pelu

Regisztráció: 2018. április 26. (3 év, 9 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Christopher Nolan, David Fincher
Színészek: Anthony Hopkins, Brad Pitt, Brendan Gleeson, Christian Bale, Ed Harris, Edward Norton, Ethan Hawke, Gary Oldman, Hugh Jackman, Joaquin Phoenix, Jude Law, Kate Winslet, Kevin Bacon, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Sam Rockwell, Woody Harrelson

Születési év: 1985
Lakhely: ?

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
A hobbit: Az öt sereg csatája
2 2022-01-18 3,4
The Hobbit: An Unexpected Journey
A hobbit: Váratlan utazás
4 2022-01-17 3,8
Four Weddings and a Funeral
Négy esküvő és egy temetés
5 2022-01-16 3,7
Kódjátszma
3 2022-01-10 3,9
Harry Brown

4 2022-01-08 3,9

A maga nemében zseniális. Hiányoznak az ilyen filmek. Van benne érzés. :)

2021-12-29 17:20:50 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! pelu (3) #15

Nekem erről az a véleményem, h aki hasonlóan gondolja, h ilyen világot élünk, annak nem biztos, h terápia, h újra át kell élnie ezt a megerősítésért (szórakozás céljából, ugye), főleg, ha ennyire leakarják tolni a torkunkon. Lehetett volna ezt finomabb eszközökkel is, akkor nekem jobb film lett volna, de vhol megértem azt is, h ennyire kidomborítják az emberi butaságot, főleg így, h amerikai alkotásról van szó. Az üzenete persze egyértelmű, de nálam nem érte el a várt célt, h ennyire túlzásokba esik.

A technomilliárdos résszel egyetértek.

előzmény: cucu (#14)

2021-12-25 22:18:25 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! pelu (3) #3

Iszonyatosan túljátszott. Értem, h szatíra, de már fárasztóan fárasztóan sok.
Nem bírtam végig nézni.

2021-11-18 11:19:28 A Viszkis (2017) / The Whiskey Bandit pelu (3) #45

Egy ilyen alapsztorit, ennyire gyengén filmre vinni...
Maga a megvalósítás tényleg profi, de nekem túlságosan steril és felszínes, tele klisékkel, és rengeteg le nem csapott magas labdával. Illetve a vége borzasztóan össze lett csapva.

Viszont a film legnagyobb hibája maga a címszereplő, mivel egyáltalán nem hiteles, és a Katát játszó színésznő után a leggyengébb volt a filmben.

Egyszer nézhető alkotás, de összességében csalódás.

2021-10-06 17:17:03 The Guilty (2021) / A bűnös pelu (4) #2

A történetben és a csavarban semmi meglepő nincs, sőt, viszont az alapötlet a(z) (egy)helyszínnel már érdekesebbé teszi az egészet. J.G. rutinból elviszi a művet, és a cselekmény alakulása, illetve az ő helyzete izgalmas gondolatokat ébreszthet a nézőben a film közben vagy a film után, viszont másnapra már nem igazán foglalkoztatott az egész. Jó film, nem kérdés, de nekem túl steril, kiszámított. Viszont legalább így általa kíváncsi lettem az eredetire.

2021-08-29 10:52:37 Candyman (2021) / Kampókéz pelu (3) #4

Jól igazodik az eredeti sztorihoz, remekül épít rá, viszont feszültségteremtésben jelentősen elmarad tőle, és így az érdeklődésemet sem tudta fenntartani a film végéig. Addigra szerintem elfogyott az ötlet is, mert az eléggé összecsapottnak tűnt. A lehetséges folytatást pedig remélhetőleg elvetik, mert nincs ebben a sztoriban több.

2021-08-28 12:09:20 Candyman (1992) / Kampókéz pelu (4) #16

Még most is megállja a helyét, remek film! Legutóbb gyerekfejjel láttam, felnőttfejjel nézve még jobban tetszett.

2021-07-12 08:40:15 [Foci EB 2021] pelu #201

Az igazság az, h a legjobb helyre került a kupa. Az angoloknak még ha az eredmények jöttek is a tornán, színvonal terén nem hozták ki a keretükből a maximumot. Ez is kínos volt tőlük, h a döntőben hazai pályán a 2. perctől ilyen játékosokkal beállnak védeni az eredményt. 1 kaput eltaláló lövéssel hozták le a rendes játékidőt... Nincs is miről beszélni! Most ők akartak olaszok módjára nyerni, de ezt hagyják csak meg az olaszoknak!

A 11-nél pedig 20 éves gyerekeket odaállítani... Szégyellheti helyettük magát Southgate!

2021-07-08 08:38:51 [Foci EB 2021] pelu #143

Olaszok játsszák a legizgalmasabb, legdinamikusabb focit! Az angolok mondhatni nem találkoztak igazán erős ellenféllel az Eb-n,l szóval a taljánok érdemelnék meg a végső győzelmet! Főleg, ha még a Wembleyben is sikerülne győzniük, az lenne az igazán szép diadal! Be is húzzák! ;)

Megvannak a jó és értékes részei a filmnek (képi világ, Clooney és a kislány pillanatai), viszont sajnos nem lehet elmenni amellett, h szörnyen klisés és kiszámítható, illetve az űrben játszódó jelenetek egyszerűen rosszak. A képek, az űrhajó, az űr szépen van kidolgozva, viszont az ahhoz kapcsolódó forgatókönyv sajnos elég ergya a cselekménnyel és a párbeszédekkel együtt. És sajnos a színészek is asszisztálnak hozzá. Azért egyszer nézhető.