narancs77

Félretettem hogy sokat ferdít a film, élveztem a zenei részeket, de így se tudom azt mondani hogy egy jó film volt, és felhőtlen 2 óra szórakozást nyújtott. Próbáltam "csak a szépre emlékezni", ahogy az egyik előttem szóló fogalmazott, de ettől a film a maga hatásvadászatával, középszerűségével, egyszerű story-leírásával (mert tényekről nem beszélhetünk :-) ) nem lesz jó.
Egyébként a sok hamisítással együtt is lehetett volna ebből egy ütős film, nekem nem kizárólag a hazugságokkal van bajom.

2018-02-06 00:16:48 Kincsem (2017) narancs77 (2) #36

Tipikus fos magyar film. Jobb szerettem volna egy filmet A Lóról.
De ez így csak egy bugyuta viccelődős förmedvény.

"Az elnök karaktere is tetszett hogy végre egy nem merev, komoly színész alakította az USA elsőszámú emberét!"
Nyííílván... Barack úr érájában nem egy republikánus merevséggel megáldott (fehér) elnököt fognak ábrázolni. Főleg egy ilyen eredeti alkotásban :-)

előzmény: Glasseye (#23)

Nem rossz, de a végén az i love you tényleg felesleges volt. Esetlen, valószerűtlen, giccses lett.
Ettől a jelenettől eltekintve a film messze nem az.

2013-01-12 20:32:33 The Descendants (2011) / Utódok narancs77 (5) #30

Nagyon jó, bár egyszer nekem is eszembe jutott a "George Clooney Hawaii-on"...

Ti kritikusok mindig nagyon jól kiszúrjátok hogy mi a film gyengéje. Ez eddig OK, csak arról feledkeztek meg sokszor, hogy a film nem kritikusoknak készül, hanem a pórnépnek. És ha a pórnép csak annyit ismer meg ebből filmből hogy mi megy Szudánban, akkor már megérte. Ezért kerekítek felfelé.

2012-08-25 23:58:19 A Thousand Words (2012) / Ezer szó narancs77 (2) #9

Ezt a mondanivalót elő lehet adni nyálmentesen is, viccesebben is, drámaiabban is. Szóval ennek a filmnek semmi nem sikerült.

2012-08-19 00:34:50 Battleship (2012) / Csatahajó narancs77 (1) #41

Nyálas hulladék fostalicska. Így tudom röviden jellemezni a filmet. :-)

2011-07-31 21:21:42 Super 8 (2011) narancs77 (3) #59

Nosztalgia ide vagy oda, ez a film lapos lett egy kicsit.

2011-07-06 22:09:34 [Mi legyen a KT szlogenje?] narancs77 #53

BonnyJohnny ezt ne folytassuk (itt legalábbis), mert erősen off, és a tudálékos érveléseidhez sincs kedvem.

2011-07-05 23:25:43 [Mi legyen a KT szlogenje?] narancs77 #47

Jól van igazatok van, lehet nem kellett volna felvetnem hogy időn túl érkezett. Nem akartam ezzel minősíteni, csak egyszerűen nem volt tiszta a kép. Ne értsetek félre, engem ez nem zavar, sőt valószínűleg dézi szlogenjére is fogok szavazni, csak azt sem tudnám mondani hogy ha valaki most beszólna ezért, hogy nincs igaza. Nem tudom miért, ez biztos a svéd vonal bennem, hogy ha szabályokat hozunk akkor tartsuk be. De ennyi, semmi több.
BonnyJohnny, te magad is leírtad ezt az első hozzászólásod első mondatában, hogy nehéz így objektíven ítélni, stb.
"Tipikus magyar gondolkodás, hogy belekötünk felesleges dolgokba (mondjuk későn leadott), ha már a minőségben nem tudunk." Nem erről akart szólni a dolog, sorry ha félreérthető voltam. :(
BonnyJohnny minden esetre köszi a lebarmolást, ezt nevezhetjük inkább tipikus magyar gondolkodásnak.

