supernadal

Regisztráció: 2019. április 22. (4 év, 10 hónap)

Nem: ?

Volt egyszer egy nyár
5 2023-03-06 4,0
Közel
5 2023-02-01 4,1

Jaj, most látom, hogy elírtam, bocs. Áldozatokat akartam írni, nem túlélőket. Elnézést.

előzmény: supernadal (#6)

Erős a gyanúm, hogy nem a reflux. :)

előzmény: TheDriver (#7)

"Lehetne akár romantikus családi film is. De nem az, nagyon nem az!"

Úgy az utolsó jelenetsorig pedig egészen annak tűnik. :)
Aztán ugye jön az öklendezés a lépcsőn lefelé menet és a takarítás a túlélők holmijait bemutató múzeumban.
Na, ekkor minden a helyére kerül.
Én magam nem vagyok zsidó származású, és a holocaust filmeket sem igazán kedvelem, de ez valóban nagyon jó film, ezt kell ismerni. Kiváló angol-német koprodukció.
Remélem fog valamilyen díjat is nyerni, mert megérdemelné.

Maximálisan egyetértek.
Ráadásul, aki figyeli az Oscar esélylatolgató oldalakat, mondjuk novembertől, az már nagyjából előre tudja, hogy ki nyer vagy melyik 2 a legfőbb favorit az adott kategóriában. A meglepetés nem gyakori.
Én is inkább már csak úgy udvariasságból nézem (mégiscsak a legrégebbi filmes díjátadó), de már nem hoz lázba annyira.

előzmény: TheDriver (#21)

2024-02-06 20:10:40 [Vapiti 2023] supernadal #24

Azok a filmek, amelyek nem igazán nyernek semmilyen nívós díjat, plusz a filmkritikusok is gyengének tartják, na azokra azért jó eséllyel mondhatjuk, hogy nem jó filmek. Továbbra is úgy érzem, hogy én akár egy jobb 300-as listát is össze tudtam volna állítani, amelyben romkomok és akciófilmek nem nagyon szerepeltek volna, maximum, ha valamelyik nagyobb franchise az ( pl.: Mission Impossible).

2024-02-06 15:12:23 [Vapiti 2023] supernadal #19

Hát csak ez itt egy film kritikai oldal vagy mi. Picit ciki, hogy egy ilyen oldalon nulla filmművészeti értékkel bíró filmek egész garmadàja is megtalálható azon a listán, amelyből végül kikerül a későbbi győztes.
Azért ez elég gáz.

2024-02-06 15:04:39 [Vapiti 2023] supernadal #18

Végignéztem a több, mint 300 filmet tartalmazó listát. Én jó, ha kb. olyan 30-40-et néznék meg belőle. Jó volna, ha a zsánerfilmek csak nagyon minimálisan volnának jelen a listán, mégha többnyire inkább azokat mutatják be a hazai mozik.
Nagyon híg a mezőny.
Nem kéne ennyire ragaszkodni a bemutató dátumához, hanem össze kéne állítani egy nagyjából 100-150-es listát, főleg fesztivál sikerfilmekből vagy jól sikerült TV-filmekből.

2024-02-06 14:18:38 [Vapiti 2023] supernadal #16

Nagyon híg a mezőny.

2024-02-01 15:58:10 [Vapiti 2023] supernadal #10

vapiti-re hol lehet szavazni, nem látok semmilyen linket sem.

"Érdekes lenne arról is majd egy közkérdés, hogy melyik időszakasz, évtized (vagy akár divatirányzat) volt a filmtörténet mélypontja. Meg egy olyan is, hogy melyik volt a csúcs."

A csúcs számomra a 60-as, 70-es évek (illetve nagyon kedvelem még a 40-es, 50-es évek olasz neorealista filmjeit, valamint a német, dán némafilmeket korábbról). A mélypontot pedig szerintem mostanában éljük, már úgy jó 20-25 éve. Sokkal ritkábban születik igazán jó film mostanság, hiába készül mennyiségre jóval több film világszerte.
Ami a magyar filmgyártást illeti, ott is a csúcs a 60-as, 70-es évek volt, ekkor született a legtöbb magyar filmklasszikus, volt még egy Tarr Béla később már a gengszterváltás után, azt nagyjából ennyi is.
Illetve a II. világháború előtti korszakból kiemelném Fejős Pál, Kertész Mihály, Radványi Géza, Balogh Béla néhány filmjét).
A mélypont pedig itt is az elmúlt 20-25 év magyar filmtermése (leszámítva egy apró fellángolást az Andy Vajna korszakban, amikor jött jó pár rangos nemzetközi díj is) nem született túl sok jó film.

előzmény: Ágó (#9)