dittike

2023-04-03 01:35:10 Hat hét (2022) / Six Weeks dittike (5) #8

Érdemes megnézni a film előképeként szolgáló Andrea Arnold filmjét, mely Fish Tank (Akvárium) címen található meg.

Amitől félünk (Beau Is Afraid)
Éjszakai átutazók (Les passagers de la nuit)
Gyönyörű sorscsapás (Beautiful Disaster)
Háromezer számozott darab

Másodszori nézésre is az jött le, hogy ez a kislány egy igen szerethető karakter az ír filmek történetében.

2023-03-31 06:11:48 Feux rouges (2004) / Piros lámpák dittike (5) #1

Ismét egy Georges Simenon feldolgozás, amely nagyobb érdeklődésre is számot tarthatna.

Csinibaba
Idétlen időkig (Groundhog Day)
Roncsfilm

Nekem tetszett a fiatal femme fatale, de éreztem, hogy ez nem lesz sima ügy.

Végre megnéztem moziban, s úgy érzem választ kaptam a kozmikus anya problémára, így mégis ötöst adtam rá.

2023-03-28 00:19:00 Hat hét (2022) / Six Weeks dittike (5) #5

Másodszorra néztem meg tegnap délután moziban és még jobban tetszett mint első látásra, még intenzívebb élményt tudott nyújtani nekem.

2023-03-27 13:32:15 Napló apámnak, anyámnak (1990) dittike (5) #3

Tegnap a Magyar Mozi tv leadta este a filmet, mely kendőzetlenül mutatja be a diktatúra hatásait a kisemberre nézve.

2023-03-27 13:28:52 Halálos tavasz (1939) dittike (5) #16

Tegnap leadta a Magyar mozi tv délután így ismét megnéztem, Karády Katalin dalai, színészi jelenléte mindig is sokat jelentettek nekem.

2023-03-25 23:03:55 Cinemarxisme (1979) dittike (5) #8

Nagyon merész, hogy az egész film fürdés közben lett felvéve, s ezáltal a mondanivalója is pikánsabbá válik.

A végletekig menő harc és öldöklés, valamint az üldözési jelenetek a zene ritmusára nagyon megdobják a film hangulatát. Ja és figyeljék a kutyát (fontos szerepe van).

2023-03-24 02:47:39 Les choses humaines (2021) / A vád dittike (5) #2

Nekem pont azért tetszett, mert úgy éreztem, hogy a fiú nem bűnös, ezért neki drukkoltam és a fiatal srác apja is imponált szexuális teljesítő képességével.

Nem szokványos szerelmi történet, inkább kísérletező, kapcsolataikban nyitott emberek számára ajánlott.

2023-03-24 02:29:34 Hat hét (2022) / Six Weeks dittike (5) #2

A főszereplő lány személye fogott meg igazán, miatta néztem meg a filmet és érdekelt, hogy mit hoznak ki ebből a kényes témából.

Az egész sztori érdekes, pláne, a lápvidék, a faji különbségek, a nők szerepe a filmben, ezek mind nagyon vonzóak voltak a számomra és persze nyíltság, ahogy viselkednek, beszélnek, az aztán nem semmi.

2023-03-21 16:16:46 Kojot négy lelke (2023) dittike (1) #4

Annyira dakota közmondás ízű propagandafilm, hogy számomra az értékelhetetlen kategóriába tartozik, azt is bánom, hogy egyáltalán beültem rá, s elhittem, hogy jó lehet.

2023-03-21 16:14:35 [Ajánlj egy dokumentumfilmet] dittike #64

Ezt a dokumentumfilm adatlap linket találtam és e szerint ez az egyetlen film, melyben Dr. Bócz Endre feltűnik, mint szereplő.

előzmény: AlexanderTheGreat (#63)

Megérintett ez a történet, mert nekem is vannak alvási defektusaim.

