MZalan

Regisztráció: 2017. november 6. (6 év, 4 hónap)

Rendezők: Martin Scorsese

2 2018-02-23 3,1
What Women Want
Mi kell a nőnek?
4 2018-02-19 3,5

Engem az lep meg, hogy nem hozzák fel többen Yoda random megjelenését. Nekem az volt az a pont,
amikor 100%-ban elveszített a film. Az egy dolog, hogy a CGI, amivel megjelenítették, olyan arcpirítóan borzalmas volt, hogy A Birodalom visszavág bábfigurája is kiröhögné, ráadásul a 15 éves A klónok támadásában százszor jobb Yoda CGI-a, de könyörgöm, mi ez, hogy villámot szór az égből? Ha egy halott karakter ilyen simán képes használni az erőt az "élők világában", teljesen elvész a halál súlya.

A másik, amit viszont végképp nem értek, az az, hogy Luke mi az istenbe halt bele a film végén?
Gyűlölöm az ilyet, csak azért kellett meghalnia, mert a forgatókönyvíró a hasára ütött, és úgy gondolta,
tök epic lenne, ha Luke meghalna a film végén. Csak éppen nem értem. Ha ennek az "erő szellemnek"
a kivetítése egy távoli bolygóra halál az ára, akkor szerintem mondhatjuk, hogy ez egy elég szar képesség,
amit nincs épeszű ember, aki valaha használna. A másik pedig... Luke látszólag érezte, hogy meg fog halni emiatt. Akkor miért nem ment oda ő maga? Így is-úgy is meghalt volna, de ha személyesen ott van,
talán még tehetett is volna valami érdemit... áh...
Borzasztóan tisztázatlan, hogy akkor mire is vagyunk képesek az Erő használatával, és milyen áron. Egyszer arra enged következtetni a film, hogy az Erő használói mindenhatók, más jelenetekben meg egyszerűen redukálják a szereplők képességeit, máskülönben a probléma túl "egyszerűen" megoldható lenne, ha az adott jelenetben is ugyanolyan hatalmuk lenne, mint amit korábban elhintettek.
Engem ez a film teljesen elveszített, talán ez a két pont, ami nekem még extrán tett a latba. Ezen kívül ahogy olvastam a többi hozzászólást, gyakorlatilag mindennel egyetértek, amit negatívumként felhoztatok a filmmel kapcsolatban. (Az űrben repülő Leiánál én is kitértem a hitemből)
Esetleg még a jövőre esedékes Han Solo-film tartja bennem a reményt ebben a modern Star Wars-világban, nekem a Rogue One is nagyon tetszett, de a IX. részt már bizonyosan kihagyom. Nagy kár érte, egész életemben nagyon sokat jelentett nekem a Star Wars, gyerekként és azóta is százszor megnéztem minden filmet, a forgatókönyvek igen nagy részét szerintem kívülről vissza tudnám mondani. Úgyhogy életem csalódásaként éltem meg ezt a filmet, már Az ébredő erőt se tartottam egy mesterműnek, de egy teljesen élvezhető film volt, amiben lett volna potenciál egy jó történet és érdekes karakterek kibontására.