henisz

Regisztráció: 2006. március 28. (17 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

2005 óta foglalkozom filmes újságírással, elsősorban kritikák írásával.
Célom, hogy igényes és szórakoztató filmkritikákat írjak a mozi szerelmeseinek.
Megköszönöm ha követitek oldalamat és megosztjátok cikkeimet. Jó olvasást kívánok!

madszerk@gmail.com

1 2023-04-13 2,5
Renfield

4 2023-04-11 3,0

2022-08-19 12:09:16 Nope (2022) / Nem henisz (5) #6

Hú, hát ez valami zseniális volt elejétől a végéig.
A közepén az a 15 perc ahol a Sunglasses At Night (Jean Jacket Mix) című szám is szól, nálam bekerült a legemlékezetesebb mozis pillanatok közé. Egyszerűen tökéletes volt, már csak ezért megérte megnézni.
Jordan Peele az a rendező, aki mindig képes meglepni, mikor már azt hittem tudom mi fog következni, úgy odab@asz, hogy lerepül a haja a nézőnek :D

A Sithek bosszúja egy jó film. A két filmet nem lehet egylapon említeni

előzmény: Lorden (#32)

Lehet szépíteni, meg nosztalgiázni, de sajnos ettől nem lesz jobb film a Skywalker kora. Gyakorlatilag az első 10 percben hazavágják a filmet... Aztán a a vége pedig valami rettenet, a köztes részekről pedig ne is beszéljünk. Iszonyatos csalódás, és az a legszomorúbb, hogy magán viselheti a Star Wars nevet. Sajtóvetítésen láttam, nagyon pozitívan álltam a filmhez, de komolyan úgy érzem magam, mint akit egy méretes ürülékdarabbal pofáncsaptak... :(

2019-12-07 09:37:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] henisz #24753

Driver éneklése a bárban azért volt fontos, mert gyakorlatilag olyan, mintha magáról énekelne. Ebben a dalban benne van minden fájdalma, csalódása amit az elvesztetett szerelem okozott.

Áthelyezve a(z) Marriage Story topikból.

Nem számítottam rá, de ez a film rendesen agyonvert lelkileg, főleg az aluljárós rész, ott konkrètan fizikailag is rosszul voltam a làtottaktól. Nagyon pontos és elszomorító látlelet ez a mai fiatalok elveszettségéről, aki szinte csak vergődnek, kicsit olyan mintha egy felnőtteknélküli világban élnének: nincs aki óvja őket és nincs aki felelősségre vonja őket és iránytmutasson, ha útattevesztettek. De nem csak a fiatalokról mutat pontos képet, hanem a magyar társadalom mentalitásáról.

Nekem nagyon-nagyon csalódás volt ez a film , főleg a Végjáték előtt. Nagy MCU rajongó és kb. úgy érzem magam, mint akit arconköptek. Megtisztelhették volna a mozinézőket azzal, hogy több energiát fektetnek a filmbe.

Nagyon meglepett engem ez a film, nem gondoltam volna, hogy ennyire komoly mondanivalója lesz. Tetszett, hogy mer szomorú lenni, és igazából nem is az internetről szólt igazán, hanem az emberi kapcsolatokról. Negatívumként azért megemlíteném, hogy voltak benne irtózatosan bugyuta poénok, amik rontottak az összképen. Viszont az utolsó 20-30 perc mindenért kárpótolt.

2019-01-03 10:53:07 Creed II (2018) / Creed II. henisz (2) #2

Nagyon vártam ezt a filmet, és sajnos hatalmas csalódást okozott :( Nincs épkézláb történet, a párbeszédek pedig olyanok, mintha felcsapták volna a közhelyszótárat. :S

Hát ez nagyon jó volt. :D Nagyon jól szórakoztam rajta, jobb volt, mint az első :) Hangulatban kicsit hasonlított a Galaxis őrzőire néha.