aureliano

8. Bárányok hallgatnak

2021-01-10 20:08:58 [JÁTÉK] aureliano #44968

9. Az ördög Pradát visel

2020-07-02 13:41:07 [JÁTÉK] aureliano #38481

Short Cuts (Rövidre vágva)?

2018-08-10 16:54:04 Taxi 5 (2018) / Taxi 5. aureliano (?) #6

Természetes, hogy a gonosz, tehetségtelen franciáknak meg kell tiltani, hogy filmeket forgassanak, elvégre nem hagyhatjuk, hogy olyan szennydarabokkal rombolják az emberiség ízlését, mint a Pont-Neuf szerelmesei, az Amelie csodálatos élete, a Szárnyát vagy a combját?, vagy éppen a Második nekifutásra című förmedvények.

Szerintem még mozgalmat is kéne alapítani ezügyben, javaslom a tüntetéseken Louis de Funes arcmását jelvénynek használni, valószínűleg ő még ezen az orbitális baromságon is remekül mulatna.

előzmény: kovi1970 (#5)

2018-07-22 21:44:07 [JÁTÉK] aureliano #31915

2. Megáll az idő (?)

2018-07-08 19:11:27 [JÁTÉK] aureliano #31862

6d
7d
8c

2018-07-02 23:45:50 [Foci VB 2018] aureliano #149

A tizenegyesrúgások esetén "befagyott" szabálykönyv nem tartozik szorosan egyik meccshez sem, így a vitára okot adóhoz sem, az meccsfüggetlenül áll szerintem.

A horvát-dán meccsen szerintem nem ilyen egyszerű megmondani, hogy ki érdemel, vagy éppen nem érdemel továbbjutást. A horvátok messze tudásukon alul futballoztak, de egyértelműen jobb képességű csapat, mint a dánok, akik viszont pontosan tudták, hogy csakis szervezet célfocival, és kiválóan összerakott védekezéssel van esélyük, és ezt majdnem makulátlanul véghez is vitték.
Az örök kérdés, hogy mi érdemel inkább jutalmat: a nem igazán hasznosított potenciál, vagy egy egyszerűbb, de pontosan végrehajtott terv.
Annál a bizonyos 115. perces ziccernél Rebic is egy kicsit hibázott érzésem szerint, volt nagyjából egy másodperce, amíg szabadon futott a labdával (Schmeichelen már túljutott, de még nem rúgták fel), ha ott és akkor hamarabb gondolkodik, nincs miről beszélni.

A harmadik mondatodat nem tudom értelmezni: nem lehet egy játékelem (jelen esetben a büntető) végrehajtatási módja attól függő, hogy milyen jellegű a szabálytalanság, vagy hogy az egyik fél reklamál-e. A reklamálásra van büntetés: sárga lap, ezt a tizenegyesekhez keverni szerintem teljes tévedés.

Hejjaxnak szerintem igaza van abban, hogy így a tizenegyesek túlnyomó többségét ismételtetni kéne, amivel az vész el (főként szétlövés esetén), ami a tizenegyesrúgásoknak egyik nagy "előnye": az extrém töményre sűrített feszültség.
Ettől függetlenül az sem jó, ami most van, egyszerűen kéne szabni egy világos és ésszerű(!) korlátot a kapusnak, hogy mi az a terület, amin belül "táncolhat", ameddig kijöhet.
Némi futsalkapus múlttal mondom, hogy nem csak a lefedett terület növekedése számít, hanem az az érzet is, hogy egy területen belül szabadon mozoghatsz, úgyhogy ez a változtatás valószínűleg lényegesen izgalmasabbá tehetné a büntetőpárbajokat, ha már jobb megoldás még nem született a továbbjutó eldöntésére.

