pelu

Regisztráció: 2018. április 26. (3 év, 5 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Christopher Nolan, David Fincher
Színészek: Anthony Hopkins, Brad Pitt, Brendan Gleeson, Christian Bale, Ed Harris, Edward Norton, Ethan Hawke, Gary Oldman, Hugh Jackman, Joaquin Phoenix, Jude Law, Kate Winslet, Kevin Bacon, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Sam Rockwell, Woody Harrelson

Születési év: 1985

King Kong

4 2021-09-16 3,4
A belső oldal

5 2021-09-15 3,7
A csatárnő bal lába életveszélyes

3 2021-09-15 3,3
The Ghost and the Darkness
Ragadozók
4 2021-09-15 3,6

2021-08-29 10:52:37 Candyman (2021) / Kampókéz pelu (3) #4

Jól igazodik az eredeti sztorihoz, remekül épít rá, viszont feszültségteremtésben jelentősen elmarad tőle, és így az érdeklődésemet sem tudta fenntartani a film végéig. Addigra szerintem elfogyott az ötlet is, mert az eléggé összecsapottnak tűnt. A lehetséges folytatást pedig remélhetőleg elvetik, mert nincs ebben a sztoriban több.

2021-08-28 12:09:20 Candyman (1992) / Kampókéz pelu (4) #16

Még most is megállja a helyét, remek film! Legutóbb gyerekfejjel láttam, felnőttfejjel nézve még jobban tetszett.

2021-07-12 08:40:15 [Foci EB 2021] pelu #201

Az igazság az, h a legjobb helyre került a kupa. Az angoloknak még ha az eredmények jöttek is a tornán, színvonal terén nem hozták ki a keretükből a maximumot. Ez is kínos volt tőlük, h a döntőben hazai pályán a 2. perctől ilyen játékosokkal beállnak védeni az eredményt. 1 kaput eltaláló lövéssel hozták le a rendes játékidőt... Nincs is miről beszélni! Most ők akartak olaszok módjára nyerni, de ezt hagyják csak meg az olaszoknak!

A 11-nél pedig 20 éves gyerekeket odaállítani... Szégyellheti helyettük magát Southgate!

2021-07-08 08:38:51 [Foci EB 2021] pelu #143

Olaszok játsszák a legizgalmasabb, legdinamikusabb focit! Az angolok mondhatni nem találkoztak igazán erős ellenféllel az Eb-n,l szóval a taljánok érdemelnék meg a végső győzelmet! Főleg, ha még a Wembleyben is sikerülne győzniük, az lenne az igazán szép diadal! Be is húzzák! ;)

Megvannak a jó és értékes részei a filmnek (képi világ, Clooney és a kislány pillanatai), viszont sajnos nem lehet elmenni amellett, h szörnyen klisés és kiszámítható, illetve az űrben játszódó jelenetek egyszerűen rosszak. A képek, az űrhajó, az űr szépen van kidolgozva, viszont az ahhoz kapcsolódó forgatókönyv sajnos elég ergya a cselekménnyel és a párbeszédekkel együtt. És sajnos a színészek is asszisztálnak hozzá. Azért egyszer nézhető.

2020-12-14 22:09:31 The Queen's Gambit (2020) / A vezércsel pelu (5) #9

Anya elképesztő! Nem tudom, h mikor láttam utoljára ennyire erős női alakítást. Viszi a hátán az egészet, amikor leülne kicsit a történet, akkor ő az, aki képes átlendíteni a holtponton. Tényleg intelligens alkotás. A vége pedig sajnos tényleg túl amerikai, viszont ilyen minőség után az ember könnyen elnéző tud lenni. Élmény volt!

2020-11-23 12:51:17 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #113

Na megnéztem józanul is, mert elsőre annyira idegesített a film utolsó szakasza, de nem lettem sokkal elégedettebb az alkotással. Ez egy óriási parasztvakítás szép képekkel, jó zenével, 1-2 valóban jó színészi játékkal. De közben a film hosszához képest mondhatni semmi súlya a mondanivalónak, 1-2 poén már rendesen arcvakarós, Madsent és Rothot pedig rossz nézni. Az előbbi a minimális játékot hozza szarul, utóbbi pedig a ripacskodást, amit egyébként is rühellek tőle. Tényleg szegény ember Christoph Waltz-a.

De a legjobban tényleg az utolsó fejezet idegesített. A film addigi sodrásához képest az annyira összecsapott és túltolt volt, h szinte elgondolkoztam, h ugyanazt a filmet nézem-e egyáltalán. Borzasztó végjáték volt.

És egyébként is feleslegesen hosszú lett.

3-ast adhatnék rá, de annyira dühít, amiért a remek indulás után ilyen semmitmondó bohóckodás lett az egészből, h meghagyom a 2-est!

2020-11-20 01:17:22 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #112

De igazából ez egy szar film. Aki csak szórakozni akar, az ne nézze meg. Szégyen

2020-11-20 01:12:35 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #111

Imádom Tarantino stílusát. Ez a film is remekelt nagyrészében, de az utolsó óra olyan katasztrófa, h szinte értékelhetetlen. Sose volt még ilyen, hogy egy filmnek egy részét ennyire imádja, másrészét meg utáljam. Azt meg leszarom, h ki csinálta a kávét!

2020-11-19 21:56:26 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #110

Ezt most kezdtem el nézni, de fülig ér a szám a elejétől fogva! Már hiányzott a niggerezés, ribancozás így 2020-ban! :)