Fujimi

Regisztráció: 2018. március 19. (2 év, 7 hónap)

Rendezők: David Fincher, Quentin Tarantino

3 2020-10-23 3,2
Hard Candy
Cukorfalat
3 2020-10-21 3,4
Who's Afraid of Virginia Woolf?
Nem félünk a farkastól
Legends of the Fall
Szenvedélyek viharában
4 2020-09-14 3,8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Harry Potter és a bölcsek köve
3 2020-09-09 3,5

2020-09-29 21:34:21 The Crow (1994) / A holló Fujimi (2) #57

Hű, elég megosztó film, én sajnos a „nem tetszett” csoport lelkes tagja vagyok. Végre megnéztem, mire verik a nyálukat a deep emolányok, és miből varratnak magukra végtelenül sokatmondó idézeteket, és azt kell, hogy mondjam, csalódtam. Iszonyú kellemetlen élmény volt. Indokolatlanul giccses ebben az egyébként egész hangulatos dark atmoszférában, se füle, se farka sztori. Egy sima bosszútörténet, a mélység benne pedig csak a felszín, ami inkább kellemetlenné teszi nekem az egészet, de semmiképp sem hatásossá. A zene legalább jó volt benne. Ennyit tudok kiemelni még, de akárhogy is, ez is a hangulat részét képezi.

2020-09-07 06:48:11 365 dni (2020) / 365 nap Fujimi (1) #8

Maga az ötlet amúgy meglepően kreatív, és ha igényes, egy jó drámát is ki lehet hozni belőle. Én magam a könyvet nem olvastam, lehet, hogy az valamivel logikusabban felépített. Az alap probléma sajnos nem is a karakterek közti kémiával volt, mert ez az egy az, amiben a Szürke 50 elé tudnám emelni. A pornószintű párbeszédek, az aránytalan történetvezetés és a logikátlan jelenetváltások úgy ahogy van, összecseszték az egészet, és még igényes soft pornó sem lett, pedig lehetett volna. Még az elején kattogtam is, hogy erre nekem nincs szívem 2 pontnál rosszabbat adni, de a vége szerencsére megmentett a döntéshozatalomban. Komolyanvehetetlen, erőltetett dráma. Minek? Az egyetlen, ami kapocs volt a két silány szereplő közt, az a szex. Létező dolog, csak ne csináljunk úgy, mintha egy álompár rajzolódott volna ki, akikért vérzik a néző szíve...

2020-09-07 06:37:16 The Room (2003) Fujimi (5) #31

Nincs még egy ilyen film, amit ekkora áhitattal tudok újra és újra végignézni. Minden jelenete aranyat ér.

2020-09-07 06:35:48 Best F(r)iends: Volume 2 (2018) Fujimi (5) #1

Ez a film borzalmas, tele cringey karakterekkel és jelenetekkel, viszont egy kész Újszövetség parafrázis. A második rész kötelező, hogy az elsőt értélelni tudja az ember. (mint a Kill Billnél) Még annál nem tudtam eldönteni, pontosan mit gondoljak. Egy egészen igényesen megalkotott és felépített film, nulla karakterrel, és a gyanúval, hogy Greg mindössze Tommyt akarja visszahozni a képernyőre. Még a The Roomra is akadtak összetéveszthetetlen utalások, ami külön frenetikus. Mint film, nem lenne rossz egyébként, tényleg, a zene hangulatos, az operatőri munka ízléses de látványos, még az ötletben is akadna potenciál, ha tudnék bármiféle kémiáról vagy kötődésről beszélni a szereplők közt. De minek is kéne? Jött a második rész, a szórakozási faktor az egekben, Tommy zsenialitását pedig kiegészítették a frissen megjelenő karakterek. Pure cringe.

2020-07-06 10:47:03 Isle of Dogs (2018) / Kutyák szigete Fujimi (5) #18

Frappáns humor, különleges, kissé nyomasztó hangulat, kiváló zene és baromi jól passzoló szinkronhangok. Eddig a legjobb Wes Anderson film, amit láttam. Nem voltam nagy rajongója, de ez most igazán megfogott a jól felépített történetnek és a remek párbeszédeknek hála. Szóval meleg szívvel ajánlom. Nyilván nem tökéletes, de a naivitása legalább egy kis bájjal ruházza fel.

2020-01-03 12:14:36 Joker (2019) Fujimi (4) #211

Tökéletesen egyetértek.

előzmény: Emberke (#209)

2020-01-02 10:24:21 Frozen 2 (2019) / Jégvarázs 2. Fujimi (2) #8

Én úgy vélem, hogy a mese akkor jó, ha korosztálytól függetlenül élvezhető, már csak azért is, mert alapvetően imádom a meséket. Nyilván a véleményem java része szubjektív, különben nem az én véleményem lenne, de akkor is úgy gondolom, hogy a történet borzasztó erőltetett, amit csak azért találtak ki a készítők, hogy tudjanak egy második részt csinálni, amibe ismét bele tudnak tuszkolni egy csomó idegesítő dalt, hátha valamelyik eléri ugyanazt a hatást, mint a Let It Go. Az apukának a múltjára valójában senki nem volt kíváncsi, én inkább azt hánytorgattam volna, hogy haltak meg vagy ilyesmi, a megoldás is maximum mankóval állt a lábán számomra.

előzmény: betti (#5)

2019-12-28 08:48:50 Frozen 2 (2019) / Jégvarázs 2. Fujimi (2) #4

Ezt a szenvedést nehéz felülmúlni. Olafon és a szarvason kívül az összes karakter rémidegesítő volt, ez a se füle se farka sztori pedig szóra sem érdemes. Egy igénytelen musicalről van itt szó kéremszépen, enyhe lmbtq vonulattal a két testvér közt, épeszű ember ezt nem tudja nem belelátni. Az animáció igencsak látványos, de a Dino tesónál és az Epicnél is egyértelmű volt, hogy ez nem visz el a hátán egy mesét. Akadtak jó poénok, jobbak is, mint az elsőben, de ezzel nem tette sokkal élvezhetőbbé a moziélményt. A szeretet varázslatos erejének üzenete pedig 2019-re már kevés, ha nincs hozzá valamiféle értékelhető többlet. Jaj, nagyon rossz volt egy ilyen neves stúdió kezei közül.

2019-12-18 09:43:24 A nyomozó (2008) / The Investigator Fujimi (4) #49

Izgalmas, jól felépített krimi, néhány gyengébb színészi játékot leszámítva, igencsak feszített hangulattal. Számomra hiányzott a katarzis azonban, ezen kívül nincs szívem kevesebb pontot adni neki.

2019-10-20 11:34:28 Joker (2019) Fujimi (4) #147

Elég hatásvadászra sikeredett, meg néhol szájbarágósabbra a kelleténél. Nyilván ennek célja az volt első sorban, hogy mindenkihez érthető módon szóljon. Így nem is tudok rá annyira haragudni, de rám nagyobb hatással lett volna, ha nem tolják túl ennyire pár helyen, illetve több az elhallgatás. Az operatőri munka és a színészi játék viszont kiemelkedően pazar. Gyönyörűen játszottak a színekkel és a fényekkel, erős kontrasztok és kiváló kameramozgás emelt be minél inkább a filmbe. Az egyedüli probléma azzal, hogy mindenkihez szól, hogy olyanok is magukra vetíthetik Joker alakját, akik nem önhibájukon kívül kitagadottak a társadalomból. Ezen kívül azt hiszem, remekül közvetített fontos gondolatokat.