saatonda

Regisztráció: 2018. január 11. (1 év, 7 hónap)

Nem: ?

Atomic Blonde
Atomszőke
2 2019-08-12 3,2
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
3 2019-08-09 3,0

tarantino a klasszikus hollywood, anderson/pynchon pedig a hatvanas évek radikális-lázadó ill. elvonuló szubkultúrái iránt nosztalgiázik, itt már megtörtént a tate-gyilkosság és világos, hogy a hatvanas évek reményeinek vége (lsd. még ehhez pynchon másik regényét a részben szintén a hatvanas években játszódó vineland-et). sajnos a film túl hosszú, széteső, vizuálisan nem túl érdekes, sok a csúnya szereplő, a narrátor borzalmas hangú, bár a főbb szereplők jól játszanak. mindent áthat itt is a melankolikus-nosztalgikus hangulat, elvégre az idealizált hatvanas évek, az említett szubkultúrákba vetett remény véget értek.
lehetett volna jobb.

(a jackie brown adaptáció, talán ezért lehet az olyan, amilyen.

QT erénye többek között, hogy nyersanyagra, vagyis filmre forgat. Ez mindenképpen tiszteletreméltó."

erre richard brody kritikust fogom idézni akivel csak pár dologban értek egyet, ez most ilyen

"Steven Soderbergh does more and better with an iPhone—at least as long as he's got Peter Andrews as cinematographer—than Christopher Nolan with any truckful of expensive toys.
The appeal and potential of film aren't lost on me;
but few who use celluloid (the term has a pompous vanity of technical authority) do anything original with it—rather, it often gets used like a declaration of nostalgic fidelity, a ready-made excuse for non-originality.
/Who are the vain pompous celluloid users (aside from Nolan) that you are talking about here? Who is using film as a declaration of nostalgic fidelity and why would using film be a conscious excuse for anything?/

Spielberg is one. Tarantino is another.

előzmény: Emberke (#44)

(ez a film nem dekonstruált semmit,---hogy a "dekonstrukció" érték, most túl azon hogy egyáltalán mire is használják, miért vették át a filozófustól egy fogalmat, önmagában sem nem szükséges, sem nem elégséges az értékes tartalomhoz, bizonyos szellemi áramlatok nyomták-nyomják, és mostanra közhellyé vált, szvsz hibásan. legtöbb esetben semmi értelme, nem lesz belőle nagyobb érték, mint az említett amúgy homályos dekonstrukció nélkül)

előzmény: Emberke (#41)

ez alternatív történelem, ha nem tudsz a valódiról semmit, az sem feltétlenül baj

előzmény: deathcode (#36)

2019-08-15 21:09:13 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6439

Hogy a sztori hiányának pedig miért van jelentőssége, arra már utaltam az utóbbi filmjeinek gyászos kritikusi fogadtatásával"

nem vagyok biztos benne hogy ez csak a történet állítólagos hiánya miatt van, mindenesetre a kritikusok, ja, a kritikus tömegen vagyok szóval, igen:)

és box office adataival."

hát ő tényleg nem a box office-nak rendezett

állítólag a legújabb filmje kicsit más lesz, kevésbé "avantgárd"

2019-08-15 16:32:01 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6436

Azóta olyan filmeket gyárt, amiknek a sztorija a legjobb esetben is csak egy 5 perces rövidfilmre lenne elég sztem"

de én azt írtam, hogy ez nem igaz, illetve ha az lenne sem lenne jelentősége

videoklip rendezőnek kellett volna mennie"

a filmjei természetesen nem azok, de valóban működnek videoklipként is, ha valaki így akarja nézni őket

szinte már nem is a nézőknek gyártja a filmeket, hanem saját magának"

de ez lényegében minden művészfilmesre igaz, csak van akit elismernek, van akit kevésbé, van aki sikeresebb, van aki kevésbé. nyilván vannak erősebb-gyengébb rendezői jegyekkel bírók

2019-08-14 23:47:26 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6432

hogy üres vagy sem, az üreset most nem túlzottan szűk értelemben véve, hanem úgy hogy "nem túl mély" vagy nem annyira mély mint amit esetleg sugall, lehet vitatkozni rajta.
a másik kettő nettó hülyeség, az öntömjénezést igazából nem is értem, a történetet illetően nem is igaz, nem is fontos.

2019-08-14 16:07:11 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6429

ezt értem, de a nem sokat ad nem egészen az mint a nem szól semmiről

előzmény: Ragemarci (#6428)

2019-08-14 16:06:28 Atomic Blonde (2017) / Atomszőke saatonda (2) #22

persze, bár nem tudom egészen pontosan mit jelent a zavaros

2019-08-14 13:50:22 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6427

az eddigiek is mind szóltak valamiről

előzmény: von Schatu (#6425)