Fujimi

Regisztráció: 2018. március 19. (2 év)

Rendezők: David Fincher, Quentin Tarantino

2020-01-03 12:14:36 Joker (2019) Fujimi (4) #211

Tökéletesen egyetértek.

előzmény: Emberke (#209)

2020-01-02 10:24:21 Frozen 2 (2019) / Jégvarázs 2. Fujimi (2) #8

Én úgy vélem, hogy a mese akkor jó, ha korosztálytól függetlenül élvezhető, már csak azért is, mert alapvetően imádom a meséket. Nyilván a véleményem java része szubjektív, különben nem az én véleményem lenne, de akkor is úgy gondolom, hogy a történet borzasztó erőltetett, amit csak azért találtak ki a készítők, hogy tudjanak egy második részt csinálni, amibe ismét bele tudnak tuszkolni egy csomó idegesítő dalt, hátha valamelyik eléri ugyanazt a hatást, mint a Let It Go. Az apukának a múltjára valójában senki nem volt kíváncsi, én inkább azt hánytorgattam volna, hogy haltak meg vagy ilyesmi, a megoldás is maximum mankóval állt a lábán számomra.

előzmény: betti (#5)

2019-12-28 08:48:50 Frozen 2 (2019) / Jégvarázs 2. Fujimi (2) #4

Ezt a szenvedést nehéz felülmúlni. Olafon és a szarvason kívül az összes karakter rémidegesítő volt, ez a se füle se farka sztori pedig szóra sem érdemes. Egy igénytelen musicalről van itt szó kéremszépen, enyhe lmbtq vonulattal a két testvér közt, épeszű ember ezt nem tudja nem belelátni. Az animáció igencsak látványos, de a Dino tesónál és az Epicnél is egyértelmű volt, hogy ez nem visz el a hátán egy mesét. Akadtak jó poénok, jobbak is, mint az elsőben, de ezzel nem tette sokkal élvezhetőbbé a moziélményt. A szeretet varázslatos erejének üzenete pedig 2019-re már kevés, ha nincs hozzá valamiféle értékelhető többlet. Jaj, nagyon rossz volt egy ilyen neves stúdió kezei közül.

2019-12-18 09:43:24 A nyomozó (2008) / The Investigator Fujimi (4) #49

Izgalmas, jól felépített krimi, néhány gyengébb színészi játékot leszámítva, igencsak feszített hangulattal. Számomra hiányzott a katarzis azonban, ezen kívül nincs szívem kevesebb pontot adni neki.

2019-10-20 11:34:28 Joker (2019) Fujimi (4) #147

Elég hatásvadászra sikeredett, meg néhol szájbarágósabbra a kelleténél. Nyilván ennek célja az volt első sorban, hogy mindenkihez érthető módon szóljon. Így nem is tudok rá annyira haragudni, de rám nagyobb hatással lett volna, ha nem tolják túl ennyire pár helyen, illetve több az elhallgatás. Az operatőri munka és a színészi játék viszont kiemelkedően pazar. Gyönyörűen játszottak a színekkel és a fényekkel, erős kontrasztok és kiváló kameramozgás emelt be minél inkább a filmbe. Az egyedüli probléma azzal, hogy mindenkihez szól, hogy olyanok is magukra vetíthetik Joker alakját, akik nem önhibájukon kívül kitagadottak a társadalomból. Ezen kívül azt hiszem, remekül közvetített fontos gondolatokat.

