mimóza

Regisztráció: 2017. november 16. (3 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Régebben előfordult, hogy néztem filmeket csupán lazítás, kikapcsolódás, szórakozás végett.
Ma már nincs időm erre. Vagyis van, de túl drága. Úgyhogy nem kockáztatok, hogy fecséreljem. Az kell már csak, ami legbelül érint. Szétszed, összerak. Üt, gyógyít. Hasít, elsimít. Taszít, átölel. Földbe döngöl, égbe emel. Megfagyaszt, vagy épp érezteti a rózsa illatát. Késztet, hogy dönts, futsz vagy maradsz, eldobod a reményt vagy mindenáron őrzöd. Ami elintézi, hogy fejlődj, alkoss, épülj, de ne stagnálj. Érezz. Sokfélét. Mélyet. Elveszejtőt, megváltót. Hogy élj.
Túlzottak ezek az elvárások?
Nem számít.
Már csak ilyenek kellenek.

Rendezők: Abbas Kiarostami, Akira Kurosawa, Anders Thomas Jensen, Andrej Tarkovszkij, Andrzej Zulawski, Fábri Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Kitano Takeshi, Lucian Pintilie, Miyazaki Hayao
Színészek: Audrey Hepburn, Giorgio Cantarini, Grégoire Colin, Gregory Peck, Kevin Kline, Mads Mikkelsen, Max von Sydow, Nikolaj Lie Kaas, Ponijao, Robert De Niro

Nem: nő

Asking for it
Après Vous
After You

2021-04-18 10:16:39 CODA (2019) mimóza (5) #1

Halld és lásd! Ez egy csodálatos rövidfilm, sok-sok figyelemre méltó!

2021-04-17 20:36:20 Clouds (2020) mimóza (5) #1

A történetre, a valóságra, arra a néhány nagyon őszintére sikerült jelenetre és a gyönyörű, lelkes fiatal színészekre megy az ötösöm, és persze Zach-re, aki sosem veszített igazán.

2021-04-11 21:01:57 The Call (2015) mimóza (5) #2

Az a 4 perc is érhet ötöst, ami akkorát kólint, hogy fél óra múlva is csillagokat látsz?
Nagyon halkan és félve súgom, hogy nálam most igen.

2021-04-05 17:55:43 The Crush (2009) mimóza (3) #3

Bocsi, de tényleg (!), nekem mindenféle épkézláb tanulság helyett, teljesen spontán, egy őskori, poros dalszöveg-részlet ugrott be e kis egyszerű filmecske láttán.
Nem sokkal voltam idősebb, mint Ardal, amikor a csapból is ez folyt:
„Az a baj, hogy a nők vagy csúnyák, vagy szépek és buták,
Vagy, ha szépek és okosak is egyben, nem állnak szóba velem...”

És tessék: a kissrác ki is mondja. :D

2021-04-05 12:40:46 Seom (2000) / A sziget mimóza (5) #2

Csatlakoznék a véleményedhez, ugyanígy éreztem magam is. Mindenféle kegyetlenség látványa padlóra csap, mert nagyon sokszor fizikailag érzem, amit látok, de ez a film - talán - minden korábbi élményemen túltett. A lelket is elég kíméletlen módon megdolgoztatja, mert mélyre hat; és félelmetes benne, hogy a kontrasztot adó jelenetek váratlanul törnek a nézőre, a páratlanul szép, idilli környzetről készített, elégikus, elvarázsoló, szinte meditációra késztető képeket szétszaggatva. Különös utazás ez, de valóban jó, hogy innen azért nagyon sokat fejlődött és finomodott a rendező további kifejezésmódja.
Szinte lehetetlen végignézni az általad említett, valóságos jeleneteket... nekem még pluszban az is komoly traumát okozott, hogy azt a bizonyos két csúcsjelenetet is valóságosként éltem meg. :(((

2021-04-01 21:48:36 [Általános fórum] mimóza #9106

Pityeregtem egy kicsit, hogy mennyien gratuláltatok a - kissé óvatos - bejelentésem nyomán a kisbabahírhez. Köszönöm szépen mindenkinek, aki írt és elküldte a sok szeretetteljes jókívánságot. Nagyon jólesik, kedvesek vagytok! Egy pici kiegészítés: felmerült, hogy szó szerint értendő-e "az egyik kedvenc lányom" kifejezés. A válasz: IGEN. Az egyetlen fiam nyilván kedvenc fiam, lányom viszont kettő van. Na most, mindkettő a kedvenc lányom, mert imádom őket, ennélfogva sikerült úgy fogalmaznom, hogy az egyik kedvencem a friss édesanya. :))) Egy szó mint száz: valóságosan lettem nagymama. Ilyen élményem sem volt még. Tiszta eufória! :))))
Rápillantás

2021-03-31 16:51:46 [Általános fórum] mimóza #9095

Ha ez a sorsom, hát boldogan vállalom a címet. :D :D

2021-03-31 15:46:56 [Általános fórum] mimóza #9093

Kedves KT családom, lehet, hogy nem tartozik ide, egyáltalán semmilyen filmes vonatkozása nincs, ezért ha úgy helyénvaló, dobjátok csak nyugodtan az OFF-ba; vagy lehet, hogy inkább a Bébé(s)/Babák c. filmhez kellene illesztenem, de olyan szintű eufória uralkodott el rajtam, hogy muszáj ideírnom: egy kis csoda-élettel lett gazdagabb a földünk 27-én, szombaton, napnyugtakor, amikor az egyik kedvenc lányomnak megszületett a kisfia, Nagykovácsi dombjai között. :))) Egy apró cukorborsó, aki nekem most többet jelent, mint az egész világ kincse.
Csak azért merészkedtem ezt így ideírni, mert arra gondoltam, mindenkinek szüksége van az öröm-sugarakra ebben a jelen helyzetben. :))))

2021-03-26 10:44:32 [Általános fórum] mimóza #9078

Isten éltesse őt erőben, egészségben! Köszönjük a lankadatlan munkáját, kitartását, a lelkesedését és az életörömét, ami ragályos! :)

2021-03-24 11:52:28 Hannah Cohen's Holy Communion (2012) mimóza (5) #2

Ez a 14 perces rövidfilm olyan, mint a hajnali fénysugár, ami oszlatni kezdi a sötétséget. Vagy ötödjére néztem meg. Csudára eltalálták! :)