saatonda

Regisztráció: 2018. január 11. (1 év, 9 hónap)

Nem: ?

Snatch
Blöff
3 2019-09-25 4,5

2019-10-06 19:40:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #24359

most már van miért tiltanod besértődött delgombos kis maki

előzmény: saatonda (#24358)

2019-10-06 19:39:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #24358

a pofádról nem sül le a bőr?
velem trollkodtak az utóbbi időben, akkor hol voltál?
ja most te jöttél beszólni a semmiért, csak egy szövegértésképtelen kis kretén találhatott abban bármi kivetnivalót, erre te jössz és trollozol.
elmész te a kurva isten faszába te kis rohadék.

2019-10-06 19:25:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #24356

tudom hogy fáj ha valaki a szarról kimondja hogy az, de hát így jártál

2019-10-06 19:15:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #24354

nekem igazából az a furcsa, hogy valaki úgy érzi, adott neki valamit a film
én most sajnos, megtehettem hogy megnéztem, nem vettem el semmitől időt, nem hiányzik az a pénz, néhány jelenet egy részét nem láttam, pihentettem a szemem és nem romboltam az ízlésem, nagyjából tudtam mit fogok látni, tudatosan néztem meg, annyira alacsony elvárással amekkorával csak lehet

de hogy ez valakit szórakoztasson, vagy ez elgondolkodtassa, hát nekem nagyon meglepő, ahogy a film sikere is, bukást vártam.
bár én anno a sötét lovagon is meglepődtem, óriási siker, kritikai elismerés, több mint egy évtizede nem értem.pedig nemrég néztem újra.

2019-10-06 18:23:01 Joker (2019) saatonda (?) #56

"akár még pozitív üzenetet is találnak benne"

előzmény: CrazyBoy (#52)

2019-10-06 16:04:56 Joker (2019) saatonda (?) #50

"Én nagyon is személyesnek éreztem az átalakulást mivel emberi volt, teljesen azonosulható, elképzelve persze, hogy egy ember levetkőzi a társadalmi morált,és minden sérelmet megtorol ( legyen innentől kezdve ez akár az, hogy..."

az ilyet veszélyes elmebetegnek hívjuk és elzárjuk vagy végső esetben megsemmisítjük

előzmény: CrazyBoy (#49)

2019-10-06 13:52:13 Joker (2019) saatonda (?) #47

(mert kíváncsi voltam, melyik az évtized undormánya, az első kickass-baromság vagy a joker. a kick-ass, bár ebben is volt egy-két dolog, ami eléggé kétes moralitású ill. ízléstelen. de több szót nem vesztegetek egyikre sem, lepontozni nem fogom rajtam ne múljék, de ennyi. kár volt megnézni de az ennél minden szempontból jobb ad astrát is.
remélem a charlie angyalai jobb lesz ezeknél.)

előzmény: MicaHiro (#45)

2019-10-06 12:17:23 Joker (2019) saatonda (?) #44

(gondoltam feltűnik hogy nem a filmre vonatkozott az állítás, de ha nem, akkor nem)

előzmény: CrazyBoy (#42)

2019-10-06 12:16:50 Joker (2019) saatonda (?) #43

felesleges volt megnéznem, bár nem volt annyira unalmas mint vártam, azon túl pont olyan mint amire számítani lehetett, mondhatnám a bizonytalanoknak hogy "én már láttam hogy nektek ne kelljen:)". (ebből a szempontból olyan mint az ad astra, ha láttál trailert, pár klipet, meglepetés nincs)
itt egészen egyszerűen arról van szó, hogy valaki egy alapvetően közhelyes de működőképes drámát nem john doe-val hanem egy jól ismert képregényfigurával meséli el, így könnyebb kitölteni a játékidőt, sokkal de sokkal többen megnézik és könnyen lehet a hibáit megmagyarázni ( pl "ez nem hiba hanem "dekonstrukció" "újraértelmezés" hogy pár divatos kifejezést említsek, vagy egyszerűen "ne várj mélységet egy képregényfilmtől" stb a kritikától függően)
azt is megértették az alkotók, hogy a lassú-merengő-művészi stílus max egy szűk rétegnek jön be lehet hogy pl Nemes Lászlónak a meek's cutoff a kedvence de azt az emberek többsége nézhetetlenül unalmasnak fogja találni, drámát el lehet mesélni hatásosabb stílusban is.
tudják még azt is, hogy a tartalomnak hogy üssön nem kell túl komplikáltnak lennie (a társadalom nem tökéletes, sok az igazságtalanság, bántják egymást az emberek aztán ha olyat bántanak aki alapból zakkant annak rossz vége lehet) ÉS nagyon fontos, hogy megtalálja az uralkodó hangulatot (itt a bizonytalanság, értékvesztettség, zűrzavar, nihilizmus kísértése)
nyilván a kritikusok egy része teljes joggal vádolja hatásvadászattal, felszínességgel, ürességgel, bizonyos jóízlése emberek ízléstelenséggel, de mivel nem az évtized art-house drámájának készült ill. az erre vevő közönség zömének ezek a problémák abszolút nem tűnnek fel, nem sokra mennek
mondhatom hogy ez művészetnek kevés, szórakoztató képregényfilmnek túl drámai és kissé ízléstelen, de attól még sokan szeretni fogják, komoly társadalomkritikának és karakterdrámának tartják akár még pozitív üzenetet is találnak benne, ill. a színészi játékot lehet dícsérni.
nem jó, teljesen felesleges film, bár nem ártalmas és sajnos az embernek eszébe jut hogy számos hypeolt film mint az ad astra, a midsommar vagy __a helyenként egészen borzalmas suspiria-remake__ vajon mélyebbek, okosabbak? nem lennék biztos a válaszban

2019-10-04 18:25:33 [Általános fórum] saatonda #8076

ja, most látom ki is vagy, ha előbb tudom, nem reagálok. trollkodásra nincs szükségem

előzmény: saatonda (#8075)