2023-03-19 23:10:35 Amoureuse (1992) dittike (5) #1

Jules és Jim utánérzés modern köntösbe csomagolva.

Egészen érdekes testvér ellentéteket bemutató film.

2023-03-19 10:07:26 Cría cuervos (1976) / Nevelj hollót! dittike (5) #20

Carlos Saura emlékvetítésen sikerült megnéznem ezt az iróniával teli alkotást, mely a gyermekkor furcsaságairól, borzalmairól ad drámai látleletet a Franco diktatúra árnyékában.
Nagyon sokat jelentett, hogy egy igazi szakértő, Lénárt András vezette be a filmet és segített a nézőknek a feldolgozásban is.

Szombat délután beültem rá az Uránia mozi egyik kistermében adták, de ugyanolyan megdöbbentő hatást váltott ki, mint első nézésre.

Egy életre szóló élményt nyújtott, s meg vagyok róla győződve, hogy A sziget szellemein kívül az utóbbi idők legjobb ír filmjét láthattam.

2023-03-15 02:00:13 Külön falka (2021) / Wild Roots dittike (5) #21

Media Marktban elvileg kapható dvd-n, így ajánlom, aki még nem látta beszerezheti ott is, mert tényleg megéri, ha igényes magyar filmre vágyik az illető.
Extraként van a dvd-n némi forgatási előkészületi anyag is.

Elég különös találkozások sorozata ez a film, de éppen ettől tud jól működni.

Eléggé a magánéletére fókuszál, de azért igyekszik végig venni a karrierjének fontosabb állomásait is, már amennyire, ez másfél órába belefér.

2023-03-12 18:33:45 Scream VI (2023) / Sikoly VI. dittike (3) #3

Az első pár perc fogott meg igazán a meglepetés erejével, később jöttek a klasszikus horrorfilmes elemek , de ez nem baj, amúgy szórakoztató a film.

2023-03-11 06:56:12 Hadik (2023) dittike (4) #2

Pozitívan csalódtam ebben a filmben, nem gondoltam volna ,hogy egy magyar huszárfilmből, ilyen jó dolgokat lehet kihozni, s Trill Zsolt alakítása különösen meggyőző, tűzzel, élettel teljes.

Az egész történet valahol rólunk, hétköznapi emberekről is szólhatna, egy apa és lánya bárhol is van a világban, az érzések egyetemesek.

Az apa önfeláldozása példaértékű számomra, ahogy a filmbéli színésznő kedves játéka is, mely végül segít az újrakezdésben apának és lányának, valamint újra megtanítja a férfit, hogyan szeressen egy igazi nőt néhány gesztussal.

Elgondolkodtató film, valahogy az emberi hangulatingadozások szintjén próbál kommunikálni a nézővel, mely igen veszélyes, lélekre ható dolog.

2023-03-09 01:25:52 Űrpiknik (2021) / Garbage Theory dittike (5) #4

Tegnap leadta a Magyar Mozi tv, úgyhogy újra átélhettem. Számomra továbbra is a legjobb magyar sci-fi.

Annyira át tudtam élni filmnézés közben ezt az éjjeli rádiós hangulatot, a felszabadultság és gúzsba kötöttség finom mámorát, mikor még lehetett fiatalnak lenni és álmodni éberen.
A Frankofón filmnapok keretein belül láttam tegnap este az Uránia Filmszínház dísztermében, egyébként, aki teheti vasárnap még megnézheti, jó szívvel ajánlom.

2023-03-07 12:11:31 Larry (2022) dittike (5) #12

Tegnap megint megnéztem az Uránia mozi Fábri termében, angol felirattal ment, így még érdekfeszítőbb volt.

2023-03-05 02:40:37 Cocaine Bear (2023) / Kokainmedve dittike (3) #1

Nagyon vicces, annak ellenére, hogy vulgáris és horrorisztikus is egyben.

2023-03-05 02:38:40 Creed III (2023) / Creed III. dittike (4) #1

A jelelés és maga a boksz, mint kifejező eszköz tetszettek a filmben.

