consumens24

Sziasztok!

Living in the Time of Dying (2020)

Az ausztrál dokumentumfilm adatlapján kérném szépen rögzíteni a következő kulcsszavakat (a 'Meghatározó' szekcióban):

emberiség, társadalom, civilizáció, ökoszisztéma, karbonemisszió, globális felmelegedés, éghajlatváltozás, klímakatasztrófa, mitigáció, mélyalkalmazkodás (deep adaptation)

Helló! Üdv Mindenkinek!
Javasolni szeretném a lenti filmek összekapcsolását egy "folytatás" típusú link beszúrásával:
"East Is East / West Is West"
A Kelet az Kelet (1999)
A Nyugat az Nyugat (2010)
Források:
Újabb folytatásfilm közeleg - Sg.hu
A Kelet az Kelet (1999) - Connections - IMDb.com

Sziasztok! T. Szerkesztőség!
Javasolni szeretném a lenti filmek "összekapcsolását".
Forrás: The Force of Evil (1977) - Connections - IMDb.com
Rettegés foka (1962)
A belső gonosz (1977)
Cape Fear - A Rettegés foka (1991)

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Az lenti filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz szeretnék javasolni egy "remake" típusú link beszúrását.
A Heineken-emberrablás (2011)
A Heineken-emberrablás (2015)
Előre is köszönöm!

Szevasztok! A Közlegények - A kárókatona-per című természetfilm, riport-dokumentumfilm nem 2022-es bemutatású, megjelenésű, mert az alkotás premierjére 2021. november 28-án a rákosligeti Csekovszky Árpád Művelődési Házban került sor. Forrás: Illegális módon került fel a kárókatona film a netre – VIDEÓ (berek.hu) Kérnék szépen egy korrekciót. Köszönöm.

A film a Gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztiválon első díjat nyert.

Sziasztok! A Furcsa fickók a fedélzeten c. amerikai vígjáték 'alternatív' magyar címe: Hóbortos hajóút. A TV4 csatornán Hóbortos hajóút (Furcsa fickók a fedélzeten) címmel vetítették.

Helló! Bocs, de vmi összekutyulódott itt, meg itt stb. Szeretnék elnézést kérni, hogy ilyen körölményesen írtam le a kérése(i)m az előzőekben, de senkit sem akartam összezavarni vagy lefárasztani ezzel!

A Scanner Cop filmeket lehet ugyanúgy folytatásnak tekinteni (az angol Wikipédia szerint), mint spin-off-nak.

Sz.v.sz. elég lett volna és praktikusabb is (legalább is így képzeltem el), ha az összes Scanners film adatlapjához bekerül ez a Scanner Cop link egy az egyben.

És vice versa, az összes Scanner Cop film adatlapjához pedig ez a Scanners link kerülne elhelyezésre egy az egyben.

Így tehát, mindkét folytatás típusú link (a "Scanners" és a "Scanner Cop" is) szerepelhetne mind az öt film adatlapaján.

Ezt szeretném javasolni utoljára.
Köszönöm! És még 1x bocs'!!!

Végül is, ha nincs válasz, az is válasz. :-)

előzmény: consumens24 (#14700)

Tisztelt Szerkesztőség!
A Scanners filmek adatlapjához szeretném kérni a Scanner Cop filmek linkjének mint "spin-off" típusú link vagy mint egy újabb "folytatás" linkjeként való beszúrását — ez alapján:

"It is the fourth film in the Scanners series and the first film in the Scanner Cop series." (...)
forrás: Scanner Cop (1994) - en.wikipedia.org

A Scanner Cop filmek adatlapjához pedig a Scanners filmek linkjének elhelyezését szeretném javasolni.
Köszönöm! :-)

előzmény: consumens24 (#14663)

Sziasztok! Üdv, és B.Ú.É.K. Mindenkinek!
Az alábbi Scanners filmek adatlapjához szeretném javasolni a Scanner Cop filmek linkjének mint "spin-off" típusú link beszúrását.
Scanners (1981)
Scanners 2 - Az új rendszer (1991)
Agyfürkészők 3: A hatalomátvétel (1992)

Ugyanakkor a lenti Scanner Cop filmek adatlapjához pedig a Scanners filmek linkjét szeretném javasolni beszúrni.
Scanner Cop - A zsaru, aki előtt nincs titok (1994)
Scanner Cop 2 - Volkin bosszúja (1995)

Előre is köszönöm!

