DL

Regisztráció: 2017. augusztus 17. (6 év, 7 hónap)

Supernova
3 2021-06-15 3,7
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Harry Potter és a Halál ereklyéi - I. rész
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter és a félvér herceg
3 2021-06-15 3,4
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter és a Főnix Rendje
3 2021-06-15 3,5

Lenyűgöző, merész, meglepő, egyedi film egy öngyilkosság szélén álló fiatalember gyógyulási folyamatáról, útjáról önmaga elfogadása felé. Az öblös fingokat, erekciót, maszturbációról való beszámolót, vagy éppen a vízből kirobbanó, szőrös, nedves férfisegget felvonultató jelenetek kapcsán nekünk, simulékony, jófej, konformista nézőknek mutatnak tükröt, nem feltétlenül kell minden társadalmi elvárást teljesítenünk, sokkal fontosabb, hogy magunkkal legyünk összhangban, merjük bátran megélni vagy legalább őszintén kimondani a vágyainkat, más kérdés, hogy mennyire lehet ezt mások számára nem bántó módon tenni. Mindenesetre szerintem egyáltalán nem az altesti poénokon van a fókusz (és ezek is a maguk bizarr módján szórakoztatóak), hanem a főhős belső útján, amit az önakasztástól a filmet záró mosolyig megtesz. Nagyon sokat hozzátesz a film hangulatához a zene, szeretem, ahogy szinte észrevétlenül, a szereplők dúdolgatásával egybeolvad. Ötös. :)

2018-04-12 15:39:50 The Place (2017) / A hely DL (4) #7

Imádom az ilyen kamaradráma-szerű filmeket. A téma is nagyon érdekes, hogy mit vagyunk hajlandóak megtenni a vágyainkért, szembe tudunk-e nézni nyugodtan önmagunkkal, képesek vagyunk-e elfogadni azokat a kompromisszumokat, amiket a vágyaink beteljesüléséért kell fizetnünk, képesek vagyunk-e a lemondásra, hol az a pont, ahol ez egyáltalán felmerül, hogy néz ki mindez kívülről, jó ezeket sok történetszálon, élethelyzeten keresztül látni.

Nagyon szerettem Stuhlbargot a Coen-fivérek "Egy komoly ember" c. filmjében is.

előzmény: banana (#5)

Azt is szeretem ebben a filmben, hogy egy olyan értelmiségi, nagypolgári, antik kultúrával átitatott környezetbe ágyazza a történetet, amiben ez nem téma, amiben ki lehet mondani, hogy az érzelem számít, és nem akadnak fenn olyan lényegtelen dolgokon, hogy valaki nőbe vagy férfiba szerelmes, mert csak az számít, hogy micsoda nyarat tölt együtt a két főhős, a biciklizések, a fürdőzések, a közös utazás, nem sulykolja, hogy lám, egyneműek, nem tolakodóan, kényszeredetten téma ez. Szóval engem nem zavart, egyáltalán nem.

előzmény: TheDriver (#3)

Perlman professzor (Michael Stuhlbarg) szeretetteljes és döbbenetesen őszinte jelenete a film vége felé Elio-val számomra önmagában is elég lenne ahhoz, hogy a kedvenc filmjeim közé kerüljön.