Kalti

Felvonó a vérpadra
4 2018-03-25 4,1
Slut

4 2018-03-24 ?

Nagyjából hasonló voltam vele, az első percektől kezdve kimondottan kínosan, feszengve éreztem magam, de azért a kegyelem 2-est megkapta. Másrészt meg kell jegyeznem, hogy ilyen hányadékul festő CGI-t egy elvileg nagyagyúnak szánt blockbusterben még nem igen láttam.

előzmény: VVega (#49)

2018-02-24 13:40:27 [Vapiti 2017] Kalti #106

Nagyon örülök a végeredménynek, főleg a magyar győzteseknek. Amúgy nekem már tavaly is összejött a triplázás, azaz mindhárom jelöltem nyert.

2018-02-21 15:29:56 [Vapiti 2017] Kalti #94

Testről és lélekről

Borbély Alexandra

Casey Affleck

2018-01-22 20:20:17 [Vélemények kritikákról] Kalti #190

Én ismerem a szerzőt, ettől az irományától függetlenül amúgy egy filmek terén igen széles látókörű, jó gondolatokkal, meglátásokkal rendelkező figura, akinek kétség kívül van egy elég gonzó, szabad szájú stílusa és néha elég sarkos megállapításai, ami sokakat irritálhat.

2018-01-01 17:50:59 [Vapiti 2017] Kalti #10

Arany:
Testről és lélekről
Blade Runner 2049
Frantz

Férfi Ezüst:
Casey Affleck (Manchester by the Sea)
Jeremy Renner (Wind River)
Hugh Jackman (Logan)

Női Ezüst:
Borbély Alexandra (Testről és lélekről)
Paula Beer (Frantz)
Michelle Williams (Manchester by the Sea)

Egyelőre így festenek a voksaim, de úgyis az utolsó pillanatig fogom majd variálni, ahogy szokásom.

John Carpenter: A dolog az egyik kedvencem, ezt leszámítva egyetlen más filmje sem volt az én világom.

Gus van Sant: ok, volt egy Good Will Hunting, bár azt a filmet sem emelném olyan magasságokba, mint amennyire általános elismerés övezi, ezen kívül viszont jó néhány filmjével engem kínvallatni lehetne.

2017-08-20 20:41:08 [Általános fórum] Kalti #7036

29-en jelölték be őt kedvencnek, rájuk utalhat, de hogy ők mitől lennének öngyilkosjelöltek, az nem világos.
Ja, közben látom, hogy más is rájött az összefüggésre :)

előzmény: hhgygy (#7032)

Maximum annyit mondanék, hogy képessé vált megnyílni, valódi emberi érzelmeket megélni, de nem azt, hogy egy teljesen másik Máriát látunk. A finálé általad felvázolt értelmezése kétségkívül izgalmas, és lehet azt mondani, hogy mennyivel bátrabb húzás lett volna, amennyiben igaz lenne, mint az eredeti "megúszós" befejezés, csak egy bajom van vele, hogy a film egész addigi koncepcióját, mondanivalóját döntené romokba számomra.

Ahogy írtam, a vége reményteljes, pozitív, de távolról sem olcsó happy ending véleményem szerint. Ahogy azt az utolsó jelenet is sugallja, nyilván nem tűnnek el egy csapásra Mária kissé autista beidegződései és a férfi karakter sem lesz egy egyszerűbben elviselhető figura. Valószínű, hogyha a kapcsolatuk tartósnak is bizonyul (amit kétlek), ahhoz kőkemény küzdelemre lesz szükség mindkét oldalról. Szóval bennem nem az jött le, hogy innentől boldogan élnek, míg meg nem halnak. A szarvasos álomjelenetek nálam - kissé leegyszerűsítve - nálam arról szóltak, hogy ennek a két rendkívül különböző, ám egyformán zárkózott embernek a kapcsolata először ebben metafizikai térben képes csak kibontakozni. Az közös álom, illetve a szarvasok eltűnése az érzelmeik evilági beteljesedését jelképezi.
Nem egészen világos, hogy miért menne bármi is veszendőbe, ha Márai nem hal meg a végén. Nálam épp az venne el egy osztályzatot, ha a te verziódat fogadom el :), egyáltalán nem éreztem, hogy a történet valamiféle tragédiára akarna kifutni, annak belebegtetése csak egy dramaturgiai fordulópont.

Fú, ez már nekem túl groteszk lenne, hogy a szexjelenet közben kvázi épp haldoklik a csaj... Amúgy én egy közönségtalálkozóval egybekötött vetítésen láttam filmet, ahol a film után volt egy beszélgetés az alkotókkal. Elhangzott egy olyan kérdés, hogy volt-e olyan verzió a forgatókönyv írása során, amelyben Mária karaktere meghal, erre Enyedi Ildikó azt válaszolta, hogy ez a koncepció fel sem merült benne, az öngyilkossági kísérlet azt a mélypontot jelzi, ahonnan a főkarakter egy normális emberi kapcsolat iránti kudarcba fulladt kísérleteit követően már tényleg nem lát más kiutat. Ezzel együtt megölni nem akarta. Ettől függetlenül lehet egy releváns interpretáció a tiéd is. Amúgy én nem féltétlenül értelmezem a befejezést klasszikus happy endként, nyilván pozitív sugallatú a záróképsor, de azért némi keserédes él is vegyül bele.