NinaLys

Regisztráció: 2017. április 24. (6 év, 11 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Bernardo Bertolucci, Franco Zeffirelli, Luc Besson, Pier Paolo Pasolini, Quentin Tarantino, Tim Burton
Színészek: Adrien Brody, Andy Garcia, Cillian Murphy, Glenn Close, Hans Matheson, Jeremy Irons, Joaquin Phoenix, Johnny Depp, Keanu Reeves, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep
Műfajok: dráma, életrajzi film, thriller, történelmi film

Nem: nő

Greta
Ördögi csapda
2 2021-08-26 3,4

2022-06-19 01:39:12 Horns (2013) / Szarvak NinaLys (4) #12

A vége miatt 4 csillag. Én elfogult vagyok "Potterrel", valamiért csípem. És Kinggel is, ezt meg a fia követte el - egész más, mint az apja stílusa, de itt-ott visszaköszön. Például ott, hogy a szarvak hogy manipulálják az embereket. Ez nagyon kinges volt!

Kár a végéért, nem írok lehetséges befejezés-ötleteket, mert nincs sok értelme. Viszont nem utáltam, jó hangulata volt, egynek simán elment! Előtte egy pocsék filmet néztem (a Sötét erdőt), ez ahhoz képest egy mestermű :)))

2022-06-18 15:38:54 The Forest (2016) / Sötét erdő NinaLys (2) #7

Még nem néztem végig, de már most tudom, hogy 2 csillagnál többet nem fog kapni. Többször kikapcsoltam, másnap újra... nehéz szülés volt. Volt egy atmoszférája, de nem filmes értelemben: nagyon nyomasztóan gagyi volt és nem akartam elhinni, hogy ez tényleg történik. Egyszerűen nézi az ember és várja, hogy mikor kezdődik a FILM... erre már majdnem a végén vagyunk. Elképesztően pocsék :D egy csillagnál azért több, mert amúgy szép az erdő.
A srác a lángoló Chicagoban volt tűzoltó, már ott sem csíptem annyira. Sunyi egy tekintete van.

Dormer pedig egy lapos, tehetségtelen ripacs. Nagyon-nagyon rosszul játszott - nem is játszott.

Egy ilyen saját alapötletet/helyszínt ennyire ki nem használni...! ez hihetetlen.

Nagyon-nagyon rossz, és nem azért, mert nem értettem. A két csillagot csak a füvező srác miatta adom, nagyon csíptem.

2022-01-20 19:05:43 The Dark (2005) / A múlt titka NinaLys (2) #2

A kamerakezelés olyan botrányos, hogy konkrétan émelygésem lett a sok rángatástól. Mintha egy tízéves gyerek rögzítette volna egy handycammel egy családi kiránduláson......................... :D Ehh. Egynek elmegy, de nagyon rossz sajnos. Pedig az alapsztori akár jó is lehetett volna. Wales, misztikum... hm. Kár, nagyon kár!

2021-08-29 19:30:22 The Grudge (2020) / Az átok háza NinaLys (1) #6

Pocsék.

2021-08-28 01:23:16 Beast (2017) / Vadállat NinaLys (2) #3

"Angol dráma" - inkább valami dán/svéd pszichothriller/-horror. Viszont annak meg rissz-rossz. Nagyon nyújtós, sehova se tartó frankenmovie, aminek a részei között nincs kapcsolat; szét van esve az egész. Beteg a hangulata, buta a története, valahogy erőltetett benne minden. Nem örülök, hogy megnéztem, jobb volna nélküle :) Plusz a szereplők végtelenül unszimpatikusak, főleg a nő, bár ez tök szubjektív dolog. Nyehh.

Nagyon sok szempontból csapnivaló. Vaskos kritikával tudnám illetni a nők torkán leerőltetni kívánt szemléletet, amit nyom a film, nem, nem és nem! Portman meg ugyanolyan, mint az összes többi szerepében. Biztosan lubickolt ebben a jólmegmondó alkotásban. Én szeretem a lélektani drámákat, Napok romjai, Senki többet - tudnám sorolni tovább, de ezzzz... eeeez egy rémtett, nem lélektani dráma :D Nem tudom, miért adtam meg rá a két csillagot, de talán azért, mert nem kapcsoltam ki az első félóra után. A belefektetett munka miatt és mert megadom az esélyt arra, hogy én nem értettem, vagy én nem voltam rá fogékony. Nagy hibája, hogy nem tér ki a főszereplő mentális problémáira, identitászavaraira és éretlen viselkedésére, csak látni, hatni hagyja. A vége is teljesen zavaros, talán a készítő tudja, hova akart kifutni.

Senki nem írt még... hm. Nem könnyítitek meg! :D
Hát, a téma az nagyon-nagyon nem könnyű. Még úgy is nyomasztó és szorongást kelt bennem, hogy nincs annyira kidolgozva, amennyire lehetne. Waldau visszafogottan, szemérmesen játszik, ez is tetézi az alapvetően idegesítő atmoszférát. A környezet is borzasztóan deprimáló, bár természeti oldalát tekintve szép. Eleinte nem tudtam, nem figyeltem, mire is megy ki a játék, de elég hamar világossá válik.
Ha már nem lett egy jó thriller, lehet még egy jobb dráma. Vontatott, emberi... mert az érem mindkét oldalában megláthatjuk az arcunkat; azok helyzetét is átélhetjük, akik "a hotelben" vannak és azokét is, akiket ők otthon hagytak..

Szorongásos, szeparációs szorongásos embereknek inkább nem ajánlom.

Mindent leírtak előttem. Végignéztem, azt sem lehet mondani, hogy utáltam volna. Még el is gondolkodtatott... de a szájbarágást és az üzenetet annyira túltolták, hogy ösztönösen hátrál tőle az ember. Az tetszett, hogy - irodalmi értelemben szólva - "keretes mű", a nyitó- és záróképet tekintve. Szép képsorozat volt, ott az elején és a végén is bele tudtam élni magam. De közben csak nagyon szívesen megráztam volna a főszereplőt! Nagyon bírtam a főszereplő zsaru társát! Ha a pasas rá hallgat és marad a seggén, ez az egész és az ő családi élete is békésebben alakult volna! :))))

Érdekes, hogy én ezt nem érzem horrornak, inkább pszichothriller, annak viszont érdekes volt. Voltak benne klisék, de egynek elment, szerintem szórakoztató volt. Jól játszott Moss, pont erre számítottam. Vasárnap du egy kávé mellé sima ügy. Ja, a befejezést nem szerettem, én biztosan nem így zártam volna le.