KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (1 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

Tel Aviv on Fire
Midway

2 2020-05-22 3,0
Tangerine

3 2020-05-20 3,8
Portrait de la jeune fille en feu
Portré a lángoló fiatal lányról
4 2020-05-19 4,2

The Call of the Wild
A vadon hívó szava
2 2020-05-11 2,8

2020-05-22 20:39:55 Midway (2019) KicsiPeti (2) #14

Rég láttam ennyire unalmas háborús filmet a 12 percnél majdnem kikapcsoltam,már akkor éreztem,hogy ez nálam nem fog működni,de mazochista vagyok,ezért végig szenvedtem a több mint 2 óras filmet.
Emmerichnek rég sikerült jó működö mozit összecsapnia,kevés filmje tetszett ugyan,de azért a közepest elszokta érni nálam.
Iszonyú CGI,borzalmas szinészi játék,néha követhetetlen szálak,akcio jelenetek is unalmasak.
Kár érte,megfelelőbb rendezővel,kaphattunk volna jobb végeredményt.

2020-05-13 20:26:33 El Ángel (2018) / Az angyal KicsiPeti (3) #3

Egy ujabb távmozis élmény:) bár nem a legerősebb film a kínálatban,de nem is az a film ,amire azt mondanánk,hogy szégyellem,hogy mozipénztárba fizettem érte:) ( nekem már volt ilyen film :D ).
Egy kicsit súlytalan volt,mintha semminek nem lett volna súlya,számomra hiányzott belőle az erösebb feszültség,és az atmoszféra,de ezeket leszámitva ,egy közepesen fogyasztható alkotás.
A zene jó,szereplők rendben vannak,film hossza ideális,csak szerintem ez a srác ennél aljasabb,és kegyetlenebb lehetett,úgy érzem nem mertek mélyebben beleásni a sztoriba,és ez meg is látszik az eredményen.65-70%

2020-05-10 10:02:44 Les misérables (2019) / Nyomorultak KicsiPeti (4) #3

Ezt a filmet ugyancsak távmozi keretein belül sikerült megnéznem,hálás köszönet azoknak akik ezt a lehetőséget kitalálták!
Ujabb erős filmmel van dolgunk,bemutatja,hogy bizony Franciaországban sem fenékig tejföl az élet,és ott is megtalálható,a szegénység,nyomor,gettó.
A film eleinte nehezen indult be,kicsit féltem is,hogy nem lesz egy erős alkotással dolgunk,miután szépen haladtunk előre,és minden kis apró momentum a helyére került,akkor éreztem ugy,hogy nem enged el a film.
A főszereplők,főleg Chris karakterét játszó színész,nagyon jó választás volt,rendező részéről pedig jár a piros pont a részemről,hisz a film közepe tájékán megmutatják,igaz kis részletben ,hogy egy elég kimerítő nap után,hogy élnek ,ki kihez megy haza,ki mit csinál,jó volt látni.
Igaz amit a kissrác átél,illettve ,ahogy büntetni is próbálják,pl a cirkuszban is,már szinte megsajnáltam,azért az kicsit kemény volt.
Aztán beindul a gépezet,és "megmutatom,hogy velem ,és velünk ne szórakozzatok,bosszú kezdödik",vége pedig nem enged el,a nézőre van bízva,hogy milyen véget képzel a film végére,nyitott a megoldás,és ezt én nagyon dícséretesnek tartom.

2020-05-07 16:47:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] KicsiPeti #24962

Köszi! :)

2020-05-07 15:17:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] KicsiPeti #24960

Nyomorultak engem nagyon ,kritikákat is jókat olvastam róla,beterveztem hétvégére. Nem láttad véletlenül? Lelőhely is elkezdett érdekelni:)

előzmény: hhgygy (#24959)

2020-05-07 07:47:37 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] KicsiPeti #24957

Én is távmoziban néztem meg, nagyon tetszik ez a kezdeményezés,igy lehet támogatni a mozikat is.
Nyomorultakat tervezem megnézni,de nagyon tetszik a kínálat Kontroll nélkül,Angyal,Portré egy lángló fiatal lányról :)))

Tervezel még valamit megnézni?

Áthelyezve a(z) Sorry We Missed You topikból.

előzmény: hhgygy (#6)

Ez a film most nagyon mellbevágott,csak a Daniel Blaket láttam a rendezötöl,de ez a film számomra sokkal jobb volt,az az igazi film élmény ami nem ereszt el, és még a fejedben van órákig,képes vagy gondolkozni a látottakon,nem megyek bele,a stilusba,filmes dolgokba.
Emberileg megérintett,hányan élhetnek igy a világban,hány család küszködhet igy napról napra,hogy fent maradjanak,mellette meg kell oldani az élet más gondjait is,hisz szülők.
Az élmény még nem fog ereszteni,kellenek az ilyen filmek.Az ember ilyenkor át tudja értékelni a dolgait.

2020-05-02 08:58:41 Ode to Joy (2019) / Örömóda KicsiPeti (3) #2

Én is a legszivesebben 3.5 felet adnék rá,szerethető,aranyos történet,mosolyogtatós humor,drámával fűszerezve,Martin Freeman pedig nagyon jól hozza a figurát.
Szombat reggelre ágyból kellemes volt:)

Kamaszkorom kedvenc akciofilmjei,kedvenc párosom,szerettem mindkét részt,sőt a 2-dik részt az akciofilmek királyának tartom,vártam a januárt,hogy eljussak a 3-dik részre,de sehogysem jött össze,akkor bántam,most már nem:(
Ez egy hatalmas nagy lehetőség lett volna ,de nem ilyen formában mindenki visszajött ,csak egy valaki nem akit lehet utálni ,szeretni,de egy biztos,trendi,szexi,látványos zúzdát,gyönyörű naplementés képeket csak ő tud késziteni,és ő Bay,a kapocs az egészhez,nélküle ezt a filmet nem lehetett volna elkészíteni,benne van minden ami kell,egy kis lassitás,pár jo kép Miamiról,hangeffekt,rotorzaj,élesképek,pár jó verda,de az egész nem áll össze,koppintás,de...nem a legjobb,CGI az akciojeleneteknél pedig borzasztóan bántotta a szemem,a humor elmegy,van benne egy két jó poén,a történet,igen ahogy a filmben is elhangzik egy brazil szappanoperához hasonlít.
Smith,Lawrence,és az eredeti szereplők jók,de a mellékszereplők ,hagynak némi hiányérzetet mintha valami szinitanodábol szedték volna össze a gárdát.
Viszont egy cameo szereplőnek örültem:) a másik cameo inkább szánni való volt,és még ő a zenei producer is.
Sajnálom én kicsit többre számitottam,Bay remélem a 4-dik részre visszaszánkózik,kell ide,ez van,nélküle ez csak palacsinta töltelék nélkül.Kegyelem 3 .

Zseniális ,és komplex film,gyönyörű képekkel,egy kisfiú drámája,férfi létemre majdnem megkönnyeztem a végét,hatása alá kerültem teljesen,és a mosoly a végén,legszivesebben örökbefogadtam volna a főszereplőt.

Távmozi keretein belül néztem 990ft-ért aki tehetei próbálja ki ezt a kezdeményezést!