velvetgristle

Regisztráció: 2018. május 22. (1 év)

Bemutatkozás

ha tér vónék: zsugorodnék

A kedvencem a rakott kelkáposzta, a hobbim pedig a nyelvtanulás. Az álmom az, hogy egyszer feltölthetek egy videót a YouTube-ra azzal a címmel, hogy: "Male Supermodel AND Hyperpolyglot Speaks 65 Languages, Gets ALL Malaysian Girls (WOW)".

Btw, ha valaki beszél itt malájul és tudna ingyen tanítani, az jó lenne.

Rendezők: Lars von Trier, Luis Buñuel, Michael Haneke, Michelangelo Antonioni, Stanley Kubrick, Tarr Béla
Színészek: Charlotte Gainsbourg, Dustin Hoffman, Jack Nicholson

Bőrnyakúak
3 2019-04-24 3,4

2019-06-10 09:55:25 [Mi a film?] velvetgristle #4

mozgókép.

Csak Stallone filmeket nem nézek eredeti nyelven, mert úgyse érteném, hogy mit makog.

Tim Hillnek sikerült kereszteznie a szerepcserés és a beszélő állatos vígjátékokat - a két leggusztustalanabb dolgot, amit a málnás sör után el tudok képzelni -, majd ezt még fokozta egy bipoláris Garfielddal, akinek csak néha jut eszébe, hogy lustának kéne lennie.

Egész jól indul, kifejezetten szellemes szatírának ígérkezik, de az első vitánál már felüti a fejét az infantilizmus. Gyakorlatilag csak addig működik, amíg a két politikus nem találkozik, utána már csak szódával-elmegy. A hollywoodi befejezés pedig szemközt hugyozza mindazt, amit a film addig többé-kevésbé felépített.

2019-04-24 16:38:26 Jarhead (2005) / Bőrnyakúak velvetgristle (3) #21

Egy csöppnyit problémásnak találtam, hogy a film fontosabbnak találta a szexi szőke barátnővel folytatott konfliktust bemutatni, mint a lemészárolt irakiakat vagy úgy általában a háborút, de no problemo, tudom, hogy Anthony Swofford regényéből dolgoztak, akit akkoriban nyilván ez bosszantott jobban. 21 éves vagyok és alig 60 kiló, szóval jól esett egy kicsit beleélni magam a nagy férfiállatok helyébe, huh. Most pedig, bár utálom az energiaitalt, ledöntök egy Red Bullt.

Kb. 16 évesen láttam először a Dillinger halott c. filmet egyik éjjel a tévében. Annak ellenére, hogy nagyon is tudtam azonosulni a főszereplővel - két évvel később diagnosztizáltak kevert szorongásos és depressziós zavarral -, nem igazán tetszett. Pedig mintha csak engem vettek volna filmre: esténként sokáig fennmaradtam, járkáltam a házban, stb. Azon a héten még háromszor újranéztem, ma az egyik kedvenc filmem. Az olasz filmművészet pedig mindig is a szívem csücske volt.

2019-04-04 23:55:23 [Kedvenc lemezek] velvetgristle #557

A Deerhuntert mindenképp le fogom csekkolni, sokat hallottam már róluk, de tőlük még nem.
Ja, és a listámból kifelejtettem még a Whitehouse-t, kifejezetten bírom az elbaszott elektronikus zenét.

előzmény: St4nt0N (#556)

No offense, de a WatchMojo komoly?

2019-04-04 00:22:36 Resident Evil (2002) / A Kaptár velvetgristle (2) #15

Egész elfogadható guilty pleasure lenne, ha az akciójelenetek rendesen meg lettek volna koreografálva/rendezve és nem lett volna ez a szétszórt vágás, ami miatt csak annyit sikerült felfognom, hogy "oké, most valamiért megint nincsenek zombik. Jó, most megint előjöttek. Most megint eltűntek."

Jello Biafra és Henry Rollins ugrott be elsőként, mivel azért szeretem, ha egy ilyen filmben intelligens emberek szólalnak meg. Aranytorkúnak egyikőjüket sem nevezném, de lenne mit mesélniük, az hétszentség.