zéel

Regisztráció: 2006. március 17. (11 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

Billion Dollar Brain
Egymilliárd dolláros agy
4 2017-10-08 2,8

2017-10-20 20:10:03 A másik part (1984) zéel (4) #1

Ez a film (JA diplomamunkája) tkp. a későbbi nagyjátékfilm, a Másnap "előzetese". (Gáspár Tibor szerepében itt Andorai Péter.)

2017-10-20 12:07:38 [In Memoriam...] zéel #2218

100 év! Istenem! És sok nagyszerű szerep, alakítás! RIP!
Itt egy, ill. két részlet, a szinte ismeretlen korai filmjéből, melyet Magyarországon forgatott:
Retour á Laube / Egy pesti éjszaka (1938)
1. Danielle_Darrieux_Budapesten
2. Danielle_Darrieux_Boldog_községben
Az "Egy Pesti éjszaka" látható lesz a Budapesti Klasszikus Film Maraton programjában.

2017-10-19 11:43:34 Titok (1992) zéel (4) #1

Ez a (tévé)film azon nagyon kevés magyar filmek közé tartozik, mely a rendszerváltás veszteseit mutatja be. A privatizált, majd bezárt gyárak egyikének végnapjait.
Hiteles kordokumentum. Látszik, hogy a rendező jól ismeri a témát.

Ez a film egy igazi titok. Nem tud róla sem az IMDb, sem a Port.hu. Bár - anno - még a tévé is bemutatta.

2017-10-18 09:50:56 [Melyik filmen sírtál?] zéel #14

Nálam az a csúcs film (zene, irodalom stb.), ha libabőrös leszek, ha összeszorul a gyomrom, ha gombócot érzek a torkomban...vagyis, ha valami olyan érzést, tünetet vált ki a mű, amire nincs direkt befolyásom. Ezeknek a filmeknek a minősítésénél nem kell utólag okoskodnom, mert a fizikai, testi tünetek egyértelműen jeleznek. (A sírást azért hagytam ki, mert sírni, akár még egy jól sikerült giccsen is tudok.)
Ilyen "gombócos" film a Árvácska, Saul fia, 21 gramm, Csak egyszer szeretünk, Jób lázadása, 4 hónap, 3 hét, 2 nap, Rekviem egy álomért, Homok alatt................
Végül, de egyáltalán nem utoljára, a Volt egyszer egy Szíria c. film, ami napjaink háborús Damaszkuszában játszódik. De nem a harcoló felek a film főszereplői, hanem egy szír család, amelyik a háború poklát próbálja túlélni a fővárosban. (A bombázások szüneteiben bűnöző bandák fosztogatnak, erőszakoskodnak, de ők, a család marad. Nem menekülnek.)
A film ugyan csak nov. 23-án kerül a magyar mozikba, de én már tavasszal, a Colours fesztiválon láttam. A film után egyetlen sort sem tudtam írni róla. Annyira felkavart.

2017-10-14 15:25:13 Six Shooter (2004) zéel (1) #6

Én értem ezt a viccet, de nem szeretem - ahogy Melis György mondja a Hány az óra, Vekker úr? c. filmben.
Ha már fekete humor, akkor pl. amit tegnap láttam: Gigor Attila Kút c. filmje. Na, az ötös!

2017-10-13 20:25:03 Kút (2016) zéel (5) #26

...hát, nem ment! Alig 9 ezer néző. Nem értem.
Pedig ez egy igazán közönség-barát műfaj (action, adventure, drama - ahogy az IMDB is írja), méghozzá remek kivitelben.
Sztori, képek, színészek teljesen rendben. Külön érdeme a filmnek, hogy nem az unásig szerepeltetett arcokat látjuk.
Szóval: a 8979 néző (Filmforgalmazók Egyesületének friss adata) kevés. Nem értem. Még jó, hogy a DVD viszonylag gyorsan megjelent.

szerk.
(ja, és ugye ebből a filmből kellett kivágni Kálomista Gábort; még jó, hogy a Nemzeti Dohánybolt maradhatott!:))

2017-10-12 10:06:54 [Magyar filmek] zéel #334

Húsz éve van együtt a magyar film legmenőbb szerelmespárja
Nagyon szimpatikus emberek. Gratulálok!

P.S.:
Itt a vége. Ami az Origo Filmklub az elmúlt 14 évben volt, most megszűnt... Imádtuk ezt a munkát, nagyon köszönjük, hogy olvastatok minket, és reméljük, találkozunk még – máshol. Az Origo Filmklub csapata: Huszár András, Onozó Róbert, Papp Eszter, Soós Tamás, Varga Ferenc.
Nagyon sajnálom!

2017-10-10 10:33:21 [Magyar filmek] zéel #331

Roy Orbison-t hitvány zenei előadónak titulálni hiba, természetesen. Ennek ellenére FAM és Puzsér két, ritka figyelemreméltó figura. A hazai közéletben ma már alig vannak ilyen eredeti gondolkodók, akik nem akarják egyik tábor rokonszenvét sem elnyerni, és nem akarnak a mainstreamhez sem csatlakozni. Viszont van saját véleményük.

2017-10-09 21:39:02 [Magyar filmek] zéel #317

A 10 legrosszabb magyar film - Farkas Attila Márton és Puzsér szerint
mondhatnám, hogy nagyrészt egyetértek velük
de a tíz filmből nyolcat nem is néztem meg - hála a KT-nek

Némi meditálás után a négyesre kattintottam (és nem a hármasra). Talán azért is, mert inkább komédiának néztem, mint thrillernek. (Thrillernek nézed? Nézd legott komédiának, s múlattatni fog. --- Lucifer/Madách Imre után szabadon.)
Meg különben is: szeretem Helsinkit. És még azt sem mondhatom, hogy a DVD nem érte meg az árát (200 Ft a Postán).