Szevasztok! Kérném szépen Zsigmondi Borbála [Zsigmondi Boris] Wikipédiás és IMDb-s linkjének frissítését a rendező (művész) KT-s adatlapján. Valamint szeretném kérni föltetetni "profilképnek" ezt a róla készült képet is. Köszönöm előre is!
Források:
Zsigmondi Boris - hu.wikipedia.org
Borbála Zsigmondi - IMDb.com
Zsigmondi Boris - tvmt.hu
Zsigmondi Boris [Barbora Eislerová-Zsigmondiová] - Artportal.hu
Zsigmondi Boris - mek.oszk.hu

Sziasztok! A Lógós (1983) magyar tévéfilm címe mellé javaslom fölvenni az A lógós filmcímet is. Valamint szeretném kérni a tévéfilm adatlapján a PORT.hu-s linkjének elhelyezését is: Lógós (1983)
Köszönöm!!!

Sziasztok!
Dettre Gábor Labirintus című, 2004-es filmetűdje Labirintusban címmel szerepel, illetve látható itt.
Labirintus (2004) - PORT.hu
Labyrinth (2004) - IMDb.com
Dettre Gábor filmjei - hu.wikipedia.org

2022-09-29 13:01:44 The Century of the Self (2002) consumens24 (5) #1

Sziasztok! Akit érdekel a négyrészes angol dokumentumfilm, minisorozat első része, megtekinthető magyar felirattal az AnotherFilms csatornáján.

The Century of the Self (2002) - Episode 1: "Happiness Machines" [Magyar felirattal!]
Az Én évszázada (2002) - 1. rész: "Boldogsággépek"
[Az egyén évszázada (2002) - 1. rész: "Boldogsággépek"]

Úgy gondolkodunk a médiáról és a reklámokról, mint amik képesek rávenni egy embert, hogy az X mosópor helyett az Y mosóport favorizálja, vagy hogy járjon sokat ebbe vagy abba a gyorsétterembe. De borzasztóan alábecsüljük, valójában mekkora erőt is képvisel. Képes átalakítani egy emberi lény gondolkodását, életcéljait, teljes világképét... egyszóval a "megfelelő" kezekben társadalmakat formál. Az 1920-as évek során Freud kidolgozta a pszichoanalízist, majd amerikai unokaöccse lefektette alapjait annak, hogyan lehet ezt az emberek totális manipulálására használni. Ezzel megszületett a manipulált demokrácia, amiben ma is élünk.

Részlet a filmből:

"A vezető politikai író, Walter Lippmann véleménye szerint, ha az emberi lényeket valójában tudattalan irracionális erők irányítják, akkor ez szükségessé teszi, hogy újragondoljuk a demokráciát. Amire szükség van, az egy új elit, mely irányítani tudja a "megvadult csordát", ahogy ő fogalmazott. Ezt pszichológiai módszerekkel érnék el, melyek irányítanák a tömegek tudattalan vágyait."

Szöveg és fordítás: Piros Pirula Project

Helló Mindenkinek! Nem tudom, hogy lehetséges-e, de szeretném kérni föltetetni ezt a képet "profilképnek"
Szentiványi Zsolt 'Zsola' KT-s adatlapjára.
Köszönöm!

Sziasztok! Tabló (2008), magyar krimi. A Tabló filmcím mellé javaslom felvenni a másik két, egyéb/alter filmcímet is:

Tabló – Minden, ami egy nyomozás mögött van! (2008)
hu.wikipedia.org
PORT.hu
FilmKatalogus.hu "Egyéb címek"

Tabló – Egy romazsaru története (2008)
CoversClub.cc
FilmKatalogus.hu "Egyéb címek"

Köszönöm szépen!

Sziasztok! A Törvénytelen Muskátli I-III. című, 1996-os doku minisorozat filmcíme mellé javaslom felvenni ezt a hosszabb (teljes) címet is:
Törvénytelen Muskátli - Képek a 60-as évekből I-III. (1996)
Törvénytelen Muskátli
Képek a 60-as évekből I.
Képek a 60-as évekből II.
Képek a 60-as évekből III.
Köszönöm szépen!

