KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (3 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

Dune
Reminiscence
Új múlt
3 2021-10-03 3,1

2021-10-11 20:45:41 Falling (2020) / Zuhanás KicsiPeti (4) #2

A mindenit a hatása alá kerültem, Viggo Mortensent többször a kamerák mögé kérem szépen amig ilyen műveket szállít le, addig nyugodtan rendezzen. Lance bácsi meg, hú szerintem jutalomjátékot láttunk. Hatalmas volt az öreg. Ezek után még kiváncsibb vagyok az Apára Hopkinstól. Ez nálam sima 80-85% volt.....

2021-08-19 10:48:32 Superintelligence (2020) / Szuperagy KicsiPeti (2) #8

Én ugy osztályozok amit nem birok végig nézni az nálam itteni mércével az 1 -es a nézhetetlen mivel végig sem birtam nézni....ha meg végig néztem akkor meg tudok rá nyomni valamilyen csillagot. De mindenki máshogy osztályoz,és ez igy jó,mivel van egy csillagos opció,hát néha sajnos kell használni.

Viszont amiben bízok Az ígéretes fiatal nő,remélem azért az erösebb ,és jobb film lesz a Szuperagynál:))))
hétvégére tervezem a megtekintését.
Neked van valami amit betervetél a hosszú hétvégére,moziban,vagy otthon ?

2021-08-19 09:39:28 Superintelligence (2020) / Szuperagy KicsiPeti (2) #6

hát lehet igy is fogalmazni....:) ahogy irtam én simán adok egyest egy filmre ,de azt csak akkor,ha tényleg kikapcsolom annyira fájdalmas alkotás,de ha végig szenvedem valamiért ,akkor nyomok rá 2 csillagot,de az kb %-ban 20-50% ig terjed...5 ,4 csillagot ritkán adok utoljára a Nomádok földjére adtam 4 -es csillagot,% ban 85%...
Amugy a rossz filmek ellenére Mellissa McCarthyt kedvelem,mindig adok egy esélyt a filmjeinek,de aztán jön a csalodás,régebben azért néha tudtam nevetni itt ott a filmjein,Kém,Női szerveket szerettem tőle,illettve ha még nem láttad a Megbocsájtasz még valaha ,ahol szinész is tud lenni azt nézd meg.
de a többit szinte le lehet húzni a wcn

2021-08-18 23:55:45 Superintelligence (2020) / Szuperagy KicsiPeti (2) #4

azért adtam rá kettest mert végig szenvedtem,ha kikapcsolom a filmet akkor adok 1 csillagozást......most jut eszembe a lecsap csapat ugyanez a szint :)

2021-08-18 22:46:12 Superintelligence (2020) / Szuperagy KicsiPeti (2) #2

Én végig szenvedtem ezt a trágyát, de nem értem Miért???:(((( Emberi fogyasztásra alkalmatlan. Basszus ennél még én is jobb filmet forgatok

2021-08-14 16:35:20 Vivo (2021) / Az életteli Vivo KicsiPeti (3) #1

Vivo.... érdekes kavalkádot véltem felfedezni a mese nézése közben. Felleltem benne egy kis Lucát,itt nem Olaszországban járunk, hanem Kubában, majd néhány jelenetsor után már Florida, és Miami következik. A hangulata amugy nálam célba talàlt illettve a táj bemutatása akár Kuba vagy Miami,amúgy vannak benne ötletes animációk, de legjobban a táj szinei jöttek be. Van benne egy kis Fel, elengedni egy társat,drámai vonal kedvéért, egy kis Cocot is éreztem benne, szóval lopkodás a Pixartól, de azért nem annyira,hogy börtön járna érte. Alapjában véve tetszetős, hangulatos, szerethető, és párszor nevettem is rajta. De ami zavart az éneklés, bevallom nem vagyok musical ellenes, de ha énekelnek legalább értsem miről. Itt sajnos sokszor előfordult hiába hegyeztem a fülem nem nagyon értettem főleg amikor a kislány énekel . Bár lehet volt felirat,nem tudom, de az kellene hozzá szerintem sokszor ez idegesitet , hogy nem értettem az éneket. Szóval , nyúlunk innen onnan ötleteket , de azért nem bántóan, csak okosan,szinvilág szép , karakterek szerethetőek,igy egy erős közepest 60%-ot azért megérdemel a Vivo

Nekem a végével volt bajom,az nálam nagyon félre ment. Az elejét élveztem, igaz nem jobb egy B filmnél, de azt hozza. Lehetett volna tény róvidebb 100 perc siman elég lett volna.

90 évek akciómozijai visszaköszön Taylor Sheridan rendezésében??? igen sajnos az ő rendezésében,ennél ő többet tud,nem is értem,hogyhogy ő rendezte ezt a filmet. Jolie mint tűzoltóparancsnok,na ne már,a szél is elfújja,de ha ezen túllépünk,akkor csak ott van a filmben,de nem játszik,csak néz a messzeségbe,egyedüli üde szinfolt a két ügynök Nicholas Hoult,Aiden Gillen ők mentik a produkciót,és ami még pozitivum,a hogy lehet látni,hogy költöttek a az erdőtűzre,annyira nem vészes a cgi.
Na de a film elején amikor robban egy ház,na az már elég gagyin néz ki

felejthető film,egy jó rendezötöl 50%

2021-08-01 13:25:43 Nomadland (2020) / A nomádok földje KicsiPeti (4) #23

Szerettem nézni az első percétől az utolsóig,a képi világa és ember közelisége nagyon bevonzott,ugy érzem megérdemelten kapott Oscart mint szinész,mint rendezés téren.
Valahol még el is gondolkodtat,amellett pedig egy kicsit el is érzékenyit.
Nagyon élveztem ,hogy bevattak,hogy milyen is az igazi nomád élet,nem szineészekkel,hanem igazi nomádokkal. Gyönyörű letisztult képi világa,szép csendes filmzenéje,pedig gyönyörködtet.
Igazi filmcsemege

Total egyetértek az írásoddal, sajnos engem már annyira lefárasztott, hogy végig sem birtam nézni,de valamiért úgy érzem ,hogy nem vesztettem vele semmit.

előzmény: Benny Bug (#5)