Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (2 év, 9 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Christopher Nolan, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, George Clooney, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Matt Damon, Ray Milland, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, dél-koreai, francia, olasz
Korszakok: Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

5 2020-07-30 4,0
Hwanghae
The Yellow Sea
4 2020-07-29 4,0

Elgondolkodtató, stílusos, (borongós) sötét tónusú és emlékezetes film. A témái fontosak mind a mai napig (ha nem különben). A színészi alakítások sem olyan rosszak. Látványában nagyon szép a film. A benne lévő akció is tetszetős. Izgalmas a sztori, nem kevés drámai és nehéz pillanattal megfűszerezve.

Erős 4 csillagos a film. Nagyszerű történet, remek akciójelenetek, kiemelkedő színészi alakítások.

2020-07-30 19:07:14 Gwoemul (2006) / A gazdatest Norbert Simon (4) #26

Határozottan nem rossz a film. Mesteri abban ahogy képes vegyíti a műfajokat. Úgy érzem a négy csillagot megérdemli a film. Egész elszórakoztatott ez a szörnyecskés film.

Nagyon egyedi és nagyon különleges alkotás. A film 150 perce elejétől a végéig lekötött. ( Szinte alig vettem észre ,hogy ez ilyen hosszú leszámítva az első kb fél órát.) Amellett ,hogy nagyon izgalmas a sztori még nagyon érdekes is. Ahogyan a filmben láthatjuk ezeket a különböző hitvilágokat és különös rítusokat az nekem nagyon nagyon tetszett a filmben végig. Itt a helyi hitvilágtól kezdve a keresztény ( katolikus) hitig bezáróan találunk sok sok minden érdekességet. ( A sámán nálam különösen vitte a prímet, illetve a fiatal katolikus pap is.) Erős a film és eléggé hatásos mint dráma. Sok jelenet szívbemarkolóan hat. Nem rossz egyáltalán mint horror sem a film. A főhősünket alakító színész nagyszerű és sokszor meggyőző alakítást nyújtott végig. Én nekem nagyon tetszett az ő játéka. De szerintem a mellékszereplők is abszolút profin nyomták. Nekem a tájak a falu bemutatása szintén hamar elnyerte a tetszésemet. A rendezés nagyon szép. Kiváló munkát végzett a rendező úr. Zseniális! Megy rá az öt csillag.

2020-07-29 19:06:17 Hwanghae (2010) / The Yellow Sea Norbert Simon (4) #4

Adom rá a 4 csillagot! Valóban aláírom én is, hogy helyenként már túlzásokba estek főként a hajós résznél. De én végig nagyon élvezni tudtam a filmet. Az izgalomból nem vont le. Az eleje a filmnek lassú ugyan de második része már bizony beindul és rendesen. Kiválóak azok az akciójelenetek és végig tudtam élvezni őket még úgy is ,hogy persze tudtam ,hogy irreális már. Továbbá a srácnak a saját küzdelme és drámája is megtudott hatni.

2020-07-29 18:53:10 Chugyeogja (2008) / Az üldöző Norbert Simon (5) #30

Mostanság nagyon rá vagyok kattanva az ilyen koreai filmekre. Az Üldöző az egyik legnagyobb és legjobb thriller film Koreából melyet valaha láttam. Elképesztően kemény és erős a hangulata a filmnek. Végig izgalmas de nehéz és drámai a történet. Ki kell emelnem a színészek teljesítményét. Valami hihetetlenül jók a karakterek és nagyon izgalmasak és jól felépítettek. Egyformán tökéletes a két színész. A rendezés nagyon nagyon helyén van. A helyszínek kitűnőek. Nem csupán nagyszerű mint thriller de drámának is tuti jó. Így összességében részemről a film értékelése: 5 csillagos azaz zseniális!!! Köszönjük Dél-Korea!

Minden tekintetben borzalom az egész.

Horrornak sem olyan rossz ez a film de thrillernek szerintem még inkább jobb. Én részemről is a film elnyújtottságával és indokolatlan hosszúságával van némi problémám. Izgalmas, kellőképpen feszült perceknek lehetünk tanúi, látványában igen erős, erősen drámai, hatásos darab. A film első fele még nem valami gyors de aztán a közepére beindul rendesen ez a bosszúhadjáratosdi. Miközben haladtam a filmmel nagyjából a második felénél eszembe jutott egy kicsit az Oldboy de szerintem sem jobb tőle. A jellemábrázolásokkal részemről nincsen problémám szerintem annyira amennyire kellett nekik kidolgozva lenniük arra pontosan megfeleltek. Én a magam részéről a film értékelése ha erősen nem is de 4 csillagos maradhat. Mindenképpen érdemes volt megnézni.

2020-07-27 11:46:51 [In Memoriam...] Norbert Simon #2664

Nyugodjon békében nagyon szép hosszú élete volt.

előzmény: Bubu (#2655)

2020-07-27 09:23:00 Okja (2017) Norbert Simon (4) #5

Kissé elgondolkodtatott az értékelés egyenlőre egy nagyon erős 4 csillagos. Nagy szíve van! Aranyos, kedves kis, kellemes történet (még ha nem is mindig vidám). A karakterek is nagyon jók. A színészek közül a Tilda Swinton alakítása talán a leginkább kiemelt számomra is. Kifejezetten jól állt neki ez a szerep. Az állatmentő karakterek nagyon nagyon jópofa és furcsa, szórakoztató figurák. Én őket is nagyon bírtam. A koreai kislány is nagyon aranyosan játszott mindvégig. Köszönjük Dél-Korea!