Bateman

Cidade de Deus
Isten városa
5 2021-09-19 4,5

2021-10-26 11:09:29 Butterfly Kisses (2018) Bateman (4) #1

Eleinte a szokásos mederben folydogál, majdnem minden „found footage” horror sokszor bevetett eszköztárát felvonultatja, majd egy ponton a sztori elkezd bonyolódni és érdekessé válni. Létezik a ”Blinkman” vagyis a Pislogó Ember? Valóban egy természetfeletti lény áll a dolgok mögött? A mozi ügyesen veti el a kétely szikráját és kacskaringós utakra visz minket. Mint egy fraktál, vagy a saját farkába harapó kígyó. Horrort látunk, vagy egy egzisztenciális válságban lévő egyén tragédiáját, vagy e kettőt tulajdonképpen nem is nagyon kell elválasztani egymástól? Valójában ki csinál filmet és kiről? Persze lehet, hogy csak én gondolom túl az egészet és közel sem ilyen mély a Butterfly Kisses. De mindegy is, a forgatókönyv érdekes, a rendezés gördülékeny, az atmoszféra is kellemes és a színészek is rendben vannak. A stáblista alatt futó Steep Steps „Outlines” című dala pedig telitalálat. Ne pislogj. Lásd.

2021-10-23 18:27:44 The Poughkeepsie Tapes (2007) Bateman (3) #1

Korrekt áldoku-horror. A témában újat ugyan nem mutat, viszont a játékidővel egyenes arányban sikeresen növeli a feszültséget és a néző frusztrációját.

2021-10-11 19:13:05 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception Bateman (?) #36

"Azok a dinamikus vágások, a feszültség fokozása, a tempója stb.. mind segítenek, hogy el tudd választani a tartalmat a formától." Én ugyanezt el tudom mondani az ID4-ről is. Abba, hogy ki milyen filmnek tartja a Függetlenség Napját ne menjünk bele, de hogy a mögöttes káros vagy nem káros (kinek milyen) propagandisztikus tartalom tudatában is lehet-e élvezni a filmet, arra a Ryan-ről írt mondatod is árulkodik.
"Az Elk*rtuk tud ilyen pluszt nyújtani majd, bármiben is?" Meg kell nézni és megtudjuk :)

előzmény: Xuja (#33)

2021-10-11 18:43:22 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception Bateman (?) #32

Ez a te véleményed. Én rohadt jól szórakozom a Függetlenség Napján és a Ryan közlegényen is, még sincs kedvem felvonni a csillagos-sávos lobogót a filmek végeztével.

előzmény: timidwolf25 (#31)

2021-10-11 18:26:05 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception Bateman (?) #30

Valóban az, de filmélményként pedig emlékeim szerint nagyszerű, a politikai tartalmat pedig le lehet választani erről az élményről. A Függetlenség Napja is pl. egy óriási, nyálas, cuppanós csók az amerikai patriotizmus méretes hátsó felére, külsőségében vagy inkább felszínén pedig mégis szórakoztató és élvezetes akciófilm. Vagy ott a G.I. Jane, ami egy gusztustalan feminista-militarista propaganda, de mint akciófilm félszer megnézhető. Vagy a Ryan közlegény megmentése, ami egy ordas nagy hazugság, mégis izgalmas, pazarul kivitelezett, látványos mozi.

Vagyis érdemes elválasztani egymástól a propagandát és a filmet, mint szórakoztató alkotást. A gond akkor kezdődik, ha valaki erre nem képes és egy az egyben bepuszilja a káros agitációt. Egyébként jó, hogy megidézted A Patyomkint, újra kellene már néznem :)

előzmény: Xuja (#28)

2021-10-11 16:41:43 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception Bateman (?) #26

Ezt de szépen megfogalmaztad, én magam is így teszek, még akkor is, ha teljesen nyilvánvalóan életképes a "propagandafilm" jelző, én pedig hányok az ilyesmitől. Viszont a trailer technikai értelemben (fények, kép, vágás) egész jó, pörgős, hangulatos.

