pelu

Regisztráció: 2018. április 26. (1 év, 3 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, David Fincher
Színészek: Brad Pitt, Christian Bale, Ed Harris, Edward Norton, Ethan Hawke, Hugh Jackman, Javier Bardem, Joaquin Phoenix, Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Sam Rockwell, Woody Harrelson

Születési év: 1985

5 2019-08-01 4,1
Cloverfield

3 2019-07-31 3,4
Slither
Slither - Féltél már nevetve?
2 2019-07-31 3,1
3 2019-07-27 3,4
Buffalo Soldiers
Buhersereg
4 2019-07-27 3,4

Egy négyest megér! Látványpornó és adrenalinlöket, amivel totál megtudja ragadni a nézőt, de elég lebutított az egész. És miért Mad Max, ha Furiosa a főszereplő? De egynek tényleg egész jó volt.

2019-06-03 13:02:57 There Will Be Blood (2007) / Vérző olaj pelu (4) #86

Az a bajom ezzel a filmmel, h utólag DD Lewis játékán kívül semmi nem hagyott igazán nagy nyomot bennem (na jó, a képek azok elég klasszak). Érdekes a sztori, izgalmas a korszak és a helyszín, nagyon nem tudok igazán semmibe belekötni, mégis különösebb hatás nélkül elmegy mellettem az egész.

Gyomorszorító, zseniális alkotás, rendkívüli színészi játékkal. Engem nagyon telibe talált ez a film, főleg, h én is hasonló életszakaszban voltam, amikor láttam. Persze, még közösen is néztük az exemmel. Elég nagyokat nyeltünk a film közben. :D

Gyerekek, ez valami borzasztó lett! Óriási csalódás a film! Már kínomban az arcom kapartam a sok elcseszett jelenet és dialógus miatt, és rég kimentem volna a teremből, csak kíváncsi voltam Tony halálára. De nem érte meg megvárni, semmi grandiózusság, semmi dráma, 0 hatás, tiszta csalódás az is, kb az összes többi jelenettel együtt, ami még utána következett, a temetéstől kezdve az öreg Rogeren át. Amikor a végén Kapi nem akarja elmesélni a romantikus sztoriját, már megijedtem, h azért nem, mert végül nem is Ms Peggyvel kavart, hanem mondjuk Mr Piggyvel vagy mi. Simán kinéztem volna a filmből, főleg azok után, ahogy a meleg gyerek panaszkodott a randijáról korábban. Hulk és Thor karakterét totál kicsinálták, a villámistenből egy erőltetett Lebowskyt kreáltak. Komolyan szégyen, azok után, ahogy a Ragnaroktől kezdve felépítették. És teljes szemlesütés az olyan jelenet is, amikor a csupa csaj armada sorakozik fel Póki megsegítésére.

Giccsparádé, mesterkéltség, hatástalanság, primitívség, értetlenség. Ezek a szavak jutnak eszembe most így hirtelen. Meg, hogy baromi hosszú. A Marvel filmek között valahol jó hátul a helye, szerintem még a látvány sem tud olyan sokat emelni rajta, a Végtelen Háború ezen a térem is sokkal jobban tetszik nekem. Ötletesebb és szebb is. Egyelőre kap egy 2-t, de még lehet belőle 1 is.

Köszi a választ! Az alapismeretek megvannak Marvel kapitányról, a filmjét túlzottan nincs kedvem most megnézni, úgyhogy egyelőre lehet kimarad.

Srácok! Mennyire fontos előtte látni a Marvel Kapitányt? Kihagyható? Köszi a választ! ;)

2019-03-26 08:34:00 The Revenant (2015) / A visszatérő pelu (5) #180

Mestermű! A maga egyszerűségében is elképesztően hatásos és látványos. Nem hiszem, h egy ilyen típusú filmnél sokkal többet kívánhat vagy várhat a néző. Engem DiCaprio játéka is megfogott. Alig volt szövege a film alatt, mégis végig uralta az egészet.

Nem mondom, h nem szórakoztatott a film, de amennyi részét értékeltem, kb ugyanannyit el is marasztaltam. A zene és a hangulat nagyjából el is viszi a filmet, és Malek játéka is remek, bár annyira azért nem jó, h tényleg úgy tűnjön, mintha az eredeti Freddie-t látnánk, de utánzatnak kitűnő volt. A többi színész viszont olyan kétdimenziós volt, h néha az arcomat kapartam tőlük. A klisék és a valótlanságok fölött most szemet hunyok, mert a koncertek és a dallamok kárpótoltak, de számomra nem lett az a lebilincselő alkotás, mint amire előzetesen számítottam. Egy 4-est azért most még megadok rá, aztán majd az idő eldönti, h megérdemli-e.

2019-01-24 12:31:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] pelu #10961

Abban azért gondolom egyet lehet érteni, h az összes felsorolt film egybehangzóan jó minőséget képvisel, míg a BP... hát.... Lehet, h komoly témát ölel fel, de a művet inkább komolytalanként jellemezném. A képregényfilmek között is a gyengébbek közé sorolható, de, h a legjobbak között nincs helye, az fix. És ez az itteni átlagából is jól látszik.
Tartom, h alapesetben semmi keresnivalója nem lenne a legjobb film jelöltjei között.

előzmény: kaamir (#10950)

2019-01-24 08:16:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] pelu #10947

"Jah, bocs, mondjuk akkor el sem készült volna."
"Hát igen, mondjuk a 12 év rabszolgaságot is nehéz elképzelni feketék nélkül. Vagy az Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén-t nők nélkül. Vagy az Idegen a tónál-t melegek nélkül. Vagy a Schindler listáját zsidók nélkül. Vagy a Rettenthetetlent fehérek nélkül. Ezek már csak ilyen bitang dolgok."

Igaz! De azok legalább jól sikerültek! :D
Egyébként meg, tudom, magas labda volt, amit írtam, de ebbe belekötni úgy vélem kicsit kákán a csomót keres dolog. Szerintem átjön, h mire akartam gondolni...