Sziez

Regisztráció: 2017. május 8. (3 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Ex-mozigépész és moziüzemvezető (amikor még voltak mozik Budapesten) :-)

Rendezők: Fábri Zoltán, Stanley Kramer

4 2020-06-22 4,0
A Summer Story
Meghalni a szerelemért
5 2020-06-22 ?
Mujeres al borde de un ataque de nervios
Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén
5 2020-06-19 4,1

2020-07-29 23:13:54 Stand by Me (1986) / Állj mellém! Sziez (2) #31

Meglepett ez a sok jó értékelés, mert nekem egyáltalán nem tetszett ez a film. Közrejátszhat ebben az is, hogy minden erőfeszítésem ellenére sem tudtam szabadulni a folyamatos áthallástól Kramer: "Áldd meg az állatokat és a gyermekeket" című filmjére, mert annyi hasonlóságot véltem felfedezni. A végére már biztos voltam benne, hogy King felhasználta Swarthout regényét, és bizonyára Kramer abból készült filmjét is a történetéhez. De Kramer zseniális filmjéhez képest ez a film szörnyen amatőr és gyenge. A narrátoros megoldás nagyon gagyi, vagy pl. a gyerekek olyan gondolatokat fogalmaznak meg, ami teljesen irreális kiskamaszok szájából. Amit Kramer finom érzékenységgel, művészien ábrázolt, mint pl. a gyerekek társaikhoz, szüleikhez, és a felnőttekhez való viszonyát, azt ez a film szájbarágósan és gyatrán fogalmazza meg, ugyancsak főleg flashback technikával, ám itt az is sokkal ramatyabb. És sok jelenet, mint pl. a vonatos is, teljesen életszerűtlen. Általában a gyerekek is hiteltelenek. Sutherland figurája pl. a csapatával együtt teljesen sarkított. Ilyen alakok ugyancsak megjelennek Kramer filmjében is, de nem főgonoszként, és sokkal hitelesebben. Számomra a holttestnek semmiféle szimbolikus jelentősége nem jött át, nem úgy, mint Kramernél a bölények, amik valóban nagyon erős szimbolikával bírtak, szinte azonosultak velük a gyerekek.
A film csak azért tartotta fenn az érdeklődésemet, mert vártam valamiféle csúcspontot, azt a katarzist, amit Kramer filmje olyan szenzációsan hozott, de ebben a filmben ez teljesen elmaradt. Lapos, eseménytelen, unalmas cselekményvezetés megy végig. Az egyetlen, ami ért a filmen valamit, a végén Ben King dala, aminek viszont semmi köze a filmhez. Bocs az összehasonlításért, de a két film annyira ugyanaz, hogy nem tudtam ezt a filmet a másiktól függetlenül értékelni.

2020-07-25 18:23:32 Idő van (1986) Sziez (1) #14

Szerintem nézhetetlen.
Értem én, hogy groteszk, meg szatíra, meg minden, de ez a film csak szimplán unalmas és fárasztó. Kínkeservesen akar vicces lenni, de a "humor" volt az utolsó szó, ami eszembe jutott róla. Vagy inkább még akkor se. A 80-as években már kezdett magához térni a magyar film, de ez mindent megtesz annak érdekében, hogy a visszaszállingózó nézőket még a mozi tájékáról is elriassza. Visszatér a régi hagyományhoz, amikor a magyar film a saját szakmai berkeinek gyártotta a filmeket és egymást díjazták a filmszemléken (lásd a díjait). De hát ahhoz is tehetség kell, hogy jó színészekkel ennyire rosszat csináljanak, ráadásul ketten. Sajnálom, nem bírtam végignézni, pedig a 70-es 80-as évek filmjeit már csak a korhangulat fílingje miatt is szeretem, de ebből még az is hiányzott. Siralmas!

Nekem tetszett, sokszor feldolgozott téma, de nagyon finom érzékenységgel megfogalmazva, a távol keleti kultúra különleges fűszerével.

Ez egy zseniális vígjáték, nem értem, hogy miért kapott ilyen kevés pontot.

2020-06-30 13:00:30 Gisaengchung (2019) / Élősködők Sziez (4) #111

Hiába voltak a családtagoknak jó képességeik, a filmben elhangzik, hogy nincs munkalehetőség, a jó végzettségeik ellenére. Ezért folyamodnak nem túl tisztességes eszközökhöz, hogy munkát szerezzenek maguknak. Nem lusták, hiszen dolgoznak, hajtogatják a pizzás dobozt, majd utána tisztességgel dolgoznak a gazdag családnál is, nem pedig élősködnek rajtuk. A gazdag család sem élősködik az alkalmazottain, hiszen rendes bért fizetnek nekik, amivel, úgy tűnik, ők nagyon is meg vannak elégedve. Én egyik csapatot sem látom élősködőnek. Továbbra is az a véleményem, hogy a cím nem jó.

2020-06-28 22:47:28 Angel Heart (1987) / Angyalszív Sziez (5) #44

Nekem annak idején nagyon tetszett. Főként Rourke játéka nyűgözött le, de az egész film, úgy ahogy van, szerintem egy remek misztikus thriller.

2020-06-26 22:54:16 The Hill (1965) / A domb Sziez (5) #14

Na, ez egy remek darab!

Ez egy remek film, Kern András szinkronja pedig a hab a tortán!

Szerintem nézhető vígjáték, bár inkább Celentano népszerűségére épül, semmint egy jó sztorira.