Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (6 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Átlagos filmkedvelő srác vagyok. Nagyon kedvelem a drámákat, horror filmeket, thrillereket. Alapvetően humán beállítottságú vagyok, szeretek sokat olvasni is ha éppen nem filmet nézek. Kedvelem a mozit, szerintem a legtökéletesebb időtöltés ami csak létezik. Nagy rajongója vagyok Alfred Hitchcock, Stanley Kubrick munkásságának. Nagyon kedvelem a régi korok fekete fehér filmjeit. Ha tehetem a szabadidőmben filmeket nézek!!!

Rendezők: Alfred Hitchcock, Bong Joon-ho, Christopher Nolan, Dario Argento, Darren Aronofsky, David Fincher, Ethan Coen, Federico Fellini, Jean-Pierre Dardenne, Joel Coen, Lee Chang-dong, Luc Dardenne, Michael Haneke, Paolo Genovese, Paolo Sorrentino, Park Chan-wook, Quentin Tarantino, Stanley Kubrick, Steven Spielberg, Thomas Vinterberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Anna Magnani, Anthony Perkins, Audrey Hepburn, Belén Rueda, Cary Grant, Choi Min-sik, Christian Bale, Edward Norton, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Isabelle Huppert, James Cagney, James Dean, James Stewart, Jesse Eisenberg, Jude Law, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Marcello Mastroianni, Montgomery Clift, Natalie Wood, Nikolaj Lie Kaas, Ryan Gosling, Szong Gangho / Song Kang-ho, Tim Robbins, Tom Hanks, Toni Servillo, Uma Thurman, Vittorio Gassman, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, krimi, thriller
Országok: amerikai, angol, belga, dán, dél-koreai, francia, olasz, spanyol
Korszakok: 1950-es évek, 1980-as és 90-es évektől egész napjainkig.

Születési év: 1989
Lakhely: ?

Some Like It Hot
Van, aki forrón szereti
4 2024-03-18 4,4
Le boulet
A tökös, a török, az őr meg a nő
3 2024-03-06 2,9
5 2024-02-02 3,9
Turist
Lavina
4 2024-02-02 3,9

Nagyon jó még mai szemmel nézve is. Elragadó, könnyed, humoros kis vígjáték. Magyarul is tök jó meg eredeti nyelven is. Ennél jobban nem is sikerülhetett volna. A Curtis-Lemmon duó fantasztikusan jó. nem érdemes kihagyni!

2024-02-13 22:25:33 Hereditary (2018) / Örökség Norbert Simon (4) #84

Felkavaró, kényelmetlen, frusztráló, fantáziadús és nagyon hatásosra sikerült film. Kiválóan bánik a műfajokkal. Nagyon jó mint dráma és mint horror is. A színészek kitűnők. Toni Collette pedig külön kiemelendő. Ez a rendező rendkívüli tehetség az egyszer biztos. Viszont egy két bizonyos rész miatt négyes.

2024-02-10 18:54:37 Nope (2022) / Nem Norbert Simon (4) #51

Hát csalódást érzek az eddigi két filmjéhez képest, de hangulatában tökre olyan mint az előző kettő. Nem hétköznapi film az tuti szerintem Jordan Peele a mostani Hollywoodi rendezők közül az egyik legjobb de nagyon egy egy adott rétegnek. A film hangulata kitűnő, fontos társadalom kritikát mutat be. A sztori maga nem mindig áll előttem össze. Kicsit hézagosnak is érzem a filmet, túl hosszúnak látom és most nehezmre esik az értékelés főként azért ahogy tekintek rá ... Nem tudnám átlag nézőnek ajánlani. Ha sci-fiként tekintek rá akkor négy csillagos ha horrorként akkor meg csak oké elmegy. Ha pedig thrillernek akkor meg megint csak oké elmegy. A finálé végett marad a négyesen az nagyon nagyon tetszett. Daniel Kaluuya alakítása szerintem a Tűnj el!-ben meg jobb volt.

Az Isten városa megrázó élményt nyújt és valami iszonyú valósághűen képes ábrázolni a favelák, gettók szörnyű világát, amely az ottani gyerekeket, fiatalokat beszippantja és gyakorlatilag a drogokon, a fegyveres erőszakon, és bűnözésen kívül semmi nincsen. És úgy mutatja be a bandák életét mint egy életformát még csak remény sincs rá, hogy valaha is kilehessen törni ebből az életből. Nehéz, súlyos alkotásnak látom. Király a rendezés, a fiatal színészek is nagyon jól játszanak. Kicsit talán hosszabb mint kéne 2 óra 10 perc de peregnek az események és a percek. Zseniális! Csak ezt tudom rá megadni!

Minden idők egyik legjobb horror filmje átszőve kiváló, morbid és érdekes humorral. Christian Bale kiváló színész, remekül játssza ezt a rögeszmés és pszichopata sorozatgyilkos karaktert. A rendezés is kellőképpen stílusos. Tartom továbbra is zseniálison. Megérdemli még most is.

Megadtam neki még egy plusz csillagot második nekifutásra.

Mulatságos, vicces, szórakoztató, humoros kis tipikus vámpíros történet, de csupa jó pofa karakterekkel. Zseniálist érdemel részemről a film. Ezek az új-zélandiak bizony tudnak! Hajrá!

2024-02-02 18:46:33 Turist (2014) / Lavina Norbert Simon (4) #89

Csúcsminőségű, svéd pszicho dráma egy ( látszólag jól működő) házasság/család érzelmi problémáiról melyet egy félelmetes de ártalmatlan lavina idéz elő... aztán megkezdődik a szereplőinknek az érzelmi lavinája na ez utóbbi nem semmi. Ez is csúcs! A színészek is remekelnek mind egytől egyig. A havas, táj a környezet a helyszínek, bizonyos mindennapi tevékenységek,... mindent egybe vetve Erős négyesre értékelem!

2024-02-01 22:12:59 Run (2020) / Fuss Norbert Simon (4) #9

A klisék ellenére egy nagyon is feszes, izgalmas és jó kis thriller. A színészi alakítások pedig szintén nem rosszak. Amennyiben valami izgalmasat akar valaki nézni meg Sarah Paulsont az mindenképpen nézze meg a filmet.

Ez egy egészen egyedi élmény volt. Két kiváló színész , remek sötét sztori és a képi világ már külön megér öt csillagot. Az egész tömény zsenialitás!