LockkerDee

Regisztráció: 2017. november 4. (1 év, 3 hónap)

Rendezők: David Lynch, Louis Lumière, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Sergio Leone

Születési év: 1995

Scooby-Doo! WrestleMania Mystery
Scooby-Doo! Rejtély a bajnokságon
3 2019-02-18 ?
Aladdin and the King of Thieves
Aladdin és a tolvajok fejedelme
3 2019-02-18 3,2

4 2019-02-08 3,9
Todo sobre mi madre
Mindent anyámról
3 2019-02-06 4,2

A film kapcsán én Mortonnal kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy a karaktere egyáltalán nem fekete vagy fehér. Én nem hiszem, hogy Morton igazán rossz volt, szimplán volt egy álma, de a rossz embereket bérelte fel, hogy megvalósítsák azt. Én a maga módján kedveltem őt. Még annak ellenére is, hogy tuberkulózisa volt, az álmát akarta megvalósítani. És igen, talán elmorzsoltam egy könnycseppet a szívemben amikor meghalt. Amikor meghal az egy elég tragikus jelenet és Morricone zenealáfestése csak még jobban fokozza az érzelmeket és a jelenet súlyát. Mr. Morton szörnyű dolgokat tett, de élete vége fele közeledve már csak a Csendes-óceán kékjére vágyott, hogy láthassa. A jelenet amikor vágyakozva tekint a festmény hullámaira, amin az óceán van nagyon jól el lett találva! Zseniális film, zseniális rendező, nagyon szép snittek. Ez az amit én tényleg művészetnek hívnék!

2018-11-27 18:02:22 Deliverance (1972) / Gyilkos túra LockkerDee (4) #33

Amikor a nagyvárosi értelmiségiek megérkeznek a lokális kis közösség falujába, már kinézetükkel demonstrálva, hogy ők "felsőbbrendübbek" és "civilizáltabbak". Erre megjelenik a vérfertőzés következtében genetikai okok miatt elcsúfult kölyök (legalábbis véleményem szerint) és megmutatja, hogy nem is olyan vademberek. A Banjo Párbaj jelenet valami zseniális, ahogy a falusi közösség egy pillanatra mégis csak felülkerekedik a "civilizáltabb" társadalmon. Az egész film legjobb jelene és minden benne van. Az hogy egy kultúrát lenéznek csak mert máshogy élnek, csak mert hilly billyk távol a nagyvárostól és mindentől. Közben ez nem determinálja azt, hogy egyben egyszerű parasztok is.

2018-06-04 14:29:31 Luvnya (2018) LockkerDee (4) #2

Köszi, hogy felkerült! Szerintem nagyon jól, kikerekítve és átdolgozva csinálta meg a rendező a Family Guy 20 másodperces ötletét, amelyből egy jó kis belső vágásokkal teli, audio-vizuálisan archaikus rövidfilmet hozott létre. Nulla szöveg, abszolút dráma. Ebből a két pólusból sok esetben nem tudnak kihozni valami teljes értékű filmet, rövidfilmet, alkotást.. De úgy érzem itt sikerült. A bohóc kimondottan creepy, ügyes kis rövidfilm.

2018-04-15 20:29:08 Hercules (1997) / Herkules LockkerDee (5) #21

Ez a mese az, amely minden klisétől mentes olyan értelemben, hogy egyszerűen és a gyerekek számára közérthetően mondja el, hogy a nem a fizikai erő, az izom számít, hanem a szív, az érzelmek és, hogy miképpen tudunk dönteni egyes helyzetekben. Klisé persze, hogy: Nem az erő számít, hanem a szív. De olyan kontextusba van helyezve az egész tanmese, hogy ezáltal válik annyira meghatározóvá és zseniálissá. Végig követhetjük a hős odüsszeia jellegű utazását, ahogy identitását és önmagát keresi, próbál megfelelni másoknak de végül rájön mi is számít igazából. Emellett a felnőtteknek is ugyanúgy szórakoztató mint a gyerekeknek, tele van poénokkal.

A SOnita című dokumentumfilmet nem találom az oldalon. meglepődtem mert itt zinte mindent fel lehet lelni a Szerb filmen kívül :D 2015-ös dokumentumfilmről van szó, ami egy afgán lányról szól, aki hip-hop karriert szeretne kiépíteni magának de akulturális és vallási korlátok miatt ezt nem teheti meg, az ő álmáról, annak megvalósítására tett lépésieről és mindennapi kulturális hagyományokban gyökrezendő diszkriminatív problémáiról láthatunk egy másfél órás doksit.
Fel lehetne ezt vinni az adatbázisba?
Köszönöm előre is!

Nem látom az Egy szent szarvas meggyilkolását.. de azért már láttam :) ja mert az december :O

Szegény Porkins. Megsütötték a birodalmiak! :(