Sziez

Regisztráció: 2017. május 8. (6 hónap, 2 hét)

Bemutatkozás

Ex-mozigépész és moziüzemvezető (amikor még voltak mozik Budapesten) :-)

Rendezők: Fábri Zoltán, Stanley Kramer

Bez szvigyetyelej
Tanúk nélkül
5 2017-11-20 ?
Boys on the Side
Bárhol, bármit, bármikor... ha akarod
2 2017-11-19 2,9

Kongó
2 2017-07-17 2,7
Életjel

5 2017-07-16 3,8

A film befejezéséért adtam neki ötöst! Az mindent megér!!!!

Dühítőnek tartom, amikor egy film könnyed vígjátéknak indul, aztán egyszer csak átvált siratóba, halálos betegséggel, könnyekkel, balsorssal, jaj de szörnyű az élettel.
Lehet keverni a drámát a vígjátékkal, ám ezt csak a legnagyobbak tudják, pl. Chaplin, vagy Stanley Kramer, de amikor a drámázás átvált hatásvadászba, annak a vége nem katarzis, hanem egy émelyítő, szirupos giccs. Ezért amikor elkezdődött a filmben a picsogás, bevallom, hogy abbahagytam a nézését.

Két csillagot csak azért adtam, mert Billy Wirth ebben a filmben is remekel, noha csak egy rövidke jelenete van.

2017-11-19 19:53:39 Megdönteni Hajnal Tímeát (2014) Sziez (3) #36

Nem volt ez annyira rossz.

Csak én végig azon tűnődtem, hogy a Simon Kornél által megformált, rettenetesen unalmas, gyenge jellemű, gyomorbajos külsejű, taszító, rosszarcú, lúzer figura ugyan mi a csodáért annyira kapós, hogy két nő is odavan a filmben érte, nem is akárkik, egy dúsgazdag menő üzletember leánya, aki még jó nő is, és egy szupermodell csaj. Bármelyik másik férfiszereplő hitelesebb lett volna ehhez, még a Szabó Simon figura is.

A Magyar vándort vagy az Üvegtigrist pl. sokan pocskondiázzák. Nekem meg tetszettek. Pont. Minek erről vitázni? Ez olyan, mintha arról győzködnék valakit, hogy a tökfőzelék finom, miközben ő öklendezik tőle. Van akinek ízlik, van akinek nem.

2017-07-26 17:24:19 Les Sous-doués (1980) / Éretlenek Sziez (5) #13

Bizony, nagy durranás volt! Imádtuk!

Tapasztaltam, hogy generációkként gyakran különbözik, hogy ki mit talál viccesnek, de az biztos, hogy a 70-es években mi fetrengtünk a röhögéstől a moziban ezen a filmen.

előzmény: Szívtiproimi (#5)

2017-07-18 16:18:14 Elysium (1986) Sziez (2) #2

Nem volt igazán nagy hatása, vetítettem, de nem jöttek rá a nézők. Érthető, mert elég laposka, felejthető filmre sikeredett. A Jób lázadása sokkal nagyobbat szólt!

előzmény: oscarmániás (#1)

2017-07-17 18:55:43 Dúvad (1959) Sziez (5) #10

Bessenyei jutalomjátéka. Ezt a szerepet neki találták ki. Zseniális, mint mindegyik Fábri film!
Bessenyei alakításában Ulveczki ugyanúgy a szerzői szándék ellen fordul, mint Páger figurája a Hattyúdalban. Hiába ő az elrettentő példa, mégiscsak neki drukkol a közönség. Ő a rokonszenves, vele tudunk azonosulni, vele tudunk együttérezni, a sótlan "jófiúk" pedig az ellenszenvesek. A film még rendszerkritika is annak, aki a sorok közé lát.

Ha ez az a Halálhegy, amiben pucér, fehér, rossz arcú, eszelős hajléktalanok kergetnek a hegy gyomrában néhány fiatalt, akkor ez a legrosszabb film, amit életemben láttam! A Gyatlov-téma engem is érdekelt, de ennek a filmnek az égvilágon semmi köze sincs hozzá. Olyan az egész, mintha unatkozó főiskolások amatőr horror-filmet akartak volna készíteni youtube-os ismerőseik számára, de kicsit túltolták előtte az inspirációt a vodkás üvegből.

2017-07-17 16:46:48 Congo (1995) / Kongó Sziez (2) #1

Ha láttatok már ritka rossz filmet, akkor ez az! Nem csak sablonos, ezerszer lerágott horror-csont a szokásos horroros klisékkel, de még ráadásul borzasztó pocsék majomfigurákkal is. Jó, tudom, ezek valami mutáns jószágok, mivel a vak is látta, hogy nem igazi majmok, de mutánsnak is inkább röhejesek, mint ijesztők.
Simán nézhetetlen kategória, egyetlen dolog miatt adtam neki mégis 2-est, Jerry Goldsmith zenéje miatt, ami viszont minden idők egyik legjobb filmzenéje szerintem. Hogy lehet ilyen ramaty filmhez ilyen jó zenét csinálni, na de aki zseni az zseni, az nem tud rosszat.
Itt a zenéje, akit érdekel, a klip képei viszont nem a Kongóból vannak, mert ez a film még egy kliphez is alkalmatlan. https://www.youtube.com/watch?v=0pauDUKQrJ4&list=PL0EC744F5909837E6&index=20

2017-07-16 22:33:11 Életjel (1954) Sziez (5) #8

Gyerekkoromban láttam először ezt filmet, és olyan nagy hatással volt rám, hogy negyven év távlatából is emlékezetes maradt. Én akkor nem foglalkoztam politikai vonatkozásokkal, engem megfogott a film feszültsége, izgalma, élethűsége, katarzisai, nekem nagyon tetszett úgy, ahogy volt. Most újra megnéztem, és most is ugyanaz a véleményem. Ez egy remek, megunhatatlan film! Én hitelesnek tartom ezt az összefogást, a bányásztársadalom mindig is egy összetartó világ volt, és ezt a film tökéletesen ábrázolja. Fábri Zoltán minden filmje zseniális, számomra ez is az!