saatonda

Regisztráció: 2018. január 11. (1 év, 3 hónap)

Nem: ?

To the Wonder

4 2018-12-15 3,1

2019-04-23 14:11:40 [Tévésorozatok] saatonda #3468

Off

a trónok harca egy nagyon népszerű sorozat, a 10-es évek popkultúrájának megkerülhetetlen fejezete
és
"Mivel Danaerys meddő és egyébként sem tartom valószínűnek, hogy a vérfertőzés felett csak úgy továbblépnének a készítők, ezért neki meg kell halnia.
Jon ...tehát neki is meg kell halnia.
Cersei halála már rég meg van írva,

Kit tippeltek, melyik szereplő fog elsőként elhullani a következő részben?
... Szürke Féreg?..."

ez valami horrorsorozat?:))

előzmény: agymosott09 (#3453)

értem, nem ismerem a tanulmányod, mindenesetre szomorú hogy köbliék így gondolkodnak
a szegénylegények is történelemhamisítás, jancsó szerint nem 56-ról szól, de ha mégis, az régen volt egy kicsit keményebb diktatúrában
a többi szerintem valami félreértés lehet, de nem megyek végig rajta hogy mit mondtam mit nem, nincs túl nagy jelentősége, úgy sem én fogom megmondani, melyik alkotó mit csináljon és mit ne:)

(van a művelt köznyelvi jelentés, ezen túlmenően rengeteg fogalomhasználat, elmélet, nyilván a nyugati fősodor inkább a kortárs nyugatra vonatkoztatható jelentéseket használja, de attól még van sokféle. szvsz terméketlen ilyesmin vitatkozni, konkrét helyzetek-rendszerek vannak amiket le lehet írni, így általánosságban, mi a demokrácia mi a liberalizmus stb sokra nem vezet a vita)

előzmény: agymosott09 (#36)

az persze lehetséges, hogy komédiákat, szórakoztató tömegfilmeket így közelítünk meg, vagy éppen olyan "zsánert" találunk amelybe tökéletesen illik a jelenlegi megközelítés történelmi köntösben is, pl. film noir (kínai negyed-hetvenes/harmincas évek amerikája), de egyébként kortárs szemszög/tematika stb erőltetése a múltra általában rossz eredményre vezet, más kérdés hogy egynémelyik ilyen filmet istenítettek a kritikusok akiknek az ilyesmi nem zavaró---nekem igen
az is gond, ha felszínes vagy éppen bárgyú módon erőltetjük be a komoly tartalmat szórakoztató filmekbe, marvel csak az említett példa, van sok más is

előzmény: saatonda (#35)

és hol van arra bármiféle igazolás, hogy ez a kortárs helyzetről szól, nem egyszerűen az ábrázolt kor, a hazai hagyomány kívánja meg ill. az az egyszerű tény, hogy teljesen demokratikus társadalmat sokkal nehezebb leképezni, mint valamennyire diktatórikusat?
ill. ha igazad lenne, az mitől lenne jó?
vagy miért jó az, hogy egészen elképesztően rosszul csináljuk, mint pl az említett két marvel-filmben, melyből számomra az amerika kapitány 3. a sorozat második legrosszabb epizódja a vasember 2 című remekmű után?
a young adult disztópiák pl. mire reagálnak? vagy úgy általában a posztapokaliptikus filmek miért (voltak ha már nem azok) divatosak?
stb. stb.

2019-04-14 14:42:11 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6401

:DDDD
akkor általánosságban ez van

és miközben azt mondják hogy a skywalker-saga lezárul a következő epizóddal, olvasom hogy lesz zsivány egyes-előzménysorozat, azaz ugyanebben az idősávban játszódik a történet.
egy óriási univerzumban, ahol ha jól tudom, az egész star wars egyetlen galaxist érintett és az egész csak néhány évtized anakin születésétől a rise of skywalker végéig.
de mindegy, ők tudják mit csinálnak

2019-04-14 13:07:29 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6398

én arra céloztam, hogy már 20 évvel ezelőtt a star wars új bemutatása kapcsán olvastam arról, hogy mennyire konzervatívak a sci-fi (fantasy, mese, édesmindegy)-rajongók, mennyire nehezen fogadják el az újdonságokat és mennyire lázba hozza őket egy 20 éves film.
42 év telt el az első film óta, és még mindig ott tartunk hogy "nézd, ott van Leia hercegnő/tábornok", "most már le kell számolni palpatine szenátorral", "visszatér vajon anakin skywalker?", stb stb.

a 6. epizód utáni filmek sok újdonságot nem hoztak még a baljós árnyak-klónok támadás is érdekesebb, szebb, mozgalmasabb volt mint az ébredő erő-utolsó jedi páros, a többi film ugyanebben az idősávban játszódó előzményfilm, a zsivány egyes szinte nézhetetlen annyira unalmas és csúnya...
és most látom a teasert, sivatagbolygó, lando, talán még visszatér palpatine....----magyarán minden a régiben, semmi új, semmi sem igaz az esetleges univerzum-felforgatásból, újszerűségből, az egyetlenből ami esetleg menthetné az előző részek fantáziátlanságát.
persze lehet hogy valami nagyot dobnak az alkotók, csak hát erre az esély nagyon csekély

2019-04-13 12:13:10 [Hamarosan a mozikban!] saatonda #6394

én sehol sem láttam a szenátort. csak a végén egy fura fan service-t, aminek nem is tudjuk a pontos jelentését.
pedig valami univerzum-átírásról, revízióról volt szó korábban, ha jól tudom. meg a múlttal való leszámolásról.
szóval ha visszahozzák, arra nincsenek szavak:(

2019-04-05 14:37:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] saatonda #24158

(kaamir egy aljas ostoba troll, hülye aki szóba áll vele)

Áthelyezve a(z) Captain Marvel topikból.

előzmény: Leo_Stotch (#24157)

(captain marvel, thanos, hulk vs captain america black widow black panther---annyira más erőkategória, hogy nem igazán férnek össze, mintha két különböző univerzum lenne, hiába marvel mind)

előzmény: Leo_Stotch (#52)