velvetgristle

Regisztráció: 2018. május 22. (11 hónap)

Bemutatkozás

Rendezők: Lars von Trier, Luis Buñuel, Michael Haneke, Michelangelo Antonioni, Stanley Kubrick, Tarr Béla
Színészek: Charlotte Gainsbourg, Dustin Hoffman, Jack Nicholson

5 2019-02-19 4,4
South Park: Imaginationland
South Park: Képzeletfölde
4 2019-02-04 4,2
A ravaszdi leányzó és az IBUSZ vendégek

2 2019-02-04 ?
Bor lei jun
Jackie, a szépfiú
1 2019-02-04 2,6

2019-04-04 23:55:23 [Kedvenc lemezek] velvetgristle #557

A Deerhuntert mindenképp le fogom csekkolni, sokat hallottam már róluk, de tőlük még nem.
Ja, és a listámból kifelejtettem még a Whitehouse-t, kifejezetten bírom az elbaszott elektronikus zenét.

előzmény: St4nt0N (#556)

No offense, de a WatchMojo komoly?

2019-04-04 00:22:36 Resident Evil (2002) / A Kaptár velvetgristle (2) #15

Egész elfogadható guilty pleasure lenne, ha az akciójelenetek rendesen meg lettek volna koreografálva/rendezve és nem lett volna ez a szétszórt vágás, ami miatt csak annyit sikerült felfognom, hogy "oké, most valamiért megint nincsenek zombik. Jó, most megint előjöttek. Most megint eltűntek."

Jello Biafra és Henry Rollins ugrott be elsőként, mivel azért szeretem, ha egy ilyen filmben intelligens emberek szólalnak meg. Aranytorkúnak egyikőjüket sem nevezném, de lenne mit mesélniük, az hétszentség.

Dadaista mestermű, soha többé nem hagyom el a lakást.

2019-02-19 22:56:12 [Kedvenc lemezek] velvetgristle #555

Jó lenne beszélgetni is róluk, de mivel kihalt ez a topik, inkább csak itthagyok egy listát, mermérne.

Faust: self-titled
The Jesus Lizard: Goat
The Jesus Lizard: Liar
Shellac: At Action Park
Bitch Magnet: Ben Hur

Az ötlet pedig nem rossz, ebből egy nagyon jó pszichohorrort lehetett volna csinálni, de sajnos az egész egy tévéfilmes zakóban feszeng. A főszereplő játékán akkor is nevettem, amikor nem kellett volna, a lányát játszó kiscsaj rohadt idegesítő, az álomjelenet röhejes... a fekete humoron kívül itt nem sok minden működik, gyerekes matiné az egész.

2018-11-15 01:14:12 Prey (2007) / Vérszomj velvetgristle (1) #3

Hát igen, néhány embernek nem nagyon kéne kamerát adni a kezébe.

2018-11-12 02:21:19 Mondo Trasho (1969) velvetgristle (2) #1

Csirkék, lábak, lábak, Mary Vivian Pearce, lábak, Divine, lábak, lábak. Kb. így lehetne összefoglalni ezt a filmet. John Waters mondta - a Divine Trash-ben, azt hiszem -, hogy ez a sztori bőven megfért volna 20 percben. Abszolút egyetértek. Valószínűleg elszállt az agya attól, hogy már nem csak 30 dolláros költségvetésű filmeket készíthet és megszaladt a játékidővel. A Hamupipőke-jelenet meg az őrülten ugráló soundtrack egy ideig lekötött, de sajnos ez így kevés. Még annyi sztori sincs, mint a többi filmjében, ráadásul itt a szürrealista elemek sem váltottak ki belőlem nevetést.

2018-11-11 15:58:02 Polyester (1981) / Poliészter velvetgristle (3) #2

Még aludnom kell rá egyet, de azt hiszem, hogy számomra azok az aspektusok tesznek naggyá, szórakoztatóvá egy John Waters-filmet, amik minden más esetben taszítanának. Eddig ez nem fogalmazódott meg bennem, de a hiányuk most feltűnt. A Rózsaszín flamingók volt a csúcs, ahol a színészek annyira rosszak, hogy már jók. Minden egyes mondatot, hangsúlyt, fejbiccentést képesek voltak elbaszni, mindent kétszer ismételtek el, jelenet közben elröhögték magukat; az egész olyan volt, mint egy nagyon amatőr, nagyon mocskos színházi társulat. A Polyesterben a színészek egyszerűen csak rosszak, de nem eléggé. A kamerakezelés sem elég rossz, és őszintén szólva az "öncélú gusztustalankodás" is hiányzott egy kicsit. Annak ellenére, hogy alig 80valahány perc az egész, lassan indul be, a végére pedig kissé elfárad. Ugyanúgy lehet rajta nevetni (amikor Divine öngyilkos akar lenni, az újgazdag barátnője pedig elhívja piknikezni az nem semmi), de ez már - ha nagyon halványan is - sajnos előrevetíti a Cry-Baby-t. A legfőbb érvem pedig, hogy Mary Vivian Pearce-nek alig fél percnyi szerep jutott. :(