Helló Mindenkinek! Javasolni szeretném a Szemétdomb című, 2001-es megjelenésű magyar dráma, kísérleti film angol filmcímének rögzítését az adatlapján:
Dump
Köszi szépen!

Sziasztok! "A bálna" - ez a hivatalos magyar filmcím. (?)
Forrás:
ADS Filmek
Promotions.hu

A képen látható Bolyki László nem színész, ő a Bolyki Brothers tagja, zenész, publicista, lelkigondozó.
Kérném szépen a kép törlését.
Bolyki László képei - kritikustomeg.org
Bolyki László profilja
Bolyki Brothers

Valójában a színész Bolyki László, a képen látható Bolyki László 'Zsiráf' (időnként Bojki László 'Zsiráf'), a '80-as/'90-es évek magyar underground/new wave színterének egyik meghatározó alakja, színész, fotóművész, az Embersport együttes énekese, gitárosa, frontembere.
Bolyki László 'Zsiráf' képei - kritikustomeg.org
Bolyki Laszló 'Zsiráf' profilja
#bojki lászló zsiráf
Kontraszt 88/18 - Bolyki László (Zsiráf)
Embersport

Sziasztok! Javasolni szeretném az A spektákulum társadalma című, 1974-ben bemutatott Debord-film angol címének adatlapján való rögzítését:
The Society of the Spectacle (1974)
Ugyanakkor szeretném javasolni a doku PORT.hu-s linkjének behelyezését is:
A látványosság társadalma (1974)
Előre is köszönöm!

Sziasztok! Javasolni szeretném a Ni dieu, ni maître: Une histoire de l'anarchisme című, 2016-os francia-svájci-svéd dokumentumfilm, kétrészes televíziós minisorozat angol és magyar filmcímének adatlapján való rögzítését:
No Gods, No Masters: A History of Anarchism (2016)
Se istenek, se urak - Az anarchizmus történelme (2016)
Se istenek, se urak - Az anarchizmus történelme (2016) - Snitt.hu

Köszönöm szépen!

Helló Mindenkinek! Javasolni szeretném a Veszett idők című, 2001-es megjelenésű magyar dráma, filmetűd "alternatív" címének rögzítését az adatlapján:
Köszönöm szépen!

Helló Mindenkinek! Javasolni szeretném a Rauta-aika című 1982-es megjelenésű, 1985-ben Magyarországon is bemutatott finn dráma, televíziós minisorozat magyar és angol címének rögzítését az adatlapján:
Vaskor (1982)
The Iron Age (1982)
Köszönöm szépen!

Helló! Köszönöm a választ, az infókat!

Trancers (film series)
Ragewar / The Dungeonmaster (1984) - movie connections

előzmény: consumens24 (#14422)

Helló Mindenkinek!
Szeretnék még egy kérést... Mindkettőnek, a Rage / The Dungeonmaster és a Delejezettek / Trancers című filmnek is 1984 az eredeti megjelenési éve:
Rage / The Dungeonmaster (1984) - release info
Delejezettek / Trancers (1984) - release info

Helló Mindenkinek!
A Trancers filmek közül a Delejezettek / Trancers (1984) című filmet valójában a Trancers: City of Lost Angels / Trancers 1.5 (1988) című film követi.
Ezért kérném szépen a Pulse Pounders (1988) és a Trancers: City of Lost Angels / Trancers 1.5 (1988) című film kronológiai sorrendjének megváltoztatását, felcserélését a Trancers folytatás típusú link alatt.

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Az lenti filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz szeretnék javasolni egy "folytatás" típusú link beszúrását:

Vágy-trilógia

Szerelmes lettem (2009)
Vakító napfényben (2015)
Szólíts a neveden (2017)

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Az lenti filmeket is össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javaslok egy "folytatás" típusú link beszúrását:

Roberto Rossellini’s Fascist Trilogy

The White Ship (1941) KT-link
A Pilot Returns (1942) KT-link
The Man with a Cross (1943) KT-link

Roberto Rossellini's career (incl. Roberto Rossellini's "Fascist Trilogy")

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Az lenti filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javaslok egy "folytatás" típusú link beszúrását:

Roberto Rossellini’s War Trilogy

Róma, nyílt város (1945)
Paisà (1946)
Németország, nulla évben (1948)

