KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (1 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

Beautiful Boy

3 2019-08-24 4,4
Ready or Not
Aki bújt
3 2019-08-23 3,3

Ne már......ezt kellene folytatni,végre egy film ami megérdemelne egy harmadik részt,mindent folytatnak,ujragondolnak,,elözményt csinálnakneki,sokszor feleslegesen,egy jó tökös,bevállalós akciofilmet egy ekkora ziccert meg kihagynak. Ennek kell egy 3 rész,az biztos.

Nem tudtok ehhez hasonló jo kis bunyós filmet? Mostanában ki vagyok éhezve az ilyesmire...
Látványos bunyok,kard,kések,kalapácsok,sok művér,alapsztori....:))

Ezerszer jobb mint az első rész,rég láttam ennyire jóakciofilmet,ugy kellett mint egy falat kenyér,a konyhai leszámolás.....magasságos úristen....

lesz harmadik rész???
tud róla valaki valamit?

Nekem valamiért tetszett,főleg az elején a hangulat amit sugárzott,egy másfajta életérzést. Egy gyenge közepes kis krimi dráma . De ennél soha rosszabbat

2019-06-02 11:05:27 [Általános fórum] KicsiPeti #7849

Sziasztok . Jár valaki innen a Corvin moziba,vagy a Művész moziba filmezni?

2019-05-23 14:05:42 Native Son (2019) / Meghajszolt vad KicsiPeti (3) #5

Tényleg érdekes volt,hogy merre ment ki a történet,én se számitottam erre a váratlan fordulatra. Bár azért elgondolkodtató volt számomra,hogy ez alapból benne volt a srácban,vagy a félelem hozta ki belőle. Mert a film végén is majdnem megtörtént újra .

2019-05-14 16:37:44 Robin Hood (2018) KicsiPeti (1) #4

Én ezen ma többször bealudtam,nem fogom az időjárásra:) ez a film pocsék,és van pofájuk beletenni a folytatás lehetőségét,neee:)))

2019-05-02 12:45:02 Loro (2018) / Silvio és a többiek KicsiPeti (4) #7

Én személy szerint szerettem,mint minden Sorrentino alkotást. Ez egy kicsit gyengébb a megszokottnál,de így is nagyon élvezhető.

2019-04-03 08:41:36 A berni követ (2014) KicsiPeti (3) #28

Szász Attila filmjei engem nagyon megszoktak fogni,felfigyeltem a rendezőre a Félvilág óta,ami azóta is a képzeleti dobogó első fokán helyezkedik el nálam:).
A Berni követ, egy erös közepes film élményt nyújtott számomra,egy nagyon jó Kulka Jánossal a főszerepben,és a társakra sem lehet semmi panaszunk.Egy kicsit zavart a rövid játékidő,talán kicsit gyorsan zajlottak az események,és ez zavarhatott engem,de záró képsorok,erősek voltak.
Ennél a filmnél,viszont hiányzott Szász Attilától megszokott kézjegyei,itt is van egy két jó kép,de a többi filmjeinél csúcsosodik ki,,gondolok itt a képi világra,atmoszférára,ami a Félvilágnál,és az Örök télnél már jelen volt. Az apró meséknél is megtalálhatóak,és ez volt életem elsö magyarfilmje amit megnéztem a mozikban,úgy éreztem Szász Attila filmjére bátran vásárolhatok jegyet,hisz mindeképpen minőségi magyarfilmet fogok látni a nagyvászonon,és ez igy is lett.
Szász Attila filmjei minőségi filmek,és remélem még sokat láthatunk ettől a párostól,minden évben egy filmet csinálniuk kellene:)
Berni követ egy erős közepes nálam,jó volt nézni,kicsit gyors ugyan,de élvezhető 65%

2019-04-02 20:42:52 The Favourite (2018) / A kedvenc KicsiPeti (4) #20

Bitang jó egy film,erős ,néhol humoros,néhol drámai,zseniális szereplőkkel,ez a film megérdemelte a díjakat.
Yorgos Lanthimosal idáig felemás volt a találkozásunk,a Homárt nem tudtam végig nézni,,a Szent szarvas meggyilkolását szerettem,igy Kedvencen múlott merre fog hajlani a mérleg nyelve,de pozitov irányba mutat,és egy zseniális rendezőnek tartom,de ha nem is zseniális,:) mindenesetre korunk legérdekesebb rendezője.
Amit a kamerával csinált az engem megvett kilóra,néha olyan érzésem volt,mintha az egész teret beszeretné mutatni,egy adott jeleneten belül,máskor olyan módon mutatta be a jelenetet,mintha egy ajtó kémlelőnyílásán kukucskálnánk be,ez nagyon bejött számomra.
Emelett a történet is zseniális volt,díszlet,jelmez,egy rossz szavam nem lehet. Talán csak annyi,hogy egy ici picit ül le a végére.
Illettve a záró képsorok nagyon tetszetősek voltak,de nekem egy kicsit homályos a vége,nem tudom ,nem látom tisztán mire akart kilyukadni a záróképsorokkal.

Lucas Hedges,megkedveltem a srácot,idáig is láttam a filmjeit,de igazán most tetszett meg a játéka,ez egyben fura is,hisz voltak jobb filmjei,mint pl a Régi város.
Érdekelt az Egy fiú hazatér,kritikák sem mondtak róla rosszat,az ajánló is tetszett,épp ezért számitottam keményebb drámára,erösebb atmoszférával rendelkező filmre,hisz a téma amit boncolgat sem éppen könnyü.
Mégis a tálalás ami nem tetszett,nekem ez "könnyü" volt,tele sablonos képekkel,droggal kapcsolatban,mélységekben pedig nem száll alá a véleményem szerint.
Egy könnyedebb drámát kaptam,anya-fia kapcsolat ábrázolása,egy idegesitő húg,legalábbis számomra,de fogyasztható termék,nincs oka szégyenkezni,csak a mélyebb dolgok hiányoztak.
65%-3 nálam.