2011-07-04 22:37:43 [Mi legyen a KT szlogenje?] narancs77 #26

-ez

2011-07-04 22:37:14 [Mi legyen a KT szlogenje?] narancs77 #25

Lehet hogy én is a dézi által említett elégedetlenkedők közé fogok tartozni, de szerintem is sikerült elég sablonosakat kiválasztani. (Bocs, de ez ugye egy véleménykifejező site :) )
De ha ezt akarja a szerkesztőség, akkor szíve joga...
És dézi pályázata tényleg időn túl érkezett. Ez viszont nem túl korrekt ez a többiekkel szemben.

2011-06-09 15:49:27 [Szlogeníró pályázat] narancs77 #164

Még egy változat:
Kritikus Tömeg - ahol beindul a filmreakció!

2011-06-09 15:46:19 [Szlogeníró pályázat] narancs77 #163

Na még egy:

KT - ...és a film forog tovább...

2011-06-09 08:03:31 [Szlogeníró pályázat] narancs77 #162

Íme pár ötlet:

Kritikus Tömeg - A filmreakció!

Kritikus Tömeg - filmrajongók kis KáTéja

És ha filmes utalás kell, akkor Eastwood után szabadon:
Kritikus Tömeg - MAKES YOUR DAY! :))

Nagyon gagyi film. Béna történet, zavaróan valószerűtlen események. A mondanivalója szerintem inkább túlzás mint időszerű. A gonosz gyerekcsapat nevetséges. Sokan a Descent-et emlegetik - szerintem a nyomába sem ér. Egyedül a végében van egy kis teljesítmény, a többi számomra nulla.

Giccshalom. Majdnem nézhetetlen.

2010-10-05 09:09:13 Orphan (2009) / Az árva narancs77 (2) #19

Szánalmas... Unalmas klisék, erőltetett történet, valószerűtlen események.

2010-08-30 10:51:13 Repo Men (2010) / Végrehajtók narancs77 (3) #21

Tisztelgés vagy lopás, ezt majd eldönti a pénz amit egymásnak fizetnek Hollywoodban :)

2010-06-17 23:21:56 Old Dogs (2009) / Vén csontok narancs77 (1) #7

Ritka szar film...

2010-03-19 01:03:34 Avatar (2009) narancs77 (3) #824

Azt hiszem az alapsztoriból sokkal többet - és főleg jobbat - ki lehetett volna hozni. Akkor kezdtem elszomorodni, amikor már-már a 80-as évekbeli akciófilmek kliséit véltem felfedezni, illetve amikor elkezdtem rohadtul unni a naaaaagy csatajelenetet.
Nagyon sajnálom, mert az alapsztori tetszik, a film látványvilága is baromi jó, de hát a szájbarágós "mondanivaló", a mesefilmbe illő gonosz, az egyszerű karakterek, a zéró jellem-kidolgozottság...ÁÁhh. Elront mindent.
Az meg már néha szánalmas, hogy sok helyen a CGI kidolgozottsága, karakterek mozgása messze elmarad attól a szinttől, amit ma más filmek produkálnak. (Bár elképzelhető hogy a 3D bekavar valamit - nem tudom..)
Ennyit a filmről.
A közönség reakciójáról meg annyit, hogy semmi gond nincs azzal hogy ennyire eladható ez, hisz' új techno, mindenki kíváncsi rá.
Az viszont már elszomorító, hogy valakinek ezek az egyszerű mondanivalók még jelentenek újdonságot, katarzis élményt.
Már nem tudok egy jót hümmögni elismerően azon, ha egy amerikai filmben megmondják nekem (explicite...), hogy nem illendő háborús okot keresni, ha valójában csak egy nemzet kincsére vágyunk. Kedves hálivúd, ez a ti szátokból már nevetségesen hangzik!
Kedves hálivúd, ez a ti szátokból már nevetségesen hangzik!

