Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (3 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Nagyon szeretek filmeket nézni. Mindig is szerettem moziba járni. Tini korom meghatározó részeit képezték a horror filmek. Manapság már nem nézek annyi horror filmet mint akkor csupán nagyon kellemes nosztalgia érzésből teszem. Alfred Hitchcock és a két színész James Stewart és Gregory Peck munkásságával indult el az érdeklődésem a régebbi korok filmjei iránt a húszas éveimben. Nagyon tetszenek a régi filmek főként ha fekete, fehérek. Amikor a horroros korszakomból kezdtem (kinőni) a film noir, és a dráma vette át ezt a szerepet. Nagy rajongója lettem a negyvenes, ötvenes évek korszakának. Nagyon örülök ,hogy tagja lehetek ennek a csoportnak mert itt könnyebben megtalálhatom azokat a filmeket melyeket rég óta keresek. Klasszak vagytok mind! Én abszolút nem vagyok kritikus én egy laikus néző vagyok aki szeret filmeket nézni, és kikapcsolódni ezáltal.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Christopher Nolan, Dario Argento, Ethan Coen, Federico Fellini, Joel Coen, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, George Clooney, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Marcello Mastroianni, Matt Damon, Ray Milland, Ryan Gosling, Tom Hanks, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, dél-koreai, francia, olasz
Korszakok: Igazából bármelyik amelyik éppen érdekel.Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

Never Weaken
Sose gyengülj le!
4 2021-08-04 4,3
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Egy makulátlan elme örök ragyogása
5 2021-07-27 4,3
Commando
Kommandó
3 2021-07-27 3,5
The New Pope
Az új pápa
3 2021-07-27 4,2

Lassú film vagy talán inkább eljárt felette az idő. Azt a lelki folyamatot próbálja meg bemutatni nekünk ,hogy mit élne át az emberiség abban az esetben ha megjelennének a földönkívüliek. (Én biztosan meg lennék rémülve) Richard Dreyfuss nagyon jó választás volt a szerepre. Valahogy nekem a Truffaut még inkább elnyerte a mellékszerepében a tetszésemet. Drámai történet, látványos, tartalmas, kissé naív de mindenképpen érdemes nem kihagyni.

2021-09-02 14:42:04 Candyman (1992) / Kampókéz Norbert Simon (4) #17

Hátborzongató, félelmetes de van a filmnek egy külön szépsége ami nagyon bejön. A zenéje különösen tetszett.

2021-08-24 10:46:45 Ondskan (2003) / Könyörtelenek Norbert Simon (4) #25

Gondolkodtam a zseniális értékelésen. De hosszas átgondolás után inkább az erősebb négyesnél maradtam. Bár a történet lassan indul el mégis úgy érzem a film végig hatásos tud maradni. Erre rátesz egy jó nagy lapáttal a rideg, barátságtalan, nyugtalanító környezet. Az események felgyorsulása sok esetben felér egy szíven ütéssel. A sztori végig valósághű marad. Sokrétű erős dráma az intézményeken belüli hatalomról. Egy iskolán keresztül bemutatva a témát szerintem ennél jobban már nem is lehetne. Minden elismerésem a rendező úré. A karakterek pedig nagyon jók mind.

2021-08-17 11:23:28 Signs (2002) / Jelek Norbert Simon (5) #35

Az ötödik csillagot is megadtam neki!

2021-08-10 22:06:59 Inside Out (2015) / Agymanók Norbert Simon (5) #60

Az agymanók eredeti szerintem ennél eredetibb nem is lehet. Nagyon szórakoztató, aranyos, tanulságos film.

2021-08-05 12:31:09 Predators (2010) / Ragadozók Norbert Simon (4) #117

Én eredetileg a filmet három csillagosra értékeltem akkor még csak magamban. Most újra megnézve még jobban bírtam ezt a filmet. A filmben sok érdekes karakter van. Részemről ezért adom meg neki a negyedik csillagot is. Vannak nagyon is izgalmas, és érdekes pillanatai. A Nimród Antalnak pedig külön nagy dicséret jár. Nagyszerű a rendezése.

Így kora délutáni pihenéshez nem volt egyáltalán rossz.

A rendezés, a forgatókönyv, a sztori, az atmoszféra, a színészek alakításai mind mind külön öt csillagot érdemelnek. Bevallom őszintén nekem a Jim Carrey sosem volt kedvencem. De itt felejthetetlenül szép alakítást nyújtott. Közel úgy éreztem vele kapcsolatban a film után mint amikor a Truman show-t néztem meg. Igazából Ő egy nagyon is sokoldalú művész. A Kate Winslet pedig szerintem az élete legszebb és legkiemelkedőbb alakítását nyújtotta. Sőt Oscar díjat is érdemelne.

2021-07-19 10:05:00 The Babadook (2014) / A Babadook Norbert Simon (4) #39

Aktuális és szerintem mindig is komoly társadalmi témával foglalkozik a film. Kiváló lélektani dráma, lélektani horror. Sok esetben laikusként hajlamosak lehetünk arra ,hogy a gyereknevelés, a család mindig happy. Ez azonban korántsem biztos ,hogy így van. Ez a film e tekintetben kitűnő példa arra az esetre amikor egy gyermek problémás, jelen esetünkben hiperaktív ráadásul minden teher egy megözvegyült anyára nehezedik. Ilyen esetben illetve esetekben egyáltalán nem boldog a család illetve a gyermekkor. Lehet csúnyán hangzik de nagyon idegesítőnek mutatja be a kis lurkót. Adva van tehát az édesanya és gyermeke helyzete de ha még ez sem elég, hozzáadódik ez a mesekönyv aminek Babadook a címe. ez egy lény amely ha megjelenik sosem hagyja békén az illetőt. Megjegyzem mint természetfeletti horror úgy sem rossz a film. Hatásos, jól felépített és bár a karakterek nem mindig nyerték el a tetszésemet négy csillagosra értékelem. Technikailag külön öt csillagot érdemelhetne meg.

2021-07-14 18:07:53 The Nightingale (2018) Norbert Simon (4) #14

Kifejezetten erős, és megrázó alkotás. A film elképesztően naturalista. A karakterek nem rosszak a filmben de nekem a brit tiszt karaktere már kissé elnagyoltan romlott. A Clare-nek ( javarészt érthető módon) nincsenek érzései, érzelmei, rombolni akar, bármi áron elégtételt akar. Lehet kicsit kellett volna rajta árnyalni. De úgy vélem remek. A színésznő maximálisat nyújtott. Az aboriginal srác is szerintem jól játszik. Az út amelyet végig jár a lány ,hogy beteljesítse bosszúját, ahogyan rombolni akar valami döbbenet. A hangsúly sokkal inkább erre helyeződik nem pedig a végcélra. Nagyon jó lélektani dráma. Idejét nem tudnám megmondani mikor láttam már ehhez hasonló alkotást. Összességében nagyon egyedi filmnek tartom. Bizony komoly súllyal nehezedik a nézőkre. Nem volt könnyű nézni, igazán nem is nagyon szerettem meg a filmet. Ami egy kicsit negatívum az az, hogy a film indokolatlanul hosszú.