dittike

Regisztráció: 2018. január 21. (3 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Váczi Edit vagyok a filmek szeretete éltet.

Rendezők: Alain Robbe-Grillet, Badits Ákos, Csoma Sándor, Emerald Fennell, Enyedi Ildikó, Fabricius Gábor, Fatih Akin, Jean-Luc Godard, Kenyeres Bálint, Kis Hajni, Kostyál Márk, Makk Károly, Martin Scorsese, Nemes Jeles László, Paolo Sorrentino, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Sopsits Árpád, Szilágyi Zsófia, Szomjas György, Tolvaly Ferenc
Színészek: Bikácsy Gergely, Bradley Cooper, Carey Mulligan, Dakota Johnson, Daniel Craig, Dietz Gusztáv, Gijs Naber, Jakab Juli, Jean-Paul Belmondo, Jessica Chastain, Julie Christie, Kerekes Vica, Kevin Costner, Kolovratnik Krisztián, Léa Seydoux, Louis Garrel, Mácsai Pál, Marcello Mastroianni, Mary Elizabeth Winstead, Michael Fassbender, Shia LaBeouf, Sophia Loren, Szamosi Zsófia, Vlad Ivanov, Walters Lili
Műfajok: dráma, film noir, musical
Országok: francia, ír, magyar, német
Korszakok: 1980-as évek, 1960 as évek, 1930 as évek

[2] Lazacfogás Jemenben
[1] Amerikai pasztorál
[12] Valamelyik Star Warsban

2021-10-25 19:18:22 Away from Her (2006) / Egyre távolabb dittike (5) #16

Az alzheimer, mint téma nem ismeretlen számomra, de mindkét nem szemszögéből nézve valahogy mégis másképp vélem látni, ennek a furcsa betegségnek a stációit.

Egy kedves ismerősöm ajánlása miatt néztem meg ezt a sorozatot, hihetetlenül intelligens a történet felépítése.

[2] Bachmann tanár úr és az osztálya (Mr. Bachmann and His Class)
[23] Dűne (Dune)
[10] Eltörölni Frankot
[10] A Francia Kiadás (The French Dispatch)
[2] Hableány (Undine)
[4] Post Mortem
[3] Titán (Titane)

2021-10-25 01:41:45 Kate (2021) dittike (5) #11

Örülök, hogy abszolút a női vonal erősödik, még ebben a kemény jakuza világban is, ahol mindig a férfiaké volt az előjog.

Megfogott Belmondo filmbeli karaktere a maga sármjával, kicsit ügyefogyott, s szeleburdi családi zűrjeivel, de szerintem így kellene szórakoztatnia minden épkézláb vígjátéknak, ha egyáltalán még vannak ilyen minőségű filmek ebben a kategóriában.

[5] A faun labirintusa (Pan’s Labyrinth) [3] Sráckor (Boyhood)
[3] A félszemű (True Grit, 2010)
[5] Diploma előtt (The Graduate)
[5] Egy asszony illata (Scent of a Woman)
[4] Good Will Hunting

[1] Juno
[5] Lady Bird
[5] Léon, a profi (Léon: The Professional

Hatásos érzékenyítő film, azok számára is élvezetes, a maga abszurd ötleteivel és poénjaival, akik nem értik/nem értették eddig vagy csak kíváncsiak egy Dawn szindrómás fiatalember lelki és testi világára egyaránt.

Cassie alakja egyesíti magában mindazt, amiről a férfiak csak rémálmaikban gondolkodnak el, éppen ezért szimpatikus számomra a karaktere,s szerintem egyáltalán nem túlzás azt állítani, hogy az élete egy jól felépített mestermű, hisz mindenki csak azt kapja tőle ajándékba, amit megérdemel.

Elgondolkodtató alkotás az anyaságról, családról, felelősségvállalásról, úgy olaszosan.