henisz

Regisztráció: 2006. március 28. (11 év, 9 hónap)

Nem: nő

5 2017-10-30 3,9
Mother!
Anyám!
5 2017-10-17 4,0

Ilyen film csak egy születik minden évtizedben vagy évszázadban. Ez az egyik legszebb és legfájdalmasabb film amit eddigi életem során láttam. Olyan szociális érzékenységgel mutatja be ezeket a társadalom perifériájára szorult embereket, hogy belesajdul az ember szíve. Nem ítélkezik felettük csak megmutatja, hogy milyen körülmények között élnek, és hogy mindenki megpróbálja kihozni a legtöbbet ebből a nyomorult kis életből ami neki adatott. A gyerekszereplők egyszerűen zseniálisak, ilyen beleéléssel gyerekeket én még nem láttam játszani. Fantasztikusan bemutatja a felhőtlen gyermekkor örömét, még ezek között az ideálisnak közel sem mondható körülmények között. Természetesen a szereplőket útóléri az élet, és a film utolsó 5-10 perce olyannyira szívszaggató, hogy én zokogtam. :( Nem emlékszem mikor váltott ki film belőlem ennyire erős hatást, de mindezek ellenére simán megnézném még egyszer, mert amiről szól az nagyon fontos és nem lehet elmenni szó nélkül mellette.

2017-10-30 22:47:41 Thor: Ragnarok (2017) / Thor: Ragnarök henisz (5) #4

Bosszúvágyóknak :D

előzmény: Gameface (#3)

Nekem nagyon tetszett, pedig az első részt nem annyira szerettem, de ez jó kis film lett. Van benne egy kis "csavar", jó zenék, poénok, akció minden ami kell. :)

2016-12-30 14:54:22 La La Land (2016) / Kaliforniai álom henisz (3) #11

Nekem is amúgy azok a bajaim nagyrészt filmmel, amiket Ugor írt. Valamint Chazelle néha túllő a célon a túlzott romantikával, gondolok itt a Planetáriumos jelenetre. Szerintem ezt simán ki lehetett volna hagyni, nekem égnek állt tőle a hajam. Valamint vannak hibák a filmben, amik nagyon feltűnőek és nem tudom eldönteni, hogy direkt lett bennehagyva, utalva arra, hogy ez azért mégsem egy klasszikus musical vagy pedig a rendezőnek így tetszett. Gondolok itt Ryan Gosling táncolására, néha olyan fejet vágott mikor táncolt, minta azt gondolná magában, hogy Húha ezt jól elbénáztam, és igazából tényleg olyan kis nyomin táncol. Ami azért fura, mert Emma Stone szinte tökéletesen táncol és énekel mellette. Nekem fura volt az a disszonancia is, ami a filmből áradt, hogy vegyítette a klasszikust a modernnel, és kicsit katyvasz lett ettől, valamint olyan mintha Chazelle nem tudta volna eldönteni, hogy vidám vagy szomorú filmet csináljon-e. Sok kritikában olvastam, hogy ez az év filmje, de szerintem ez egy erős túlzás, ha azt nézzük, hogy olyan filmek voltak idén, mint az Érkezés, A szoba, A nagy dobás, Kubo és a varázshúrok stb. Nem rossz film a Kaliforniai álom, de süt róla, hogy kritikusoknak/filmimádóknak készült, akik észreveszik az össze filmes utalást és szinte egyszerre mondják Ryan Goslinggal, hogy: "Úristen! Te nem láttad a haragban a világgal-t?" Kicsit olyan ez a film, mint a Birdman, amivel az átlagos mozinéző nem nagyon tud mit kezdeni.

2016-12-15 16:02:05 La La Land (2016) / Kaliforniai álom henisz (3) #1

Úgy látom még mindenki emészti a filmet. :)
Tegnap láttam és vegyes érzéseim vannak, volt ami nagyon tetszett a filmben de volt ami egyáltalán nem. Ami nagyon jó volt, hogy az egész alkotáson érződött, hogy Chazelle a zenén kivül a mozit is mennyire szereti. Tele van filmes utalásokkal, a nézők felé pedig többször kikacsint arra utalva, hogy nem érdekli tetszik-e nekik ami látnak vagy nem. Sugárzik az egêsz filmről, hogy szívből csinálták, de mindezek ellenére a hibái mellett sem lehet elmenni sajnos.

Itt most nem arról van szó, hogy ki ír róla először, de ha már van egy embargó és az oldalak 99,99%-a képes betartani akkor a másik miért nem?

2016-12-13 17:31:11 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] henisz #22523

Mozi Mánia

Áthelyezve a(z) Rogue One: A Star Wars Story topikból.

Egy oldal már megszegte az embargót, de szerintem senki sem fog meglepődni, hogy melyik volt az.

2016-08-10 23:59:29 The Shallows (2016) / A zátony henisz (2) #5

Hát ez kritikán aluli volt... Néhány jelenetet még a Sharkanado és a Pranha 3DD is megirigyelt volna.

2016-06-26 21:18:46 The Neon Demon (2016) / Neon démon henisz (?) #12

Nekem a Neon Démon nézése közben a Mechanikus narancs jutott eszembe, vizuálisan nagyon hasonlít Kubrick munkáira. A látvány és a zene is tökéletes összhangban van. Ha nem lett volna az utolsó 20-30 perc azt mondanám, hogy ez egy mestermunka (a vizualitás terén az is volt, és akár tanítani is lehetne). De a film vége teljesen hazavágta az egész filmet, emiatt nálam csak közepes, ha csinált volna neki valami más befejezést akkor szerintem jobb lett volna.