pelu

Regisztráció: 2018. április 26. (3 év, 1 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Christopher Nolan, David Fincher
Színészek: Anthony Hopkins, Brad Pitt, Brendan Gleeson, Christian Bale, Ed Harris, Edward Norton, Ethan Hawke, Gary Oldman, Hugh Jackman, Javier Bardem, Joaquin Phoenix, Jude Law, Kate Winslet, Kevin Bacon, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Sam Rockwell, Woody Harrelson

Születési év: 1985

Orvlövész
3 2021-05-27 3,4
Twister

2 2021-05-24 3,2

Megvannak a jó és értékes részei a filmnek (képi világ, Clooney és a kislány pillanatai), viszont sajnos nem lehet elmenni amellett, h szörnyen klisés és kiszámítható, illetve az űrben játszódó jelenetek egyszerűen rosszak. A képek, az űrhajó, az űr szépen van kidolgozva, viszont az ahhoz kapcsolódó forgatókönyv sajnos elég ergya a cselekménnyel és a párbeszédekkel együtt. És sajnos a színészek is asszisztálnak hozzá. Azért egyszer nézhető.

2020-12-14 22:09:31 The Queen's Gambit (2020) / A vezércsel pelu (5) #9

Anya elképesztő! Nem tudom, h mikor láttam utoljára ennyire erős női alakítást. Viszi a hátán az egészet, amikor leülne kicsit a történet, akkor ő az, aki képes átlendíteni a holtponton. Tényleg intelligens alkotás. A vége pedig sajnos tényleg túl amerikai, viszont ilyen minőség után az ember könnyen elnéző tud lenni. Élmény volt!

2020-11-23 12:51:17 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #113

Na megnéztem józanul is, mert elsőre annyira idegesített a film utolsó szakasza, de nem lettem sokkal elégedettebb az alkotással. Ez egy óriási parasztvakítás szép képekkel, jó zenével, 1-2 valóban jó színészi játékkal. De közben a film hosszához képest mondhatni semmi súlya a mondanivalónak, 1-2 poén már rendesen arcvakarós, Madsent és Rothot pedig rossz nézni. Az előbbi a minimális játékot hozza szarul, utóbbi pedig a ripacskodást, amit egyébként is rühellek tőle. Tényleg szegény ember Christoph Waltz-a.

De a legjobban tényleg az utolsó fejezet idegesített. A film addigi sodrásához képest az annyira összecsapott és túltolt volt, h szinte elgondolkoztam, h ugyanazt a filmet nézem-e egyáltalán. Borzasztó végjáték volt.

És egyébként is feleslegesen hosszú lett.

3-ast adhatnék rá, de annyira dühít, amiért a remek indulás után ilyen semmitmondó bohóckodás lett az egészből, h meghagyom a 2-est!

2020-11-20 01:17:22 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #112

De igazából ez egy szar film. Aki csak szórakozni akar, az ne nézze meg. Szégyen

2020-11-20 01:12:35 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #111

Imádom Tarantino stílusát. Ez a film is remekelt nagyrészében, de az utolsó óra olyan katasztrófa, h szinte értékelhetetlen. Sose volt még ilyen, hogy egy filmnek egy részét ennyire imádja, másrészét meg utáljam. Azt meg leszarom, h ki csinálta a kávét!

2020-11-19 21:56:26 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas pelu (2) #110

Ezt most kezdtem el nézni, de fülig ér a szám a elejétől fogva! Már hiányzott a niggerezés, ribancozás így 2020-ban! :)

Az államat szedem össze a padlóról még 2. megnézés után is! Hűha! Ez abszolút zseniális a maga módján! Teljesen jó a sztori, a képi világ pedig különösen kreatív, viszont a zene az pedig csúcsszuper, húzza magával az egész alkotást.

Egyébként hol vannak a díjak? Ez egy szinte hibátlan mestermű!
És különösen örömteli, h magyarként fut. Bravó!

2020-11-16 17:56:17 American Psycho (2000) / Amerikai pszichó pelu (4) #77

Tényleg elképesztő, amit Christian Bale játszott ebben a filmben! Szuperül hozta a könyvből megismert figurát, sőt, még bőven hozzá is tudott tenni. Nyilván rá támaszkodik az egész alkotás, de ez a kiüresedett, felszínes világ hideg (mű)hangulata egyébként is élvezhetően köszön vissza. Láttam a filmet a könyv elolvasása előtt és után is, és 2. megnézésre sokkal jobban élveztem.

2020-11-13 21:19:25 Gone Girl (2014) / Holtodiglan pelu (3) #120

Nagyjából rendben van a film addig, amíg a gazda ex házába kerül, viszont azután teljesen komolytalanba és valószerűtlenbe fordul a történet, ami persze, addig sem volt a realisztikusság mintapéldánya, max törekedett volna rá több-kevesebb sikerrel.
Nehéz értékelni ezt a filmet, mivel nyilván a könyvet kellett követnie, de amilyen ígéretesen indult, annyira esett szét a végére.
A szereplők úgy ahogy rendben vannak(Pike-nak és Coon-nak jár a pacsi), de Finchertől összességében csalódás a rendezés. Kettest érdemelne, de megvannak az értékei is, szóval 3.
Azért szexjelenet a torokvágással extra volt

Gyerekek, ne már! Ez annyira gagyi, h még a kommenteket sincs kedvem visszaolvasni. Amikor Sigourney Weavert megláttam, végképp lehúzta nálam a rolót. Számomra érthetetlen, h ez a fostenger, h lehetett sikeres. Pedig nagyon vártam, h megnézzem! Nem sok választja el az 1estől!