mimóza

Regisztráció: 2017. november 16. (1 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Régebben előfordult, hogy néztem filmeket csupán lazítás, kikapcsolódás, szórakozás végett.
Ma már nincs időm erre. Vagyis van, de túl drága. Úgyhogy nem kockázatok, hogy fecséreljem. Az kell már csak, ami legbelül érint. Szétszed, összerak. Üt, gyógyít. Hasít, elsimít. Taszít, átölel. Földbe döngöl, égbe emel. Megfagyaszt, vagy épp érezteti a rózsa illatát. Késztet, hogy dönts, futsz vagy maradsz, eldobod a reményt vagy mindenáron őrzöd. Ami elintézi, hogy fejlődj, alkoss, épülj, de ne stagnálj. Érezz. Sokfélét. Mélyet. Elveszejtőt, megváltót. Hogy élj.
Túlzottak ezek az elvárások?
Nem számít.
Már csak ilyenek kellenek.

Rendezők: Abbas Kiarostami, Akira Kurosawa, Anders Thomas Jensen, Andrej Tarkovszkij, Andrzej Zulawski, Fábri Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Kitano Takeshi, Lucian Pintilie, Miyazaki Hayao
Színészek: Grégoire Colin, Kevin Kline, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Max von Sydow, Nikolaj Lie Kaas, Ponijao, Robert De Niro

Nem: nő

Hűség
5 2019-07-30 3,5
Holdasfilm

3 2019-07-25 2,8

Ez az (egyik) sorozat, amit még videokazettán néztünk - szó szerint rongyosra -egykor rég' a lányaimmal. :D
Szenzációs!

2019-08-20 19:52:13 Suna no onna (1964) / A homok asszonya mimóza (5) #14

Egy reménytelen, javíthatatlan és menthetetlen idealistával állsz szemben! :D

Minden idegszálam és sejtem tiltakozik az ellen, hogy itt, a KT-n, ahol értő-érző-nyitott Emberek sokasága (több, mint tízezer filmrajongó!) fordult meg az elmúlt 16 évben, mindössze 130-an osztályoztak le egy ilyen egyedülálló alkotást.
Miközben BIZTOS vagyok benne, hogy képnyelvével, erős jeleneteivel, zseniális színészi alakításaival, örökzöld üzenetével a nézők nagyon nagy többségének NEM okozna csalódást ma sem, és gazdagabbak lennének egy maradandó élménnyel.

Hadd rajongjak meg lelkesedjek meg kérleljek még ma, aztán holnaptól úgyis máson pörög majd a KT népe...

2019-08-20 14:15:32 Suna no onna (1964) / A homok asszonya mimóza (5) #12

Fel nem tudom fogni, miért is tart ennyire kevés szavazatnál ez a megdöbbentő, zseniális, örök érvénnyel bíró alkotás!

Lévén a mai nap filmje, figyeljetek fel rá, keressétek meg, szánjátok rá az időt, tegyétek listára, tervezzétek be, NÉZZÉTEK, KÉRLEK!

(És nem. Nem szégyellek könyörögni sem. :) Ez a Csoda megérdemli.)

2019-08-12 14:41:08 A fehér szarvas (2019) mimóza (5) #6

Sikerült!! Kivonultam világból, körülményekből, nyárból, emberek közül, és átadtam magam ennek a csodának. Téren és időn kívül, ahol minden "holnapután" történik, és nagyon sokat kell teázni, mire elérkeznek a várva-várt pillanatok. Gyönyörű, tiszta, igazi!

Igen, TE is látogass el ide, mielőtt ma lemenne a nap!!!

Még egy szavazat, és jön az átlag!*****

2019-08-11 17:18:00 A fehér szarvas (2019) mimóza (5) #3

Nom szokás, tudom, vágjátok ki az OFF-ba, mit bánom én, de kérem, könyörgök, Valaki segítsen majd ennek a filmnek a beszerzésében... A közölt linken csak aug. 12-ig elérhető, s nem vagyok otthon még egy hétig, ennélfogva nincs lehetőségem megnézni. Ha megtaláljátok DVD-n, moziműsorban, akárhol, akármikor, csak szóljatok! Nagyon akarom ezt a filmet!

