dittike

Regisztráció: 2018. január 21. (8 hónap, 3 hét)

Bemutatkozás

Váczi Edit vagyok a filmek szeretete éltet.

Rendezők: Ang Lee, Ember Judit, Enyedi Ildikó, Fatih Akin, Kenyeres Bálint, Makk Károly, Martin Scorsese, Nemes Jeles László, Quentin Tarantino, Szilágyi Zsófia
Színészek: Bikácsy Gergely, Bradley Cooper, Jakab Juli, Kolovratnik Krisztián, Mácsai Pál, Michael Fassbender, Szamosi Zsófia, Vlad Ivanov
Műfajok: dráma, film noir, musical
Országok: francia, ír, magyar, német
Korszakok: 1980-as évek, 1960 as évek, 1930 as évek

Exodus: Gods and Kings
Exodus: Istenek és királyok
4 2018-10-15 2,8
Roncsfilm
Roncsfilm - vagy mi van ha győztünk?
5 2018-10-12 3,8

En passion
Szenvedély
5 2018-10-06 4,4
Guarding Tess
Az öreg hölgy és a testőr
4 2018-10-06 3,2

2018-10-15 01:25:26 Den skyldige (2018) / A bűnös dittike (5) #1

Ezt a filmet október 14-én az art mozis napon láttam életemben először és meghatározó morális kérdéseket boncolgat melyek szerint elmosódik a bűnös és az áldozat fogalma és a segítségnyújtás bárkinek életmentő lehet az adott szituációban melyet az élet az ember elé tár.
Aki a telefonvonala végén van a segélyhívó szolgálatnál óriási felelősséget rak a vállára avval hogy megpróbál megoldani egy adott ügyet.

2018-10-15 01:09:32 Egy nap (2018) dittike (5) #3

Én is október 14-én láttam ezt filmet az art mozis napon csak én Békéscsabán a Center Moziban és igen nagy létszámmal megnézték a filmet nőtársaim akik valamilyen formában feltehetőleg érintettek a témában. Nekem azért fontos ez a film, mert gyermektelen vagyok (meddő) és próbáltam mindig is elképzelni azt milyen lehet több gyermekkel és egy férjjel a világ hát most legalább megláttam hogy korántsem a legjobb sőt szerencsésnek mondhatom magam hogy nem kell kínlódnom senkivel elég a Magam világa. Nem vagyok önző ez a realitás a három gyerek, négy, kerék, egy nagy családi ház és a lakáshitel álmok mind csak illuzórikus képzelgésekké váltak a szememben.

Szerintem a művészetterápiának nagyon fontos szerepe kell hogy legyen az emberek életében mert így tudják feldolgozni az életükben felgyülemlett válságokat és felveti ez a film azt a kérdést is hogy ki a kezelt és ki az orvos az adott szituációban, valamint hogy ki a detektív és ki a rabló de azt is hogy a vérségi kötelékek menyire határozzák meg egy ember felnőtt életét.

Mózes története a Biblia egy igen különleges szelete melyben Isten csapásai és csodái egyaránt megférnek egymással ezért szerintem ezt jól bemutatja ez az alkotás az már más kérdés hogy művészibb köntösben a kevesebb több lehetett volna.

Éljen Bikácsy Gergely mint narrátor rezonőr különc

Elementáris erejű történet melyben a zenészlét minden kínja meg van énekelve egy olyan alktoás ahol kendőzetlenül látjuk mi folyik az igazi show business hátterében.

Életem meghatározó élménye ez a film nagyon sokszor volt hogy meg akartam már nézni de csak most sikerült teljesen odafigyelve a történet fonalát felvéve.

2018-10-08 00:46:01 Budai cukrászda (1935) dittike (5) #4

Érzelmekkel teli lendületes film mely irányt mutat a férfi nő-kapcsolatok hierarchiájában és az igaz szerelemben.

2018-10-06 04:47:04 En passion (1969) / Szenvedély dittike (5) #4

Ez a film jól jellemzi egy olyan emberrel való kapcsolatomat mely megnyomorított eléggé az utóbbi időben de még szerencse hogy időben kiszálltam

Szerintem fordulatos élvezhető film a maga nemében