2018-07-02 13:34:49 [Foci VB 2018] aureliano #131

Igazad van, erre értettem azt, hogy a foci szabálykönyve sok szempontból nem halad a játék fejlődésével.
Sokáig a kapusok szerepe, és felségterülete a gólvonalra koncentrálódott (vonalkapusok), így a tizenegyeseknél természetes volt a kapusok vonalra való visszaszorítása.
A kapusjáték fejlődésével azonban a kapusok szerepe is megnőtt (lásd: beadások hatástalanítása, lábbal játékbaavatkozás, a spárgázás és egyéb futsalos elemek elsajátítása), így most már természetes, ha a kapus nem a vonalon áll.
Ezzel párhuzamosan a tizenegyesek szabálya nem módosult, hanem a hálóőrnek a lehető leghátrányosabb helyzetből kell nekifutnia a feladatnak.
Valóban megoldás lenne, hogy mondjuk az ötösön belül szabadon mozoghat, de a vonal sem rossz ötlet, ahogy kéziben vagy éppen futsalban a kisbüntetőnél van.

2018-07-02 12:19:00 [Foci VB 2018] aureliano #129

Kétségtelen. A foci tele van értelmetlenül rigorózus szabályokkal, amelyek az idő múlásával elkerülhetetlen technikai fejlődést nem követik le.

2018-07-02 10:33:30 [Foci VB 2018] aureliano #127

Tizenegyest nem nagyon szoktak visszafújni, ha a sípszó pillanatában (és nem a lövés pillanatában) a kapus a gólvonalon tartózkodik.
Ezt legfőképp azért érdemes ilyen lazán kezelni, mert a büntetőrúgásoknál a tényezők túlnyomó többsége a rúgó játékos mellett szól, és ha nem engednék meg sokszor a kapusok elmozgását a sípszó és a lövés pillanata közötti intervallumban (tehát amikor a lövő játékoa nekifut - ami szintén "könnyítés"), akkor még a mostaninál is lényegesen gyengébb százalékkal tudnák fogni a kapusok a tizenegyeseket.

2018-07-02 00:00:42 [JÁTÉK] aureliano #31844

5. 4 hónap, 3 hét, 2 nap (2007)

2018-07-01 23:55:56 [JÁTÉK] aureliano #31843

7. Két félidő a pokolban (1961)

2018-07-01 23:24:12 [JÁTÉK] aureliano #31841

4. Dakota Fanning

2018-07-01 20:13:21 [JÁTÉK] aureliano #31829

1. Isten hozta, őrnagy úr! (1969), Latinovits Zoltán, "Maguktól mindössze egyet kérek, éljenek úgy, mintha itt se volnék."
2. Crime Wave (1954)

2018-05-27 17:53:15 [JÁTÉK] aureliano #31670

Na, megszületett a megoldás!

2. Nulladik óra (bruce)
3. Számkivetett a Holdon (mimóza)
5. Rossz vér (Raul)

Győztes: Raul
Gratulálok, és köszönöm mindenkinek, aki részt vett a játékban!

2018-05-27 17:00:07 [JÁTÉK] aureliano #31667

Az országot, az évtizedet és a film alapvető stílusát is eltaláltad, csak a címet nem. :)

2018-05-25 17:30:01 [JÁTÉK] aureliano #31665

Na, akkor már csak egy maradt. :)

2. Nulladik óra (bruce)
3. Számkivetett a Holdon (mimóza)

2018-05-25 16:51:40 [JÁTÉK] aureliano #31663

Kis segítség a hármashoz és az ötöshöz:

2018-05-24 19:52:09 [JÁTÉK] aureliano #31661

2018-05-24 18:35:51 [JÁTÉK] aureliano #31659

2018-05-24 16:20:05 [JÁTÉK] aureliano #31655

Utolsó. Ha ez se jó, feladtam.

2018-05-24 16:16:04 [JÁTÉK] aureliano #31654

Akkor még egy próba:

2018-05-24 16:06:46 [JÁTÉK] aureliano #31653

Hm. A technika még nem az igazi, pedig elvileg jól csináltam.

előzmény: aureliano (#31652)

2018-05-24 16:04:16 [JÁTÉK] aureliano #31652

Raul előző kis magánjátéka meghozta a kedvemet nekem is valami hasonlóhoz, választottam öt képet, talán nem lesz olyan nehéz egyiket sem megfejteni, hajrá!

