dittike

Regisztráció: 2018. január 21. (5 év)

Bemutatkozás

Váczi Edit vagyok a filmek szeretete éltet.

Rendezők: Aki Kaurismäki, Alain Robbe-Grillet, Ali Abbasi, András Ferenc, Andrey Konchalovskiy, Asghar Farhadi, Badits Ákos, Bakony Alexa, Bereményi Géza, Clint Eastwood, Cristina Grosan, Csoma Sándor, Csuja László, Denis Villeneuve, Edgar Wright, Edward Zwick, Emerald Fennell, Enyedi Ildikó, Fabricius Gábor, Fatih Akin, François Ozon, Guillaume Senez, Hajdu Szabolcs, James Ponsoldt, Jean-Luc Godard, Joachim Trier, Kenyeres Bálint, Kis Hajni, Kostyál Márk, Kőrösi Máté, Leos Carax, Ljasuk Dimitry, Maár Gyula, Makk Károly, Maria Schrader, Martin Scorsese, Max Winkler, Milorad Krstic, Mira Nair, Nagy V. Gergő, Nemes Jeles László, Nicole Garcia, Nora Fingscheidt, Norman Jewison, Pablo Larraín, Pacskovszky József, Paolo Sorrentino, Paolo Virzì, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Régis Wargnier, Ruben Östlund, Schwechtje Mihály, Sebastián Lelio, Sopsits Árpád, Szabó István, Szilágyi Fanni, Szilágyi Zsófia, Szomjas György, Thomas Vinterberg, Tim Burton, Tolvaly Ferenc, Tóth Barnabás, Török Zoltán, Tuza-Ritter Bernadett, Zurbó Dorottya
Színészek: Aaron Eckhart, Adam Driver, Alain Delon, Amy Adams (III), Andrzej Seweryn, Angelina Jolie, Anthony Ramos, Antonio Banderas, Anya Taylor-Joy, Bálint András, Bányai Kelemen Barna, Ben Kingsley, Ben Whishaw, Bikácsy Gergely, Borbély Alexandra, Brad Pitt, Bradley Cooper, Carey Mulligan, Catherine Deneuve, Charlotte Gainsbourg, Clark Gable, Clint Eastwood, Dakota Johnson, Dan Stevens, Daniel Auteuil, Daniel Brühl, Daniel Craig, Dietz Gusztáv, Emmanuelle Seigner, Faye Dunaway, Fekete Ernő, Françoise Fabian, Gábor Miklós, Gijs Naber, Gwyneth Paltrow, Halle Berry, Huszti Péter, Jack O'Connell (IV), Jai Courtney, Jakab Juli, Jake Gyllenhaal, Javier Bardem, Jean Reno, Jean-Paul Belmondo, Jeffrey Donovan, Jesse Eisenberg, Jessica Chastain, Jordán Tamás, Julia Roberts, Julie Christie, Kerekes Vica, Kevin Costner, Kiss Diána Magdolna, Klem Viktor, Kolovratnik Krisztián, Kristen Stewart, Laura Dern, Léa Seydoux, Liam Neeson, Louis de Funès, Louis Garrel, Mácsai Pál, Marcello Mastroianni, Marcia Gay Harden, Margot Robbie, Marion Cotillard, Marisa Tomei, Mark Wahlberg, Mary Elizabeth Winstead, Máté Gábor, Mátray László, Matthias Schoenaerts, Michael Fassbender, Michael Lonsdale, Nikolaj Coster-Waldau, Olasz Renátó, Pete Davidson, Pierre Niney, Rainer-Micsinyei Nóra, Rebecca Ferguson, Richard Gere, Robert Redford, Romain Duris, Rujder Vivien, Russell Crowe, Sandra Bullock, Saoirse Ronan, Schmied Zoltán, Shia LaBeouf, Sophia Loren, Stellan Skarsgård, Stéphane Freiss, Stephen McKinley Henderson, Steve Buscemi, Szabó László, Szamosi Zsófia, Száraz Dénes, Thomasin McKenzie, Thuróczy Szabolcs, Timothée Chalamet, Trill Zsolt, Ulrich Thomsen, Valeria Bruni Tedeschi, Vilmányi Benett, Vincent Lindon, Vivien Leigh, Vlad Ivanov, Walters Lili, William Hurt, Woody Harrelson, Zendaya, Zsigmond Emőke, Zsótér Sándor
Műfajok: dráma, film noir, krimi, musical, thriller
Országok: francia, ír, magyar, német
Korszakok: 1980-as évek, 1960 as évek, 1930 as évek

Mara
Amikor lehunyod a szemed
3 2023-01-23 2,5

2023-02-04 06:22:38 Respect (2021) dittike (5) #2

Aretha Franklin egész életében küzdött önmagával, a múltjával, a bőrszínével és ő maga is nagyon nehezen került egyensúlyba, szerintem ezt jól érzékelteti a film és a daloknak erejük van, hiszen lélekből jönnek.

Újra néztem megint, ezúttal Médiaklikken keresztül, s még mindig ugyanannyira tetszett, mint első v. második nézésre, de ez azért van, mert mindig is ilyen apa figuráról álmodoztam, amilyent megformál Hajduk Károly ebben a filmben.

Az almafa virága
A bálna (The Whale)
Eltűnt (Missing)
Magic Mike utolsó tánca (Magic Mike's Last Dance)
Tár

Más véleményen leledzem, kifejtem :
A Halott ember a kedvenc filmem tőle, mert úgy mutatja, be a halotti kultuszt, hogy az már szinte csontig hatol, ráadásul külön kiemelendő, hogy az alkotás fekete-fehér, a zenéje karcos és Johnny Depp alakítása is nagyon rendben van.

2023-02-03 21:13:52 Magic Mike XXL (2015) dittike (4) #1

Nem olyan kiemelkedő, mint az első rész, de azért vannak benne érdekes produkciók.

2023-02-03 18:56:41 Magic Mike (2012) dittike (5) #18

A férfiak számára is igen kemény a show business és az éjszakai vetkőzések világa, mely sokszor lélekölő és lehangoló is tud lenni. Ez a film pont ezt a semmibe fulladást jeleníti meg és az ebből való kitörést is talán.

Másodszori mozis nézésre is betalált rendesen, főleg, a dal a Ködről, mely minden titkot elborít és jelen van a városban, lényegében ez a dal meghatározó eleme is a filmnek, összeköti az időseket és a fiatalokat egyaránt, mert a városhoz tartozik.

Sajnos megnéztem, de szerintem homofób, öncélú, nézhetetlen szemét, ilyen rossz filmet még tán nem is láttam.

2023-01-30 21:50:22 8 Mile (2002) / 8 mérföld dittike (5) #16

A lehető legőszintébb film, amit életemben láttam, minden, amit bemutat, olyan, mintha az ember , a valódi ember igazi sorsát tárná a néző elé, amely a kemény rögvaló és nem a puccos klisék világa.

2023-01-30 17:55:30 Nyúlcsapda (2019) dittike (5) #3

Másodszor láttam tegnap a Petőfi tv-n, igaz már nem is emlékeztem arra, hogy vetítették korábban, annyira sokkoló volt látni, hogy mit művelt a délszláv háború az emberekkel és az állatokkal egyaránt, no és Földes Eszter alakítása miatt érdemes megnézni.