KicsiPeti

Regisztráció: 2018. július 24. (3 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Peti vagyok,ezer éve filmrajongó,imádom a mozit,és a filmeket,mindenevő vagyok,megyek a hangulatom után,éppen mit kívánok,,szóval széles a skála,bár a régebbi filmekkel vannak lemaradásaim.
Heti 2 film a minimum,mivel sajnos az időm nem enged már többet,de ennyi biztos megvan,havi 2 -szer moziba is elmegyek,imádok olvasni,regényeket,szeretem a kutyákat.
Filmnézés gyerekkorom óta szerves része az életemnek,és az is marad,mert imádom,és szeretem.
Első nagy mozis élményem Életre -halálra: Szökevény 2,ekkor mentem elöszőr moziba,és szerelem lett elsö látásra,hallásra,a vászonnal:)))azóta,is boldogok vagyunk egymással:))
Szeretek beszélgetni ,kúltúráltan filmekről,szimpatikus emberekkel,szóval,ha van kedved dobj üzenetet,mert,ha közös a szimpátia,közös mozizások beleférnek:)))
Imádom Pesten a Corvin mozit,szóval,ha van itt olyan aki előszeretettel jár oda,írjon,ha lehetőség van rá,néha társulnék,emelett imax még a favorit,illetve a Művész mozi.

Mindenkinek kellemes filmezést!!

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, James Cameron, Paolo Sorrentino
Színészek: Charlize Theron, Jessica Chastain, Ryan Gosling, Tom Hardy
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, vígjáték

Margrete den første
Az észak királynője
3 2022-05-16 3,0
The Dry
Aszály
3 2022-05-15 3,6
The Unbearable Weight of Massive Talent
A gigantikus tehetség elviselhetetlen súlya
2 2022-05-14 3,6

4 2022-04-17 3,1
Turning Red
Pirula panda
3 2022-04-17 3,4

Nekem az Apró mesék, és a Valan az Angyalok völgye.... sajnos ezek a felsorolásból kimaradtak, de kimaradt a Whiskys, Antal Nimród szerintem elég jó filmet pakolt le az asztalra .

A listából mindenképp a Testről és lélekről és Martfűi rém .

2022-01-08 00:46:05 Az unoka (2021) / The Grandson KicsiPeti (4) #4

Jó olvasni hogy nektek is tetszett a film... pont ma agyaltam, hogy majd itthon is megnézem majd mégegyszer. Illettve Deák Kristóf előző tv filmjét a Foglyokat. Szégyenszemre a Mindenkit sem láttam még tőle, de pótlás lesz!!!

2022-01-01 23:59:44 Az unoka (2021) / The Grandson KicsiPeti (4) #1

Egy igazi jó kezdés 2022-ben az első film moziban amit megnéztem idén,de nagyon nem bántam meg.
Sőt tovább megyek,amikor a nagypapa otthonában felveszi a telefont,az a jelent az agyamba égett,egyrészt az aktualitása miatt,másrészt valahogy átéreztem a helyzetet,meg is sajnáltam,és ahogy meg volt rendezve,erre még év végén is emlékezni fogok,és emlegetni is fogom filmes barátoknál,egyszerüen zseniális volt.
Egy nagyon jó magyar film,atmoszférája jó,bár kicsit nekem már sok ,hogy minden magyar filmben régi buszokat kell néznem,és lakótelepet,és luppukant kúltúrház feliratot,oké biztos kellett egy nyomasztóbb hatást elérni,de azért van itt is fejlődés,még ha lassabban is megy.De úgy látom sok magyar film állandó kelléke ez még mindig.Egy jelenet volt a filmben ami nem nagyon életszerű,illettve túlságosan retro stilusban van berendezve a nagymama háza,ami kicsit zavaró volt számomra,pár bakit is észre lehet venni,ha valaki szemfüles.
A föszereplő srác akit én még nem láttam sehol,nagyon jól hozza az átlagos srácot,egyböl szivembe zártam a karaktert.
Egy SZINVONALAS, magyar filmet láttam,ami megérte a mozijegy árát.
Még egy plussz pont a nagy "öreg" szinészekért,Pogány Judit,Baranyai László,Mikó István,Jordán Tamás,Tordai Teri,és még páran,akikhez társul néhány megmosolyogtató humor falat,és jó öket nézni igy együtt,de a finálé kicsit elcsúszott,a giccs szót dirreckt nem használom,fogalmazzunk úgy az én szájizemhez,nem megfelelő dolog is hozzájuk köthető.
Az egész nem von le semmit a fim értékéből 80% bátran nézzétek meg moziban. Számomra megvan az idei év első kellemes csalódása........

