabkáival” - kommentálta Rainsford.)

2020-10-25 18:43:47 Cinemarxisme (1979) elzablues (4) #6

Ugyan. Örülök a 4-esednek. :)

előzmény: macready (#5)

2020-10-25 18:32:31 [Filmet keresek] elzablues #2930

Az animéken túl az itteni ajánlatok és betalálások mentén kezdtem el jobban mozgolódni. Már csak ezért is megérte/éri itt kunyerálni. :)

előzmény: von Schatu (#2929)

2020-10-25 18:27:08 [Filmet keresek] elzablues #2928

978-997. közt lesznek ezek, az 1000. után egy hosszabb szünet jön, előtte viszont szeretnék még egy kazal igazán jót. És pont nemrég lettél emlegetve, mint a különösen hálásnak levés iránya etéren. :)

előzmény: mimóza (#2927)

2020-10-25 17:22:59 [Filmet keresek] elzablues #2926

Jegyezve!
(A kedvenc színészeid rész pedig remek. Főleg a macska.)

előzmény: Danesz99 (#2925)

2020-10-25 17:18:24 16/67: 20. September (1967) elzablues (?) #90

Egy szinten azért sajnálom, h le/kimaradtam, jól szórakoztam. És az akkori költői vénámmal olyan ódát írtam volna hozzá, h a végtelenségig abból élek és fizetem a KT szerverköltségeit... Sz*r ügy.

2020-10-25 17:04:58 16/67: 20. September (1967) elzablues (?) #88

Eszemben sincs megnézni Kren filmográfiájából egy mazsolányit sem, de ez a kommentfolyam csodálatos olvasmány volt. És a más munkái alatt fellelhetőek is. Köszönöm!

2020-10-25 16:41:42 Cinemarxisme (1979) elzablues (4) #3

Elvileg SZFE jelszóval megy. :)

előzmény: macready (#2)

2020-10-25 15:15:35 [Filmet keresek] elzablues #2924

Egy ideig utoljára kérnék ajánlatokat. 23 film választ el a 1000. osztályzásomtól, ebből a 998-1000. már biztos pont. Nem fogok addig visszafelé osztályozni már látott dolgokat, így a jövő hét folyamára szeretnék 20 címet. Most nincs semmilyen kikötés, csak érzetre, ami jön, és érdemes, vagy túl kevesen látták az értékeihez, mondanivalójához képest. Igazából bármi, amit túlagyalás nélkül elsőre ajánlanátok akárkinek. Köszönöm. :)

2020-10-24 23:54:20 [Filmet keresek] elzablues #2922

A linkekért is köszönet!

előzmény: hhgygy (#2920)

2020-10-24 20:15:25 [Filmet keresek] elzablues #2919

Hát ez vicces, ezt én is kerestem régebben. Bizarr volt, megmaradt. Írj rá Aristurtle-re, hátha ő emlékszik, vele láttam anno. :)

előzmény: franci (#2917)

2020-10-24 16:41:39 [Általános fórum] elzablues #8805

Én viszonylag aktív vagyok annak ellenére, h egyetértek azzal, amit leírsz. Van, ahol kapásból le sem nyitom a kommenteket, mert már felhasználónévre pontosan be tudom lőni, h ki, mire és mit hányt ki oda magából...

előzmény: kaamir (#8804)

2020-10-24 15:02:58 [Általános fórum] elzablues #8803

Szintén onnan keveredtem ide, vagyis előbb az IGN-re, Zalaba Feri írásait követve. Csatlakozom ahhoz, h jó találat volt. :)

előzmény: kaamir (#8802)