2018-05-12 11:55:27 [JÁTÉK] aureliano #31628

4. Ketten az úton?

2018-02-15 11:25:20 Az állampolgár (2016) aureliano (?) #41

Valószínűleg vakvágány, és nem is annyira tartozik a témához, de ez a komment sokkolt, úgyhogy picit cincálgatnám:

1. Nem értem a kommentből érződő sértődött hangvételt. Ki bántott meg, vagy éppen mivel a korábban kérdezők közül?

2. A mondat első fele (természetesen a második ismerete nélkül) arra engedne következtetni, hogy bezzeg te ismered testközelből, hogy milyen a nagyon különböző kultúrák ütközése. Aztán kiderül, hogy ez csak egy támadó "érv", nincs valóságalapja.

3. A mondat második fele, azon kívül, hogy értelmezhetetlenné teszi az elsőt, impliciten megint kimond egy elég súlyos állítást, és egy még merészebb jóslatot.
Állítás: Magyarországon jelenleg van olyan ember, aki a privát életébe kötelező jelleggel, juttatás nélkül menekültet, vagy gazdasági bevándorlót befogadott.
Ha erről te személyesen tudsz, nagyon érdekelnének ennek a vetületei, ha olvastad, akkor meg az ezzel foglalkozó, egymástól független, megbízható cikkek lennének hasznosak.
Jóslat: Magyarországon belátható időn belül többeknek kell "migránsokat" befogadniuk kötelező jelleggel.
Hasonlóképp: érdekelne erről egy nagyobb lélegzetű oknyomozó riport valamely megbízható színvonalat hozó sajtóterméktől (akár csak online megjelenőtől).

előzmény: dittike (#39)

Iris is nagyon emlékezetes volt, de numero egy nekem Holly Golightly (A. Hepburn) marad (és akinek kicsit fájó a hiánya a listáról, lévén '60-ban Holly filmtörténeti merészségű karakter volt).

Bár lejárt a szavazás, írásban még leadom a voksomat.

Római vakáció - Erőteljes bemutatkozás egy hálás, de nem könnyű szerepben. Már itt láthatóak szerintem a későbbi alakításainak jellegzetességei. Az erőteljes arcjátéka (a hisztérikus rohama vagy éppen a finálé) és kiváló komédiás képességei (kába hercegnőként). Összességében kiváló játék, de lesz még jobb is.

Sabrina - Tulajdonképpen eljátszotta még egyszer a hercegnőt, csak a karakter egysíkúbb egy kicsit, és nem tud annyira kibontakozni benne Hepburn sem. A film eleji monológjánál azonban gyönyörűbben beszélt angolt ritkán hallani.

Álom luxuskivitelben - Holly karakterének maradandósága itt legalább annyira Hepburn érdeme, mint Capote-é. Egészen eggyé vált a karakterrel, amellett, hogy stílust is teremtett. Itt is van lehetősége intenzív játékra (pl.: sztriptízbár, vagy a finálé), és komédiára is ("dolgok, amiket még nem csináltunk"). Ha nem lenne egy későbbi filmje, ez érdemelné az első helyet.

Amerikai fogócska - Egy remekül sikerült rutinmunka (ahogy csabaga is írta), sajnos nem állította a forgatókönyv igazi kihívás elé, sem a cselekménnyel, sem a karakterábrázolással. Párosuk C. Granttel viszont kiválóan működik, és egy-két egészen zseniális jelentre így is futotta (pl.: amikor követi a férfit a csomag-átvevőhöz).

Hogyan kell egymilliót lopni? - Tulajdonképpen idemásolhatnám az Amerikai fogócskához írtakat.

Ketten az úton - Azon kívül, hogy az általam látottak közül az egyik legszebb film, Hepburn is ragyog benne. Itt a forgatókönyv is hozzá méltó, és bőven ad teret az erősségeinek. Itt is alaposan kiaknázzák a komikusi képességét, és az intenzív jelenlétét is. Az is zseniális, ahogy a különböző idősíkok között mintha néha hangot cserélne, ez a többi filmjében annyira talán nem volt jellemző, de sokat hozzáad az alkotáshoz.

Összességében talán így alakulna a sorrend:
1. Ketten az úton
2. Álom luxuskivitelben
3. Római vakáció

Bár tervben van, még nem láttam a többi filmjét, de szerintem csak a 3. hely lehet kérdéses, az első kettő nem igazán.