2021-12-13 18:31:11 Scream (1996) / Sikoly KicsiPeti (5) #58

Imádom, imádom, hibái ellenére,szerelem volt első látásra 20 évvel ezelött, és ez azóta is tart, és örökké tartani fog, 1.5 évente újra nézem.
Aktuális hisz jön az új rész januárban....

Szereplőket imadom, a maszkot imádom, a történetet imádom, kikacsintgatásokat imádom, elfogult vagyok .... tudom... de a SIKOLY, AZ SIKOLY.....

2021-11-07 13:53:49 Eternals (2021) / Örökkévalók KicsiPeti (4) #3

150 perces játékidőt szerintem kihasználta,számomra nem volt unalmas film,söt talán a legösszetettebb,és legkomolyabb Marvel film,úgy éreztem Chloé Zhaot azért hagyták néhol érévényesülni.
Ez egy kicsit új út ,de nekem mindesetre tetszetös,bár kétlem hogy ezen haladnának tovább,de,ha egy két ilyen kísérleti film becsúszik azt én tárt karokkal fogadom.
Szinészek szerintem telitalálat a szerepeikre,hála a jó égnek nincsen 5 percenként humor,és a akcio jelenetek is inkább komolyabban vannak kivitelezve,kevés közben a beszólogatás.
Fényképezés néhol szerintem átlagon felüli,mármint a Marvel filmekkel összehasonlitva,van pár napnyugtás szépen komponált kép,illettve volt egy akciojelenet,ami Amazoniában játszodik,és egy medencében hirtelen egy deviánst átváltoztatnak egy fává,és amikor a medencéből kirobban a viz,szépen lassan,szinte megállnak a képkockák,az valami gyönyörüen hat a vásznon. Melankolikusabb,összetettebb,és kissé komorabb film, nekem 80%

ami megmosolyogtató amikor a két" Stark" tesó a film elején bemutatkozik egymásnak,én legalábbis a Tronok harca után kissé komikusnak láttam

Unalmas, feszültségmentes, erőletett humorral rendelkező filmecske,mondanám,hogy Dieter karaktere üde szinfolt mint a Holtak hadseregében, de nem lenne igaz, ami ott működött valamelyest,itt már nem. Kösz Netflix 20%

2021-10-11 20:45:41 Falling (2020) / Zuhanás KicsiPeti (4) #2

A mindenit a hatása alá kerültem, Viggo Mortensent többször a kamerák mögé kérem szépen amig ilyen műveket szállít le, addig nyugodtan rendezzen. Lance bácsi meg, hú szerintem jutalomjátékot láttunk. Hatalmas volt az öreg. Ezek után még kiváncsibb vagyok az Apára Hopkinstól. Ez nálam sima 80-85% volt.....

2021-08-19 10:48:32 Superintelligence (2020) / Szuperagy KicsiPeti (2) #8

Én ugy osztályozok amit nem birok végig nézni az nálam itteni mércével az 1 -es a nézhetetlen mivel végig sem birtam nézni....ha meg végig néztem akkor meg tudok rá nyomni valamilyen csillagot. De mindenki máshogy osztályoz,és ez igy jó,mivel van egy csillagos opció,hát néha sajnos kell használni.

Viszont amiben bízok Az ígéretes fiatal nő,remélem azért az erösebb ,és jobb film lesz a Szuperagynál:))))
hétvégére tervezem a megtekintését.
Neked van valami amit betervetél a hosszú hétvégére,moziban,vagy otthon ?

2021-08-19 09:39:28 Superintelligence (2020) / Szuperagy KicsiPeti (2) #6

hát lehet igy is fogalmazni....:) ahogy irtam én simán adok egyest egy filmre ,de azt csak akkor,ha tényleg kikapcsolom annyira fájdalmas alkotás,de ha végig szenvedem valamiért ,akkor nyomok rá 2 csillagot,de az kb %-ban 20-50% ig terjed...5 ,4 csillagot ritkán adok utoljára a Nomádok földjére adtam 4 -es csillagot,% ban 85%...
Amugy a rossz filmek ellenére Mellissa McCarthyt kedvelem,mindig adok egy esélyt a filmjeinek,de aztán jön a csalodás,régebben azért néha tudtam nevetni itt ott a filmjein,Kém,Női szerveket szerettem tőle,illettve ha még nem láttad a Megbocsájtasz még valaha ,ahol szinész is tud lenni azt nézd meg.
de a többit szinte le lehet húzni a wcn

2021-08-18 23:55:45 Superintelligence (2020) / Szuperagy KicsiPeti (2) #4

azért adtam rá kettest mert végig szenvedtem,ha kikapcsolom a filmet akkor adok 1 csillagozást......most jut eszembe a lecsap csapat ugyanez a szint :)