supernadal

Regisztráció: 2019. április 22. (1 hónap)

Nem: ?
Születési év: ?
Lakhely: ?

2019-05-15 14:08:45 [Megérdemelte-e az Oscart...] supernadal #11131

Kit érdekel Cannes?

El vagyunk már szokva az értelmes, mélyebb gondolatokat is tartalmazó filmektől.
Szomorú.
DDDDD.

előzmény: PG (#11128)

A képi megvalósítás valóban nagyon szép, a különböző utalások bizonyos filmekre, művészeti alkotásokra igazán ötletesek, de valahogy az egész nem áll össze egy igazán ütős animációs filmmé.
A vége pedig egyelőre számomra értelmezhetetlen, pedig láttam már épp elég művészmozit.

2019-04-26 18:24:44 La strada (1954) / Országúton supernadal (?) #83

Szerintem a film az emberi jóság/szeretet és az emberi gonoszság/gyűlölet egymásnak feszülése Gelsomina és Zampano karakterén keresztül.
A végén Zampano nem véletlenül sír a tengerparton, akkor jön rá milyen nagy dolgot is veszített el, nemcsak ő, hanem talán az egész emberiség is.
Ez a fajta embertelenség, elidegenedés, arrogáns közöny jellemzi a ma emberét is sajnos.

Alapmű.

2019-04-25 12:00:24 Submarino (2010) supernadal (?) #8

Nem rossz film, bár szerintem egyáltalán nem törvényszerű, hogy pl. egy alkoholista semmirekellő szülőnek a gyereke majd felnőttként ugyanezt a mintát fogja követni.
Úgy gondolom, hogy nem a családi minta a mérvadó, hanem az adott egyén ambíciója az életben, értelmi képessége, talpraesettsége, szociális kapcsolatai stb. határozza meg, hogy milyen élete lesz később.
Persze a remény és az esély mindenki előtt ott van.....talán a film is ezt akarja sugallni.

2019-04-22 13:37:53 Kárhozat (1988) / Damnation supernadal (?) #46

Szerelemi csalódásnál, becsületvesztésnél, sokkal súlyosabb dolgok történnek az életben, mégsem válik az adott illető egy effajta kutyaszar alakká mint a főszereplő.

Azért az már épp elég baj valakinek, ha szinte senki sem szereti őt (vagy nem kaphatja meg azt, akit vagy amit szeretne) és/vagy még bízni sem bíznak benne.
Szinte földi pokol úgy az ember élete.

Nem ez a legjobb filmje Tarr Bélának, de ott van a jobbak közt.