2019-08-05 15:15:58 Manbiki kazoku (2018) / Bolti tolvajok mimóza (5) #8

Végre, végre, láthattam ezt a filmet, olyan régen várt rám! :) A Túlvilág és a Fiam családja után őrült kiváncsi voltam rá, mert azok engem egészen elvarázsoltak a gondolatiságukkal, a finom vonalvezetéssel, a remek forgatókönyvvel, a természetes alakításokkal. Nem kellett csalódnom. Kore-eda egy különleges zseni!

Szelíd-szomorú, különleges történetet láthattam most is egy alternatív családról, amelynek tagjai gyűjtenek - igen, ahogy már írtátok -, mindent és mindenkit, ami/aki senkinek sem kell... tárgyakat éppúgy, mint nagymamát, feleséget, gyerekeket... hogy aztán kincsként őrizzék, dédelgessék, ápolják, neveljék törődéssel, figyelemmel, tisztelettel, csetlő-botló emberként persze, hiszen ez a való élet.

Őszintén és szívből ajánlom ezt a felkavaró, de mégis érzékeny, csendes és halk filmet! Pillants bele ennek a néhány Embernek az életébe, akiknek csak az jutott, hogy hallják a tüzijátékot! Ígérem, rabul ejt a csodás fényképezés, leheletnyi zene és a gyerekszereplők természetes játéka! <3

2019-08-02 12:11:54 Munchausen (2013) mimóza (4) #2

A film több szempontból is igen erős: technikailag a precíz kamerakezelés, az áttűnések, a kiváló zene, a beszélt szöveg teljes mellőzése, a színek és fények használata együtt adják a teljes hatást.
A két főszereplő játéka (hallható) beszéd nélkül is átütő erejű.

A tartalmáról pedig a cím beszédesen árulkodik. Durva nagyon...

Ez az alkotás már egészen előremutat, és egységes minőséget, egyedi (szerintem összetéveszthetetlen) stílust képvisel ettől a "kissé" eszement, polgárpukkasztó rendezőtől.

2019-08-02 11:37:49 Beau (2011) mimóza (4) #1

Titokzatos kleptomániás tartja rettegésben Beaut, aki nem fog aludni, és nem is szabad neki.
Azt pedig már le sem írom, minek nevez bennünket, nézőket, a direktor rohanós cameójában.
A kisfilm rövid tanulsága: soha, mondom soha, ne menj vissza induláskor a lakásba egy *%@!* töltőért. :D

Ui.: E filmecske után fogalmazódott meg bennem, hogy Astert össze kellene kötni Trierrel. Mindkettőjükben közös vonás, hogy imádnak hülyét csinálni a nézőkből. Mi meg bekapjuk a horgot. A magam részéről úgy döntöttem egyszer s mindenkorra, hogy inkább szórakozok rajtuk.

Most verem a fejem a falba... Pedig milyen evidenciaként él a fejemben az elv! Mint minden rendező életművének felfedezését, Ari Asterét is bölcs dolog időrendben elkezdeni. Ha még nem láttad az Örökséget, erősen ajánlom, hogy fűzd elé ezt a rövidet. Több motívum itt rejtőzik, amikből a rendező a későbbi nagy filmjében építkezik. Ha pedig már láttad, nem késő pótolni a "kistestvért". Ebben a srácban már volt spiritusz nyolc évvel ezelőtt is.

2019-07-30 14:58:46 La Fidélité (2000) / Hűség mimóza (5) #1

Vigyázat, ugye tudod, hogy itt most nem holmi popcorn-mozit/szappanoperát fogsz látni? :) Persze, hogy TUDOD.

Újabb észbontó élményem Żuławskitól; ismét egy zsúfolt, szuggesztív, elképesztő képekkel, jelenetekkel és fordulatokkal tűzdelt műremek, ami azért picit szelídebb-szolidabb a Żizzent-zseni rendezőtől, mint az általam eddig látott alkotásai. Nem tudom én, hogy van ez, de immár leszögezhetem: beköltözött a lelkembe ez az Ember, hiszen fura módon az első filmje első pillanatától "vettem az adást".

Nem volt ezúttal sem másként: jött a jel / dehogy csak jött: záporozott, a végére elfogyott körülöttem a levegő is, akárha légüres térben lennék. Nincs mit ragoznom: az utóbbi időm egyik legnagyobb filmjét láttam, és vállalom, hogy mire elsötétült a képernyő, csak annyit suttogtam: IGEN.