előzmény: MicaHiro (#25)

2021-10-02 14:29:56 Malignant (2021) / Eleven kór Bateman (3) #15

Az elején arra gondoltam, hogy ez biztos valami film a filmben projekt lesz és 10 perc múlva majd kiderül, hogy a valódi mozi egy horrorfilm forgatásán kezdődik, ugyanis a felütés olyan szinten bugyuta és kikacsintós, majdhogynem parodisztikus, hogy nehéz lett volna minimum a gyanúper felsejlése nélkül élni. Aztán úgy egy óra elteltével, mikor a karakterek még mindig ugyanolyan egydimenziósak voltak mint a film elején, sikerült a csalódottságomat feldolgozni, az elvárásaimat pedig lejjebb vinni és elkezdtem élvezni az egészet.

A zenével nekem nem volt gondom, sőt néhány track kifejezetten tetszett, nem úgy a sztorival, amiben azért rendesen vannak ordító lyukak, de az atmoszféra remek, a képi világ nagyon Wan-os a jó értelemben, a csavarnak szánt Halálos Árnyék-szerű magyarázat engem annyira nem lepett meg, de kétségtelen, hogy hatásos volt. Minden bugyutasága ellenére a film viszonylag jó második fele miatt az összhatás pozitív. Egyszeri szórakozásnak tökéletes.

2021-09-18 22:12:42 The Mutilator (1984) / A megcsonkító Bateman (2) #2

Rohadt nehezen indul be a cselekmény. Gyakorlatilag egy óra telik el papírmasé karakterek kínkeserves semmitmondó dumájával, fjúcsöring málészájú srácok és kötöttpulcsis, vénkisasszonyoknak öltöztetett kvázi-tinicsajok bemutatásával. A totális bealvást max. a bögyös hálóinges csajszi jelenete akadályozta meg.
Az utolsó 20 percre azért sikerül valamennyi feszültséget és goret kiizzadni, így a végső szekvencia valamennyire emlékezetes... fogjuk rá. A következő tíz évben nem fogom újranézni.

Első szuszra két csillagot nyomtam rá, és tényleg szxr is, de most, hogy aludtam rá egyet azt mondom ér ez simán hármat is. Akkora trash az egész, olyan oda nem illő szürreális elemek gazdagítják, és annyira nincs értelmük, se funkciójuk, hogy simán kimeríti a bűnös élvezet kategóriáját. pl.: egy random doktornő meglátja, ahogy az üvöltöző gyilkos végig egy lepedőt tartva maga előtt rohan felé, vagy a három vén csoroszlya, akik az egyik pillanatban még a kórházi szobában húzzák a lóbőrt, a másikban pedig a lezárt emeleten grasszálnak hármasban. Vattafak?
Azon pedig nem győzök röhögni, ahogy a gyilkos hörögve veszi a levegőt. Szóval tele van a film ilyen álomszerű, szürreál dolgokkal. Nagyon szórakoztató, hangulatos mozi. Simán többször nézős, csak megtekintése előtt az agyunkat le kell adni az öltözőben.
Ja, az olyan öncélú szofterotik jelenetek, mint a - doktorbácsi vizsgálja a dekoratív nénit - pedig magukért beszélnek, ahogy azt a mellékelt képeken is láthatjátok.

2021-09-09 13:40:28 Doom Asylum (1987) Bateman (2) #1

Überzsé kategória, néhány vicces momentummal, ám többségében gyermeteg poénokkal, viszont indie filmhez képest kimagaslóan jó maszkokkal és gore-effektekkel. A csajok fürdőruhában nyomják le a teljes műsoridőt és minden karakter együgyű. Esszenciális 80-as évek érzést közvetít, amit nagyon bírok, ezért hazudnék, ha azt mondanám, hogy mindennemű gagyisága ellenére nem tetszett, de annak, aki rühelli a Troma-féle trashfilmek világát, kész kínszenvedés lehet végignézni. Az említett műfaj, stílus vagy legyen "érzés" kedvelői nagyon jól szórakozhatnak a Doom Asylumon.