KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (2 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

An American Pickle

American Psycho
Amerikai pszichó
3 2020-09-05 3,7

2020-09-04 18:26:13 Tenet (2020) KicsiPeti (2) #111

Én személyszerint nagyon szeretem Nolan munkássàgát,és amikor megtudom mikor lesz a következő filmje már akkor elkezdem vàrni, független attól miről is szól. Így voltam a Tenettel is. De bevallom férfiasan nem tartom magam buta embernek,de ez nekem is rendesen megfeküdte a gyomrom, film nézése közben magamra voltam dühös hogy miért nem értem. Szóval ennek nem ülök neki mostanában másodszor, de ez viszon nem szegi kedvem továbbra sem Nolantól . Ez nem jött be , de a többi filmje nagyon is. Engem a hangeffektek nem zavartak,lehet rossz a fülem , de nem is éreztem hangosnak. De ami zavart a magyar szinkron,na az viszon idegesitett .
Amelett lehet szidni , de csak engem irritált Ifjabb Washington? Egyszerűen nem találtam alkalmasnak erre szerepre , sőt szerintem nem nagy tehetséggel megáldott "színész".

2020-08-17 09:33:08 Forrest Gump (1994) KicsiPeti (5) #136

Köszönöm,remélem meglesznek a várva várt élmények:))

előzmény: kaamir (#135)

2020-08-16 21:09:10 Forrest Gump (1994) KicsiPeti (5) #134

Nem tudom hogyan hagyhattam ki idáig,talán úgy amikor játszották a mozik én még kicsi voltam,és nem jártam a filmszínházakba,tvbe ezerszer leadták,de valahogy csak részleteket láttam a filmből.

A film PAZAR,ZSENIÁLIS,EGY ISTENI TOM HANKSEL többször a könnyeimmel küzdöttem:)
Köszönöm!

Viszont rájöttem,hogy vannak itt még olyan filmek a 90 évekből amiket én még nem láttam,és felülök arra a nosztalgiavonatra amikor ,hogy áthasson a gyerekkorom varázsa,mert valahogy Forrest is ezt tette velem:)
Készenlétben állnak a következők: Good Will Hunting,Szív hidjai,Amerikai szépség....elsö körben:)

Köszi Forrest,itt is ebben a szobában is elértél valamit!

Értem,hogy bevállalosabb,meg persze valahol legyen is jelen,de nálam ujat nem tudott mutatni.... ez idáig. Csak azokról tudok véleményt mondani amit láttam természetesen. Bizok benne ,hogy ez változni fog idővel, ahogy irtad is a mozik egyre gyávulnak, és biztosra mennek.

Teljes mértékben egyetértek veled, az eleje egész pofásan indult,én úgy éreztem,hogy no fene lehet be kell varrni rá a 4 osztályzatot. Bár már itt is éreztem,hogy egy két forgatókönyvi bakin majd átkell lendülni ehhez. Látvány sem volt a legrosszabb illettve volt benne egy kettő elég jó fényképezés is. De aztán ahogy haladt előre a film,úgy csökkent az osztályzatom, és előjött a szokásos már szálloigévé vált mondat a szürkeállományomból...hát ez bizony szokásos netflix minőség lesz. A tartályos jelenet is rendben lett volna,ha nem úgy éreztem volna végig hogy azért lett úgy megcsinálva ahogy,hogy az akció jelenetek ne látszódjanak rendesen. A történet sablonos,a főszereplők még ugy ahogy ,rendesen hozzák a karaktert,semmi gond nincs velük,de rosszfiukkal nem tudtak mit kezdeni,mintha valami szinitanodaból lopkodták volna össze őket. Végére meg teljesen kifárad a film,bár itt egy lassitott jelenetett sikerült pofásabbra létrehozni. Kicsit csalodtam,a kezdeti lelkesedes hamar megtört,es azt vettem észre unom is a végén. Szóval a Kimenekeités második része még jöhet. A halhatatlan gárda 2 része egyàltalán nem érdekel,hát ha ennek lesz második része max ha nagyon kileszek éhezve egy agyatlanságra. Netflixtől már csak a Holland-Pattinson dou filmjérére vagyok kiváncsi. Netflix..... nem tudom ha ez a jövő... filmek terén bajok lesznek. Hiába a nagyobb sztárok minőségibb alkotást nem nagyon találni a szolgáltatónál. Mintha netes film plussz lenne.Oké tudom sorozatokat is csinál,de ott is csak kevés fogott meg. A legvégén agyaltam az osztályzaton,2-3 melyik lenne az igazságos,végülis a 2,5 csillag lenne a korrekt,de mivel már a vége a fele telefont nyomkodtam,igy 2 csillagnál többet nem tudok adni rá. 55%

