pelu

Regisztráció: 2018. április 26. (6 év, 1 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Christopher Nolan, Darren Aronofsky, Martin McDonagh
Színészek: Anthony Hopkins, Brad Pitt, Brendan Gleeson, Christian Bale, Ed Harris, Emma Stone, Ethan Hawke, Gary Oldman, Hugh Jackman, Joaquin Phoenix, Jude Law, Kate Winslet, Kevin Bacon, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Rachel Weisz, Ralph Fiennes, Robert De Niro, Sam Rockwell, Viggo Mortensen, Woody Harrelson

Születési év: 1985

The Banshees of Inisherin
A sziget szellemei
5 2024-05-09 4,1
Shrooms
Varázsgomba - Készen állsz a végső utazásra?
1 2024-05-07 2,3
House of Gucci
A Gucci-ház
3 2024-05-07 3,1

Megvannak a korlátai, néhol egészen banális, viszont tök jó, h kilépett a mostanában megszokott darkos fantasy világból egy vicces, jópofa irányba. Ilyen téren hiánypótló és élvezetes. Már a frissesség miatt is megkapja tőlem a négyest. Remélem látunk még folytatást ebben a világban. Drizztet nagyon megnézném egy minőségi feldolgozásban, persze az a történet már nem lenne ilyen vicces.

Szerintem igazán remek sorozat, finom, kiemelkedő rendezéssel. Betonsúlyos a cselekmény, amit valóban nehéz emészteni, de nálam éppen azért működött, mert remekül lavírozott hol a giccsbehajlás, néhol pedig valóban a paródia határán, de mindvégig elkerülve azt és megmaradva egy súlyos történetnek. A 21 gramm zseniális, de abban azért szerintem jobban kivannak domborítva az érzelmes részek, és ott tényleg szakadnia kell a léleknek és nyílnia a könnycsapoknak. Ez visszafogottabb annál, és ez Cianfrance érdeme. Nem győzöm dicsérni, h mennyire remek a rendezése. Ez az alkotás az ő és Ruffalo kiemelkedő munkájának az eredménye.

Kell hozzá gyomor és türelem, de ha ez megvan hozzá, akkor egy ritkasággal találkozik az ember. Tényleg betonkemény drámával, ami végül azért jólesik a léleknek, és sokáig velünk marad.

2024-06-09 21:32:34 Devs (2020) pelu (4) #2

Igazán eredeti ötlet, vannak benne valóban lenyűgöző részek, hátránya, h sok esetben vontatott a cselekmény és a párbeszédek. Zach Grenier kiválóan hozta Kenton figuráját.

2024-05-22 21:58:50 The Hunt (2020) / Vadászat pelu (2) #30

Nekem is ez már jóval inkább az erőltetett gagyivonalon halad, minthogy megmaradjon a kellemesen megmosolyogtató szatíraegyvelegnek. Sótlan, üres figurák, csapongó és eredetiségmentes történet, izzadságszagú menőségre törekvés. Nekem annyira erőlködött az egész, h vagánynak tűnjön, h a végére csak egy f*s jött össze belőle.

2024-04-29 12:44:06 Pearl (2022) pelu (3) #12

Az X jobban bejött. A stílusváltás, a túljátszás, az erőltetett utalások és kikacsintások nekem félig meddig komolytalanná tették az egészet. Profi munka Ti Westtől és Mia Gothtól is, aláírom, de összességében nekem kicsit csalódás lett. Azért természetesen a Maxxxine-ra is kíváncsi leszek, főleg, h a '80-as évek hangulata hozzám is közelebb áll.

2024-04-19 19:32:39 Alternative Math (2017) pelu (5) #11

Milyen érdekes, h ennek a történetnek a lényege is évekkel később ültethető át kishazánkba, mint sok mindennek, ami nyugatról érkezik. De ideér, és sajnos ráismerünk az ilyen konkrét példákra mi is, kőkeményen. Hiába is akarunk keletre kacsintgatni, attól biztosan nem lesz jobb, nem oda tartozunk, és nem is az az utunk. Inkább tanulni kellene megtanulnunk belőle.

2024-04-19 19:05:29 You Eat Other Animals? (2021) pelu (3) #3

Jópofa értelmetlenség, bolondozás. Ettől még nem szokok le a húsevésről, szerencsére nem is kell, de aranyos volt.

Igazán ígéretesen indul, hogy aztán olyan szinten földbe álljon, hogy valahol már az is bravúr a javából. James March borzasztóan elvéti az arányokat, h végül komolyan és átéléssel tudjál végigkövetni egy ilyen történetet. Számomra egyedül a táncos jelenetet tudta visszaadni hatásosan, de az viszont tényleg bravúrosan sikerült.

Sajnáltam, h ebből az elképesztő koponyából, mint Hawking volt, csak egy egyszerű romantikus életrajzot sikerült filmre vinni az életéből, és a gondolataiból nem túl sok mindent tudtunk meg. Redmayne és Jones mentette, mi menthető, de végül egy középszertől jobb alkotás nem kerekedett ki az egészből.

2024-03-21 18:32:22 Forrest Gump (1994) pelu (5) #140

Zseniális. :)

előzmény: acidphase (#139)

Nem szokásom és nem is szeretek félbehagyni filmeket, de ez a borzadály gyorsan elérte nálam azt a színvonalat, h kikapcsoljam és sose folytassam újra. Tükörsima egyes.