Fujimi

Regisztráció: 2018. március 19. (1 év)

Rendezők: David Fincher, Quentin Tarantino

2 2019-03-10 2,4
A Prayer Before Dawn
A kíméletlen
3 2019-03-09 3,8

Végtelenül kínos volt végigülni ezt a két órát. A súlytalan drámainak szánt jelenetek egyikének sem volt következménye, csak egymás után hömpölyögtek, a közhelyes dialógusokon pedig csupán a fejemet tudtam fogni. A családbarát szétcsapatós bulikat teljesen feleslegesnek éreztem, mindent közöltek ámbár, (Mercury meleg, néha betép, a csaja terhes, stb.) de semmit nem éreztettek. A végső koncertjelenet zsenialitását is elrontották a néha bevágott jellemtelen karakterekkel. Ha már itt tartok... A csaj valami eszeveszett tehetségtelenül alakított. Ha akarok látni egy jó koncertet, akkor ott a youtube, nem kell nekem ez a maszlag szutyok körítésnek, amely akármelyik másik zenekar filmje lehetett volna. Igazán méltatlannak vallom annak ellenére, hogy azért nem vagyok egy Queen lexikon. Szerencsétlen Freddie biztos forog a sírjában. Az a mázli, hogy legalább Rami Malek egy nagy tehetség, bár kíváncsi lettem volna Sacha Baron Cohen alakítására is. Így, hogy láttam, megértem, miért dobta vissza. Ennyi nyál gennyet egy rakáson... Ha legalább végignyomták volna a számokat, és nem állították volna meg őket a refrén előtt, esküszöm, 20%-kal jobb lett volna ez a film. Őszintén el vagyok keseredve, és nem értem a nagy hype okát.

Tökéletesen leírtad tömören minden gondolatom a filmről. Nincs is ezen mit boncolgatni, mert az alkotás maga éppen elég szájbarágós önmagában is.

2018-11-04 21:00:06 Grown Ups 2 (2013) / Nagyfiúk 2. Fujimi (1) #43

Nem olyan lassú a felfogásom, de nem találtam alaptörténetet sem, nem, hogy jó poént.

A minap végre rászántam magam, hogy megnézzem ezt a kultuszfilmmé avanzsált ,,krimit". El nem tudtam képzelni, mi lehet az izgalmas egy 57-es, másfél órás alkotásban, ami ráadásul végig egy szobában játszódik. Számomra meglepő módon teljesen lebilincselő élményt nyújtott. A kreatív és pörgő dialógusok, a személyiségeket és érzelmeket tisztán tükröző mimikák végig a képernyő elé szegezték a tekintetem. Szinte nekem is kellemetlen volt olykor a bezártság, a gondolat, hogy élet és halál kérdése forog kockán, holott a 8. esküdt nem a vádlott ártatlanságát akarta bizonyítani, csak azt szerette volna, ha egyetlen egy olyan bizonyítékot tesznek a szeme elé, amely egyértelműen bűnössé teszi a fiút. Érvelést láthatunk, de valami hallatlan bravúrral. Olykor tényleg szörszálhasogatónak érezzük, de akkor meglátjuk, milyen az ember, amilyenek mi is vagyunk, de tiltakozunk ellene, és az egész egy lélektani drámába csap át. Nem oly összetett, mégis van mit vesézni rajta, és szerintem nem ez volt az utolsó alkalom, hogy végignéztem. Fantasztikus.

2018-10-13 20:26:11 Epic (2013) / A zöld urai Fujimi (3) #11

Három pontot a látvány miatt kapott csak tőlem, mert gyönyörű. De sajnos kicsit sem olyan epic, mint a címe. Klisés, unalmas és hát nem túl emlékezetes. Kár érte.

Meggyőződésem, hogy ez az egyik legjobb vígjáték valaha. Lehet, csak azért, mert alapjáraton nem szeretem a vígjátékokat, de ezen mind a két alkalommal, amikor láttam, könnyesre röhögtem magam. A feketehumort a fájdalmas valóság teszi kiemelkedővé. A kifordított társadalomkritika néha egy kész tragikus hőst varázsol Boratból, akin akarva akaratlanul is megesik az érzelmes ember szíve. Messze a legviccesebb film valaha, még ha sokszor túlzásnak is vélem az alpáriságát.

2018-10-13 19:09:43 Oldboy (2013) Fujimi (2) #14

Sajnos annak idején elkövettem azt a banális hibát, hogy előbb néztem meg, mint az eredetit, amihez foghatót csak nagyon ritkán dobnak ki a filmpiacon. Így utólag visszatekintve sokkal kevésbé üt a vége, még ha maga a felépítés pörgősebb, mint a koreai változatnál. A legkínosabb pillanat pedig egyértelműen az ,,epic" csatajelenet. Tragédia, hogy 2013-ban nem hogy nem sikerült felülmúlni, de még nevetségesebbé is tették, mint elődjét. Szomorú

Néhány napja néztem vissza a Disney mesék Disney meséjét, és bár kicsiként is imádtam, most sokkal nagyobb hatást gyakorolt rám, mint akkor. Felváltva sírtam a megható és végtelenül tragikus jeleneteken. Rá kellett ébrednem, hogy Zordon a legkegyetlenebb meseszereplő, bár a jelenetei és a dala is felejthetetlenek, a hiénákról nem is beszélve. Simba jellemátalakulása annyira életszagú, annyira valós és intenzív... Teljesen mindegy, hogy ki van rá hatással, az optimista Timon és Pumba páros, vagy a nő, Simba cselekedetei logikusak és szépen átgondoltak, még úgy is, hogy mese lévén minden elképesztően gyorsan történik.
Le a kalappal.