Tenebra kifejtései nagy %-ban jók, hasznosak és fejlesztők, rávezetnek más nézőpontra, ahogy ez jelen esetben is fennáll. Viszont nálam a személyes vonal és tapasztalat túl sokat nyom, azt hiszem. Nem szükséges, h az arcomba nyomják, vagy h felmerüljön a pedofil (nem tudom, kamasz esetében mi a szakkifejezés) szándéknak akárcsak a szikrája is. Nagyon ritkán tudok filmen olyan érzelmi kapcsolatot befogadni, ahol 20-25 év van a felek között, ebben a felállásban főleg. Gyanakvó leszek, mögélátok általam vélt színezetet, a legártatlanabb gesztusok is átmennek valami... mocskon. És úgy maradnak. De ez az én hordozott görcsöm, sok más mellett. Lehet, h ebbe az alkotásba az kellett, és úgy, ami. Most, h ennyi szó esett róla, sort fogok keríteni rá egyszer, és úgy nyilatkozni. Addig csak általánosságban tudok, és feltételezve, ennek pedig beláthatóan nincs értelme.

Nekem azt hiszem, elég a lebegős érzet a nemhez, ha akár csak kicsit is bele lehet látni. Majd meglátjuk, hova érik ez, egyelőre marad parkolópályán, de nem utasítom el a maradék 50 évemre.

Egy kis összehasonlítás:

- 2014-ben 116, 2020-ban 60 szavazat érkezett, utóbbi esetben a konkrét, név szerinti választások száma 52, tehát kevesebb, mint a fele a 6 évvel ezelőttieknek.
- Mindkét esetben Paul Thomas Anderson lett a legkedveltebb Anderson-otok, de míg 6 éve a második helyen álló Wes Anderson-nál 1,5× több voksot gyűjtött be, idén kvázi egy vonalban vannak.
- Ugyan csak 4 - 2 arányban, de a számokat nézve kétszer annyian vállalták be, h csípik W. S. munkásságát, míg Brad-et az akkori 8% után a mostani szavazatok 5%-a emelte ki.
- Az első és utolsó helyezett közt 2014-ben 61, 2020-ban 21 szavazat a különbség, 63 - 2 ill. 24 - 3 arányban.
- 2014-ben W. S, idén Brad áll a lista végén. Utóbbi esetben 1, előbbiben 7 szavazatnyi a különbség.

A kérdés az, h a KT-n történő szavazási kedv csökkenése befolyásolta-e jobban az eredményt, a téma érdektelensége/újrázása, vagy a direktor urak produktumai az elmúlt 6 évben?

Nem minden film esetében vagyok érzékeny a spoilerekre, ennél kifejezetten igényem volt arra, h tudjam, meddig terjed a két főszereplő közti kapcsolat férfi-női vonalon. Nem vagyok maradi, sem túlérzékeny, de van, ami nem megy le a torkomon. Az Oldboy hiába szinte zseniális, annyira viszketek a fordulatától magánemberként, h mimózával ellentétben nem vagyok képes megadni rá az 5-öst. A Lolita szál is ilyen nálam, bár ennek személyes része is van, nem saját tapasztalat útján, de szorosan. Annyira beütött most kommented, h valószínűleg a maradék 10%-ot is lenullázom annak az esélyét tekintve, h én ezt megnézzem.

Nálam szomszéd ország játszott első LotR III. körben. Pedig nem kedvelem a német nyelvet, a mai napig nehezen nézem eredeti nyelven, ami onnan ered. Azt és akkor muszáj volt, de azóta se mentem koncerteken kívül másért... Azokért viszont nagyon megérte. Donau Festival... Sigur Rós, nem elcseszett Szigetes időpontban... 2003 volt az első fesztiválozásom is, Fehérváron, ami egy éve a lakhelyem is lett. Jólesik a visszanosztalgiázás, de kicsit jobban fáj tőle, ami most van. Jó 10 éve heti 2× járok moziba, sok esetben többször. Az, h nem lehetek egyedül a teremben a Manchester by the Sea-n, nincs Cinefest, semmilyen nemzetiségi filmnapok, tömeges sírás a felnőttekkel a Coco-n, menetel Filmszerész Filmklubba... Kissé összefacsarít. De rengeteg elmaradást és kimazsolázgatást pótolhatok, ami kiegyenlíti ezt valamelyest.

