AlexanderTheGreat

Regisztráció: 2018. november 23. (12 hónap)

Nem: ?

4 2018-12-13 3,8
Lost Highway
Lost Highway - Útvesztőben
5 2018-12-13 4,1

Se füle se farka ökörség. McConaughey miatt megadtam rá a kettest, amúgy baromi gyenge.

Én bírom az altesti humort, de ennyire arcba mászóan már nekem sok volt majd' két órán keresztül. Az utolsó fél órában már inkább kínosan feszengtem a székemen. Ha nem barátokkal néztük volna, szerintem ki is jövök.

2019-10-13 12:00:41 Joker (2019) AlexanderTheGreat (?) #132

Hú, bajban vagyok. Ötöst semmi esetre sem adnék rá, négyesből talán a gyengébbek közé sorolható, kézre állóbb inkább az imdb-s osztályozást alapul venni, ami szerint 7,0-7,1, leginkább Phoenix valóban lenyűgöző alakítása okán.
Egy pillanatig sem tudtam azonosulni a karakterrel, végig "kívülről néztem". A Taxisofőrrel való párhuzamba állítás valóban helytálló, már-már túlságosan is. Én is azon az állásponton vagyok, hogy ha nem ez lenne a címe, hanem mondjuk csak szimplán "Arthur" és nem is egy képregény figura előtörténetét mesélné el, akkor nem lenne több egy, a "réteg rétegének" művészfilmjénél.

Igen, úgy tűnik, Triernek senki nem szólt, hogy már 10 évvel ezelőtt is cinkes lett volna egy ilyen
SPOILER!
katedrális-(film)műveszet párhuzam. Szinte látom magam előtt a riportot, ahogyan a Mestert egy kis fiatal esztétika szakos faggatja, hogy mit is jelent számára az alkotás, ő meg valami ilyesmit reagál hogy "mindig is építeni akartam...az utókornak...egy ki....ott katedrálist".

előzmény: VVega (#31)

Szerintem de Niro és Pacino ebben a filmben nyújtják talán életük legnagyobb alakítását. Konkrétan hátborzongató, mennyire jók néhány jelenetben.

NEHOGY szinkronnal nézze meg valaki! Komolyan, a mozitörténet egyik legzseniálisabb introját teszik tönkre szegény Bozai felkonfjával (Bill Pullman...Vitay András :D)!

Ez egy könnyed esti popcorn-story a könyvhöz képest. Na, az valami egészen elborult szörnyeteg! :D

2018-11-24 08:00:46 Drive (2011) / Drive - Gázt! AlexanderTheGreat (3) #277

A zene kiváló, maga a film egy merő klisé-halmaz, de a javára írandó a szép fényképezés.

2018-11-23 18:20:42 Gotti (2018) AlexanderTheGreat (?) #5

Na most én képtelen vagyok osztályozni ezt a filmet! Annyira semmi az egész, hogy nem is értem, hogy mi lehetett ezzel a cél? Egyáltalán, a stáblistán feltüntetett rendező ott volt ténylegesen a forgatásokon? Valahogy olyan érzésem volt, hogy a színészek sem értették igazán, hogy mit kéne csinálniuk, mintha csak azt mondták volna nekik, hogy "gengszterkedjetek", amit az idősebb rókák rutinból hoztak is több-kevesebb sikerrel, de a fiatalabbak totál elveszve botorkáltak fel-alá.
Ettől még lehetne nézhetetlen, de mivel annyira jellegtelen "valami", hogy még csak utálni sem lehet, hogy legalább első indulatból adjak rá egy 1-est! :D
Szóval teljesen nyugodtan lehet is ignorálni a létezését.