Dvd-n is megnéztem a filmet és tartom ugyanazt a megállapításomat, melyet évekkel ezelőtt tettem.

A vád (Les choses humaines)
Volt egyszer egy nyár (Aftersun)
Szörnyetegek (As bestas)
Hat hét
Elveszett illúziók (Illusions perdues)
A csendes lány (An Cailín Ciúin)
Creed III. (Creed III)

Fordulatokkal teli, erotikus és bűnügyi szálakat is tartalmaz, a főszereplőnő nagyszerű.

2023-02-28 21:28:54 Mon homme (1996) / Az én pasim dittike (5) #2

Nagyon ultravaló ez a film, hiszen jól bemutatja a társadalmat, mely egyszerre szabadszellemű és bigott elveket is vall, elmegyünk az aljasságon át a smucigságig és még tovább is....

2023-02-28 18:42:07 Creed II (2018) / Creed II. dittike (4) #11

Sok küzdelem, kemény helyszínek, kemény meccsek, élvezhető bokszfilm.

2023-02-28 15:22:16 Creed (2015) / Creed - Apollo fia dittike (5) #31

Igényes sportfilm, ennyit leszögezhetek, szerintem Stallone közreműködése még csak dobott a film színvonalán.

Tegnap újra megnéztem a filmet moziban és Jenny a póni, meg az össze állat szimpatikussá vált számomra véglegesen.

2023-02-28 07:58:02 Missing (2023) / Eltűnt dittike (4) #1

Kegyetlenül izgalmas film, végig játszik a néző idegeivel, ha nem látom, nem hiszem el, amit nézek, totál para, de megéri megnézni.

2023-02-27 11:36:47 Balansz (2019) dittike (5) #1

Érdekes a dj lány szenvedése karrier és férfi között, ami elég bonyolult, összeegyeztetés szempontjából.

2023-02-27 11:34:14 Ne menekülj a csókok elöl (2019) dittike (4) #1

Aranyos kis meseszerű felnőtteknek nem mondható lányról és fiúról szóló sztori, mely nem is olyan buta.

2023-02-27 03:49:34 Halftime (2022) / Félidő dittike (4) #2

Igen férfi szemmel lehet, hogy ez nem akkora teljesítmény, de nőként úgy érzem, hogy ez az énekesnő a semmiből jutott a csúcs legtetejéig, ahova tényleg csak kevesen képesek felérni, és ő legalább tesz is valamit a latin-amerikai emberekért.

2023-02-26 23:00:07 Babyteeth (2019) / Amíg tart a nyár dittike (5) #4

Sírni tudok az ilyen történeteken ,mert tudatosítják bennem az élet mulandóságának következményeit.

A szerelem lehetne az első dolog, amely eszembe jut erről a filmről, a Bergman iránti szeretet/tisztelet, a második és a harmadik pedig az alkotópárok magánéletének kihatása magára filmre, melyet megalkotnak.

2023-02-25 01:32:05 R.M.N. (2022) dittike (5) #3

Megnéztem még a moziba menetel előtt a beszélgetést nagyon izgalmas és inspiráló volt.

előzmény: Ágó (#2)

A Center moziban láttam megint a filmet tegnap, és a következők jutottak eszembe:
Írország egy külön mikrovilág, melyet nem sokan értenek meg, az ír néplélek, a táj, a zene, az állatok, mind hozzátesznek ahhoz, hogy ez a misztikummal teli élettér érdekes legyen a mai emberek számára is.

2023-02-24 11:42:54 R.M.N. (2022) dittike (5) #1

Az indulatok elszabadulásáról szól ez a film, amikor az emberekből kibújik a bennük szunnyadó állati ösztön és nem bírnak parancsolni a gyűlöletnek, melynek számos formája megjelenik. Sokat tanulhatnának emberiességből, s talán a néző is, aki mindezt külső szemlélőként figyelheti.
A Szerelemre hangolva c. film zenei motívumának sorozatos felbukkanása még drámaibbá teszi az élethelyzeteket, s ezáltal magát az alkotást is.

