saatonda

Regisztráció: 2018. január 11. (11 hónap, 1 hét)

Nem: ?

Mission: Impossible - Fallout
Mission: Impossible: Utóhatás
3 2018-12-15 3,8

2018-12-15 19:57:24 Femme Fatale (2002) saatonda (5) #2

nem ismerek az elmúlt 20 évből a popkulturális elemeket ennél szebben és jobban használó filmet, pedig sokan próbálkoztak (coen bros., tarantino, lynch, stb). hibái ellenére is imádnivaló

szép, egyszerre szomorú és ironikus, még emészthetően posztmodern romantikus film, nem annyira mély hogy érthetetlen és nyomasztó legyen, de elég tartalmas esztétikai élmény ahhoz hogy többször is visszatérhessünk hozzá. egyes jelenetek talán végtelenszer újranézhetőek.
de: ez a világ már elmúlt.
a mozit viszont részben ilyesmire találták ki, legalább annyira, mint mondjuk a gravitációra.

hát nincs sok vélemény, pedig intelligens, jól játszott adaptációja wharton klasszikus regényének. sokkal élvezhetőbb mint szinte bármelyik hasonló, amit az elmúlt két évtizedben készítettek közül látni volt szerencsém

2018-12-15 18:56:47 The Iron Lady (2011) / A Vaslady saatonda (1) #71

jó film, rossz film, ez nem is igazán film, bár nyilvánvalóan nem áldokumentumfilm.
a színészeken kívül ez gyakorlatilag értékelhetetlen, épp csak nem szemét

2018-12-15 18:52:24 Gravity (2013) / Gravitáció saatonda (?) #434

technikailag szépen megcsinálták, de ehelyett többet ért volna egy áldokumentumfilm, mert ez így unalmas, közhelyes, "giccses", érdemi emlékezetes kép, pláne jelenet nélkül.
ártani mondjuk senkinek sem árt, de ezt a legjobb film díjára jelölték, ahhoz meg nagyon kevés. ennél még a cápásgagyi shallows is szórakoztatóbb
5/10, jóindulattal.

persze, nem annyira rossz, de én úgy vagyok ezzel hogy ha már "nagyon korszerű, nagyon nagy üzenetet" akarnak nekem átadni, akkor vagy legyen egy tömegeknek szóló dráma, most mutatták be újra a schindlert ugye, vagy legyen beleszőve egy rendesen megcsinált szórakoztató filmbe (ilyen lehetett volna a fekete párduc), vagy legyen rendesen kidolgozott, művészi alkotás, amit lehet hogy kevesen néznek meg, de attól esztétikai értéke van (rémlik pl. a george washington még 2000-2001 körülről, de régen láttam).
de ez a szórakoztató film is vagyok, meg rendhagyó is vagyok meg nagy üzenetem is van csúnyafehérek rasszisták vagytok-kevercs nekem nem igazán jön be.
(mondjuk a témát is hanyagolom a továbbiakban, láttam nem kevés "fekete" filmet, újabb már nem kell)

2018-12-15 13:36:12 John Wick (2014) saatonda (2) #50

ez még a fekete párducnál is rosszabb, idétlen történet, ronda szereplők, ronda képi világ, minimális humor, minimális izgalom, helyenként mint egy rossz paródia, jó, a verekedések kompetensen rendezettek, és, még azok sem érdekesek.
a folytatása sem különb semmivel.
ebből lesz a kultuszfilm?

2018-12-15 13:34:22 Black Panther (2018) / Fekete Párduc saatonda (2) #58

ha ez a legjobb film kategóriában oscar-jelölt lesz, legalább lesz min röhögni.
a marvel univerzumban, hiába szeretik lehúzni sokan, szemét ócska szenny nincs. de kiemelkedően jó, igazán színvonalas akciófilm sem. ez a saját univerzumán belül is közepes, hiába hőbörögnek hogy "azért imádják mert az első fekete marvel", kérdem tisztelettel, mi másért?
aki szerint ez jó akciómese, hát ---részletezték alattam páran, én miért tenném

így ennek semmi értelme, nem húzom le feleslegesen, de attól még így van, műfajok kevergetése, egyszerű, bárgyú, de szórakoztató történetet téve tönkre, miért is? a semmiért. a végén arcba tolt közhelyes üzenetért
lehetett volna egy egyszerű, de jól felépített, sallangmentes krimit csinálni és annyi.
az alakítások jók

túlkomplikáltnak tűnő, valójában elég közhelyes, túl sok karaktert mozgató történet, alapvetően elmegy, színes-szagos, kicsit idegesítő szórakozás, kicsit túlnyújtva. 7/10 körüli