Nekem a macskám... A másik meg Nyizsinszkij, h el tudjon hordani a p*csába. (:

előzmény: Bubu (#20)

Egy jóbarátomnak Arwen volt a esthajnalcsillaga, ezért Aragorn. :)

előzmény: Bubu (#17)

A LotR trilógia volt az, amivel egy évet késtem a könyvtárból, annyiszor elolvastam nyolcadikosként.
A "hülye kurv@"-hoz annyit, h én voltam az, aki Eowyn minden szerelmes pillantására felszólalt a moziban, h ribi. Szegényt a mai napig ribinek hívjuk... :)

Baromi jó olvasni ezeket a sztorikat, köszönöm, h megosztottátok. :)

előzmény: Bubu (#15)

Érdekes, h ezt írod, és h meg is léptétek. A manapság tapasztaltak fényében többek helyében cselekednék így. Mielőtt elköltöztem tavaly egy másik albérletbe, nagyon sokszor ment háttérnek, minden szeméttel, ha nem volt dolgom, bambultam. Majd arra jutottam 31 évesen, h nem kell. Ezután jött, későn, de az első szerelem az életembe. Ami tényleg olyan igen, ez az érzés volt, minden szarral. És neki sincs TV-je. Fura összecsengés volt, de jót nevettem rajta. Nekem továbbra sem hiányzik, h nincs TV-m. Persze, így nem nálam gyűlünk közösségi filmnézésre, de magamnak elvagyok a kis laptopommal, és célzottan nézem, amit szeretnék. Jobban fordulok más irányba. Nem bántam meg a döntésem, és jónak tartom, h ezzel éltetek.

előzmény: offerus (#10)

Portörlésre. Gratulálok. Az egész kommenthez.
Nem igazán szoktam fórumokon felkapni a cifrát, és nem megyek ebbe bele most sem igazán, inkább maradjunk annyiban, h elfogadom a véleményed, és jónapot. Sokszor értek egyet veled, és a stílusod sem zavar, sőt, csípni szoktam, de ezzel a filmmel kapcsolatban nagyon más malomban őrlünk. Bármit terjedelmesebben írni felesleges is lenne, és nincs kedvem felhúzni magam.

Személyes vonalon akkor kezdtem a középoskolát... és a kerámiázást. A többi pedig történelem, a magam életvonalán, mert azóta is részben ebben ténykedem. :) Ahogy sokan tudnak itt fogalmazni, én nem, de máshogy igen.
Utólagosan is egy sör mindkettőtöknek!

Sorozat vonalon a Drót-ot emelném ki, ami egy évvel korábban indult. 11× néztem végig az 5 évadot, legutóbb 2 hónapja.
Filmes téren nem egy nagyjátékfilm, hanem egy animációs rövid, ami első körben beugrik: a Harvie Krumpet.
És persze akkor záródott a LotR, amit vagy 7× néztem meg moziban, az összes zsebpénzem ráment, de a nagyra meresztett 15 éves szemem zsigerien boldog volt minden alkalommal.

2020-10-23 07:48:23 [Általános fórum] elzablues #8774

A visszamesszeségig nem tudok sajnos nyilatkozni, jelenidőben igen. Kiemelhetnék nem egy embert, a közösségi munkáért és eme kamaszgyerek fitten tartásáért főleg, de most nem teszem. Egy emberre szorítkoznék. Akinek a hozzászólásait visszaolvastam és olvasom is évekre visszamenőleg, aki kvázi együtt nőtt az oldallal, akinek csak 5 percig lennék a fejében és szívnám be azt a frissességet, humort, tudást, választékosságot, értelmi és érzelmi intelligenciát, ami benne van. Szóval köszönöm, h van itt egy ChrisAdam.
(Konfrontálódtam nem egy emberrel, és van, akit szeretnék innen távol látni, de nem szeretnék negatív töltetű semmit sem ideböfögni most.)