A spirituális utazás egyszerűen felemelően hatott rám, csodálatos élmény volt.

2023-02-23 05:10:56 Mentés másképp (2021) dittike (4) #2

Szerintem egész inspiráló film, én a végére elsírtam magam, mert bárcsak ilyen kézenfekvő lenne minden, mint ebben a történetben.

Netflix -Adtam neki két hónap próbaidőt áprilisig aztán majd meglátom, bár covid alatt eléggé kisegített.
Amúgy meg ,amíg nem volt ez addig dvd, letöltés mostanában is, meg ahol éppen találok jó filmeket.
Plusz egy hónapra előfizettem most a cinegora, aztán szemezgetek a művészibb alkotások között.

Ez az a pökhendi alak a Casinóból?

Elég átlagos erotikus horror történet, szóval nem értékelem valami túl sokra, egyszer nézhető, de ennél nem több, pedig Jennifer Lopez miatt néztem meg.

Tegnap végre sikerült megnéznem délután a feliratos változatot az Uránia dísztermében, így megnyugodtam, hogy a nyelvi lelemény és a színészi játék milyen szép összhangot alkot.

Szerintem itt helyet kapott Britney Spears álláspontja is, nem volt túl hosszú sem a dokumentumfilm, kifejezetten izgalmas volt, sajnos abban az értelemben, hogy a szenvedést objektívan mutatta be az énekesnő szemszögéből nézve.

2023-02-17 00:18:06 The Whale (2022) / A bálna dittike (5) #7

Különleges élmény volt a középszerűnek mondható szinkronos változattal szemben, így feliratosan sokkal inkább átéltem, beleéltem magam a történet valódi mondanivalójába és a kamaradrámai mélységű párbeszédek lényegi mondanivalója is jobban átjött.

2023-02-17 00:16:33 Tár (2022) dittike (5) #4

Gondoltam, hogy a zeneszerzők világa komplex és kegyetlen, de hogy ennyire azt azért nem, de pont ettől működik a film, feltárja a komolyzenével foglalkozó emberek igazi, gáncsoskodó, érzékenységtől, érzékiségtől és megvetéstől nem mentes világát, létfelfogásuk lényegét.

Rám nagy hatással volt, egyrészt a búvárélet, másrészt a felelősség/annak hiánya szempontjából érdemes megfigyelni, hogyan gondolkodnak a végső határig elmenni kész emberek.

2023-02-15 11:20:02 La marge (1976) / Periféria dittike (3) #1

Elég kendőzetlen módon mutatja be a film a párizsi prostituáltak kiszolgáltatott életét és a kuncsaftot, akit nyomon követhetünk a film során.

Az eltűnt lány c. sorozat egy igen különleges oknyomozó témával foglalkozik, mely szinte tabu, de mégis jelen van.

2023-02-12 11:05:28 Le battant (1983) / A kíméletlen dittike (5) #3

Egy érett klasszikus, tisztelgés René Clement előtt, aki Delon egyik mestere volt a filmbéli szerepei sorozatában.

2023-02-11 17:19:47 Casablanca (1942) dittike (5) #131

Ma délután a Duna tv adta ezt a különleges a film klasszikust, melyről továbbra is az a véleményem, hogy az igaz szerelem kifejezése, ebben az alkotásban válik örök érvényűvé, s egyet jelent az elengedés fogalmával is.

2023-02-10 20:44:42 Tropique Violence (2022) / Vad trópus dittike (5) #1

Mayotte szigetén kegyetlen az élet, ezt jól bemutatja eme különleges és kegyetlen alkotás, mely az ottani gyerekekről szól, akik árvák és vadak.

