Fujimi

Regisztráció: 2018. március 19. (5 év, 12 hónap)

Rendezők: David Fincher, Quentin Tarantino
Színészek: Brad Pitt, Edward Norton, Jake Gyllenhaal, Tom Hanks, Woody Harrelson
Műfajok: dráma, thriller

Blade Runner
Szárnyas fejvadász
5 2024-02-05 4,1

2024-02-25 09:36:38 Cool as Ice (1991) / Ice Baby Fujimi (2) #2

Nem volt szívem egy pontot adni, pedig kriminális film.:D Annyira cringe, hogy az már szórakoztató. Borzalmas színészi alakítás, indokolatlan párbeszédek, és Vanilla Ice karaktere... Az operatőri munka pedig bár roppant innovatív akar lenni, szemrákot kap tőle az ember. Hát döbbenet, mennyire nevetséges, de őszinte öröm számomra, hogy láthattam, mert másfél óra tömény móka!

Annyira imádtam mindig ezt a mesét. Borzasztó aranyos, vicces és jók a zenék is.:'3 Gyerekkori elfogultságom által kiválóra értékelem, nincs apelláta!

Ilyen egy korrekt adaptáció.
Elegáns rendezés és karaktervezetés, nem is baj, hogy nem hangsúlyozza a könyv brutalitását, így nem is hat öncélúan. Bevallom, én olvasni is imádtam, de teljesen máshogy hatott volna filmvásznon, ha a legtöbb jelenetet átemelik, így örültem, hogy inkább a szatírát fogták meg, ezzel pedig sok viccesnek ható pillanatot okozva.
A vége is eltér viszont, kicsit vakargattam is a fejem, hogy a könyv valahogy jóval üresebb lezárást kapott, kevéssé lett kiemelve az üzenet (vagy annak hiánya), de nem róvom fel hibának, mert működött, és a 2 órás játékidő amúgy is kevesebb lehetőséget nyújt a meditálásra, mint az amúgy vastag iromány. Szóval azt hiszem, a maga műfajában ez teljesen rendben volt.

2023-09-24 07:03:14 Saved! (2004) / A rosszak jobbak! Fujimi (4) #1

Nekem kellemes meglepetés volt ez a film, már csak a témáját tekintve is.:D Biztos, hogy jobbra értékelem, mint amennyit ér, de külön tetszett, hogy sok oldalát érintette a vallásnak, és amúgy nem is éreztem keresztényellenesnek, a bigottságot kritizálta. Azt sem bántam, hogy nem vette magát halálosan komolyan, akadt benne fekete humor, egészen pofás üzenet és döbbenetesen reális karakterábrázolás. Azt hittem, valami kellemetlen vígjátékot fogok látni, ehhez képest egy meglepően nyomasztó szatírát néztem meg. Izgalmas filozófiai kérdéseket érintett, mint például a bűn mivolta (vajon a társadalmi megítélés vagy a bűntudat maga okozza?). Nyilván nem egy kőkemény dráma, akadnak benne debil megoldások, de összességében jónak ítélem meg.

2023-08-20 16:53:19 Tropic Thunder (2008) / Trópusi vihar Fujimi (1) #95

Hű, ez retttenetes volt. Érdekelt, miért idézgetik, mitől ilyen kultikus ez a film, de nem lettem okosabb. Az alapötlet meglepően kreatív, de ez a fajta humor nagyon nem az én világom. Borzalmasan erőltetettnek éreztem a párbeszédeket, a ripacskodás kellemetlen szintre emelve... A legnagyobb pozitívum az volt, hogy Tom Cruise végre nem Tom Cruise-t játszotta.:D

2023-06-22 23:03:11 Wild at Heart (1990) / Veszett a világ Fujimi (3) #27

Érteni vélem, összeállt hellyel-közzel, de nekem sokszor kissé sok volt és nem a jó értelemben. Tudtam, hogy David Lynchet fogok nézni, de mégsem tudtam átélni. Valószínűleg nem az én világom. Némi öncélúságot éreztem, és persze, ezzel annak idején a kritikusok is így voltak, de úgy álltam neki, hogy vajon engem beszippant-e. A Blue Velvet hangulatához bár valóban közel állt, azt mégis inkább magaménak éreztem, ezt pedig mint befogadó nehezen kezeltem.

2023-06-03 21:13:21 Never Been Kissed (1999) / A bambanő Fujimi (2) #1

Nem tudom belőni a célközönséget.

2023-05-16 21:40:08 Whiplash (2014) Fujimi (5) #121

Kedves Havierez!:)
Nincs vele baj, hogy neked nem jött át a teljes jelentéstartomány, és így logikai buktatókat érzékeltél, de kérlek engedd meg, hogy válaszoljak valamennyi kérdésedre, mert szerintem ez főként egy lélektani alkotás, mintsem ,,zenés film".
A film első felében, amikor felfigyeltek a srácra, az önbizalma kicsúsodását láthattuk. A kevesebb tapasztalat, de a sikerélmény-cunami a magánéletében is teret nyert. Jó példa erre az étkezőasztalnál való beszélgetés a családdal. A lányt is emiatt hívta el randira. Úgy vélte, ő a kiválasztott, ezért is érte sokként, hogy bár addig lecserélhetetlennek tűnt, egyik pillanatról a másikra találtak mást a helyére, aki amatőr füllel is tehetségtelenebb nála. Az őrület, ami a kitartását prezentálta ezen a ponton indult meg, mert ez a sokk is a magánéletébe fészkelte magát. Azért szakított, mert úgy vélte, ha mindent felad, ő lehet ismét a legjobb, az a kiválasztott, aki rendíthetetlennek érezte magát, de a végén, amikor Fletcherrel beszélget (bár már előbb is, csak itt kimondva, fekete-fehéren tálalva) kiderül, hogy ez mind az ő módszeréről szól, amellyel a limitet teszteli, hogy kihozza valakiből a maximumot, ahogy az nagy zenészeknél is bevált.
Elérte a limitet, a saját maga urává vált, így a végén nem kibékülést láthatunk, hanem egyfajta fellélegzést.
Külön kiemelném, hogy ez nem a zenetanár bosszújából fakadt, és ez nagy pozitívuma a filmnek, hanem a tudatosságból, az önkontrollból.
Remélem, nagyjából érthető volt így.

előzmény: Havierez (#119)

Ez nem egy túl acélos munka, nem rágtam le a körmeim, valahogy az izgalom és dráma elmaradt ott, ahol fogozottan meg kellett volna jelennie. Pedig egészen korrekt a koncepció maga, csak olyan lélektelen, hogy az fájdalmas. Ennél még talán az Elemi ösztön is igényesebbre sikerült.

Ég az arcom, hogy sznobnak vallom magam, mert általában rühellem az amerikai vígjátékokat, de én roppant jól szórakoztam ezen a trash komédián. Lehet, túl elnéző vagyok ezzel a 3 pontommal, de azok a reklámos bevágások nem hagyták, hogy kevesebbet adjak. Annyira sok, és annyira pofátlan, hogy az felemelte a színvonalat számomra.