dittike

Regisztráció: 2018. január 21. (4 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Váczi Edit vagyok a filmek szeretete éltet.

Rendezők: Aki Kaurismäki, Alain Robbe-Grillet, András Ferenc, Andrey Konchalovskiy, Asghar Farhadi, Badits Ákos, Bakony Alexa, Clint Eastwood, Cristina Grosan, Csoma Sándor, Csuja László, Denis Villeneuve, Edgar Wright, Edward Zwick, Emerald Fennell, Enyedi Ildikó, Fabricius Gábor, Fatih Akin, François Ozon, Guillaume Senez, James Ponsoldt, Jean-Luc Godard, Joachim Trier, Kenyeres Bálint, Kis Hajni, Kostyál Márk, Kőrösi Máté, Leos Carax, Maár Gyula, Makk Károly, Maria Schrader, Martin Scorsese, Milorad Krstic, Mira Nair, Nagy V. Gergő, Nemes Jeles László, Nicole Garcia, Nora Fingscheidt, Norman Jewison, Pablo Larraín, Pacskovszky József, Paolo Sorrentino, Paolo Virzì, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Régis Wargnier, Ruben Östlund, Sebastián Lelio, Sopsits Árpád, Szabó István, Szilágyi Zsófia, Szomjas György, Thomas Vinterberg, Tim Burton, Tolvaly Ferenc, Török Zoltán, Tuza-Ritter Bernadett, Zurbó Dorottya
Színészek: Aaron Eckhart, Adam Driver, Alain Delon, Amy Adams (III), Andrzej Seweryn, Anthony Ramos, Antonio Banderas, Anya Taylor-Joy, Bálint András, Bányai Kelemen Barna, Ben Kingsley, Ben Whishaw, Bikácsy Gergely, Borbély Alexandra, Bradley Cooper, Carey Mulligan, Catherine Deneuve, Clark Gable, Clint Eastwood, Dakota Johnson, Dan Stevens, Daniel Auteuil, Daniel Brühl, Daniel Craig, Dietz Gusztáv, Emmanuelle Seigner, Faye Dunaway, Fekete Ernő, Françoise Fabian, Gábor Miklós, Gijs Naber, Halle Berry, Huszti Péter, Jack O'Connell (IV), Jai Courtney, Jakab Juli, Jake Gyllenhaal, Javier Bardem, Jean Reno, Jean-Paul Belmondo, Jeffrey Donovan, Jesse Eisenberg, Jessica Chastain, Jordán Tamás, Julia Roberts, Julie Christie, Kerekes Vica, Kevin Costner, Kiss Diána Magdolna, Klem Viktor, Kolovratnik Krisztián, Kristen Stewart, Laura Dern, Léa Seydoux, Liam Neeson, Louis de Funès, Louis Garrel, Mácsai Pál, Marcello Mastroianni, Marcia Gay Harden, Margot Robbie, Marion Cotillard, Marisa Tomei, Mark Wahlberg, Mary Elizabeth Winstead, Máté Gábor, Mátray László, Matthias Schoenaerts, Michael Fassbender, Michael Lonsdale, Nikolaj Coster-Waldau, Pete Davidson, Rainer-Micsinyei Nóra, Rebecca Ferguson, Richard Gere, Robert Redford, Romain Duris, Russell Crowe, Sandra Bullock, Saoirse Ronan, Schmied Zoltán, Shia LaBeouf, Sophia Loren, Stellan Skarsgård, Stéphane Freiss, Stephen McKinley Henderson, Steve Buscemi, Szabó László, Szamosi Zsófia, Száraz Dénes, Thomasin McKenzie, Timothée Chalamet, Trill Zsolt, Ulrich Thomsen, Valeria Bruni Tedeschi, Vilmányi Benett, Vincent Lindon, Vivien Leigh, Vlad Ivanov, Walters Lili, William Hurt, Woody Harrelson, Zendaya, Zsigmond Emőke, Zsótér Sándor
Műfajok: dráma, film noir, krimi, musical, thriller
Országok: francia, ír, magyar, német
Korszakok: 1980-as évek, 1960 as évek, 1930 as évek

4 2022-05-01 1,6
Butterfly on a Wheel
Próbatétel
4 2022-05-01 3,4
Sous les jupes des filles
Micsoda nők!
5 2022-05-01 3,1
Les ripoux
Zsaroló zsaruk
4 2022-04-25 3,9

2022-05-09 15:16:58 The Marksman (2021) / Az oltalmazó dittike (3) #1

Átlagos élményt nyújtó akciófilm.

2022-05-04 09:27:16 Kiss the Girls (1997) / A gyűjtő dittike (5) #9

Végig izgultam, hogy ki lehet a gyilkos.

Könnyed kikapcsolódás igényes környezetben.

2022-05-02 16:14:20 American Ultra (2015) / BeSZERvezve dittike (4) #5

Szórakoztatóan véres és eszelős kémvígjáték.

2022-05-02 09:44:23 Mon bébé (2019) / Az én babám dittike (4) #1

Jól ábrázolja a film a mai anyaképet, mely egy rohanó világban való megfelelni akarásnak a mintapéldája.

2022-05-01 04:06:26 Kutya éji dala (1983) dittike (5) #36

Zseniális mestermű két és fél órás vizuális különlegesség.

Nézhető, de azért az első rész jobb volt.

Elég beteges filmnek indul aztán az indítékok fényt derítenek a rejtélyre.

Egy igazán csajos francia film.

2022-04-25 14:49:28 Les ripoux (1984) / Zsaroló zsaruk dittike (4) #2

Nézhető zsarufilm sekélyes poénokkal.