Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (4 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Szeretek filmeket nézni. Szeretek moziba járni. Mindig is nagy horror és thriller fan voltam. Alfred Hitchock filmjei keltették fel érdeklődésemet a régebbi korok filmjei iránt. Nagyon megszerettem a régi fekete-fehér filmeket. Az ötvenes éveket különösen megszerettem. Laikus néző vagyok nem vagyok kritikus, örülök ,hogy rátaláltam erre az oldalra mert itt mindig megtudom találni könnyen amit keresek. Különösen jó érzés számomra ,hogy az oldal által a gyerekkorom és ifjúkorom kedvenceit is újrázni tudom.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Christopher Nolan, Dario Argento, Ethan Coen, Federico Fellini, Joel Coen, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, George Clooney, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Marcello Mastroianni, Matt Damon, Ray Milland, Ryan Gosling, Tom Hanks, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, dél-koreai, francia, olasz
Korszakok: Igazából bármelyik amelyik éppen érdekel.Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

Belle de jour
A Nap szépe
4 2022-06-25 4,3

2022-06-25 20:48:22 Cast Away (2000) / Számkivetett Norbert Simon (5) #24

Mind az öt csillaga fényesen ragyog!!!

A zene gyönyörű és eszeveszetten jól párosul a képi világgal. Az eddigi Argento tapasztalataim alapján itt a történet a legizgalmasabb kár azonban ,hogy a színészijátékon nincs akkora hangsúly. Ebben egy kicsit csalódtam. Ugyan a főhősnőnk alakítása jó és szerintem elviszi a filmet, de a többi színészről már nem tudom ezt elmondani.

2022-06-24 09:36:59 Dýrið (2021) / Bárány Norbert Simon (4) #6

Hát bizony most aludnom kellett erre az értékelésre. A 3 és 4 es csillagozásra gondoltam. Egy nagyon egyedi és nagyon különleges hangulatú film élménnyel gazdagodtam általa. A filmben a feszültség végig letudta kötni a figyelmemet. Ez nagy érdeme a filmnek. Továbbá a filmnek a fényképezése nagyon nagyon szépen sikerült. Bevallom a történetből egy darabig nem mindent értettem meg de aztán végül összeállt lassacskán a kép. Lassú film de mindenképpen kell hozzá ,hogy így jobban megeméssze a néző a látottakat.

2022-06-22 21:32:09 Stardust (2007) / Csillagpor Norbert Simon (4) #50

Nagyon figyelemreméltó ahogy a készítők mixelték a műfajokat össze illetve azok egyes elemeit. A történet aranyos, vicces és kreatív. A színészek alakításai fantasztikusak. Robert De Niro kellemesen megnevetteti a nézőt.

2022-06-16 22:10:42 Revenge (2017) / A bosszú Norbert Simon (4) #78

Egy szó mint száz véresen izgalmas. Percekről percekre fokozódik az izgalom. Véresen látványos, kemény film. Végig izgultam a főhősnőnk bosszúját.

2022-06-15 21:34:04 Benedetta (2021) Norbert Simon (4) #5

Határozott és elég kemény kritika a társadalmi és vallási alapokról, emberi kapcsolatokról, hatalomról, az alá fölé rendeltségi viszonyokról és hát persze a hitről és annak megéléséről. A színészi alakítások sem olyan rosszak. Verhoeven rendező úr kiváló munkát végzett. Én még érzek benne pici beteges humort is. A részemről az értékelés 4/5

2022-06-13 17:09:36 Joker (2019) Norbert Simon (4) #331

Minden bizonnyal több lett ez a film mint egy képregényadaptáció. Kiváló karakterdráma. Zseniális a színész alakítása. Joaquin Phoenix mintha csak beleszületett volna ebbe a karakterbe. Nehéz dolga volt a színésznek mert Joker karaktere nagyon összetett. Egy elborult elme bolyongása aki szinte könyörög a megértésért és a figyelemért ám a társadalom ügyet se vet rá. Nézőre van bízva mit gondol! Nagyszerű társadalom kritika. Nagyon jól felépített a sztori. A film nem mindig gyors de én úgy látom nagyon jól bánik azzal a két órával.(Volt egy két momentum amikor már együtt kezdtem érezni Jokerrel.) Todd Phillipsnek is óriási hálával tartozhatunk. Részemről 4/5

Aranyos, kedves, szívmelengető történet, Jó pofa szerethető karakterekkel és fontos mondanivalóval.

Hol Tarantinós, hol Coen fívérek érzésem van mialatt végig néztem. Élveztem nagyon a sztorit, a film egyedi stílusát nagyon bírtam. Jó a szerelmi szál is. A színészek játéka abszolút jó és John Cusack egyszerűen király.

2022-06-05 10:20:42 Árvácska (1976) Norbert Simon (4) #31

Most a második megtekintés után is ugyanúgy megdöbbent a film. Mi még irodalom órán gimnazista koromban láttam filmen az egyik osztályfőnöki órán. Már akkor megdöbbentett. Akkor is elég nehezen néztem végig. Ez most sem volt felnőtt fejjel sem különb. A színészek alakítása valami felejthetetlen. A Csörét alakító színésznő pedig zseniális.