Fujimi

Regisztráció: 2018. március 19. (1 év, 6 hónap)

Rendezők: David Fincher, Quentin Tarantino

Fear and Loathing in Las Vegas
Félelem és reszketés Las Vegasban
4 2019-08-21 4,0
The Secret Life of Pets 2
A kis kedvencek titkos élete 2.
3 2019-08-11 2,7
4 2019-07-15 4,0
Egérút

4 2019-07-14 3,0

2019-07-15 20:57:51 The Man from Earth (2007) / Az őslakó Fujimi (4) #112

Erősen vacilálltam a 4 és az 5 pont között, első sorban a vége miatt, de olyannyira megfogott azzal, hogy ilyen mélyen belesidródik szinte minden témába, ami egy ilyen szituációban ténylegesen érdekelheti az embert, hogy még a számomra fájó hiány ellenére is megadtam neki a magasabb értékelést. Kellett volna az a balladai homály, de valahol megértem, hogy nem voltak elég bátrak hozzá a készítők. Az elején én magam is épp oly szkeptikusan álltam a film témájához, (az erőltetett zenei aláfestés is sokat hozzáadott ehhez az érzethez) ahogyan a szereplők, nem láttam ebben a többletet, azt éreztem, a 12 dühös embernek egy gyengébbik utánzatát nézem, ami valahol igaz is, de baromi okosan kezelte a lélekkel és a hittel való merész játékot. Szinte zsigereimben érintettek a gondolatok, és erre nagyon kevés film képes igazán. Nem állítom, hogy hibátlan alkotás, de mindenképp lenyűgözött a maga puritán mélységével.

2019-07-08 19:53:07 Falling Down (1993) / Összeomlás Fujimi (4) #56

Nem egy igénytelen film, a négyest is rossz érzés nélkül adom meg neki, de azért nem is tökéletes. Kissé túl lendületesen ugrált a szatirikus vígjáték és a mély dráma közt, ami sokszor egyáltalán nem zavaró, ennél viszont nem éreztem azt a kellemes balanszot, ami miatt olyan hatásos lenne a vége, mint amilyennek szánták. Nem unatkoztam közben egyébként, kifejezetten tetszettek a film kulcspontjait jelentő jelenetek (kóla, hamburgerező, golfpálya, stb.), ennek ellenére én még mélyítettem volna főhősünk karakterén valamilyen formában, hogy még intenzívebb legyen az a bizonyos dráma. Az erősnek szánt mondatok számomra nem voltak elég erősek, de ez már csak szőrszálhasogatás. Kellemes filmélmény, bár nem lesz a kedvencem.

2019-07-03 21:27:16 Kontroll (2003) Fujimi (5) #54

Le vagyok nyűgözve. Néhány gyengébb színészi alakítást leszámítva azt kell, hogy mondjam, megdöbbentően komplex és lehengerlő filmélményben volt részem. A frappáns párbeszédek, a kellemesen magyar humor, és maga a szimbolika is magával ragadó volt számomra. A párhuzamok, az élettel való összetéveszthetetlen találkozások mind mosolygásra, majd keserű magamba mélyedésre késztettek. Kár lett volna kihagynom ezt a filmet, végre valami, amitől büszke vagyok az országomnak eme művészi ágára.