Köszönöm szépen

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Szerintem a Trancers: City of Lost Angels című film eredeti gyártási éve 1988, 2013-ban a film DVD-premiere volt. Ugyanakkor szeretnék még javasolni egy másik, egy "also known as" filmcímet is hozzáadni a film adatlapjához:Trancers 1.5

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Az lenti két filmet össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz szeretnék javasolni egy "adaptáció" típusú link beszúrását:

Edward Anderson: Thieves Like Us adaptációk
Éjszaka élnek (1948)
Tolvajok, mint mi (1974)

Thieves Like Us (novel) - IMDb.com

Ugyanakkor az Akik éjszaka élnek filmcímet is javaslom a többi filmcím alá/mellé rögzíteni az Éjszaka élnek (1948) adatlapján, forrás: Akik éjszaka élnek (1948) - release info - IMDb.com

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
A lenti filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javaslok egy "remake" típusú link beszúrását:

THX 1138
Electronic Labyrinth THX 1138 4EB (1967)
THX-1138 (1971)

Electronic Labyrinth THX 1138 4EB (1967) - movie connections - IMDb.com
THX 1138 (1971) - movie connections - IMDb.com

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Az lenti filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javaslok egy "remake" típusú link beszúrását:

Tavasz Rómában (1961)
Tavasz Rómában (2003)

forrás: Tavasz Rómában (1961) - movie connections - IMDb.com

Előre is köszönöm!

Sziasztok! Akit érdekel a kétrészes dokumentumfilm, mindkét rész, illetve fejezet megtekinthető magyar felirattal az AnotherFilms csatornáján.

Se istenek, se urak - Az anarchizmus történelme I. rész (2016-2017)
Első fejezet: A rombolás öröme (1840-1914)

Se istenek, se urak - Az anarchizmus történelme II. rész (2016-2017)
Második fejezet: A legyőzöttek emlékére (1911-1945)

Oké! Köszönöm az útmutatás, a javaslatot!

előzmény: oscarmániás (#14276)

Regression (2015)
Javasolt magyar cím a magyar felirat (fájl) alapján: Regresszió
Köszönöm!

Köszönöm a rögzítést!!! :-)
...ugyanakkor még javasolni szeretném A rejtelmes sziget (1973) (mozis változat) adatlapjához a következő link beszúrását: Rejtelmes sziget adaptációk

előzmény: oscarmániás (#1357)

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
A következő TV minisorozatot szeretném kérni felvenni. Előre is köszönöm!

Rejtelmes sziget (1973) / L'île mystérieuse (1973)
(Henri Colpi - Juan Antonio Bardem)
francia-kameruni-olasz-spanyol kalandfilm, sci-fi, minisorozat
IMDb.com, PORT.hu, ISzDb.hu

Rejtelmes sziget (1973), 2. magyar szinkron (teljes magyar változat) - készült 1978-ban. Az MTV ezt a változatot hatrészes (mini)sorozat formájában vetítette jó minőségű szinkronnal. Sztem ennek a változatnak a kópiája "elveszhetett" vagy törölték a szalagról, mert azóta sem adta le egyetlen csatorna. És ez a TV-s minisorozat változat sem DVD-n, sem BD-n nem jelent meg még eddig Magyarországon, a franciák, spanyolok, csehek, németek kiadták. A németek, franciák, spanyolok mindkettőt, a mozist és a mini-series-t is...

Amúgy a 6 részből összevágott mozis változat az valami katasztrófa lett sztem, összezagyvált epizódokkal, a rengeteg kihagyás miatt értelmetlenné vált fordulatokkal, etc...
IMDb.com, PORT.hu, KT

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!
Az lenti filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javasolni szeretnék egy link beszúrását:

My Own Private...

Otthonom, Idaho (1991)
River (2012)

Köszönöm!!! :-)
Bocs, de hol is van ez a "filmkérő adatlap"?
"...jobbra fent a profilképed alatti menüben van egy Új film beküldése menüpont. Erre kattintva bejön egy form, ahol megadhatod a film részletes adatait..."
Nem találom a profilkép alatt a menüben, és a fenti link sem él. Lehet, hogy csak én vagyok... :-)

előzmény: oscarmániás (#1317)

My Own Private River (2012) / River (2012)

amerikai dráma, road movie, dokumentumfilm (?)

