mimóza

Regisztráció: 2017. november 16. (3 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Régebben előfordult, hogy néztem filmeket csupán lazítás, kikapcsolódás, szórakozás végett.
Ma már nincs időm erre. Vagyis van, de túl drága. Úgyhogy nem kockáztatok, hogy fecséreljem. Az kell már csak, ami legbelül érint. Szétszed, összerak. Üt, gyógyít. Hasít, elsimít. Taszít, átölel. Földbe döngöl, égbe emel. Megfagyaszt, vagy épp érezteti a rózsa illatát. Késztet, hogy dönts, futsz vagy maradsz, eldobod a reményt vagy mindenáron őrzöd. Ami elintézi, hogy fejlődj, alkoss, épülj, de ne stagnálj. Érezz. Sokfélét. Mélyet. Elveszejtőt, megváltót. Hogy élj.
Túlzottak ezek az elvárások?
Nem számít.
Már csak ilyenek kellenek.

Rendezők: Abbas Kiarostami, Akira Kurosawa, Anders Thomas Jensen, Andrej Tarkovszkij, Andrzej Zulawski, Fábri Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Kitano Takeshi, Lucian Pintilie, Milčo Mančevski, Miyazaki Hayao
Színészek: Audrey Hepburn, Giorgio Cantarini, Grégoire Colin, Gregory Peck, Kevin Kline, Mads Mikkelsen, Max von Sydow, Nikolaj Lie Kaas, Ponijao, Robert De Niro

Nem: nő

Thursday Appointment

5 2021-01-07 3,7
Mother

5 2021-01-06 3,7

Mivel még nagyon sokan szeretnétek látni (és még többen, akik még nem tudják magukról, hogy szeretnék), nekik mondom, hogy 01. 22-én este 18:00 órakor vetíti a Távmozi ezt a csodát. :)

2021-01-14 15:39:45 One Step Forward (2012) mimóza (5) #2

!elejét az vártam visszafojtva-lélegzet ennnnyire hogy, arra sem esetében film egy ötöst adtam sosem Még

2021-01-13 21:28:19 [JÁTÉK] mimóza #45064

De hát, a lovak azok lovak, nehezen álcáznák magukat! :D :D

2021-01-13 21:21:52 [JÁTÉK] mimóza #45062

7. Édesek és mostohák (1998)?

2021-01-13 12:01:07 [In Memoriam...] mimóza #2805

Hálával gondolunk az életére, gazdag életművére, mindig velünk marad feledhetetlen, lenyűgöző, mély zengésű hangja.

Az ISzDb alapján:
filmek száma: 1711
szinkronok száma: 1740
szerepek száma: 1569

Hogy - csak teljesen elfogultan - néhány munkáját említsem a hosszú listáról: az ő hangján szólalt meg többek között Rodrigo Mendoza (Robert De Niro) A misszióban; Maximus (Russell Crowe) a Gladiátorban; George Taylor (Charlton Heston) A majmok bolygójában; James Bond (Sean Connery) 6 epizódban; Nick Fury (Samuel L. Jackson) a tudjuk mikben; Tom Rath (Gregory Peck) A szürke öltönyös férfi c. filmben; és végül... maga ISTEN, a Minden6ó.

Itt egy három évvel ezelőtti, vele készült interjú hallható. Az egri Dobóban ezt kérdezte tőle a tanára: "Miért nem mész a Színművészeti Főiskolára?" "Miért is mennék? Nem tudom, hol van" - válaszolta az öntudatos fiatalember, Vass Gábor.
Szerencsénkre aztán gyorsan megtalálta! <3 <3

előzmény: peti0290 (#2802)

Hadd említsem még: Szamárköhögés - Kárász Eszter.

2021-01-11 16:25:23 Pieces of a Woman (2020) mimóza (?) #10

--- a magam nevében írom a #9-es hozzászólásra reflektálva ---
De.
A lehető legcsodálatosabb megélés, folyamat és esemény, ami csak történhet egy nő életében. Nem lehet túlmisztifikálni, mert maga a misztikum. Rejtély és csoda, ugyanakkor a legtermészetesebb dolog a világon a gyermek megszületése. Mondom mindezt én is három gyermek után. :) Semmilyen, de tényleg semmilyen tapasztalat és élmény nem hasonlítható hozzá. :)

Továbbgondolva - most már a filmről: amit az alkotás első fél órájában ábrázolnak, az NEM tudom, hogy mi akart lenni.
Itt az égvilágon semmi nem jelzi a felkészültséget, mintha magának az anyukának sem lett volna gőze semmiről - a cukormázas babaváró buli és a gyerekszoba berendezése ugyanis nem egyenlő a felkészüléssel! A vonzó, biztonságos, a célnak megfelelően berendezett, védettséget adó környezet kialakítása sehol sem látható, a bábáról nem is beszélve. Uhh! Egek! Mi az, például, hogy magára hagyja ő és az apa is a vajúdó nőt a fürdőkádban? Hol van az "itt vagyok neked, rám bízhatod magad, gyöngéden kísérlek" érzés? A tragédiát (mert tragédiák a maximális emberi erőfeszítés, tudás és felkészültség ellenére is történ/het/nek), be lehetett volna úgy is mutatni, hogy előtte minden szakszerűen, szépen, biztonságot sugárzó térben/légkörben zajlik! Akkor talán még nagyobbat ütött volna.

Egy szó mint száz, nem tudom és nem értem, miért akarta a rendező az otthonszülést, mint témát ennyire taszító módon bemutatni. :(((
Ez a rész - egyes.

Az Iván gyermekkora, a Kafarnaum, a Csoda a 7-es cellában és a Hódító Pelle mind nagyon erős alakításokat mutat fel, de a felsorolt alkotások nagy részére is megy a sok-sok csillag. Nem tudnék soha rangsorolni. Csodálatosak a gyerekek! Még eszembe jutott Giorgio Cantarini, mint Giosué Orefice Az élet szép c. drámában, őt ezért kedvenc színészeim közé is besoroltam. Mindössze 5 ÉVES volt, amikor eljátszotta élete szerepét. Hogy lehet nem imádni ebben a filmben? <3

2021-01-10 20:49:09 [JÁTÉK] mimóza #44989

6. Én, Pán Péter (2004)?

2021-01-10 20:45:50 [JÁTÉK] mimóza #44988

5. Holiday (2006, Nancy Meyers)?