dittike

Regisztráció: 2018. január 21. (5 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Váczi Edit vagyok a filmek szeretete éltet.

Rendezők: Aki Kaurismäki, Alain Robbe-Grillet, Ali Abbasi, András Ferenc, Andrey Konchalovskiy, Asghar Farhadi, Badits Ákos, Bakony Alexa, Bereményi Géza, Clint Eastwood, Cristina Grosan, Csoma Sándor, Csuja László, Denis Villeneuve, Edgar Wright, Edward Zwick, Emerald Fennell, Enyedi Ildikó, Fabricius Gábor, Fatih Akin, François Ozon, Guillaume Senez, Hajdu Szabolcs, James Ponsoldt, Jean-Luc Godard, Joachim Trier, Kenyeres Bálint, Kis Hajni, Kostyál Márk, Kőrösi Máté, Leos Carax, Ljasuk Dimitry, Maár Gyula, Makk Károly, Maria Schrader, Martin Scorsese, Max Winkler, Milorad Krstic, Mira Nair, Nagy V. Gergő, Nemes Jeles László, Nicole Garcia, Nora Fingscheidt, Norman Jewison, Pablo Larraín, Pacskovszky József, Paolo Sorrentino, Paolo Virzì, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Régis Wargnier, Ruben Östlund, Schwechtje Mihály, Sebastián Lelio, Sopsits Árpád, Szabó István, Szilágyi Fanni, Szilágyi Zsófia, Szomjas György, Thomas Vinterberg, Tim Burton, Tolvaly Ferenc, Tóth Barnabás, Török Zoltán, Tuza-Ritter Bernadett, Zurbó Dorottya
Színészek: Aaron Eckhart, Adam Driver, Alain Delon, Amy Adams (III), Andrzej Seweryn, Angelina Jolie, Anthony Ramos, Antonio Banderas, Anya Taylor-Joy, Bálint András, Bányai Kelemen Barna, Ben Kingsley, Ben Whishaw, Bikácsy Gergely, Borbély Alexandra, Brad Pitt, Bradley Cooper, Carey Mulligan, Catherine Deneuve, Charlotte Gainsbourg, Clark Gable, Clint Eastwood, Dakota Johnson, Dan Stevens, Daniel Auteuil, Daniel Brühl, Daniel Craig, Dietz Gusztáv, Emmanuelle Seigner, Faye Dunaway, Fekete Ernő, Françoise Fabian, Gábor Miklós, Gijs Naber, Gwyneth Paltrow, Halle Berry, Huszti Péter, Isabelle Huppert, Jack O'Connell (IV), Jai Courtney, Jakab Juli, Jake Gyllenhaal, Javier Bardem, Jean Reno, Jean-Paul Belmondo, Jeffrey Donovan, Jesse Eisenberg, Jessica Chastain, Jordán Tamás, Julia Roberts, Julie Christie, Kerekes Vica, Kevin Costner, Kiss Diána Magdolna, Klem Viktor, Kolovratnik Krisztián, Kristen Stewart, Laura Dern, Léa Seydoux, Liam Neeson, Louis de Funès, Louis Garrel, Mácsai Pál, Marcello Mastroianni, Marcia Gay Harden, Margot Robbie, Marion Cotillard, Marisa Tomei, Mark Wahlberg, Mary Elizabeth Winstead, Máté Gábor, Mátray László, Matthias Schoenaerts, Michael Fassbender, Michael Lonsdale, Nikolaj Coster-Waldau, Olasz Renátó, Pete Davidson, Pierre Niney, Rainer-Micsinyei Nóra, Rebecca Ferguson, Richard Gere, Robert Redford, Romain Duris, Rujder Vivien, Russell Crowe, Sandra Bullock, Saoirse Ronan, Schmied Zoltán, Shia LaBeouf, Sophia Loren, Stellan Skarsgård, Stéphane Freiss, Stephen McKinley Henderson, Steve Buscemi, Szabó László, Szamosi Zsófia, Száraz Dénes, Thomasin McKenzie, Thuróczy Szabolcs, Timothée Chalamet, Trill Zsolt, Ulrich Thomsen, Valeria Bruni Tedeschi, Vilmányi Benett, Vincent Lindon, Vivien Leigh, Vlad Ivanov, Walters Lili, William Hurt, Woody Harrelson, Zendaya, Zsigmond Emőke, Zsótér Sándor
Műfajok: dráma, film noir, krimi, musical, thriller
Országok: francia, ír, magyar, német
Korszakok: 1980-as évek, 1960 as évek, 1930 as évek

Samsara

5 2023-07-10 3,6
Sisu

1 2023-07-02 3,2
La casa entre los cactus
Ház a kaktuszok között
1 2023-07-01 2,8
Indiana Jones and the Dial of Destiny
Indiana Jones és a sors tárcsája
5 2023-06-29 3,1
No Hard Feelings
Barátnőt felveszünk
5 2023-06-24 3,1
Látom, amit látsz

5 2023-06-23 2,9

2023-07-23 04:37:27 Oppenheimer (2023) dittike (5) #22

Másodszori nézésre még inkább hatással volt rám ez a film, sajnálatos módon viszont a könyv változatát nem tudom fellelni magyarul.

2023-07-21 23:41:40 Oppenheimer (2023) dittike (5) #20

Letaglózó élmény volt, emlékszem fiatalabb koromban nekem is voltak fura látomásaim.

Másodszori nézésre jobban kijöttek azok a dolgok, amiket nem vettem észre, na aztán fogtam magam és tegnap megnéztem harmadszorra is.

Megvolt a megfelelő para faktor , bár nekem még pótolnom kell az előző részeket, mert azt hittem ez egy önmagában álló film.

2023-07-16 10:28:27 L'innocent (2022) / Családban marad dittike (5) #1

Louis Garrel hozza a formáját itt is, ráadásul a női szereplők és a zenei piszok jók ám.

Ez is amolyan többször nézős, odafigyelős, részletekig kivesézős moziélmény, amelyet nem egyszer kell átélni, hanem annyiszor, ahányszor az adrenalinszint és a fókuszált figyelem megkívánja.

2023-07-10 01:00:54 Samsara (2023) dittike (5) #2

Mindkétszer meditatív állapotba kerültem tőle, pedig azt mondják az autisták képtelenek a relaxálásra, meditálásra, ennek ellenére nekem ez a film sokat segített.

Habcsókok és csillagok (A la belle étoile)

Végre vidéken a békéscsabai Center moziban is megtekinthettem eme csodás és egyben elborzasztó világot bemutató alkotást, mely a prüdéria és az álszentség tükrében (görbe) mutatja be az ellentmondásos festő életének fontos állomásait.

Nekem humoros volt, izgalmas, irónikus, sőt önirónikus, okos, szellemes, végre egy értelmes kalandfilm.