2020-10-23 07:34:04 Where Does a Body End? (2019) elzablues (4) #6

Köszönöm, mindenképp jegyzem, és akkor utána ezt is. :)

előzmény: desmond (#5)

2020-10-22 17:45:23 Where Does a Body End? (2019) elzablues (4) #4

Banhart-ot az utóbbi években ismertem meg (bár a régebbi albumaival, dalaival, pl. Inaniel), a Swans pedig csak az előző évezred végéig van meg. Érdemes belemászni ebbe az úm. reanimált időszakba?

előzmény: desmond (#3)

Nekem épp olyanom volt, h kétszer is beültem rá egy héten moziba, amikor vetítették, és jól szórakoztam. Kiszámítható, persze, és McCarthy ebben is böszme, Bullock meg karótnyelke, de simán el lehet rajta egyszer röhögni. :) Vannak abszurd és humoros részei. (Meg nem egy sablon, amikor azt kéne értékelni, h a kövér szereplő pofáraesett...) Ha bejött Feig × McCarthy vonalon a Spy, ezzel sem lősz mellé.

előzmény: Benny Bug (#809)

A Frost/Pegg párosért extra pont, Gosling és Crowe is reméltem, h előkerül, a többi nagyjából alap, és attól függetlenül helye van a listán, h bírom őket (Gibson/Glover), vagy sem (Smith/Jones, Chan/Tucker).
Nagyon régen láttam már őket, és nem a filművészet legnagyobb eresztései, de ha már Chan, nálam Owen Wilsonnal jobban működött. Ill. pl. a Női szerveket is tudtam csípni.

előzmény: Benny Bug (#806)

Tessen javítani, mert itt és a videó címében is 5 az a 10. :)

előzmény: Benny Bug (#806)

2020-10-22 15:12:13 [Általános fórum] elzablues #8769

Boldog moderátorokat és közösséget, én nem alkoholizálok meg gyújtok rá a kis 17 évessel, de szép fiatalságot neki :)

előzmény: cucu (#8767)

Tartom azt, h egy filmet nem máshoz viszonyítva kell értékelni, akkor sem, ha témáját/tartalmát/alapanyagát tekintve megfilmesítették már korábban. Ezzel a filmmel sajnos az a helyzet, h Hitchcock verzióját figyelmen kívül hagyva, ahhoz nem mérve is gyenge eresztés (tudva azt, amit Bubu is említ, h nem annak a remake-je). Nincs hangulata, nincs kémia, a szereplőknek nincs jelenléte a karakterükben, pedig azért min. KST-tól elvártam volna ennyit. Írhatnám, h tökéletes példa a középszerre, de így viszonylag frissen még azt sem vagyok hajlandó megadni rá. Unalmas, felesleges, feszültségmentes. Kettes.

2020-10-22 05:48:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] elzablues #25666

Annyit szerettem volna megjegyezni, h félig EgyeniFilmElmeny-ből él lassan a topik, és remélem, h mihamarabb belefárad abba, h szétrollkodja a JÁTÉK-ot... Amikor belefutottam ebbe a kommentedbe. Nem gondolom, h indokolt volt áthelyezni ide. Az érzékenyebb fórumozók okán esetleg teheted spoiler-be, részemről mondjuk azt sem érzem szükségesnek. Az ilyen intenzív érzelmek és hatások kiközlésének nagyon kell, h helye legyen.

2020-10-21 21:51:19 [JÁTÉK] elzablues #44159

Rendben, így azért picit jobb, csak nem volt ez a célom, manuva másodpercekkel azelőtt fejtette meg, h jeleztem volna, és Bubutól sem vettem volna el. Persze, abban van logika, h azt írod, ki sem kerülhettek volna eredendően, csak számomra kicsit rosszul jött volna ki, ha a helyükben vagyok, magamra venném... Tort ül a Google Lens. De örülök, ha nincs gond, köszi. :)

2020-10-21 21:32:03 [JÁTÉK] elzablues #44155

Majd 8 éve múlva, amikor 40 leszek, és kiharcoltam a KT védőszentje nevet... :)

előzmény: Bubu (#44154)

2020-10-21 21:20:52 [JÁTÉK] elzablues #44153

elzablues most leginkább rosszul érzi magát, h ketten is buktak miatta 2 pontot...