2020-08-01 13:19:44 Greta (2018) / The Widow KicsiPeti (2) #6

Teljesen egyetértek veled,én agyaltam a nézhetetlem osztályzáson is,de mivel végig szenvedtem adtam rá egy 2-et. Végtelenül unalmas egy film volt,végig kiszámitható, talán csak egyszer kaptam fel a fejem ,amikor egy ujjal kevesebb lett :) pedig a főszereplőket is szeretem..

előzmény: kilépett felhasználó (#5)

2020-06-16 08:55:13 The Room (2019) / A szoba KicsiPeti (1) #5

Végig bírtad nézni?? :) nekem sajnos nem ment,azért is adtam rá egy jó nagy karót.:)))
Iszonyú buta tálalásban adták ki ezt a filmet,idegesitett,untatott,és inkább hagytam a fenébe ,és kikapcsoltam.

előzmény: kilépett felhasználó (#4)

na erre nem gondoltam ,hogy most spoilerozok:))) tulságosan elragadtak az érzelmek,indulatok.
Nem gondoltam át bocs!

éreztem,hogy a nézőre van bízva,és szeretem az ílyen befejezésket,de még magamon is csodálkozom,mert ilyen még nem fordult elő,hogy ennyire kételkedek magamban egy film befejezése illetöen.
csak kíváncsi vagyok,ki,hogyan értelmezte ,ki mit látott a végében,hogy fogta fel..

nekem a végén az üvegrepedés az ami,hirtelen ez jutatta az eszembe,mivel el is rugaszkodott cseppett a kislány.

borzasztó volt látni férfi szemmel is,hogy ugyanoda lyukadunk ki a viselkedésével kapcsolatban ahol elindult a film,bár valahol várható volt,nem biztam happy endben.

de ilyen jól műkösö párost is rég láttam a vásznon,filmekben....

Gyerekek,ez a film brutálisan erős volt,nem fogok szépirodalmi véleményt megfogalmazni,nem akarok,meg nem is nagyon tudnék,de eszméletlenül mellbevágott,nem eresztett,nem engedett ,a bőröm alá kúszott,a vége.......na igen erre visszatérek.
Kifogástalan film,talán a vége fele volt egy kicsit elnyujtott,és megmerem kockáztatni nekem jobban tetszett mint az Élősködök ami megnyerte az Oscar bácsit.
Itt megjegyezném a Bennit alakító kislányt ,én akkora filmdíjjal jutalmaznám,mint ő maga cm-ben,hatalmas alakítást lehet látni tőle ilyen fiatalon.
Benni,és Micha párosa,eszméletlenül jól működök ,teljes összahangot láttam közöttük,nem azt mondom,hogy működött a kémia,de amikor egy jelenetük volt,úgy éreztem ,hogy remekül választottak szinészeket
Kérdésem pedig a következő lenne,a film vége,bennem maradt,próbáltam értelmezni,de nem hagy nyugodni.
Ki,hogy értelmezte??

Nekem ugy jött le,hogy meghalt a végén,szárnyalt,futott,és elrugaszkodott,és lezuhant....na ebben nem vagyok biztos,hogy igy volt.
Valakinek valami meglátása ezzel kapcsolatban?

Köszi Távmozi,az ujabb nagy élményt!!!