Kempesbaba

Regisztráció: 2018. február 25. (1 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Star Wars,Iron Maiden,Bayern München,Agymenők,Madagaszkár pingvinjei.
Ez nagyjából le is fedi az érdeklődési körömet :))
Ja és gyógyíthatatlan Pán Péter szindrómás vagyok :D

4 2019-05-14 3,7
Utolsó alkalom

4 2019-05-10 ?

2019-06-09 21:07:12 Rocketman (2019) Kempesbaba (?) #5

Ki nem tojja le hogy két idióta akinek túl nagy hatalom összpontosul a kezében,hogyan becézgeti egymást?!
Jó eséllyel erre 10 év múlva a kutya se fog emlékezni,de még akkor is Elton John lesz a ROCKETMAN

előzmény: PG (#4)

Az x-men széria a marvel szuperhős filmek legalja. Akkor inkább már a Hihetetlen család :D

Köszönöm hogy hozzászólásoddal felhívtad a figyelmemet erre a filmre,mert ez nekem eddig valahogy kimaradt. De most pótoltam,és egy remek kis vasárnap délelőtti matiné lett belőle.
Maga a film semmivel se jobb,vagy rosszabb számomra mint az utódja A Riviéra vadorzói,talán ez a hatvanas évek hangulat tetszik jobban.
David Niven játéka hozza a szokásos eleganciát, de Marlon Brando számomra rossz választásnak tűnik. A fickó színész zseni volt,tehát megoldotta a feladatot,de én ezer más színészt inkább el tudnék képzelni helyette. Nyilván hollywood már akkor is ismerte azt a marketing fogást,hogy ha beteszünk a filmbe egy jóképű fiatal sztárt,akkor az több hölgyet vonz be a moziba... Ha nem leszek lusta,utána fogok olvasni,hogy maga Brando hogyan vélekedett erről a szerepéről.
A 2019-es remake-ről meg említés se essék,mert az egy borzalom. És mielött újra jönne az a szokásos pár barom szájkaratézni,nem azért mert nők játszanak benne,hanem azért mert ezek a nők és így játszanak...
Tehát bátran ajánlom a filmet mindazoknak,akik másfél óra könnyed kikapcsolódásra vágynak és szeretik ezt a 60-as évekbeli hangulatot.

2019-05-24 17:12:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Kempesbaba #24269

Komám,kaamir szinte hetente provokál ki valakivel ilyen vitát,de a az oldal üzemeltetőjét ez nem zavarja...

előzmény: agymosott09 (#24267)

2019-05-23 16:34:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Kempesbaba #24216

Kedves Olórin nagyon sarkítasz és ezáltal felesleges feszültséget generálsz!
Beállítasz minket hímsovinisztának,holott erről szó sincs. Én csak arra a tényre világítok rá,ami az elmúlt 5-6 évben tendenciává vált.
Sorolhatnám itt a filmeket amik csak azért születtek meg,hogy egyensúlyt próbáljon hozni a soviniszta,rasszista,homofób régi hollywood-i rendszerben.
Na de ennek már tényleg köze sincs ehhez a zseniális sorozathoz,ezért le is zárom részemről a témát. Béke

2019-05-23 15:23:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Kempesbaba #24202

Ja és TROLL :D

előzmény: kaamir (#24200)

2019-05-23 15:23:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Kempesbaba #24201

Véleményem szerint ha úgy írnak bele a történetbe egy fiktív női karaktert,hogy a sztori szempontjából nincs jelentősége a nemének,akkor nálam is felvetődik ez a ,,kvóta" dolog.
Had hozzam fel példának a star wars eredeti trilógiáját. Ott gyakorlatilag végig tolják a három részt egyetlen női karakterrel.
Ezt a mai filmkészítők nem mernék bevállalni...

Áthelyezve a(z) Chernobyl topikból.

Rendben van,tiszteletben tartom a döntésedet,de az utolsó mondatod nem hagy nyugodni. Olyan témákat vet fel az öreg,amikben épp hogy azonnali és hathatós megoldásra van szükség és nem a ,,lassú víz partot mos" filozófiára. Vagy ha ez tényleg így van és ezen elv nyomán folytatja a ténykedését,akkor az egész csak egy nagy bullshit

előzmény: oscarmániás (#36)

Bocs,ezt válasznak szántad az általam felvetett kérdésekre?

előzmény: oscarmániás (#34)

Eszem ágában sem volt ezt a filmet megnézni (őszintén szólva egy ideje már még azon is szégyenkezem hogy katolikusnak lettem megkeresztelve),de néhány hozzászólás arra ösztönzött hogy leüljek a film elé és megnézzem,és azután fejtsem ki a témával kapcsolatos véleményem.
Ez a mű semmi más számomra mint egy ügyesen elkészített image film. (Wim Wenders nyilván érti a dolgát) Bennem viszont felvetődik néhány kérdés:
Miért nem választanak fiatal,tettre kész és tenni akaró pápát?
A katolikus egyház a vagyonához és a befolyásához képest miért csak ilyen csekély mértékben vállal szerepet az általuk fontosnak tartott ügyekben?
Maga Ferenc pápa miért nem lobbizik határozottabban,akár valamiféle nyomást is gyakorolva?
A papi pedofiliával kapcsolatos maszatolásba pedig szándékosan bele sem megyek...
A hozzászólásomat ne tekintsétek provokációnak,sokkal inkább egy kulturált (!) eszmecsere elindítójának.