2019-07-15 20:57:51 The Man from Earth (2007) / Az őslakó Fujimi (4) #112

Erősen vacilálltam a 4 és az 5 pont között, első sorban a vége miatt, de olyannyira megfogott azzal, hogy ilyen mélyen belesidródik szinte minden témába, ami egy ilyen szituációban ténylegesen érdekelheti az embert, hogy még a számomra fájó hiány ellenére is megadtam neki a magasabb értékelést. Kellett volna az a balladai homály, de valahol megértem, hogy nem voltak elég bátrak hozzá a készítők. Az elején én magam is épp oly szkeptikusan álltam a film témájához, (az erőltetett zenei aláfestés is sokat hozzáadott ehhez az érzethez) ahogyan a szereplők, nem láttam ebben a többletet, azt éreztem, a 12 dühös embernek egy gyengébbik utánzatát nézem, ami valahol igaz is, de baromi okosan kezelte a lélekkel és a hittel való merész játékot. Szinte zsigereimben érintettek a gondolatok, és erre nagyon kevés film képes igazán. Nem állítom, hogy hibátlan alkotás, de mindenképp lenyűgözött a maga puritán mélységével.

2019-07-08 19:53:07 Falling Down (1993) / Összeomlás Fujimi (4) #56

Nem egy igénytelen film, a négyest is rossz érzés nélkül adom meg neki, de azért nem is tökéletes. Kissé túl lendületesen ugrált a szatirikus vígjáték és a mély dráma közt, ami sokszor egyáltalán nem zavaró, ennél viszont nem éreztem azt a kellemes balanszot, ami miatt olyan hatásos lenne a vége, mint amilyennek szánták. Nem unatkoztam közben egyébként, kifejezetten tetszettek a film kulcspontjait jelentő jelenetek (kóla, hamburgerező, golfpálya, stb.), ennek ellenére én még mélyítettem volna főhősünk karakterén valamilyen formában, hogy még intenzívebb legyen az a bizonyos dráma. Az erősnek szánt mondatok számomra nem voltak elég erősek, de ez már csak szőrszálhasogatás. Kellemes filmélmény, bár nem lesz a kedvencem.

2019-07-03 21:27:16 Kontroll (2003) Fujimi (5) #54

Le vagyok nyűgözve. Néhány gyengébb színészi alakítást leszámítva azt kell, hogy mondjam, megdöbbentően komplex és lehengerlő filmélményben volt részem. A frappáns párbeszédek, a kellemesen magyar humor, és maga a szimbolika is magával ragadó volt számomra. A párhuzamok, az élettel való összetéveszthetetlen találkozások mind mosolygásra, majd keserű magamba mélyedésre késztettek. Kár lett volna kihagynom ezt a filmet, végre valami, amitől büszke vagyok az országomnak eme művészi ágára.

Végtelenül kínos volt végigülni ezt a két órát. A súlytalan drámainak szánt jelenetek egyikének sem volt következménye, csak egymás után hömpölyögtek, a közhelyes dialógusokon pedig csupán a fejemet tudtam fogni. A családbarát szétcsapatós bulikat teljesen feleslegesnek éreztem, mindent közöltek ámbár, (Mercury meleg, néha betép, a csaja terhes, stb.) de semmit nem éreztettek. A végső koncertjelenet zsenialitását is elrontották a néha bevágott jellemtelen karakterekkel. Ha már itt tartok... A csaj valami eszeveszett tehetségtelenül alakított. Ha akarok látni egy jó koncertet, akkor ott a youtube, nem kell nekem ez a maszlag szutyok körítésnek, amely akármelyik másik zenekar filmje lehetett volna. Igazán méltatlannak vallom annak ellenére, hogy azért nem vagyok egy Queen lexikon. Szerencsétlen Freddie biztos forog a sírjában. Az a mázli, hogy legalább Rami Malek egy nagy tehetség, bár kíváncsi lettem volna Sacha Baron Cohen alakítására is. Így, hogy láttam, megértem, miért dobta vissza. Ennyi nyál gennyet egy rakáson... Ha legalább végignyomták volna a számokat, és nem állították volna meg őket a refrén előtt, esküszöm, 20%-kal jobb lett volna ez a film. Őszintén el vagyok keseredve, és nem értem a nagy hype okát.

Tökéletesen leírtad tömören minden gondolatom a filmről. Nincs is ezen mit boncolgatni, mert az alkotás maga éppen elég szájbarágós önmagában is.