Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (3 hét, 6 nap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, James Cameron, Quentin Tarantino
Színészek: Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Matt Damon
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Korszakok: Főként az 1950-es és 60-as évek. De igazából bármelyik.

Születési év: 1989

Janghwa, Hongryeon
Két nővér
5 2017-11-19 3,9
Saibogujiman kwenchana
Cyborg vagyok, amúgy minden oké
4 2017-11-19 3,6

3 2017-11-18 3,2
Jurassic Park

5 2017-11-18 3,8

2017-11-20 16:34:48 The Ring Two (2005) / A kör 2. Norbert Simon (2) #13

Butaság. Én sokkal inkább nevetségesnek tartom... katasztrófa.

2017-11-20 07:58:11 The Ring (2002) / A kör Norbert Simon (4) #49

Ez volt az a film amely elindította anno a horror mániámat. Az a véleményem ,hogy a japán változattól nem jobb ugyan de félelmetesebb. Sokkal nyomasztóbbnak, ijesztőbbnek találom az amerikait szemben a japánok körével. A sztori szerintem itt is nagyon jól meglett írva. Egy jól felépített paráztatós horror sztori szombat estére csakis fiataloknak. Horror fanoknak kihagyhatatlan. Itt a kis csaj jobban para mint a japánban. ( az a bizonyos kultikus jelenet a végén valóban mindenkiben meg fog maradni.) Baromi jól meg lett csinálva. A színészek mindegyike jól játszik a filmben bár nekem ma már a kisfiúval szemben vannak távolságtartásaim a kis csaj az nagyon klassz benne.

2017-11-20 07:46:02 Ringu (1998) / Kör Norbert Simon (5) #12

Az akkori híresztelésekkel, rémisztgetésekkel ellentétben a Ringu szerintem nem félelmetesebb mint az amerikai Ring. ( Én emlékszem amikor megérkezett a Ringu, az volt az első hír felőle még az amerikaihoz képest is ilyen para meg olyan para.) Bár kérdés persze itt az ,hogy kinek mi számít félelmetesnek? Ez nagyon kultúra függő. Ott Japánban mindenképpen annak hathat nálunk nyugaton már más a helyzet. A történet nagyon eredeti és akkoriban újdonság erejével is hatott. Szerintem még most is jó nézni. Kazetta, tv, telefon mind mind hétköznapi tárgyaink. Nagyon ötletes az ahogyan felhasználták ezeket a tárgyakat a filmben. Átmisztifikálták. Tény és való én tini koromban az amerikaival szimpatizáltam, szemben a japán változattal. Ma már visszagondolva mindkettőjükre már azt vallom ,hogy a japán a jobb. Az például nagyon tetszik ,hogy nem a kisfiúnak vannak természetfeletti képességei hanem a férfinak. Mind a férfi mind a nő nagyon jól játszottak.

2017-11-19 18:01:16 Oldeuboi (2003) / Oldboy Norbert Simon (5) #91

Igen igen egy kicsit túlkomplikáltam amit akartam írni. Bocsi!

előzmény: MicaHiro (#90)

Nekem Koreából két kedvenc filmem van az egyik az Oldboy a másik pedig a Két nővér. Nagyon érdekes alkotásnak tartom a horror műfajában. A Távol- Keleti filmművészetet csodálni szoktam annak ellenére ,hogy nem igen az én asztalom. A Két nővér eléggé ijesztő. A film valóban nem túl gyors tempójú de azért tud adni idegtépő pillanatokat és perceket. Vannak benne igencsak szép jelenetek és a hajmeresztő történet ellenére a kellemes zene is tetszett. Mint horror rajongó meg szeretném rá adni az öt csillagot!

Ma kora délután megnéztem. Különleges, nagyon eredeti, egy kedves aranyos és furcsa romantikus történet egy elmegyogyóban eléggé abszurd és beteg humorral. Csodás zenékkel, szép jelenetekkel. Kreatívnak tartom főleg ami az abszurditást illeti. Összességében a filmre négy csillagot szeretnék megadni. Tetszett és egész vidám szórakozást nyújtott a mai napra.

2017-11-19 08:25:42 Oldeuboi (2003) / Oldboy Norbert Simon (5) #89

Szenzációs! Hatásos, drámai, impulzív, zavarba ejtő, akciódús. 100% ig elégedett vagyok a koreai változattal. Élvezettel néztem minden egyes percét a filmnek. A történet is megindító számomra akár még elgondolkodtató is. Csak dicsérni tudtam. Én sajnos pont fordítva láttam előbb az amerikait és csak később a koreait. Korea viszi a pálmát. Megadom rá az öt csillagot.

2017-11-19 08:14:56 Jurassic World (2015) Norbert Simon (3) #93

Elismerem a látványvilág nagyon klassz. A karakterek viszont szerintem kidolgozatlanok, nem rosszak de azért lehetnének jobbak is. A nosztalgiafaktor azért valamelyest dolgozik a filmben egyik másik jelenetnél eszembe jut egy két idézet. A csúcsélményt számomra a Mosasaurusz jelentette. Megkockáztatom de a dinókban még talán több érzelem is szorult mint a karakterekbe. Kedveltem őket. A Jurassic World jó hosszú, gyors, akciódús, és egész elmegy.

A harmadik rész sötétebb, olykor nyomasztóbb még a második résztől is. Az első résznek meg még csak a nyomába sem ér. Kapunk akciót itt is, az jó de maga történet még az előző II. részhez képest is butább. Sam Neil alias Dr Alan Grant ugyan visszatér de még ő sem tudja élvezetesebbé tenni ezt az egészet. Amennyiben a srácok élvezni tudják a sok akciójelenetet akkor még nekik el is mehet.

Nem vállalhatatlan a film de szerintem elmarad az első résztől. Főleg a hangulatban. Ebben a részben több akciót, több hullát, sötétet láthatunk. A dinók továbbra is nagyszerűek a filmben itt még láthatunk törpe dinoszauruszokat, és megismerjük a Stegosauruszt is. A velociraptorok és a T-rexek itt még különb szerepeket kapnak. A színészek közül Jeff Goldblum tény és való már túlzás de azért még mindig a legjobbat nyújtja. Julianne Moor és Vince Vaughn viszont szerintem sem olyan jók. A kedvenc jelenetem a sűrű magas bozótos ahol meglapulnak a raptorok. Meg amikor megérkezik a hajó azzal a bizonyos szállítmánnyal na azt még mindig tudom nézni belőle akár sokadszorra is.