Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (2 év, 1 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, James Cameron, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Matt Damon, Ray Milland, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, olasz
Korszakok: Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

4 2019-05-25 2,7
A Ghost Story
Kísértettörténet
4 2019-05-03 3,2

A film talán indokolatlanul hosszú de végig leköti a figyelmet. Én mikor előszőr láttam moziban akkor egy kicsit az volt az érzésem mintha két filmet látnék egyszerre. A színészgárda teljesítménye az nagyszerű. Mindegyikük alakítása nagyon jó. ( Különösen a Jennyfer Jason Lee, és a Kurt Russel alakításai nyerték el a tetszésemet.) A zene az valami hátborzongatóan félelmetes és jól betalált. A történet az elején még nem túl csavaros de a második felére már bonyolódik. A feszültség is jól adagolt leginkább a film második felében. És még szellemes is.

2019-10-02 14:41:07 Repulsion (1965) / Iszonyat Norbert Simon (4) #45

Határozottan tudom állítani ,hogy a hatvanas évek egyik legnagyobb alkotása ebben a műfajban. Végig nyomasztó, és szomorú a film. A színésznő ( Catherine Deneuve )alakítása valami félelmetes. ( Fiatalon meg valami csodaszép volt)Egyszerűen fantasztikus. További dicséretet érdemel az is ,hogy fekete-fehér azzal még ijesztőbbé válik az egész.

2019-10-02 14:31:52 Downton Abbey (2019) Norbert Simon (4) #3

Mindenképpen megérdemli a négyest már csak a sorozat végett is. Én bevallom ugyan nem vagyok egy sorozatfüggő de ezt a sorozatot követtem és így most moziba a filmet megnézve azt mondom kellemes időtöltés volt.

2019-09-26 21:44:20 Glass (2019) / Üveg Norbert Simon (3) #54

Hát sajnos csalódottsággal töltött el főként a vége miatt. Értékelésem...részemről 3 csillag. A már sokatok által említett látványvilág és a feszültség nekem is egész bejött. A színész játéka szintén elnyerte tetszésemet. De összességében a Splittel szerintem nem ér fel. A giccsessége ... hát igen az is negatívan hatott rám.

A párbeszédek végett is megérdemli nálam a csillagos ötös értékelést a film. A hangulat is valami lenyűgöző, a hatvanas évek marha jól be lett mutatva. Nagyon tetszettek benne a helyszínek, a régi kocsik, a hippi közösség, ( A karakterek is ( az összes) végig érdekesek voltak és szórakoztatóak.) Tarantino itt sem okozott csalódást.

Az Ártatlanokkal karöltve is meg külön is zseniális a film.

Minden tekintetben csillagos ötös az alkotás.

2019-07-27 18:40:28 Stagecoach (1939) / Hatosfogat Norbert Simon (5) #24

Egy jó ideje már nem néztem westernfilmeket, John Fordtól most sikerült megnéznem a Hatosfogatot. Én idáig csak a Liberty Valance-ot láttam tőle. Akárhogy is nézem nekem a Hatosfogat a megnyerőbb. Mindenképp mehet rá az öt csillag. Nem semmi az sem ,hogy 80 év után is ilyen időtálló.

Leginkább én is az atmoszférát tudom kiemelni ami tetszett, nagyon jól meglett alkotva, a történet is egész jóra sikeredett.

Ilyen filmmel én még nem is emlékszem ,hogy találkoztam volna. ( Biztos nem) Gyakorlatilag nincs története de szépsége annál inkább. Nagyon különleges alkotás! ( Nekem is a piteevés jelentette a csúcsot.)