Sziez

Regisztráció: 2017. május 8. (2 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Ex-mozigépész és moziüzemvezető (amikor még voltak mozik Budapesten) :-)

Rendezők: Fábri Zoltán, Stanley Kramer

5 2019-10-10 4,2
Szerelmes biciklisták

2 2019-09-18 3,5

2019-12-08 15:45:50 Hippolyt (1999) Sziez (1) #18

Igazad van, úgy látszik, gyorsan elfelejtettem őket :-D

2019-11-26 14:40:19 Hippolyt (1999) Sziez (1) #16

Szerencse, hogy a Meseautó újratöltés és ezután a förmedvény után abbahagyták a további rimékek gyártását a VH előtti vígjáték kínálatból. Gyilkolták a Kabos-filmeket.

2019-11-26 14:35:16 Meseautó (2000) Sziez (1) #27

Kínos volt még nézni is.

2019-11-22 23:20:31 Szép lányok ne sírjatok (1970) Sziez (5) #6

Jó vele nosztalgiázni, bár én egy nemzedékkel későbbi vagyok.

2019-11-15 09:51:57 Égi bárány (1970) Sziez (1) #2

Ezzel a filmmel vallatni lehet. Én inkább úgy foglalnám össze a tartalmát: amatőr pesti színjátszócsoport bénázása az akácosban. Persze, hogy satuegyszerű, értette ezt régen is mindenki, csak rettenetesen unta.
A meztelen nő elengedhetetlen volt a Jancsó filmeken, mert anélkül még az az egy-két férfi néző se jött volna be a rá a moziba, akik beültek a filmre az eső elől. Inkább kint maradtak volna az esőben.

Sajnos nekem ez a "vizes Mad Max" nem jött be. Eltekintve a lentebbi hozzászólásokban felsorolt, szembetűnő logikai bakiktól, számomra vontatott volt és lapos, sok helyen unatkoztam rajta. Klisé klisé hátán nedves közegben. Tudom, ez csupán egy tanmesécske arról, hogy vigyáznunk kell a bolygónkra, de ebben a témában már készültek sokkal jobb darabok is, még vizes változatban is, lásd pl. Folco Quilici Óceán-ját.

Lehet, hogy igazad van, de pont ez a problémán a filmmel, hogy ezeket bele kell magyaráznunk, mert a film abszolút nem jelenít meg semmi ilyesmit. Vagy csak nekem nem jött át, nem tudom.

előzmény: kaamir (#37)

Lehet ilyen szempontból is nézni a filmet, de nekem nem jött át az a kölcsönös nagy felismerés, amit Te megláttál benne. Don ugyanúgy megmaradt a magas lovon gyarlóságának lelepleződése után is, és amikor látja, hogy Tony nem ítéli el, vissza is zökken a régi, kioktatós kerékvágásba. Az a baj, hogy nem csak ő, hanem a film is. Tony megértő reakciója amúgy szintén nem hiteles, végül is egy katolikus, olasz családapáról van szó az 50-es években. Maga az átváltozása sem hiteles, ami inkább Don zongorajátékától megy benne végbe, semmint azért, mert megértette Don tetteinek mozgatórugóit. Mivel azonban korábban is ismert jó fekete zenészeket, hisz maga sorolja fel őket, ezért a pálfordulása nincs igazán alátámasztva. Nincs megindokolva, mitől változik meg az előítélete. Mert Don jól zongorázik? Mert meleg? Mert magányos? Vagy mert a fehérek rasszisták? Lehet, hogy megtörtént eseményeken alapul a történet, számomra mégsem voltak hitelesek a karakterek, sem az átváltozásuk. Ezért nem közölt számomra ez a film többet annál, mint amit lentebb megfogalmaztam.

előzmény: kaamir (#35)

Jobbnak tartod, ha egy film semmilyen reakciót nem vált ki belőled, semmilyen gondolatot nem indít el?

előzmény: Kempesbaba (#9)

Hát elég gyenguszka filmecske, kizárólag Mortensen játéka miatt adtam rá 2 csillagot és nem nullát. Mortensen cipeli a hátán ezt a mesterkélt sztorit, amiben egy fekete zongorista magasröptű erkölcsi kioktatásban részesít egy bronxi családapát, miközben ő melegprostikkal múlatja a szabadidejét a turnéja alatt.