merleg1023

2017-10-21 08:40:23 Hair (1979) merleg1023 (?) #60

Most hallom (2017.10.21.) a rádióban, hogy annak idején szokatlan gyorsasággal jelent meg a magyar mozikban is a Hair. (A fiatalabbak talán nem tudják, hogy a szocializmusban 4-5 év is eltelhetett mire "ideért" egy nyugati film). Valószínűleg azért engedték az elvtársak, hogy itthon ilyen korán a mozikba kerüljön, mert ez a film hippis világszemlélete erősen bírálta a kapitalista rendszert (is) a hozzá tartozó polgári életformával együtt. Így tkp. volt felkapott a egy nyugati film, amelyben a kapitalizmust bírálják (áttételesen), és ez nagyon jól jött a komcsiknak. Mi sem bizonyítja jobban, hogy a nagy 68-as hippis nemzedék tagjai lettek később a legagresszívebb, legnagyobb hangú balliberális politikusai, mind a "fejlett" nyugaton, mind serény kis hazánkban.
Nekem már akkor, a 80-as években sem tetszett a Hair, ez a liberális magamutogatás, csak akkor még nem tudtam, hogy miért. Olyan valószerűtlen, idióta álhumánus az egész történet. A szereplők nagyon jól alakítják a beteges érzelmű hippiket, talán ez az egyetlen pozitívum számomra.