KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (2 év)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

Berlin Calling

The Postcard Killings
A képeslap-gyilkosságok
3 2020-07-29 3,0

2020-08-01 13:19:44 Greta (2018) / The Widow KicsiPeti (2) #6

Teljesen egyetértek veled,én agyaltam a nézhetetlem osztályzáson is,de mivel végig szenvedtem adtam rá egy 2-et. Végtelenül unalmas egy film volt,végig kiszámitható, talán csak egyszer kaptam fel a fejem ,amikor egy ujjal kevesebb lett :) pedig a főszereplőket is szeretem..

előzmény: Ragemarci (#5)

2020-06-16 08:55:13 The Room (2019) / A szoba KicsiPeti (1) #5

Végig bírtad nézni?? :) nekem sajnos nem ment,azért is adtam rá egy jó nagy karót.:)))
Iszonyú buta tálalásban adták ki ezt a filmet,idegesitett,untatott,és inkább hagytam a fenébe ,és kikapcsoltam.

előzmény: Ragemarci (#4)

na erre nem gondoltam ,hogy most spoilerozok:))) tulságosan elragadtak az érzelmek,indulatok.
Nem gondoltam át bocs!

éreztem,hogy a nézőre van bízva,és szeretem az ílyen befejezésket,de még magamon is csodálkozom,mert ilyen még nem fordult elő,hogy ennyire kételkedek magamban egy film befejezése illetöen.
csak kíváncsi vagyok,ki,hogyan értelmezte ,ki mit látott a végében,hogy fogta fel..

nekem a végén az üvegrepedés az ami,hirtelen ez jutatta az eszembe,mivel el is rugaszkodott cseppett a kislány.

borzasztó volt látni férfi szemmel is,hogy ugyanoda lyukadunk ki a viselkedésével kapcsolatban ahol elindult a film,bár valahol várható volt,nem biztam happy endben.

de ilyen jól műkösö párost is rég láttam a vásznon,filmekben....

Gyerekek,ez a film brutálisan erős volt,nem fogok szépirodalmi véleményt megfogalmazni,nem akarok,meg nem is nagyon tudnék,de eszméletlenül mellbevágott,nem eresztett,nem engedett ,a bőröm alá kúszott,a vége.......na igen erre visszatérek.
Kifogástalan film,talán a vége fele volt egy kicsit elnyujtott,és megmerem kockáztatni nekem jobban tetszett mint az Élősködök ami megnyerte az Oscar bácsit.
Itt megjegyezném a Bennit alakító kislányt ,én akkora filmdíjjal jutalmaznám,mint ő maga cm-ben,hatalmas alakítást lehet látni tőle ilyen fiatalon.
Benni,és Micha párosa,eszméletlenül jól működök ,teljes összahangot láttam közöttük,nem azt mondom,hogy működött a kémia,de amikor egy jelenetük volt,úgy éreztem ,hogy remekül választottak szinészeket
Kérdésem pedig a következő lenne,a film vége,bennem maradt,próbáltam értelmezni,de nem hagy nyugodni.
Ki,hogy értelmezte??

Nekem ugy jött le,hogy meghalt a végén,szárnyalt,futott,és elrugaszkodott,és lezuhant....na ebben nem vagyok biztos,hogy igy volt.
Valakinek valami meglátása ezzel kapcsolatban?

Köszi Távmozi,az ujabb nagy élményt!!!

Én 2 osztályzatnál többet nem tudtam rá adni,szintén egy bárgyú, csélcsap film,minden stílusból egy picit, de sehogysem áll össze.

2020-05-22 20:39:55 Midway (2019) KicsiPeti (2) #14

Rég láttam ennyire unalmas háborús filmet a 12 percnél majdnem kikapcsoltam,már akkor éreztem,hogy ez nálam nem fog működni,de mazochista vagyok,ezért végig szenvedtem a több mint 2 óras filmet.
Emmerichnek rég sikerült jó működö mozit összecsapnia,kevés filmje tetszett ugyan,de azért a közepest elszokta érni nálam.
Iszonyú CGI,borzalmas szinészi játék,néha követhetetlen szálak,akcio jelenetek is unalmasak.
Kár érte,megfelelőbb rendezővel,kaphattunk volna jobb végeredményt.

2020-05-13 20:26:33 El Ángel (2018) / Az angyal KicsiPeti (3) #3

Egy ujabb távmozis élmény:) bár nem a legerősebb film a kínálatban,de nem is az a film ,amire azt mondanánk,hogy szégyellem,hogy mozipénztárba fizettem érte:) ( nekem már volt ilyen film :D ).
Egy kicsit súlytalan volt,mintha semminek nem lett volna súlya,számomra hiányzott belőle az erösebb feszültség,és az atmoszféra,de ezeket leszámitva ,egy közepesen fogyasztható alkotás.
A zene jó,szereplők rendben vannak,film hossza ideális,csak szerintem ez a srác ennél aljasabb,és kegyetlenebb lehetett,úgy érzem nem mertek mélyebben beleásni a sztoriba,és ez meg is látszik az eredményen.65-70%

2020-05-10 10:02:44 Les misérables (2019) / Nyomorultak KicsiPeti (4) #3

Ezt a filmet ugyancsak távmozi keretein belül sikerült megnéznem,hálás köszönet azoknak akik ezt a lehetőséget kitalálták!
Ujabb erős filmmel van dolgunk,bemutatja,hogy bizony Franciaországban sem fenékig tejföl az élet,és ott is megtalálható,a szegénység,nyomor,gettó.
A film eleinte nehezen indult be,kicsit féltem is,hogy nem lesz egy erős alkotással dolgunk,miután szépen haladtunk előre,és minden kis apró momentum a helyére került,akkor éreztem ugy,hogy nem enged el a film.
A főszereplők,főleg Chris karakterét játszó színész,nagyon jó választás volt,rendező részéről pedig jár a piros pont a részemről,hisz a film közepe tájékán megmutatják,igaz kis részletben ,hogy egy elég kimerítő nap után,hogy élnek ,ki kihez megy haza,ki mit csinál,jó volt látni.
Igaz amit a kissrác átél,illettve ,ahogy büntetni is próbálják,pl a cirkuszban is,már szinte megsajnáltam,azért az kicsit kemény volt.
Aztán beindul a gépezet,és "megmutatom,hogy velem ,és velünk ne szórakozzatok,bosszú kezdödik",vége pedig nem enged el,a nézőre van bízva,hogy milyen véget képzel a film végére,nyitott a megoldás,és ezt én nagyon dícséretesnek tartom.

2020-05-07 16:47:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] KicsiPeti #24971

Köszi! :)