NinaLys

Regisztráció: 2017. április 24. (4 év, 7 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Bernardo Bertolucci, Franco Zeffirelli, Luc Besson, Pier Paolo Pasolini, Quentin Tarantino, Tim Burton
Színészek: Adrien Brody, Andy Garcia, Cillian Murphy, Glenn Close, Hans Matheson, Jeremy Irons, Joaquin Phoenix, Johnny Depp, Keanu Reeves, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep
Műfajok: dráma, életrajzi film, thriller, történelmi film

Nem: nő

4 2021-08-17 4,2

2021-08-29 19:30:22 The Grudge (2020) / Az átok háza NinaLys (1) #6

Pocsék.

2021-08-28 01:23:16 Beast (2017) / Vadállat NinaLys (2) #3

"Angol dráma" - inkább valami dán/svéd pszichothriller/-horror. Viszont annak meg rissz-rossz. Nagyon nyújtós, sehova se tartó frankenmovie, aminek a részei között nincs kapcsolat; szét van esve az egész. Beteg a hangulata, buta a története, valahogy erőltetett benne minden. Nem örülök, hogy megnéztem, jobb volna nélküle :) Plusz a szereplők végtelenül unszimpatikusak, főleg a nő, bár ez tök szubjektív dolog. Nyehh.

Nagyon sok szempontból csapnivaló. Vaskos kritikával tudnám illetni a nők torkán leerőltetni kívánt szemléletet, amit nyom a film, nem, nem és nem! Portman meg ugyanolyan, mint az összes többi szerepében. Biztosan lubickolt ebben a jólmegmondó alkotásban. Én szeretem a lélektani drámákat, Napok romjai, Senki többet - tudnám sorolni tovább, de ezzzz... eeeez egy rémtett, nem lélektani dráma :D Nem tudom, miért adtam meg rá a két csillagot, de talán azért, mert nem kapcsoltam ki az első félóra után. A belefektetett munka miatt és mert megadom az esélyt arra, hogy én nem értettem, vagy én nem voltam rá fogékony. Nagy hibája, hogy nem tér ki a főszereplő mentális problémáira, identitászavaraira és éretlen viselkedésére, csak látni, hatni hagyja. A vége is teljesen zavaros, talán a készítő tudja, hova akart kifutni.

Senki nem írt még... hm. Nem könnyítitek meg! :D
Hát, a téma az nagyon-nagyon nem könnyű. Még úgy is nyomasztó és szorongást kelt bennem, hogy nincs annyira kidolgozva, amennyire lehetne. Waldau visszafogottan, szemérmesen játszik, ez is tetézi az alapvetően idegesítő atmoszférát. A környezet is borzasztóan deprimáló, bár természeti oldalát tekintve szép. Eleinte nem tudtam, nem figyeltem, mire is megy ki a játék, de elég hamar világossá válik.
Ha már nem lett egy jó thriller, lehet még egy jobb dráma. Vontatott, emberi... mert az érem mindkét oldalában megláthatjuk az arcunkat; azok helyzetét is átélhetjük, akik "a hotelben" vannak és azokét is, akiket ők otthon hagytak..

Szorongásos, szeparációs szorongásos embereknek inkább nem ajánlom.

Mindent leírtak előttem. Végignéztem, azt sem lehet mondani, hogy utáltam volna. Még el is gondolkodtatott... de a szájbarágást és az üzenetet annyira túltolták, hogy ösztönösen hátrál tőle az ember. Az tetszett, hogy - irodalmi értelemben szólva - "keretes mű", a nyitó- és záróképet tekintve. Szép képsorozat volt, ott az elején és a végén is bele tudtam élni magam. De közben csak nagyon szívesen megráztam volna a főszereplőt! Nagyon bírtam a főszereplő zsaru társát! Ha a pasas rá hallgat és marad a seggén, ez az egész és az ő családi élete is békésebben alakult volna! :))))

Érdekes, hogy én ezt nem érzem horrornak, inkább pszichothriller, annak viszont érdekes volt. Voltak benne klisék, de egynek elment, szerintem szórakoztató volt. Jól játszott Moss, pont erre számítottam. Vasárnap du egy kávé mellé sima ügy. Ja, a befejezést nem szerettem, én biztosan nem így zártam volna le.

Az a dal...! Amiatt kap 4 csillagot. Megbabonázva hallgattam.
A film? Az tipikus Lynch. Se több, se kevesebb. Nem csalódtam, és még sokáig fogok rajta agyalni, de nem lesz a kedvencem.

2021-08-17 05:18:44 Signs (2002) / Jelek NinaLys (5) #34

Én nagyon szeretem ezt a filmet. Mel Gibson is jó, persze, de Phoenix az abszolút kedvenc. Az arcjátéka... <3 Állati... ARANYOS család! Ahogy ülnek ott egyik jelenetben alufólia sapkában hárman... az valami fergeteges volt :D Kedves, emberi, megható, hősies, igaz és igazi, értékteremtő, izgalmas, változatos, fordulatos és szívmelengető film!

2021-08-14 14:13:49 Puzzle (2018) NinaLys (4) #2

Én szerettem! Senki ne várjon egy nagyívű sztorit. Ez a film intim, mélyen matat, ha épp ebben a korban vagy, vagy hasonló dolgok foglalkoztatnak.

2021-08-14 11:19:01 Piercing (2018) NinaLys (3) #4

A zene miatt kap hármat. Zseniálisak benne a muzsikák! Értem én, mit szeretne a film és egy ideig én is azt szerettem volna... de útközben elhagytuk egymást. Elkezdtem belepörgetgetni, a trip-jelenetnél már nem szerettem az egészet, émelyített. De nem bántam meg, hogy beleakadtam; a "betétdalokat" hallgatni fogom!