Bateman

4 2024-02-20 ?
T2 3-D: Battle Across Time

5 2024-02-19 3,5

2024-03-17 17:00:08 What Josiah Saw (2020) Bateman (4) #1

Az idén ez a második legjobb horror, amit láttam.

Tetszett a sztori felépítése és a komor hangulat. A forgatókönyv ügyesen építi fel a karakterek által bejárt utat, melyek aztán végül találkoznak. Az alakítások minőségiek. Mind a négy főszereplő nagyszerűen játszik. Nick Stahl-t külön is megemlítem, noha kevés moziban látom, de nagyon bírom a srácot. Robert Patrick baltával nyesett arcáról nem is beszélve. Kelli Garner és Scott Haze pedig kellemes meglepetések.

Az elején említettem, hogy ügyesen épül a történet, mindenkinek jut egy külön kis fejezet. Az pedig, hogy nézőként még szívatva is vagyok (jó értelemben), külön öröm. Technikailag is jól kivitelezett: a fényképezés, a színvilág mind remek. Nem egy könnyed szórakozás, rátelepszik az emberre, de ez így jó.

Méltatlanul elfeledett és kevéssé ismert minisorozat ez remek alakításokkal, izgalmas sztorival, ahol amolyan kifordított voyeur-ként leshetjük meg a szörnyeteg életét, hatalmát és bukását.

Jogosan merül fel a kérdés, hogy az egész projekt nemcsak egy alibi igazolás-e az amerikai vezetés részéről? Nos, ezt mindenki döntse el maga, én úgy gondolom, így jó 14 év távlatából is, hogy a készítők nagyrészt megpróbálnak objektív képet adni, ami persze nyilván nem sikerülhet 100%-ban.

Hiába töröm a fejem, akkor sem tudok olyan színészt mondani, aki a sorozatban gyenge lenne, de a prímet Igal Naor és Shohreh Aghdashloo viszik. Naor Saddam Husseinné való átlényegülése félelmetes, élvezet nézni őt.

Vér, árulás, hatalom: remek biográfia az egyik legkegyetlenebb diktátorról.

2024-02-25 17:06:24 Hysteric (2022) Bateman (3) #1

Semmi különös.. láttam már hasonlót nem is egyet, de kétségtelenül van benne valami egyedi módon nyomasztó és félelmetes. Hangulatteremtés-szinten jól vizsgázik, meg úgy az egész nézeti magát. Ezzel a koncepcióval, ezt a fílinget visszaadva szívesen néznék belőle egy évadnyi tv-sorozatot.

2024-02-23 17:21:52 Sound from the Deep (2017) Bateman (4) #1

Mindig öröm számomra, ha Lovecraft-i filmet látok. Jelen mozin kissé érződik a jó értelemben vett amatőrség: a színészi játék nem az igazi, ez inkább a film elején zavart, igaz akkor sem túlzottan. Roppant nagy látványosságot ne várjon senki, viszont ezt és az említett amatőr fílinget kárpótlásképp a hangulat tényleg közelít a Lovecraft-i nyomasztáshoz. Még több (legalább) ilyen mozit!

2024-02-22 15:32:24 Miner's Mountain (2019) Bateman (4) #1

Eredetiség szinten nem mutat semmi újat, viszont a cselekmény így is érdekes, van a filmnek atmoszférája, a jó időben elhintett helyi ghost story megágyaz a magyarázatnak, a színészi játék kiváló, főleg a Wythe ügynököt játszó Anthony Reynolds, de leginkább az idősebb seriffet alakító Henry Bazemore Jr. részéről. A soundtrack szintén remek. Qrvajól összerakott rövidfilm.

2024-02-20 22:54:34 The Dollmaker (2017) Bateman (4) #2

Na ez meglepett, bár őszintén szólva gondolhattam volna a csattanóra de azt vettem észre magamon, hogy filmnézéskor az agyam átkapcsol mozinaiv üzemmódba. Egyébként az ötlet egyszerű, de jó. Azt viszont merem remélni, hogy a The Dollmaker megmarad rövidfilm szinten és nem egészestésítik be. Esetleg talán még egy short folytatást megérne.

Van ennek a filmnek egy olyan nyugtalanító-borzongató hangulata, ami már húsz éve kísért. Akkoriban többször is kikölcsönöztem VHS-en és újra meg újra megnéztem. Azóta persze már beszereztem a DVD-t is és évente egyszer-kétszer lepörgetem. Nem a világ legjobb filmje, még csak nem is túl jó, ellenben a témája és hangulata nagyon adja. Arról nem is beszélve, hogy van egy jelenete ( a telefon csörög… ) amitől azóta is parázok. Richard Gere és Laura Linney szimpatikusak, Will Patton meggyőző, a rendezés és a képi világ erős, a valós eseményeken alapuló rejtély érdekes. Minden adott egy jó kis szórakozáshoz. Valamint az sem mellékes, hogy a mai pörgős-szídzsíájos-neonfényes rimékek korában mennyire üdítő egy lassabb tempójú, elgondolkodtató, 2000-es évekbeli misztikus.

2024-02-15 23:04:01 A Function (2011) Bateman (3) #1

Marha jól kezdődik, de azt a feszültséget amit ígér végül nem tudja fenntartani. Ettől függetlenül így is elérte, hogy megnéznék belőle egy egészestést.

2024-02-14 20:44:30 The Chair (2023) Bateman (4) #1

Tetszett a sztori alakulása, a bizonytalanság és a wtf-faktorral való játszadozás. Persze túl sok újdonsággal nem szolgál, de ennél sokkal gyengébb filmek is mozikba kerülnek manapság. Szóval teljesen jó kis film ez arra a 25 percre. A barátnőt játszó Haley Schwartz pedig megérdemelne egy díjat.

2024-01-27 23:11:49 Black Dog (1998) / Fekete kutya Bateman (3) #1

Könnyed, bugyuta, ámde látványos akciómóka. Nagyban épít Swayze sármjára, aki ezzel él is. Erős jelenléte van. Sajnos a forgatókönyv iszonyú szövegeket ad a szájába, de nemcsak neki, hanem úgy en block minden egyes szereplőnek. A film sztorija talán még egy közepes Cobra11-epizódnak is gyenge lenne, de hát igazából nem is ez a lényeg.

Van néhány pofás handmade akciójelenet, valamint szép képek, kellemes helyszínek és remek hangulat… már hogy a fenébe ne lenne az, mikor egyszerre hozza a 90-es évek fílingjét + countrydal aláfestésre borulnak, törnek, robbannak a kamionok. Kellemesen gagyi, agykikapcsolós mozi.