KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (4 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

The Menu

A sziget szellemei
4 2023-01-04 4,2

2023-01-09 13:22:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] KicsiPeti #26739

Én se vettem komolyan ,nyugi :) filmekről,meg szívesen beszélgetek
Nincs gond ,semmi,béke van:)

2023-01-09 12:24:59 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] KicsiPeti #26737

0-35% 1 csillag
40-55% 2 csillag
60-75 3 csillag
De 75 % nal már elgondolkozom a 4 csillagon,attól függ mennyire hatott rám,vagy éppen vonzott be a film
75-90% 4 csillag
90-100% 5 csillag

Amúgy kb azt követem ahogy az iskolában adtak a jegyeket %- ban is.

Szóval nekem ez 70 % volt ami erős közepes , és nem mondanám egyáltalán rossz filmnek sem
Csak a befogadása kicsit nehezebb,mivel A24 film azért gondoltam nem egy könnyen értelmezhető film lesz. De inkább beszéljünk a filmekről ,ki hogy osztályoz az saját magára tartozik

2023-01-09 08:18:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] KicsiPeti #26732

Nem csúnya osztályzat
De 4 csillagot átszámítva százalékban 75%-tól már adok .
5 csillagot meg 90% tól adok.
3 csillag nálam az erős közepes.

2023-01-08 17:17:32 Men (2022) / Ők KicsiPeti (3) #7

Nekem személy szerint tetszett a film,jobban mint a vele összehasonlitott Nem
Lekötött az elejétől a végéig ,de nagyon nehéz volt értelmezni a látottakat,Lizardking véleménye elolvasása után világosodtam meg,úgy gondolom egyet tudok érteni vele
A vége azért elég bizarr egy jelenetet láthatunk,bár azért nekem a ciki kategóriát is súrolja
De egyébként a film nálam 70% elérte
Jesse Buckleyt meg imadom

Év elején én nagyon belehúztam a rossz filmek kiválasztásában
Black Ádám,Fenevad,és most Richei filmje is beállt a sorba
Nekem mindig várós volt amikor egy Richie film a nagyvásznakra kerül,de az én véleményem szerint messze ez volt a legrosszabb. Kaptunk tőle azért egy szokatlan Aladdint / ami nekem kövezzetek meg tetszett/ meg egy Arthur királyt ( ami azért Fortune hadműveltnél szintén jobb) Ebben a filmben semmi Richie stílus nincs ,se vágás,sem rá jellemző beállítások,kapunk helyette egy izzadságszagu erőltetett csavar mentes sztorit,egy sótlan unott Stathamet,Plaza,engem sajna amiben idáig láttam nem győzött meg ,és itt sem tette ( sorozatban nem láttam) Grant talán aki egy kicsivel jobb és talán élvezi is. Ez egy A kategóriájának álcázott B film,akciók is ötlettelen el, a bunyók és kreativitastól mentesek. Egy levezényelt ötlettelen filmmel van dolgunk
Kar volt érte.

Ez egy nagyon szép film a barátságról,keserédes magányról,egyedüllétről,eltávolodásról,megfüszerezve nagyon ,de nagyon jó humorral.
Annyira tetszettek benne a tájképek,hogy esküszöm,költöztem is volna Iroszágba ebbe a kisszigetbe,elvonulni egy idöre a rohanástól.
Farrel egyszerüen zseniálist alakit,lehet befigyel Oscar bácsi,megérdemelten,de a többi szereplő,is hozza a legjobbat.
Nagyon jó film élmény,minőségi darab.
Bár,én elég realista ember vagyok,kicsit nehezen tudtam befogadni ,hogy valaki öncsonkítást hajtson magán végre,mert nem szeretne a másikkal beszélgetni.
A végén,a befejezést,hogy értelmeztétek,kibékülnek?,vagy csak marad köztük egy nagyobb távolság,de azért néha beszélgetnek? vagy,addig megy ez az egész mig valaki meg nem hal???

2022-06-02 18:13:35 Top Gun: Maverick (2022) KicsiPeti (4) #6

Én csak annyit írok: Köszönöm,hogy elkészítették a filmet

Nekem az Apró mesék, és a Valan az Angyalok völgye.... sajnos ezek a felsorolásból kimaradtak, de kimaradt a Whiskys, Antal Nimród szerintem elég jó filmet pakolt le az asztalra .

A listából mindenképp a Testről és lélekről és Martfűi rém .

2022-01-08 00:46:05 Az unoka (2021) / The Grandson KicsiPeti (4) #4

Jó olvasni hogy nektek is tetszett a film... pont ma agyaltam, hogy majd itthon is megnézem majd mégegyszer. Illettve Deák Kristóf előző tv filmjét a Foglyokat. Szégyenszemre a Mindenkit sem láttam még tőle, de pótlás lesz!!!

2022-01-01 23:59:44 Az unoka (2021) / The Grandson KicsiPeti (4) #1

Egy igazi jó kezdés 2022-ben az első film moziban amit megnéztem idén,de nagyon nem bántam meg.
Sőt tovább megyek,amikor a nagypapa otthonában felveszi a telefont,az a jelent az agyamba égett,egyrészt az aktualitása miatt,másrészt valahogy átéreztem a helyzetet,meg is sajnáltam,és ahogy meg volt rendezve,erre még év végén is emlékezni fogok,és emlegetni is fogom filmes barátoknál,egyszerüen zseniális volt.
Egy nagyon jó magyar film,atmoszférája jó,bár kicsit nekem már sok ,hogy minden magyar filmben régi buszokat kell néznem,és lakótelepet,és luppukant kúltúrház feliratot,oké biztos kellett egy nyomasztóbb hatást elérni,de azért van itt is fejlődés,még ha lassabban is megy.De úgy látom sok magyar film állandó kelléke ez még mindig.Egy jelenet volt a filmben ami nem nagyon életszerű,illettve túlságosan retro stilusban van berendezve a nagymama háza,ami kicsit zavaró volt számomra,pár bakit is észre lehet venni,ha valaki szemfüles.
A föszereplő srác akit én még nem láttam sehol,nagyon jól hozza az átlagos srácot,egyböl szivembe zártam a karaktert.
Egy SZINVONALAS, magyar filmet láttam,ami megérte a mozijegy árát.
Még egy plussz pont a nagy "öreg" szinészekért,Pogány Judit,Baranyai László,Mikó István,Jordán Tamás,Tordai Teri,és még páran,akikhez társul néhány megmosolyogtató humor falat,és jó öket nézni igy együtt,de a finálé kicsit elcsúszott,a giccs szót dirreckt nem használom,fogalmazzunk úgy az én szájizemhez,nem megfelelő dolog is hozzájuk köthető.
Az egész nem von le semmit a fim értékéből 80% bátran nézzétek meg moziban. Számomra megvan az idei év első kellemes csalódása........