Fujimi

Regisztráció: 2018. március 19. (6 év, 2 hónap)

Rendezők: David Fincher, Quentin Tarantino
Színészek: Brad Pitt, Edward Norton, Jake Gyllenhaal, Tom Hanks, Woody Harrelson
Műfajok: dráma, thriller

Drive Me Crazy
Őrjítő szerelem
1 2024-03-22 2,4

2024-03-25 05:27:14 Encanto (2021) Fujimi (3) #7

Egyet kell értsek az előttem szólókkal. Ez egy elbaltázott lehetőség. Izgalmas volt az alapkoncepció, jól indult, érdekes karaktereket kaptunk, aztán a végén a konfliktust úgy keverték le, hogy egyáltalán nem tartottam elegánsnak. Konkrétan értelmetlenné vált az egész balhé, ami előtte zajlott. Az lett volna a szép, ha a ház visszaépítése után nem kapják vissza a képességüket, mert eleve azt sem értem, hogy a földi halandóknak, akik szintén Encantoban élnek, miért érte meg a kiskirályoknak segíteni, hogy ugyanaz a hierarchiai viszonyrendszer működjön tovább, mint addig. Azért gondolom, hogy nem vártam túl sokat, mert számos más animációs alkotás bele mer folyni akár ilyen politikai jellegű balhéba. Vagy ne adj Isten, megtanulnak a családi szocializációs színtérben normális emberként együttműködni az Übermensch életérzésen túllépve. Túl sok ötlet volt, és igazán semmivel sem kezdtek semmit, ami nagy csalódás számomra.

2024-03-21 08:49:25 Fateful Findings (2013) Fujimi (5) #1

Csodálatos. Egyszer remélem, ez is olyan kultuszfilm lesz, mint a The Room.

2024-03-19 09:03:01 Mean Girls (2024) / Bajos csajok Fujimi (1) #2

Az eredeti alkotás a maga műfajában kiemelkedő, és nem is olyan elavult, hogy feldolgozást kelljen készíteni belőle. Nehéz attól eltekintve értékelni, és azt hiszem, ez a film sem várja el, már csak Lindsay Lohan megjelenése miatt sem. Na, de ez mivel is ad többet? Hát... nem sokkal, és őszintén szólva nehéz megmondani, hogy mikor tesz jót egy alkotás az elődjének, ha hű marad hozzá, vagy ha újít. (Talán, ha hozzá se nyúl és kitalál valami újat.) Itt az újítás nyilván a castingnál és a musical-jellegénél érhető tetten, és azt kell, hogy mondjam, ez utóbbi nem tett jót neki, mert a legtöbb dal nem elég, hogy unalmas, és mintha indokolatlanul növelnék a játékidőt háttérbe szorítva számos releváns tényezőt, de rossz is. Hazudnék, ha azt mondanám, az összes vállalhatatlan volt, Regina George bemutatkozása meg a rage-száma kimondottan hangulatosra sikerült, de összességében nem érzem azt, hogy ez az ötlet olyan innovatív lenne, hogy slágerré avanzsálja a filmet és a benne lévő zenéket. Semmivel sem ad többet, mint az eredeti, sőt, sokszor jóval erőltetettebbnek érzem, és ha néha módosítottak is a dialógusokon, azok sem viccesek voltak, hanem rémkínosak. Tovább megyek. Néhol kimondottan az esszenciáját vették el a mondanivalónak és a hangulatnak azzal, hogy ennyire ,,mai" lett. Az a baj, hogy annyira félnek ezek a filmek, hogy valakit megbántanak, hogy lélektelenné válnak és valóságtól elrugaszkodóvá. Ezen felül a ruhák is szerintem ,,uncanny valley" effektust értek el, mert amíg az eredetiben elhittem, hogy így öltözködnek az emberek, itt mindenki túl steril volt és Hollywood szemszögéből divatos. Sőt, néhány lányra kimondottan előnytelen ruhát sikerült aggatni. Azért emelem ki ezt külön, mert az, hogy maga a külcsíny is ilyen jellegzetesen elrontott, kiválóan leírja a film többi pontját is.
Nem számítottam sokra, de így is nehezen szenvedtem végig. Nem okozott akkora törést, mert az eredeti sem tartozik a kedvenc filmjeim közé, de azért mégis méltatlan, hogy milyen fantáziátlanul nyúlnak hozzá néhány alkotáshoz.

