Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (3 év)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Christopher Nolan, Federico Fellini, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, George Clooney, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Marcello Mastroianni, Matt Damon, Ray Milland, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, dél-koreai, francia, olasz
Korszakok: Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

Cube
Kocka
4 2020-10-09 3,8

2020-10-26 21:19:33 Apostle (2018) / Apostol Norbert Simon (3) #12

Szerintem a film nem rossz de nem is annyira kiemelkedő. Ami viszont nagyon tetszett a filmben az a környezet, a barátságtalan sziget látványa. A közösség bemutatása szintúgy nagyon jó... illetve főként ahogy a rendkívül szigorúan irányított rend megbomlik. Amint ez megindul a film hirtelen begyorsul. Az első egy óra egyáltalán nem gyors de így visszaemlékezve egyáltalán nem volt hátrány úgy gondolom. Hát erőszakos vagy brutális véres jelenetekben azért itt sem szenvedünk hiányt akárcsak a rendező előző munkáihoz hasonlóan. Részemről erős 3 csillagosra értékelem az alkotást.

Egész emlékezetes film . A maga műfajából tényleg hatásos. nagyon komoly témákat boncol végig. A feszültség ahogy folyamatosan növekszik az igencsak figyelemreméltó benne. Még egy két képsor most is bennem maradt pedig már jó ideje (nyáron láttam utoljára). Persze akadnak benne bizonyos logikátlanságok de mindegy szerintem összességében nézve egy egész izgalmas, feszültség teljes horrorfilmet láthatunk. Én részemről 4 csillagosra értékelem. ( Ezek a magyar címadások)

2020-10-17 14:14:46 GoldenEye (1995) / Aranyszem Norbert Simon (4) #40

Nagyon akciódús! Izgalmakkal teli. Nagyszerű színészi alakításokkal együttvéve. Egy nagyon jó Bond film született.

Nagyon jó és eredeti a történet. A színészek játéka is nagyon jó. A korszak amiben játszódik nagyon hangulatos és meggyőző. A színészek közül az Alan Rickman szerintem a legjobb. Nagyszerűek a karakterek. De igazából mindegyikük nagyon jól játszik. A könyvet ugyan nem olvastam de ha a film is ilyen jó akkor minden bizonnyal a az is ilyen jó lehet.

2020-10-09 19:41:32 Cube (1997) / Kocka Norbert Simon (4) #40

Nagyon jó volt újra felidéznem ezt a régen nem látott klasszikust. Nekem anno többek közt ez indította el az érdeklődésemet mind a "horror" és a thriller iránt. A film ötlete abszolút jó. Szerintem nagyon kreatív, ötletes, meglehetősen klausztrofóbiás érzetet nyújt. A karakterek közötti fokozatosan felerősödő konfliktusok, viták szerintem tuti jók ( nyílván nekem az erős nosztalgiafaktor is rádolgozik). A csapdák is jól ki lettek találva én szerintem benne. Azok nagyon tetszettek. A film látványvilága szerintem még most sem olyan rossz. Összességében részemről négyesre értékelem.

Hát valahogy nem tudtam végig nézni. Pedig a Clooney végett érdekelt leginkább.

2020-10-02 08:25:59 Following (1998) / Követés Norbert Simon (5) #29

Első filmjének több mint nagyszerű. Zseniális! Különösen tetszett ez a noiros jellege a filmnek illetve a hangulata. Az egész annyira eredeti ,hogy szavakat alig találni rá. A történet is meglehetősen jó és fordulatokkal teli mindez egy 70 percben. Egyszóval elemezve Zseniális mestermű!

Nagyon túl édes ízt érzek a számban utána.... a filmnek ugyanakkor ez a stílusossága legnagyobb erénye is. Abszolút tükrözi a rendező úr eddigi munkásságát. Olykor olykor még túl giccsesnek is hatott. A humoros, szatírikus részek szerintem szintén nagyon jók lettek a filmben. A karakterek egyébként egész szórakoztatóak. A Johnny Depp szerintem tuti jó választás volt ide. Nagyon jól játszott végig. Én nekem a zenés, énekléses dolgok már nem annyira jöttek be. Érdekes és furcsa filmélmény. Összességében inkább volt pozítiv a benyomásom semmint negatív. 3/5

Vannak ilyen olyan alkalmak amikor jó egy egy ilyen régebbi klasszikust elővenni és újból megnézni. Hogyha mondjuk éppenséggel Tim Burton filmet választunk akkor a Támad a Mars nyerő lehet. Én most éppen így tettem. Abszolút jó, nagyon jó humorral, csupa csupa jó színészekkel egy nagyon szerethető és szórakoztató kis vígjáték. Azok az ufókák is milyen jópofák. Egyedi és nagyon jó stílusa van a rendezőnek. Szarkazmusból hatalmas dicséretes ötös! Részemről ez a legtetszetősebb a filmben.

Hát bizony brutális és kegyetlen film szó se róla. A történet alapvetően érdekes és különleges. Az aki bírja a több liternyi vért és a sok testi kínzást annak ajánlom és nem fog csalódni benne. A két főkarakter mind a Kakihara mind pedig az Ichi nagyon jól kidolgozott és beteg karakterek. Nincs kétségem afelől ,hogy felejthetetlenek. A Kakihara nekem végig amilyen beteg egy figura még meg is tudtam "kedvelni". Két órás a játékidő de ezalatt az idő alatt megkedvelhető a figura. Nekem első Kakihara, Ichi a második!Ám utóbbi is remek. A hangulat egész végig feszült. A helyszínek is nagyon jók ahol játszódnak a brutális események. Nem könnyű két óra vár a nézőre. Ám csakis kizárólag érett, erős idegzetű srácoknak ajánlom a filmet. Értékelés részemről: 4/5