2020-10-21 16:14:58 Where Does a Body End? (2019) elzablues (4) #2

Sürgősen pótolnom kell ezt.
(Devendra Banhart miképp van jelen?)

előzmény: desmond (#1)

2020-10-21 16:02:15 [Hogyan szerettél bele a moziba?] elzablues #59

Holnap lesz 17 éve, h létrejött az oldal. :)
Azt hiszem, ez a megfelelő topik arra, h egy kicsit ünnepeljünk. Évek óta nem érkezett hozzászólás, időszerű is a leporlás. :)

Nálam 2001-ben kezdődött, 13 évesen, egy klubmoziban és a Nulladik órával. Azóta is megnézem minden évben a születésnapomon, egyedül. Nem tartom magam kifejezetten elvetemültnek, de az a fajta vagyok, aki azért is beül a moziba, csak h moziban legyen. Az atmoszféra miatt. Rengeteg borzalmas filmet tekintettem meg így, de valahol mindegyik élmény volt. Mert mozi. Legtöbbször a LotR II. részét láttam vásznon, a legjobb élményeim a Cinefesthez kötődnek, és ha valaki a legfelső sor sarkában ül egy kis létszámú vetítésen, távol mindenkitől, kukorica és lónyálak nélkül, megvetően nézve a viháncoló és szemetelő emberkékre, na az én vagyok. :)

2020-10-21 10:35:36 [Filmet keresek] elzablues #2912

Köszönöm! Lesz még itt egy balfék bűnözők lista is a héten, ill. olasz filmek, a fesztiválokba inkább bele sem gondolok jelenleg... Valamiben tönkre kell menni, nálam a vásznon való filmnézés és a koncertek fogják ezt elhozni.
Az utolsó előtti mondatod pedig pontos. :)

előzmény: von Schatu (#2911)

2020-10-21 10:29:29 [Magyar filmek] elzablues #480

+1, természetesen, de mennyi lehet az aláírók közül a tényleges, potenciális vásárló? Kézműves vonalon futottam már lyukra ezzel, ahogy más is, h az igényfelmérés alapján dolgoztam, aminek ugyan nem lett, de lehetett volna anyagi bukta a vége. A közösségi finanszírozás meg... Az alább említett Nyugat + Zombikra 1 helyett 3 évet kellett várni. Más kategória, persze, de az emberek java adott késztermékért szeret fizetni. Mindenesetre remélem, h ez összejön, rajtam nem fog múlni, szívesen megvenném.

előzmény: oscarmániás (#478)

2020-10-21 09:07:01 [Filmet keresek] elzablues #2910

Az ötödik pecsét lett a 900-asom. Az ajánláson túl külön köszönöm, h egy 5-össel kerekedhettem.
Az In this corner... lesz ma du.-ra az első, terveim szerint. Nem tudom, mennyiben jó, h kb. leülepedni sem hagyok semmit, és már nézem is a következőt, de nem sokáig lesz már ennyi időm filmeket nézni, és szeretném jól és annyira kihasználni, amennyire lehet. Nagyon jónak tűnő alkotásokra kaptam ajánlatokat, és most pörgök, h még ezt is, meg azt is, mi legyen még ma... Szóval köszönöm, tényleg, hálás vagyok mkinek, aki bármikor is hozzájárult ehhez.

előzmény: MicaHiro (#2899)

2020-10-21 05:53:22 Anima (2019) elzablues (4) #3

Greenwood és Yorke pipa, esetleg haladhatna tovább, és a köv. RH kollaborációs partnere lehetne O'Brien.

2020-10-21 00:48:11 [Magyar filmek] elzablues #473

Fliegauf filmjei eddig nemigen találtak be, de rohadtul örültem volna pl. annak, ha Pálfi megkapja a támogatást Csepella Olivér Nyugat + Zombik képregényének megfilmesítésére...

• ...