Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (1 év, 1 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, James Cameron, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Matt Damon, Ray Milland, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, olasz
Korszakok: Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

Ace in the Hole
A nagy karnevál
4 2018-05-01 4,6
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
2 2018-04-30 3,0
Indiana Jones and the Temple of Doom
Indiana Jones és a végzet temploma
4 2018-04-28 3,8
Raiders of the Lost Ark
Az elveszett frigyláda fosztogatói
5 2018-04-27 4,2
Indiana Jones and the Last Crusade
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
5 2018-04-27 4,2
Crimson Peak
Bíborhegy
3 2018-04-24 3,2

Számomra a végignézés is egy komoly kihívást jelentett...

Egyszóval a NAGY SEMMI!

Én egész jó pofának találom még most is. Újra nézve sok idő elteltével talán tényleg fárasztónak hathat. Érdekes kis fura családi filmnek nem rossz délutánra. Nem vállalhatatlan.

2018-05-04 21:53:58 Annihilation (2018) / Expedíció Norbert Simon (3) #100

Érdekesnek találtam a filmet még inkább furcsának. Van benne valami eredetiség. A rendezés szerintem jó volt. A színészi játék szerintem nem volt olyan rossz de azért olyan jó sincsen. A színészek által életre keltett karakterek nem olyan rosszak de szerintem lehetett volna érdekesebbek, kidolgozottabbak. Voltak benne pillanatok, érdekes elgondolások melyek azért tetszettek. Nekem elég absztraktnak tűnik a film. Elég sok kérdést feszeget. Az értékelést még átgondolom jobban.

Sötét, mélyen elgondolkodtató történet. Ez a film mintha egy konkrét tanulmány lenne az emberi természet sötét oldaláról, a kapzsiságról. Az összes színész alakítása nagyon kiemelkedő és hatásos. Kirk Douglas apait, anyait ad bele. Félelmetes! A média gátlástalanságáról is nagyszerű példa a film.

Eltelt egy kis idő mire megtudtam először nézni. Hát eléggé vegyesek voltak az érzéseim iránta. az első egy órájában még egész jól szórakoztam rajta. Olykor eszembe jutott egy két poén az előző részekből. A filmnek a hangulata itt még egészen jó volt. Aztán sajnos a második felétől nagyon átment butaságba az egész. A végére sajnos csalódás lett. Azok az ugráló majmok, az óriás hangya. Annyira CGI-os lett a másik fele ,hogy nem lehet komolyabban venni. Annak ellenére ,hogy szerintem a témája nem rossz. Sőt kifejezetten emiatt vártam a filmet. Az ötlet nagyszerű volt. Szerintem leginkább az a baj vele ,hogy későn készült. Lehet ,hogyha csak mondjuk három, négy évvel készül talán máshogy tekintenék rá.

Talán sötétebb, talán misztikusabb mint az első vagy a harmadik rész de én szerintem ez is ugyanúgy nézhető, élvezhető és kalandos rész. A szívkitépés, a tüzes verem miatt én nagyon rá voltam kattanva főként tini koromban. Én ezt a részt is bármikor megtudom nézni.

Csatlakozom a zseniális értékelők táborába. Minden tekintetben zseniális!

Csatlakozni kívánok az előttem szólók népes táborába. A trilógiából gyermekként nekem messze ez volt a csúcs. És ez felnőtt koromra sem változott meg. Bármikor megtudnám nézni és sosem tudom megunni. Egyszerűen betéve tudom idézni. ( Nem volt jegye, Eltévedt a múzeumában, Hogy lehet leszállni erről a tankról, ) Nem lehet meg nem jegyezni. Steven Spielberg, Harrison Ford és Sean Connery így nem is olyan kérdéses a pozitív eredmény. Azt még a mai napig sajnálom,hogy a River Poenix ilyen hamar meghalt. Biztosan nagy jövő állt volna előtte. Természetesen megunhatatlan mindegyik rész de a kereszteslovag különösképpen. Az eredeti magyar szinkronnal valóban nagyon jól betaláltak. Sean Connery mint Sinkovits Imre. Jobbat tőle találni keresve sem lehetne.

2018-04-24 19:57:24 Crimson Peak (2015) / Bíborhegy Norbert Simon (3) #30

Nem mondanám azt ,hogy csalódtam a Bíborhegyben de azért annyira nem is lopta be magát a szívembe mint a Faun vagy az Ördöggerinc. Ezeknél nem csupán a látványvilág volt zseniális hanem a két filmnek a története is. A bemutatott kastély valami fantasztikusan meg lett csinálva. Ebben Del Toro mester. Ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni. Hát még ha a történetre, a forgatókönyvre is legalább ennyi energiát öltek volna bele akkor ez részemről öt csillagos lehetne. Kár érte. Guillermo del Toro Bíborhegye hasonlóan az előző filmjeihez szintén egy nagyon szép, nagyon látványos alkotás. Keveslem a történetét. Egyszerű és főként a végére válik nagyon egyértelművé és kiszámíthatóvá.