PeggyG

Regisztráció: 2018. január 14. (3 év, 10 hónap)

Rendezők: Fábri Zoltán, Makk Károly, Milos Forman, Quentin Tarantino, Wes Anderson
Színészek: Adrien Brody, Dustin Hoffman, Ewan McGregor, Frances McDormand, Görbe János, Őze Lajos, Sinkovits Imre, Tim Roth, Willem Dafoe
Műfajok: dráma, háborús film, krimi, szatíra

Nem: nő

4 2021-10-25 3,7
The Death of Stalin
Sztálin halála
4 2021-10-13 3,7
A legjobb dolgokon bőgni kell
Things Worth Weeping For
4 2021-10-09 2,9
A Nightmare on Elm Street
Rémálom az Elm utcában
3 2021-10-05 3,8
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time
3 2021-10-03 3,6
Szoljarisz
Solaris
3 2021-09-12 4,3
Primal Fear
Legbelső félelem
4 2021-09-04 4,2

Az elején valamikor megállapítottam, hogy ez a film már nem lehet ennél kínosabb és elcsépelten pátoszosabb, aztán három órán keresztül cáfolt erre rá újra és újra.

Korábban írta valaki, hogy a végén bekapcsolt Lestat egy a filmhez totál nem illő zenét - szerintem kb. a legzseniálisabb húzása a filmnek a Symphaty for the Devil volt :)

2019-11-01 09:08:16 Platoon (1986) / A szakasz PeggyG (5) #30

Telis-tele van olyan képsorokkal, amiktől nem lehet szabadulni. Hatalmas dicséret a rendezőnek a a faluban erőszakoskodós jelenetért, borzasztó volt nézni, de tulajdonképpen "ízléses" maradt, sokan csináltak volna belőle hatásvadász undormányt, és ráadásul még itt sem fekete-fehér, megmutatja, hogy ezek a katonák már idegroncsok, nem bírják elviselni a helyzetet, a társaik halálát, és bosszút akarnak állni, mindegy, hogy kin.
Nagyon jól sikerült az a jelenet is, amikor a főszereplő először lát vietnámi katonát, félelmetes, ahogy előtűnnek a ködből azzal a növénnyel a fejükön, a néző együtt fagy le Sheennel.
Biztos azért is, mert Willem Dafoe örök kedvencem, de rég érintett meg ennyire haláleset filmben.

Összességében azt éreztem a megnézése után, hogy mindenki, aki ezzel szemben arról csinál filmet, hogy a háború az tulajdonképpen azért bajtársias és hősies dolog, az köpjön fel, és álljon alá. Kötelezővé tenném az összes fotelpatrióta számára.

2018-11-04 21:08:58 Höstsonaten (1978) / Őszi szonáta PeggyG (?) #62

Hogyha egyetértek a legutolsó hozzászólóval, és színpadiasnak, szájbarágósnak és emiatt talán kissé életszerűtlennek találtam, akkor melyik Bergman-filmeket ajánlanátok, amik esetleg nem ilyenek?