2023-02-10 00:54:08 The Whale (2022) / A bálna dittike (5) #6

Annyira elérzékenyültem a végére, hogy még hosszú percekig sírtam, kint a mozi előtt.

Erotikus, finom, forró, szenvedélyes, igényes revü show.

2023-02-04 06:22:38 Respect (2021) dittike (5) #2

Aretha Franklin egész életében küzdött önmagával, a múltjával, a bőrszínével és ő maga is nagyon nehezen került egyensúlyba, szerintem ezt jól érzékelteti a film és a daloknak erejük van, hiszen lélekből jönnek.

Újra néztem megint, ezúttal Médiaklikken keresztül, s még mindig ugyanannyira tetszett, mint első v. második nézésre, de ez azért van, mert mindig is ilyen apa figuráról álmodoztam, amilyent megformál Hajduk Károly ebben a filmben.

Az almafa virága
A bálna (The Whale)
Eltűnt (Missing)
Magic Mike utolsó tánca (Magic Mike's Last Dance)
Tár

Más véleményen leledzem, kifejtem :
A Halott ember a kedvenc filmem tőle, mert úgy mutatja, be a halotti kultuszt, hogy az már szinte csontig hatol, ráadásul külön kiemelendő, hogy az alkotás fekete-fehér, a zenéje karcos és Johnny Depp alakítása is nagyon rendben van.

2023-02-03 21:13:52 Magic Mike XXL (2015) dittike (4) #1

Nem olyan kiemelkedő, mint az első rész, de azért vannak benne érdekes produkciók.

2023-02-03 18:56:41 Magic Mike (2012) dittike (5) #18

A férfiak számára is igen kemény a show business és az éjszakai vetkőzések világa, mely sokszor lélekölő és lehangoló is tud lenni. Ez a film pont ezt a semmibe fulladást jeleníti meg és az ebből való kitörést is talán.

Másodszori mozis nézésre is betalált rendesen, főleg, a dal a Ködről, mely minden titkot elborít és jelen van a városban, lényegében ez a dal meghatározó eleme is a filmnek, összeköti az időseket és a fiatalokat egyaránt, mert a városhoz tartozik.

Sajnos megnéztem, de szerintem homofób, öncélú, nézhetetlen szemét, ilyen rossz filmet még tán nem is láttam.

2023-01-30 21:50:22 8 Mile (2002) / 8 mérföld dittike (5) #16

A lehető legőszintébb film, amit életemben láttam, minden, amit bemutat, olyan, mintha az ember , a valódi ember igazi sorsát tárná a néző elé, amely a kemény rögvaló és nem a puccos klisék világa.

2023-01-30 17:55:30 Nyúlcsapda (2019) dittike (5) #3

Másodszor láttam tegnap a Petőfi tv-n, igaz már nem is emlékeztem arra, hogy vetítették korábban, annyira sokkoló volt látni, hogy mit művelt a délszláv háború az emberekkel és az állatokkal egyaránt, no és Földes Eszter alakítása miatt érdemes megnézni.

2023-01-30 17:51:56 Babylon (2022) dittike (5) #26

Másodszori nézésre ez jött le: Maga a film felfogható egy hatásos performanszként is, mely talán kissé elnyújtott, de működőképes és inspirálja a nézőket, hogy újra gondolják a filmművészettel kapcsolatban kialakított, esetlegesen negatív hozzáállásukat, s kezdjék el tisztelni a Mozit, mert az tényleg értük van, s nem ellenük.

2023-01-28 20:13:29 Öregek (1969) dittike (5) #2

Nagyon szomorú film, úgy érzem ma is itt tartunk az öregek helyzetét illetően.
Youtube-on megtalálható ha valaki meg szeretné nézni!

2023-01-27 23:49:50 Plane (2023) / A gép dittike (4) #5

Szeretem Gerard Butlert, mert tisztességes akciófilm színész, s itt különösen tetszett a hős repülőgép kapitány szerepében, mert őszinte volt és, s emberileg a legtöbbet hozta ki a karakteréből, amit tudott.

