saatonda

Regisztráció: 2018. január 11. (9 hónap, 2 hét)

Nem: ?

3 2018-02-09 3,8
Lady Macbeth

3 2018-02-09 3,7

2018-10-23 16:39:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #23969

nem értem mi az hogy hasznos?
ha szórakoztatás, az lehet igényes, sőt hasznos is, pont a szórakoztatás révén---képzelj el egy jól sikerült kincsemet
ha művészet, az meg jó esetben igényes, hasznos is lehet, de ez utóbbi már nem lehet cél, legfeljebb nem szándékolt eredmény---képzelj el egy jól sikerült napszálltát.

szóval ez elég kevéssé érthető

előzmény: pietro (#23967)

2018-10-22 23:27:29 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #23966

majd ha képes leszel értelmes szöveget normális stílusban megírni, akkor kapsz esetleg mást, addig meg örülj, hogy valaki szóba áll veled

na
"az szerintem filmgyártási koncepció kérdése...e akár etikai, filozófiai stb. filmek elsősorban edukációs célból és nem magas művészeti meg szórakoztatási célokból - úgy hogy ezek alapvetően nem is zárják ki egymást, sőt, az edukációnak és a közérdeknek alárendelődve ugyan, de nyilván értékes és befogadható alkotásokat kéne gyártani ebben a szisztémában"

ez mit jelent?

(és még:Napszálltából készülhetett volna akár több száz rétegfilm
e nem is azt mondtam, hogy Nemes ne kapjon egyáltalán, csak hogy ennyit akkor se, ha személy szerint ő maga vinné el a legjobb női főszereplő díjat is az Oscaron Julika helyett
globális költségvetés engem nem érdekel
ha valakinek kérdéses lenne, mennyire árnyalt is a véleményed)

előzmény: pietro (#23965)

2018-10-22 20:27:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #23964

e akár etikai, filozófiai stb. filmek elsősorban edukációs célból és nem magas művészeti meg szórakoztatási célokból - úgy hogy ezek alapvetően nem is zárják ki egymást, sőt, az edukációnak és a közérdeknek alárendelődve ugyan, de nyilván értékes és befogadható alkotásokat kéne gyártani ebben a szisztémában is."

mondjuk ez játékfilmek esetébn kb. a vicc kategória, szerintem még te magad sem tudod miről beszélsz, tán valami propagandafilmgyártást szeretnél, vagy mit?

előzmény: pietro (#23961)

2018-10-22 13:17:59 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #23960

off
ezt szerintem előbb-utóbb off-ba vagy általános fórumba rakják.
én egyébként nem értem mi a problémád, simán meg lehet tenni, hogy maximalizálják az egy embernek egy filmre járó összeget, aztán a többit ha kell, összeszedi ahogy tudja---de ez már a jövő.
a napszállta megkapta, elkészült, lett valamilyen, nem rajta kell leverni.
arra viszont tényleg kíváncsi lennék, hogy ha neked bejött volna ez a film, akkor is panaszkodnál-e, elvégre globálisan alacsony költségvetésű alkotásról van szó?

Áthelyezve a(z) Napszállta topikból.

előzmény: pietro (#23958)

2018-10-21 13:54:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #23949

OFF
azért ezzel óvatosan, a film drága dolog, nem csak naturalista-realista "indie"-stílusú filmek vannak, és ha pl. ez valamivel közönségbarátabb lett volna, akkor sem lenne sose nyereséges.
persze mondhatjuk, hogy ne készüljenek drága magyar filmek egyáltalán, én jól elleszek nélkülük

Áthelyezve a(z) Napszállta topikból.

előzmény: pietro (#125)

2018-10-21 13:50:10 Phantom Thread (2017) / Fantomszál saatonda (3) #42

(nem véletlenül volt idézőjelben:), inkább csak a "férfiasság" hiányára utalt, mert az ebben a karakterben nincs, más kérdés, hogy ezek, nőies-férfias, érettfelnőtt-infantilisnemfelnőtt egyre inkább elavultak, némi tartalmuk marad, sok nem. a többit jól látod:) )

előzmény: caulfield (#41)

2018-10-17 19:27:41 Phantom Thread (2017) / Fantomszál saatonda (3) #39

de akkor ugyanoda lyukadna ki, ahol mi vagyunk: ez két "beteg" ember kapcsolata, inkább egyfajta figyelmeztetés a nézőnek, "na ilyen ne legyél", nem pedig két "érdekes, rendhagyó" ember harmonikus kapcsolata, aminek örülni kell és amit kicsit bizarr romantikus filmként kell értelmezni:)
igazából "feminin" a férfi karakter, a nő meg, hát inkább csak szöveg szintjén nőies, egyébként nemigen.
de hogy feminista lenne, hát, elég érdekes értelmezés...

előzmény: caulfield (#38)

2018-10-13 15:25:07 Phantom Thread (2017) / Fantomszál saatonda (3) #37

nekem a legfőbb problémám az (na jó, persze, tudjuk, én nem szeretem paul t. andersont) hogy ezzel a női karakterrel mit akart. már kezdettől fogva arról beszél, hogy nem túl tehetséges, hogy férjet és gyerekeket szeretne, szinte az első pillanattól fogva tudja, hogy tegyen a férfi kedvére, a vitáik is nagyrészt arról szólnak, hogy a nő rájön, ahhoz, hogy ne akarja eldobni, mindenképpen mutatnia kell, hogy nem egy szüntelen hajbókoló kis cicababa. később kiderül, némi gonoszság, perverz hajlam is rejlik benne.
most akkor ez a női karakter tkp. micsoda?
egy woodcock/anderson típusú alkotó nedves álma? egy parodisztikus verziója ...voltaképpen minek is? nem igazán világos

előzmény: caulfield (#36)

mondhatom hogy mindegyiket:), de szinte minden témában lehet jó filmet készíteni.
mondjuk seggfej/beteges alakok látszólagos kritika/irónia melletti piedesztálra emelése, bűnözők romantizálása igencsak zavar, volt épp elég ilyen témájú agyonistenített film/sorozat, most már elég.

2018-10-11 17:03:34 Phantom Thread (2017) / Fantomszál saatonda (3) #35

ő az egyensúlyt másképp érti.
szerint a férfi művész, a művészlét sok csúnyasággal jár együtt (nem kell, talán nem is lehet egészségesnek lennie), senkit sem köteleznek ennek elviselésére de van aki megérti, hogy ez a szükséges rossz, az ár és aki maga nem képes komolyan alkotni, az akár hálás is lehet, megtiszteltetésnek veheti hogy egy ilyen zseni kiszolgálója, művészi alkotások létrejöttének elősegítője lehet:)

előzmény: caulfield (#34)