Sziez

Regisztráció: 2017. május 8. (1 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Ex-mozigépész és moziüzemvezető (amikor még voltak mozik Budapesten) :-)

Rendezők: Fábri Zoltán, Stanley Kramer

5 2018-06-24 3,9
Két félidő a pokolban

4 2018-06-11 4,3

2019-01-02 13:36:17 Gone Girl (2014) / Holtodiglan Sziez (1) #117

Ritka rossz film, véleményem szerint. A legnagyobb hibája a motivációk hiánya. Rögtön az elején érthetetlen, mi a baja a férjnek a csinos, intelligens és odaadó feleségével. A történetből az derül ki, hogy nem azért rossz a házasság, mert a nő zakkant (kezdetben nem is látjuk annak), hanem azért lesz a nő zakkant , mert a házassága rossz. De mitől és miért rossz? Nem derül ki.
Annyit tudunk meg, hogy a nőnek elege lett abból, hogy jobb képet mutasson magáról, mint amilyen, és önmaga akar lenni. De mikor akarta tőle a férfi (aki szerinte egyszerű, mint a faék), hogy másmilyen legyen, mint amilyen?
Mi az oka ennek a nagy gyűlöletnek kettejük között? Mi vezetett ide?
Miért nyomoz a rendőrség eltűnési ügyben, holott a nő mindenhol leveleket hagy maga után, lényegében bújócskázik a férjével?
A történetbeli csavarok éppoly hiteltelenek, mint a rendőrség viselkedése és reakciói. A valószínűtlen karakterekben mindenki csak gyenge paródiája önmagának. "A gonosz vagyok, mert csak", ezúttal sem kellő magyarázat a nő viselkedésére. Mindez receptszerűen összeollózva a szokásos thriller sablonokból, belemixelve mindent, ami csak nézőszámot generálhat. Az alkotók nem kockáztattak holmi eredetiséggel, vagy egyéni ötleteléssel, így az egész nem lett más, mint egy vontatott, lapos, hollywoodi klisé, amin a színészek játéka sem tudott segíteni. Újra csak bebizonyosodott, hogy a rossz cselekményszövés és a rossz karakteralkotás menthetetlen.

Én meg azt nem értem, hogy a görög család tagjai egymás között miért beszélnek akcentussal.

A film megdönthetetlen bizonyítéka annak, hogy rossz forgatókönyvből nem lehet jó filmet csinálni, még akkor sem, ha a főszerepet két nagyágyúra bízzák. Sz...ból még ők sem tudnak várat építeni.
Pedig Streep és De Niro bevet apait-anyait, hogy élettel töltse meg a sablonos, elnagyolt karaktereket és valahogy hitelessé tegye a kidolgozatlan kapcsolatukat. A film nincs felépítve, nem kapunk magyarázatot arra, mitől vonzó ez a két ember egymásnak, mitől lesz fontosabb számukra a kapcsolatuk az amúgy működő házasságuknál, nem is szólva a két gyerekről. Plusz a giccses befejezés, amiért végképp kár volt végigszenvedni a filmet.
Felejthető, unalmas, semmitmondó film, nem véletlenül nem lett ismert. Épp oly ötlettelen, mint a címe (meg a cím szó szerinti magyarra fordítása).

Jó ellenpélda egyébként a hasonló témájú, Streep-Eastwood kettősére épített Szív hídjai, na, úgy kell megcsinálni egy ilyen lávsztoris, kiugorjak, ne ugorjak, őazigazi, szerelem vagy a családom-filmet! Az tökéletesre sikerült! Jó forgatókönyv, hiteles karakterek, jó rendezés!

Ez viszont kuka sajnos! Még a két főszereplő sem menti meg!

2018-11-23 09:25:39 Mr. Majestyk (1974) Sziez (5) #3

Most, hogy így mondod, tényleg jó kis liberális agitpropot lehetne csinálni belőle :-D

2018-11-21 19:10:44 Mr. Majestyk (1974) Sziez (5) #1

Látom, ez a Bronson-film nem kapott túl jó értékelést, pedig a 70-es években nagy sláger volt a mozikban! Lehet, hogy ez a film is olyan, amit a maga idejében kell nézni? Mi mindenesetre imádtuk a barátaimmal kamaszkoromban :-)

2018-11-21 19:00:02 Dedictví aneb Kurvaseneríká (2014) Sziez (?) #3

Egy Věra Chytilová filmet amúgy sem könnyű felülmúlni, ráadásul az Örökség tényleg nagyon jól sikerült. Kár volt másnak hozzányúlni.

előzmény: bambula (#2)

2018-11-21 18:52:57 Käre John (1964) / Drága John Sziez (?) #3

Sajnos annak idején 18 éven felüli volt, ezért nem engedtek volna be rá, így csak a film előzetese, meg a híre jutott el hozzám. Bizonyára értékes művészfilm volt, de akkoriban csak az járt róla szájról szájra, hogy merész szexjelenetek vannak benne, így sokan pornó gyanánt nézték :-)
Ebben a minőségében megelőzte a Decameront, a Filmmúzeum nagy filmslágerét, ami aztán később átvette a helyét az ilyesfajta igények betöltésében.
Nagyon hardcore-osnak nem gondolnám, mert a 60-as években, ha egy mell kivillant a filmvásznon, már az is a "merészség" netovábbja volt.

2018-11-21 12:01:20 Käre John (1964) / Drága John Sziez (?) #1

A 60-as évek híres-hírhedt szexfilmje! :-)

Rendben, köszi!

előzmény: Raul (#840)

2018-11-21 11:43:22 Dedictví aneb Kurvaseneríká (2014) Sziez (?) #1

Ez az "Örökség, avagy gútentág faszikáim" című Věra Chytilová film folytatása?