Végtelenül kínos volt végigülni ezt a két órát. A súlytalan drámainak szánt jelenetek egyikének sem volt következménye, csak egymás után hömpölyögtek, a közhelyes dialógusokon pedig csupán a fejemet tudtam fogni. A családbarát szétcsapatós bulikat teljesen feleslegesnek éreztem, mindent közöltek ámbár, (Mercury meleg, néha betép, a csaja terhes, stb.) de semmit nem éreztettek. A végső koncertjelenet zsenialitását is elrontották a néha bevágott jellemtelen karakterekkel. Ha már itt tartok... A csaj valami eszeveszett tehetségtelenül alakított. Ha akarok látni egy jó koncertet, akkor ott a youtube, nem kell nekem ez a maszlag szutyok körítésnek, amely akármelyik másik zenekar filmje lehetett volna. Igazán méltatlannak vallom annak ellenére, hogy azért nem vagyok egy Queen lexikon. Szerencsétlen Freddie biztos forog a sírjában. Az a mázli, hogy legalább Rami Malek egy nagy tehetség, bár kíváncsi lettem volna Sacha Baron Cohen alakítására is. Így, hogy láttam, megértem, miért dobta vissza. Ennyi nyál gennyet egy rakáson... Ha legalább végignyomták volna a számokat, és nem állították volna meg őket a refrén előtt, esküszöm, 20%-kal jobb lett volna ez a film. Őszintén el vagyok keseredve, és nem értem a nagy hype okát.

Tökéletesen leírtad tömören minden gondolatom a filmről. Nincs is ezen mit boncolgatni, mert az alkotás maga éppen elég szájbarágós önmagában is.

2018-11-04 21:00:06 Grown Ups 2 (2013) / Nagyfiúk 2. Fujimi (1) #43

Nem olyan lassú a felfogásom, de nem találtam alaptörténetet sem, nem, hogy jó poént.

A minap végre rászántam magam, hogy megnézzem ezt a kultuszfilmmé avanzsált ,,krimit". El nem tudtam képzelni, mi lehet az izgalmas egy 57-es, másfél órás alkotásban, ami ráadásul végig egy szobában játszódik. Számomra meglepő módon teljesen lebilincselő élményt nyújtott. A kreatív és pörgő dialógusok, a személyiségeket és érzelmeket tisztán tükröző mimikák végig a képernyő elé szegezték a tekintetem. Szinte nekem is kellemetlen volt olykor a bezártság, a gondolat, hogy élet és halál kérdése forog kockán, holott a 8. esküdt nem a vádlott ártatlanságát akarta bizonyítani, csak azt szerette volna, ha egyetlen egy olyan bizonyítékot tesznek a szeme elé, amely egyértelműen bűnössé teszi a fiút. Érvelést láthatunk, de valami hallatlan bravúrral. Olykor tényleg szörszálhasogatónak érezzük, de akkor meglátjuk, milyen az ember, amilyenek mi is vagyunk, de tiltakozunk ellene, és az egész egy lélektani drámába csap át. Nem oly összetett, mégis van mit vesézni rajta, és szerintem nem ez volt az utolsó alkalom, hogy végignéztem. Fantasztikus.

2018-10-13 20:26:11 Epic (2013) / A zöld urai Fujimi (3) #11

Három pontot a látvány miatt kapott csak tőlem, mert gyönyörű. De sajnos kicsit sem olyan epic, mint a címe. Klisés, unalmas és hát nem túl emlékezetes. Kár érte.

Meggyőződésem, hogy ez az egyik legjobb vígjáték valaha. Lehet, csak azért, mert alapjáraton nem szeretem a vígjátékokat, de ezen mind a két alkalommal, amikor láttam, könnyesre röhögtem magam. A feketehumort a fájdalmas valóság teszi kiemelkedővé. A kifordított társadalomkritika néha egy kész tragikus hőst varázsol Boratból, akin akarva akaratlanul is megesik az érzelmes ember szíve. Messze a legviccesebb film valaha, még ha sokszor túlzásnak is vélem az alpáriságát.

2018-10-13 19:09:43 Oldboy (2013) Fujimi (2) #14

Sajnos annak idején elkövettem azt a banális hibát, hogy előbb néztem meg, mint az eredetit, amihez foghatót csak nagyon ritkán dobnak ki a filmpiacon. Így utólag visszatekintve sokkal kevésbé üt a vége, még ha maga a felépítés pörgősebb, mint a koreai változatnál. A legkínosabb pillanat pedig egyértelműen az ,,epic" csatajelenet. Tragédia, hogy 2013-ban nem hogy nem sikerült felülmúlni, de még nevetségesebbé is tették, mint elődjét. Szomorú