Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (4 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Nagyon szeretek filmeket nézni. Mindig is szerettem moziba járni. Tini korom meghatározó részeit képezték a horror filmek. Manapság már nem nézek annyi horror filmet mint akkor csupán nagyon kellemes nosztalgia érzésből teszem. Alfred Hitchcock és a két színész James Stewart és Gregory Peck munkásságával indult el az érdeklődésem a régebbi korok filmjei iránt a húszas éveimben. Nagyon tetszenek a régi filmek főként ha fekete, fehérek. Amikor a horroros korszakomból kezdtem (kinőni) a film noir, és a dráma vette át ezt a szerepet. Nagy rajongója lettem a negyvenes, ötvenes évek korszakának. Nagyon örülök ,hogy tagja lehetek ennek a csoportnak mert itt könnyebben megtalálhatom azokat a filmeket melyeket rég óta keresek. Klasszak vagytok mind! Én abszolút nem vagyok kritikus én egy laikus néző vagyok aki szeret filmeket nézni, és kikapcsolódni ezáltal.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Christopher Nolan, Dario Argento, Ethan Coen, Federico Fellini, Joel Coen, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, George Clooney, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Marcello Mastroianni, Matt Damon, Ray Milland, Ryan Gosling, Tom Hanks, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, dél-koreai, francia, olasz
Korszakok: Igazából bármelyik amelyik éppen érdekel.Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

Les misérables
Nyomorultak
4 2021-12-04 4,1

2021-12-17 18:10:43 Tension (1949) Norbert Simon (5) #12

Remek film! A maga műfajában kiemelkedően jó. Fantasztikusan és kegyetlenül jól kidolgozottak a karakterek. Nagyon hatásos, stílusos, kitűnő a feszültség kezelés.

2021-12-17 17:24:50 Heat (1995) / Szemtől szemben Norbert Simon (5) #150

Fantasztikus színészi alakítások, elképesztő akciójelenetek, nagyon jó dráma... nem pazarlom feleslegesen a szót ... Zseniális!

Nagyon szép! Magával ragadott már az első perceitől kezdve. Érdekes történet, lenyűgözően szép a képi világ, plusz nagyon jó a zene is.

2021-12-04 20:25:33 Old Henry (2021) Norbert Simon (4) #2

Mintha csak ráöntötték volna erre a színészre ezt a szerepet annyira klasszul áll neki. Lenyűgözően stílusos, gondos film összességében.

2021-12-04 20:18:55 The Beaver (2011) / A hódkóros Norbert Simon (3) #30

A főhősünk Walter szerepére úgy látom Mel Gibson nagyszerű választás volt. nem igazán okozott csalódást. Jól is állt neki ez a szerep. Jól játszott. Azonban a kémia közte és Jodie Foster között nem mindig működött tisztán. És szerintem Jodie Foster nem mindig volt olyan jó. Amúgy a történet érdekes és egész kreatív a rendezés is.

2021-11-29 10:11:02 Nagykarácsony (2021) Norbert Simon (4) #3

Aranyos kis film. Nem világmegváltó egy kellemes karácsonyi sztori. Kedvelhetőek a karakterek, a humor sem erőltetett hanem mindig jól passzol a szitukhoz. A zene is stimmt. Budapest pedig kivilágítva is szép látvány. Nekem is egy kellemes filmélmény volt.

A film hangulata már külön zseniális! A színészek mindegyike fantasztikusan játszik. Gassman egyszerűen király. A horror fanoknak nagyon ajánlom nem fognak unatkozni. Kíváncsi volnék rá eredeti nyelven is.

Zseniális! Minden kétséget kizáróan ötös. A Tom Cruise és Nicole Kidman hatalmasat játszanak. Nagyon mélyen elgondolkodtató és hatásos film. Egy pillanatra sem engedi el a nézőt. Még jó hosszú idő után is tisztán megmaradnak benne a képek, a színek , az alakítások. Sőt mi több felejthetetlenek.

2021-10-27 16:26:20 Contact (1997) / Kapcsolat Norbert Simon (4) #47

Most visszanézve kissé már vegyesek az érzéseim a film iránt. De a látványvilága akkoriban is elvarázsolt őszinte leszek még most is. Úgy gondolom Zemeckis mesteri módon mixeli össze a látványt, az érzelemmel+ fontos mély mondanivalót. Mindenki szemezgethet belőle mi az ami tetszeni fog. Összességében négy csillaggal szóróm meg.

A rövidsége ellenére abszolút betudtam fogadni a szívembe!