senki

Regisztráció: 2019. február 13. (5 év, 1 hónap)

Nem: ?

5 2020-01-12 4,5
Interstellar
Csillagok között
4 2020-01-09 4,1

Ízlések és pofonok, nem akartam elvenni a kedvedet a film megnézésétől. Csak a véleményemet foglaltam össze, mert lényegesen letisztultabb dokumentum filmre számítottam 90% mászásokkal/tájkép vágóképekkel és 10% előzmények/felkészülés, nem fordítva.

Amúgy a kamerákról is mondák, hogy végül több kamerát fixen elhelyeztek operatőr nélkül.( ami nem lehetett túl zavaró) Nem mellesleg a jelenlegi technikáknak köszönhetően távvezérelhető kamerákat is rögzíthettek volna... persze ez már csak szőrszálhasogatás :D

Hatalmas csalódás volt számomra ez a film. A csapból is a film magasztalása folyik...
Az első 15 perc után már agyvérzés közeli állapotokban voltam, egymásra licitálnak a filmben szereplő emberek, hogy ki tudja jobban dicsérni Alexet, mindezt úgy, hogy még nem láttunk semmit ( és nagyjából ez a film végéig ki is tart). A barátnőjének a karakterét egy az egyben kihagyhatták volna az egész filmből (lehet Alex életéből is), a megállás nélküli picsogása egy óra negyven perc alatt is az őrületbe kergetett.

Az a sok irreleváns beszélgetés és vágókép aminek köze nincsen az egész teljesítményhez számomra érthetetlen. A csúcs mászásából nagyjából 10 percet látunk a film vége felé, annak is nagy része abból áll, hogy egy animált görbét mutatnak milyen úton mászta meg a hegyet... meg az operatőrt aki nem mert odanézni, hogy Alex éppen mit csinál, de mivel az operatőrt mutatták ezért mi sem tudtuk meg, hogy milyen hajmeresztő látványtól kellett volna elfordulnunk.

Összességében egy pocsék filmet láthattuk, hatalmas médiaszenzációnak beállítva. Úgy gondolom egy go proval a fején komolyabb videóanyagot láthattunk volna az egész mutatványról. Nekem egy második generációs Bear Gryllsnek tűnik. A film végére már az sem volt számomra biztos, hogy ezt az egészet végig csinálta-e a srác. Drámának és dokumentumfilmnek is gyenge, azért nem egyest adok rá, mert voltak benne remek képek, amiket csak sajnálni tudok hogy nem az egész film műsoridejét töltötték ki.

Kedvenc részem a ház és hűtőszekrény vásárlás volt.