qmpp

Regisztráció: 2017. június 22. (6 év, 8 hónap)

Blade Runner 2049

Kvíz show
4 2017-11-14 4,1

2022-03-27 11:00:33 [Filmet keresek] qmpp #3064

Sziasztok!

Egy európai filmet keresek, 70-es, talán 80-as években készülhetett. Szerintem francia, olasz, lengyel vagy csehszlovák film lehet.

A történet röviden annyi, hogy egy sorházas lakókörnyezetben vagyunk. Anya és fia reggel elmennek óvodába, iskolába, munkába, majd délután hazaérve azt tapasztalják, hogy nincs meg az a házrész, ahol laktak. Az ott lakók állítják, hogy soha nem is létezett az a ház, ahol ők laktak, soha nem is volt olyan házszámú épület. Ebben nem vagyok biztos, de szerintem még őket sem ismerik fel. A film végén az anya elmegyógyintézetbe kerül, ahol több ismerősét, egykori szomszédját véli felfedezni, akiket szintén amiatt utaltak oda, mint őt.

Szerintem szocialista film lehet. Köszi a segítséget.

"Én mindig döbbentem álltam azon toplisták előtt, amelyek a Baljós árnyakat és a Klónok támadását Az ébredő Erő és a Zsivány egyes elé helyezték. :D"

Azért az se semmi, hogy erre 5-öst tudtál adni. Gyenge az első két rész, persze, de csak a zenéjük önmagukban többet érnek, mint ez a disney vicc.

"Szerintem a sokak által gyűlölöt Zsivány egyes is messze az előzménytrilógia fölött áll, beleértve a Sithek bosszúját, melyet "csak" Hayden Christensen vág tönkre, de amúgy nagyrészt rendben lenne. :D"

Hahaha. :)

"Azonban fontos és ez a Kritikus tömegnek egy fontos szabálya hogy a véleményeket kulturáltan fejezzük ki. "

így is történt.

"Nyitott vagy a filmre szerintem mivel végignézted és nem mentél el róla az előadás alatt ahogy írtad itt korábban. "

Összekeversz valakivel. Én nem néztem meg moziban. Egy kiszivárgott változatba néztem bele pár helyen. Ez éppen elég volt.

előzmény: Havierez (#173)

"Jó akkor mit keresel itt? Nem fontos hogy tetszen a film nekem se tetszik sok minden mégse fikázom, ami nem tetszik azzal nem foglalkozok!"

A véleményeket lehet itt leírni, arra való ez hely. A negatív véleményeket is. Most már tudod.

"Attól még hogy nem tudsz azonosulni Kylo Rennel vagy Rey-yel még nem feltétlenül a film hibája nem gondolod?"

Lehet, hogy nem vagyok elég nyitott. :)

"Amúgy meg a legnagyobb hiba az érvelésedben talán az hogy a neveket is szidod."

Felkaptam a fejem még a 7. résznél, hogy milyen ócska neveket adtak a karaktereknek. Phasma kapitány viszi a pálmát. Zseniális.

előzmény: Havierez (#169)

"Ne haragudj de nem értek veled egyet, nagyon nem!"
Nem haragszom, nem is kell.

"Ez egy másik film mint a baljós árnyak vagy klónok háborúja."
Sajnos, ezt látom.

"Itt is vannak olyan izgalmas karakterek mint abban voltak csak..."
Nem hinném. Kylo Ren, Rey? Ne vicceljünk már. Óvoda. Már a nevük is vicc. Lucas legalább neveket (is) ki tudott találni. Itt nincsenek olyan karaterek, akikkel én azonosulni tudnék.

előzmény: Havierez (#165)

"Arra a gyermeteg és erőltetett humorra gondolsz, amit a Lucas-érában az ewokok, a vicces kis fogatversenyzők, a gungan faj vagy az egész díszes kompánia ékköve, Jar-Jar képviselt?"

Arra is lehet, de a sztori többé- kevésbé össze volt rakva és működött. A gusztustalan PC nyomulás pedig sokkal kevésbé volt jelen.
Azért első részben ott volt pl. Obi-Wan, Qui-Gon, Palpatine, Darth Maul. Mindegyik egy tökös karakter, működött és nem volt nyomi. Vagy akár Nute Gunray, Watto, Sebulba.

Voltak ötletek, karakterek.

előzmény: MicaHiro (#158)

Igen. Úgy van összerakva különböző forrásokból a trilógia eredeti változata. A színvilága nekem nem tetszett. Nagyobb méretű tv-n meg gondolom, látszanak a felskálázott részek. Mindenképpen dícséretet érdemel. Rohadt nagy meló lehetett .

A Team Negative 1 által készített változatokra érdemes még ránézni. Ők eredeti 35 mm-es anyagból dolgoznak.

2017-12-09 23:12:31 Star Wars (1977) / Csillagok háborúja qmpp (5) #269

Remélem, az eredeti változatot nézted meg és nem a CGI-vel tuningolt borzalmat.

2017-10-24 08:58:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] qmpp #23416

Én egy olyan statisztikát szeretnék látni, ami a feminista nők külsejével foglakozik. Például hány %-uk néz ki úgy, mint Antoni Rita, és hány %-uk néz ki úgy, mint egy nő (melle, segge a helyén, nincs elhízva, ilyesmik). :)