Tényleg kicsit szájbarágós. És nekem a kislány jellemváltozásának ábrázolása nem igazán tetszett. Az első jelenetben egyszerű kislány, a második jelenetben már hazafi, a harmadikban Hitler-fan. Kétlem hogy ez így működne, és ezt egy színjátszó szakkörös is kivitelezi...Többet vártam volna. A film egyetlen, de hatalmas erénye a téma különös megközelítése.

2010-01-09 23:43:42 The Fall (2006) / Zuhanás narancs77 (2) #38

Valahogy végig azt éreztem, hogy ez a film a típusának egy huszadrangú imitátora. Nekem a képek is így hatottak. Vontatott.

Unalmas film számomra. Gyenge poénok, gusztustalansággal operál... - szánalmas.

Szerintem akciófilmként kevesebb egy egyszerű akciófilmtől, drámaként kevesebb egy jó drámától, doku-jellegű filmként kevesebb egy doku-jellegű filmtől. Ha nincs ez a film, akkor is elgondolkodok a témán, semmiképpen nem ez az alkotás fog ösztönözni. Szóval, jó korrajz, jó alakítások, de valahogy semilyen és unalmas marad számomra ez a film. Mindenkinek vannak ilyen filmjei :)

2009-06-21 17:25:11 Home (2009) / Otthonunk narancs77 (3) #7

Valóban szájbarágós a film, ez engem sem fogott meg. Viszont gyanítom, hogy a tömegek megszólítása, elgondolkodtatása érdekében kapta ezt a stílust, mint ahogy a gyönyörű képeket is. Erre manapság szükség van sajnos, ha nem csak a "szokásos", egyébként is már jól informált közönséget szeretné megcélozni.
Talán még inkább szájbarágósabbnak kellett volna lennie, hogy egyes nézők ne gondolják azt, hogy a természetet csak ott kell megőrizni, ahol tetszetős az ember számára, hanem "kinn a francban" is, "ahol senki se jár". Lehet hogy egy sokkal nagyobb rendszerben sokkal fontosabb szerepet tölt be, mint a mi kis esztétikai érdekünk...
Hála a készítőknek és a jó Istennek, hogy készülnek még ilyen filmek is, így egy-egy videózós környezetismeret órán talán nem a Terminátor X.-et fogják nézni a kisiskolások.

2009-03-09 01:03:16 Vicky Cristina Barcelona (2008) narancs77 (3) #41

Középszerű film.

2009-03-09 01:00:52 Valkyrie (2008) / Valkűr narancs77 (3) #105

Nem tudott lekötni ez a film, pedig érdekel a téma. Jobbra számítottam. Tom Cruise nem tetszett.

2009-03-09 00:28:12 Australia (2008) / Ausztrália narancs77 (1) #42

Régen láttam ennyire gyenge filmet. Unalmas, néhol már-már viccesen primitív. Egy-két poén volt ami értékelhető...

2008-05-03 01:15:04 Pulp Fiction (1994) / Ponyvaregény narancs77 (5) #46

Hát ez még tévében is ütött...
Pedig már láttam vagy kétszer.

2008-04-19 02:00:21 La Môme (2007) / Piaf narancs77 (4) #6

Nem éreztem hogy az idősíkok közötti ugrálás megölte volna az élményt, sőt. Viszont a filmet talán inkább egy korábbi idősíkkal kellett volna befejezni. Az amcsi jelenetek valóban gyengék.

Én sem néztem eddig Simpsonst, de ezek után... beszerzek egy pókmalacot! ;)

2008-03-02 01:49:03 Inland Empire (2006) narancs77 (3) #59

Ha 100 perces lenne a film akkor szerintem jó lenne. De így dög unalmas néha...
Mintha egy huszadrangú Lynch imitátor rendezett volna a MD alapján. A kép meg szörnyű.