Norbert Simon

Regisztráció: 2017. október 24. (3 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Nagyon szeretek filmeket nézni. Mindig is szerettem moziba járni. Tini korom meghatározó részeit képezték a horror filmek. Manapság már nem nézek annyi horror filmet mint akkor csupán nagyon kellemes nosztalgia érzésből teszem. Alfred Hitchcock és a két színész James Stewart és Gregory Peck munkásságával indult el az érdeklődésem a régebbi korok filmjei iránt a húszas éveimben. Nagyon tetszenek a régi filmek főként ha fekete, fehérek. Amikor a horroros korszakomból kezdtem (kinőni) a film noir, és a dráma vette át ezt a szerepet. Nagy rajongója lettem a negyvenes, ötvenes évek korszakának. Nagyon örülök ,hogy tagja lehetek ennek a csoportnak mert itt könnyebben megtalálhatom azokat a filmeket melyeket rég óta keresek. Klasszak vagytok mind! Én abszolút nem vagyok kritikus én egy laikus néző vagyok aki szeret filmeket nézni, és kikapcsolódni ezáltal.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Christopher Nolan, Dario Argento, Ethan Coen, Federico Fellini, Joel Coen, Quentin Tarantino, Steven Spielberg, Vittorio De Sica
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, George Clooney, Grace Kelly, Gregory Peck, Harrison Ford, James Stewart, Jude Law, Marcello Mastroianni, Matt Damon, Ray Milland, Ryan Gosling, Tom Hanks, William Holden
Műfajok: dráma, film noir, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, dél-koreai, francia, olasz
Korszakok: Igazából bármelyik amelyik éppen érdekel.Főként az 1940-es,1950-es és 60-as évek.

Születési év: 1989

The Boondock Saints
Testvérbosszú
4 2021-03-26 4,0

2021-04-17 21:19:36 The Patriot (2000) / A hazafi Norbert Simon (3) #21

Nos igen! Ebben is egyet tudok veled érteni. Nagyszerű rendező!

2021-04-17 21:16:06 [In Memoriam...] Norbert Simon #2860

Nyugodjék Békében!

2021-04-15 11:05:08 The Patriot (2000) / A hazafi Norbert Simon (3) #17

Volt egy olyan időszakom még fiatalabb koromban amikor többször megnéztem. A két fiú halála annó engem egy kicsit megviselt de most újranézve már nem. Körülbelül majd minden perce kiszámítható a filmnek ami szerintem a legnagyobb kára. A látványvilága a filmnek ha csupán ezt kellene értékelni minden gondolkodás nélkül csillagoznám az ötösre. Ebben szerintem még most is jó a film. A csaták nagyon látványosak. A karakterek viszont sablonosan hatnak főképp felnőtt fejjel újra megnézve. Viszont muszáj kiemelnem a Jason Isaacset és a Mel Gibsont külön. Isaacs egyszerűen marha jó gonosz karakter. A gonosz mosolya, a szemei, az arca tényleg maga a Gonosz. Sablonos persze de mégis nagyszerű. Valami kíméletlen és kényelmetlen. Ami a főhősünket illeti gyakorlatilag az az érzésem mintha a Gibson újra megjelenne Wallace-ként csak most éppen Amerikában. Miért is ne? Konkrétan nekem csak a Rettenthetetlent juttatja róla az eszembe. De részemről nem negatívum! Jó hosszú film,(sablon)tartalmas de izgalmas popcornos mozi.

2021-04-14 19:57:50 The Dig (2021) / Ásatás Norbert Simon (4) #4

Csak egy szóval tudnám jellemezni. SZÉP! Csupa nagybetűvel!

Szép emberi történet az ellenségek közötti békéről, szeretetről, megértésről, nehézségekről.

Húsvét kapcsán úgy döntöttem újból megnézem a filmet. Érettebb fejjel nézve sem változott meg a véleményem a filmmel kapcsolatban. A filmnek tetszik a naturalizmusa. Meglehetősen valósághűen hat a kegyetlenség. Ezt ennél jobban filmen bemutatni már szerintem nem lehetne. Nekem most is mint amikor először megnéztem ugyanúgy öncélúan hatott. sőt talán kicsit még jobban is mint először. Igazából újat nem tudott felmutatni ebben a témában mint bármelyik eddigi film. Én csupán annyiban látok különbséget az eddigiek közül ,hogy szaftosabb. Így már mindjárt hatásvadász az egész. A népek jobban fognak menni rá. Én ezt látom benne. (Ötletesnek találtam én is azonban ,hogy a sátán nő és nem férfi.) Illetve ahogyan a Pilátust alakító színész játszik az nekem nagyon tetszett a filmben. Illetve a színésznő a Maia Morgenstein alakítása is tetszett.

Ez igen! Jó csavaros, hangulatos, izgalmakkal teli történet.

Remekül elszórakoztatott. Nagyon jól felépített a sztori és abban egyet tudok érteni ,hogy a szerelmi szál nem igazán jól működik. De Bogie alakítása és úgy a történet mellett ezt abszolút megtudom bocsátani. Király a vége. Erős négyesre értékelem a filmet.

Ezt a klasszikust is szinte bármikor előbányászom vagy ha nagyon elkap a nosztalgiázás. Olyan kellemes és szép dolog nosztalgiázni a nyolcvanas és kilencvenes évek klasszikusaival. Halálos fegyver? Simán. Tökéletes választás.

Nagyon jó kis film ez remek hangulattal. Kiváló nosztalgiázáshoz.