Ez az Otthonom, Idaho (1991) című film újragondolt változata. A Gus Van Sant által készített eredeti felvételek felhasználásával a filmben a korábbi történet új kontextusba kerül James Franco River Phoenix előtti tisztelgésében. A hozzáadott felvételeken elsősorban River Phoenix látható, és az átdolgozott film középpontjában az ő hustler karaktere áll, nem pedig Keanu Reeves alakja.

Rendező: James Franco - Gus Van Sant

William Richert: Bob Pigeon
Vana O'Brien: Sharon Waters

linkek:

River (2012)
Also Known As (AKA): River (Hungary)
My Own Private River (2012)
Otthonom, Idaho (1991)

NSZK-trilógia

Maria Braun házassága (1979)
Lola (1981)
Veronika Voss vágyakozása (1982)

NSZK-trilógia [Wikipédia]
BRD Trilogy (BRD-Trilogie) [Wikipedia]

Köszönöm szépen!

..ugyanakkor javasolni szeretném az alábbi három Wenders-film angol címének is a rögzítését a saját adatlapjukon:

Alice in the Cities (1974)

Wrong Move (1975)

Kings of the Road (1976)

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!

Az lenti filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javaslok egy "folytatás" típusú link beszúrását.
A linkhez nem tudtam eldönteni, hogy melyik trilógia címet válasszam, mivel mindkét cím alatt jelent meg BD- és DVD box set (ezek megtekinthetők a linkre kattintva). Én személy szerint az elsőt választanám: "Road Movie Trilogy (The Road Trilogy)"

Road Movie Trilogy (The Road Trilogy)
Road Movie Trilogy (a.k.a. The Road Trilogy)
Road Movie Trilogy / The Road Trilogy

Alice a városokban (1974)

Téves mozdulat (1975)

Az idő múlása (1976)

Köszönöm szépen!

Ui. Road Movie Trilogy (Wikipedia)

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!

Az alábbi filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javaslok egy "folytatás" típusú link beszúrását:

Halál-trilógia

Korcs szerelmek (2000)

21 gramm (2003)

Bábel (2006)

Ballagás

Ballagás (1980)

Ballagás után (1986) / Ballagás után öt évvel (1986) [ezt a "teljes" filmcímet is javaslom a rövidebb cím alá/mellé rögzíteni az adatlapon - klikk a linkre!]

Találkozás (1994)

Harmadik találkozás (2005)

Üdv Mindenkinek!

Az alábbi filmeket össze lehetne kapcsolni, az adatlapjukhoz javaslok egy link beszúrását:

Depresszió-trilógia

Antikrisztus (2009)

Melankólia (2011)

A nimfomániás: 1. rész (2013) / A nimfomániás: 2. rész (2013)

---

Depression Trilogy

Üdv Mindenkinek!

Jarle Klepp-trilógia

Szerettem másképp is (2008)

Az életművész (2011)

Az Orheim század (2012)

Sziasztok!

Légy szíves, egészítsétek ki A bádogdob című film adatlapján a kulcsszavakat ('Egyéb') a következőkkel: kasub, Kasubia

Sziasztok!

Ennek a filmnek még (sehol) nincs adatlapja.

Végállomás: Nagyfa? (1984) / Végállomás: Nagyfa (1984) /
Végállomás Nagyfa (1984) / Végállomás - Nagyfa (1984)

magyar dokumentumfilm, fekete-fehér, 47 perc

Moldova Ágnes (rendező)
Halász Mihály (operatőr)

A filmet szerkesztette és rendezte: Moldova Ágnes
A doku YouTube.com-os linkje: https://youtu.be/3swZXulx70E

Tartalom:

"Moldova Ágnes filmje az alkoholbetegek kényszerelvonó intézetében lévő kezeléséről.
Az intézet a Szegedi Csillagbörtön Nagyfai Részlegéből átalakított munkaterápiás tábor volt. Ma már ismét börtön."
(forrás: https://youtu.be/3swZXulx70E)

"A film az alkoholbetegek kezelését mutatja be, a kezelésük során velük készített beszélgetésekkel betegségükről, életükről, sorsukról. Feltárja az intézetben töltött idő nehézségeit, problémáit, kudarcait. Szó esik az utógondozásról, a klubokról, az intézet utáni életről, a beilleszkedési nehézségekről is."
(forrás: http://www.kia.hu/konyvtar/video/videgesz.htm)

Kérlek, készítsetek a filmhez egy adatlapot!