2023-01-25 21:04:51 Veszélyes lehet a fagyi (2022) dittike (5) #2

Másodszori nézésre nagyon sírtam több résznél is, mert a nők lelkének rejtett kis mikrovilága a testvérek életén keresztül, igen pontosan lett ábrázolva.

2023-01-25 21:02:00 Szelíd (2022) / Gentle dittike (5) #7

Most a Magyar Kultúra hetének utolsó napján néztem meg a moziban és még mindig erőteljes élményt nyújtott, s a testépítők élete nagyon is érdekes dolog.

2023-01-24 20:13:21 A játszma (2022) dittike (5) #14

Kulka János igazi hőstettet hajtott végre evvel a visszatérésével, mind az életben, mind pedig a filmvásznon is, s előnyére tudta fordítani még a betegségéből származó hátrányokat is sikerrel.

Harmadszorra láttam a filmet, ezúttal a Magyar Kultúra hete alkalmából újra moziban és lenyűgözőnek tartom azt a töretlen szorgalmat és lelkesedést, mely Keleti Ágnes életében példaként szolgál talán mindannyiunk számára.

Elég megterhelő, nem túl szívderítő film egy anya küzdelméről, aki bármit, de tényleg akármit megtesz a fia boldogulása érdekében.

2023-01-24 05:56:58 Békeidő (2020) / Treasure City dittike (5) #72

A filmbéli helyzetek, alakok, szituációk, bizarr dolgok a való életben is előfordulhatnak, pont ezt éreztem, miközben néztem a filmet, s jó volt ezt az éjszakai zsongást pont éjjel látni.

2023-01-23 23:50:40 Mara (2018) / Amikor lehunyod a szemed dittike (3) #4

Kicsit leegyszerűsített, de vannak benne izgalmas részek az álom és ébrenlét közöttiségről.

2023-01-23 17:36:53 Blackhat (2015) dittike (3) #14

Rendkívül feszült hangulatú és speciális témával foglalkozó film, de Michael Mann tud ennél jobbat is azért.

2023-01-23 14:12:52 Szemfedő (2022) dittike (3) #1

Elég kusza történet, van amit nem értettem belőle, van ami viszont egyértelmű volt.

2023-01-23 12:46:38 Bereményi kalapja (2022) dittike (5) #2

Másodszori nézésre igen sokat nevettem a film megtekintése közben, amúgy tegnap adták Magyar Kultúra napja alkalmából az M2 Petőfi tv filmklubos adásának keretei között, ahol a film utáni beszélgetésen Papp Gábor Zsigmond rendezőt kérdezte Galán Géza a filmklubos adás moderátora és műsorvezetője.

2023-01-22 20:53:35 Kilakoltatás (2021) dittike (5) #9

Most másodszori nézésre erősebbnek találtam ezt filmet, mert az élet egy igen kellemetlen mozzanatát mutatja, be amikor egy élet munkája, s nem csak egy ház a tét, hanem a családi kapcsolatok, kötődések, s nem kötődések vagy rosszul kapcsolódások is a felszínre kerülnek.

2023-01-22 20:51:17 Toldi - A mozifilm (2022) dittike (4) #2

Nem gondoltam volna, hogy egy egész estés magyar animációs film ennyire különleges élményt fog jelenteni nekem, de most pozitívan csalódtam.

2023-01-21 20:49:39 Szia, Életem! (2022) dittike (5) #8

Sokadszorra néztem moziban és még mindig el tudtam rajta érzékenyülni, annyira kedves a kisfiú és szép az a jellemfejlődés, amelyen az apa keresztülmegy.

2023-01-21 20:46:11 Jóreménység sziget (2022) dittike (5) #5

Másodszori nézésre el is sírtam magam, annyira szép természeti képekkel és belső lelki tájjal teli képekkel teli film.