2024-02-25 09:36:38 Cool as Ice (1991) / Ice Baby Fujimi (2) #2

Nem volt szívem egy pontot adni, pedig kriminális film.:D Annyira cringe, hogy az már szórakoztató. Borzalmas színészi alakítás, indokolatlan párbeszédek, és Vanilla Ice karaktere... Az operatőri munka pedig bár roppant innovatív akar lenni, szemrákot kap tőle az ember. Hát döbbenet, mennyire nevetséges, de őszinte öröm számomra, hogy láthattam, mert másfél óra tömény móka!

Annyira imádtam mindig ezt a mesét. Borzasztó aranyos, vicces és jók a zenék is.:'3 Gyerekkori elfogultságom által kiválóra értékelem, nincs apelláta!

Ilyen egy korrekt adaptáció.
Elegáns rendezés és karaktervezetés, nem is baj, hogy nem hangsúlyozza a könyv brutalitását, így nem is hat öncélúan. Bevallom, én olvasni is imádtam, de teljesen máshogy hatott volna filmvásznon, ha a legtöbb jelenetet átemelik, így örültem, hogy inkább a szatírát fogták meg, ezzel pedig sok viccesnek ható pillanatot okozva.
A vége is eltér viszont, kicsit vakargattam is a fejem, hogy a könyv valahogy jóval üresebb lezárást kapott, kevéssé lett kiemelve az üzenet (vagy annak hiánya), de nem róvom fel hibának, mert működött, és a 2 órás játékidő amúgy is kevesebb lehetőséget nyújt a meditálásra, mint az amúgy vastag iromány. Szóval azt hiszem, a maga műfajában ez teljesen rendben volt.

2023-09-24 07:03:14 Saved! (2004) / A rosszak jobbak! Fujimi (4) #1

Nekem kellemes meglepetés volt ez a film, már csak a témáját tekintve is.:D Biztos, hogy jobbra értékelem, mint amennyit ér, de külön tetszett, hogy sok oldalát érintette a vallásnak, és amúgy nem is éreztem keresztényellenesnek, a bigottságot kritizálta. Azt sem bántam, hogy nem vette magát halálosan komolyan, akadt benne fekete humor, egészen pofás üzenet és döbbenetesen reális karakterábrázolás. Azt hittem, valami kellemetlen vígjátékot fogok látni, ehhez képest egy meglepően nyomasztó szatírát néztem meg. Izgalmas filozófiai kérdéseket érintett, mint például a bűn mivolta (vajon a társadalmi megítélés vagy a bűntudat maga okozza?). Nyilván nem egy kőkemény dráma, akadnak benne debil megoldások, de összességében jónak ítélem meg.

2023-08-20 16:53:19 Tropic Thunder (2008) / Trópusi vihar Fujimi (1) #95

Hű, ez retttenetes volt. Érdekelt, miért idézgetik, mitől ilyen kultikus ez a film, de nem lettem okosabb. Az alapötlet meglepően kreatív, de ez a fajta humor nagyon nem az én világom. Borzalmasan erőltetettnek éreztem a párbeszédeket, a ripacskodás kellemetlen szintre emelve... A legnagyobb pozitívum az volt, hogy Tom Cruise végre nem Tom Cruise-t játszotta.:D

2023-06-22 23:03:11 Wild at Heart (1990) / Veszett a világ Fujimi (3) #27

Érteni vélem, összeállt hellyel-közzel, de nekem sokszor kissé sok volt és nem a jó értelemben. Tudtam, hogy David Lynchet fogok nézni, de mégsem tudtam átélni. Valószínűleg nem az én világom. Némi öncélúságot éreztem, és persze, ezzel annak idején a kritikusok is így voltak, de úgy álltam neki, hogy vajon engem beszippant-e. A Blue Velvet hangulatához bár valóban közel állt, azt mégis inkább magaménak éreztem, ezt pedig mint befogadó nehezen kezeltem.

2023-06-03 21:13:21 Never Been Kissed (1999) / A bambanő Fujimi (2) #1

Nem tudom belőni a célközönséget.