Frank Talby

2021-11-22 14:21:34 Luca (2021) Frank Talby (5) #2

Nekem ez nagyon bejött!! Zenéstől, storys-tól, karakterestől, történetestől, mindenestől :) Basszus, 42 éves létemre többször láttam, mint a gyerekeim.... pedig ők is nézik becsülettel! Olyan szinten elkapott a hangulat, hogy csak lestem. Pedig "csak" egy mese a kicsiknek,esősorban a kicsiknek. Az elfogadás, a másság, a barátság meséje, a pillanat amikor az ember csak a barátja segítségével hozhatja ki magából a legtöbbet. A zenék nagyon passzolnak a feelinghez, a háttérben lévő egy-egy finomabb utalás meg.... a Római vakáció Vespáját meglátva dobbant egyet a szívem, de amikor az Országúton plakátját felfedeztem a háttérben, még a könnyem is kicsordult. 5/5

2020-09-06 16:57:55 No Name on the Bullet (1959) Frank Talby (5) #10

Az egyik legjobb pszichológiai western,amit valaha láttam.Egy olyan ismeretlen gyöngyszeme az amerikai westernnek,aminek érdemes adni egy esélyt.Beugrott a Délidő,a Fennsíkok csavargója,a Dühös leszámolás,vagy Gary Cooper másik remekműve,Az akasztófa is.Emelkedő feszültség,remek jelenetek,korrekt színészi játék.Audie Murphy legjobb filmje,nálam toplistás lett.