KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (10 hónap)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

Journal 64

White Chicks
Feketék fehéren
4 2019-04-27 2,8

2019-05-14 16:37:44 Robin Hood (2018) KicsiPeti (1) #4

Én ezen ma többször bealudtam,nem fogom az időjárásra:) ez a film pocsék,és van pofájuk beletenni a folytatás lehetőségét,neee:)))

2019-05-02 12:45:02 Loro (2018) / Silvio és a többiek KicsiPeti (4) #7

Én személy szerint szerettem,mint minden Sorrentino alkotást. Ez egy kicsit gyengébb a megszokottnál,de így is nagyon élvezhető.

2019-04-03 08:41:36 A berni követ (2014) KicsiPeti (3) #28

Szász Attila filmjei engem nagyon megszoktak fogni,felfigyeltem a rendezőre a Félvilág óta,ami azóta is a képzeleti dobogó első fokán helyezkedik el nálam:).
A Berni követ, egy erös közepes film élményt nyújtott számomra,egy nagyon jó Kulka Jánossal a főszerepben,és a társakra sem lehet semmi panaszunk.Egy kicsit zavart a rövid játékidő,talán kicsit gyorsan zajlottak az események,és ez zavarhatott engem,de záró képsorok,erősek voltak.
Ennél a filmnél,viszont hiányzott Szász Attilától megszokott kézjegyei,itt is van egy két jó kép,de a többi filmjeinél csúcsosodik ki,,gondolok itt a képi világra,atmoszférára,ami a Félvilágnál,és az Örök télnél már jelen volt. Az apró meséknél is megtalálhatóak,és ez volt életem elsö magyarfilmje amit megnéztem a mozikban,úgy éreztem Szász Attila filmjére bátran vásárolhatok jegyet,hisz mindeképpen minőségi magyarfilmet fogok látni a nagyvászonon,és ez igy is lett.
Szász Attila filmjei minőségi filmek,és remélem még sokat láthatunk ettől a párostól,minden évben egy filmet csinálniuk kellene:)
Berni követ egy erős közepes nálam,jó volt nézni,kicsit gyors ugyan,de élvezhető 65%

2019-04-02 20:42:52 The Favourite (2018) / A kedvenc KicsiPeti (4) #20

Bitang jó egy film,erős ,néhol humoros,néhol drámai,zseniális szereplőkkel,ez a film megérdemelte a díjakat.
Yorgos Lanthimosal idáig felemás volt a találkozásunk,a Homárt nem tudtam végig nézni,,a Szent szarvas meggyilkolását szerettem,igy Kedvencen múlott merre fog hajlani a mérleg nyelve,de pozitov irányba mutat,és egy zseniális rendezőnek tartom,de ha nem is zseniális,:) mindenesetre korunk legérdekesebb rendezője.
Amit a kamerával csinált az engem megvett kilóra,néha olyan érzésem volt,mintha az egész teret beszeretné mutatni,egy adott jeleneten belül,máskor olyan módon mutatta be a jelenetet,mintha egy ajtó kémlelőnyílásán kukucskálnánk be,ez nagyon bejött számomra.
Emelett a történet is zseniális volt,díszlet,jelmez,egy rossz szavam nem lehet. Talán csak annyi,hogy egy ici picit ül le a végére.
Illettve a záró képsorok nagyon tetszetősek voltak,de nekem egy kicsit homályos a vége,nem tudom ,nem látom tisztán mire akart kilyukadni a záróképsorokkal.

Lucas Hedges,megkedveltem a srácot,idáig is láttam a filmjeit,de igazán most tetszett meg a játéka,ez egyben fura is,hisz voltak jobb filmjei,mint pl a Régi város.
Érdekelt az Egy fiú hazatér,kritikák sem mondtak róla rosszat,az ajánló is tetszett,épp ezért számitottam keményebb drámára,erösebb atmoszférával rendelkező filmre,hisz a téma amit boncolgat sem éppen könnyü.
Mégis a tálalás ami nem tetszett,nekem ez "könnyü" volt,tele sablonos képekkel,droggal kapcsolatban,mélységekben pedig nem száll alá a véleményem szerint.
Egy könnyedebb drámát kaptam,anya-fia kapcsolat ábrázolása,egy idegesitő húg,legalábbis számomra,de fogyasztható termék,nincs oka szégyenkezni,csak a mélyebb dolgok hiányoztak.
65%-3 nálam.

Nekem valahogy ez jobban tetszett mint a Nyomtalanul,nekem az túl egyszerű volt,és egy gyenge 3 élményt tudott számomra nyújtani.
A fácángyilkosok,már valamivel komplexebb történet,ami a film közepéig elég jól működik,de ez a hajléktalan szál,kicsit kimozdított a komfortzónából,a film vége ,pedig nagyon összecsapott,és túl gyors volt,de mindeképp nézhető film a fácángyilkosok.
Nekem ez egy jó erős 3 -as..65%

Én azon agyaltam,hogy Jodie Foster miért adta a nevét ehhez a filmhez,igen van benne John Wick beütés,ez talán az egyetlen jó dolog benne,mert amit láttam az egy katyvasz,nálam a nézhetetlen kategóriát súrolja

2018-12-25 11:52:00 [Általános fórum] KicsiPeti #7733

Boldog ,és filmekkel teli Karácsonyt Mindenkinek!

2018-11-10 17:11:43 [Általános fórum] KicsiPeti #7675

Sziasztok!

Remélem nem gond,ha mégegyszer leirom ebbe a topicban,hogy mozistársat,társakat keresek. Nem vagyok Pesti,de szeretem a várost,Győrben élek,de ez ne legyen nagy gond. Sokszor járok Budapesten,és amikor elöször jártam a Corvin moziba nagyon megfogott ez a patináns épület,kivül belül,illettve elvarázsolt a hangulata. Lehet egyedül is mozizni tudom,szoktam néha,főleg a Corvinba,de ha van olyan akihez lehetne csatlakozni annak örülnék. Imadom a Corvint és ,ha van olyan innen aki előszeretettel jar oda,és mellette egy jót is tudnánk filmekről beszélgetni az nagyon jó lenne.

Személy szerint szerettem a filmet,már az elején beszippantott ,tökéletes választások voltak a színészek Rami Malek elött le a kalappal,bevallom kicsit elérzékenyültem,jó volt hallani az ismerős dalokat,a vége az utolsó 15 perc,nagy ötlet volt,mintha megkaptam volna live adit koncertélményt.
Kiváncsi vagyok Rami Maleket látjuk majd dijátadókon vagy sem.
Mindenképp ajánlott film ,nemcsak Queen rajongoknak,simán 75%