Dangar

Regisztráció: 2017. január 23. (4 hónap)

Műfajok: horror, sci-fi, thriller

2 2017-04-29 3,1
Predators
Ragadozók
3 2017-04-11 3,1

Szerintem már ez a "lesöpörjük az asztalt aztán miénk a világ"-dolog sincs rendesen kigondolva. Elsőre jól hangzik, persze: megmarad az infrastruktúra meg minden és csak az övék lesz a bolygó - igen ám, de ha csak a gazdag górék maradnak, ki fog dolgozni a jelenlegi 7 milliárd "rabszolgájuk" helyett (lásd.: 21. századi valóság)? Ki fog termelni? Ki fogja felépíteni a világot a saját képükre? A zombik? Vagy csinálnak magukból egy planétányi klónt, akik mind magukat hiszik majd eredetinek - vagyis b***nak majd csicskázni? Mi lesz az ökoszisztémával, amit szintén kiírt a vírus? Azonkívül nem hiszem, hogy zombi-disznó húsa túl tápláló eledel lenne...

előzmény: Dorian Gray (#9)

2017-05-19 21:47:35 Alien: Covenant (2017) Dangar (?) #55

Ejnye! Most telibe spoilerezted itt nekünk a furul(y)át meg a robot-smacit és ezzel arctámadót nyomtál a felhõtlen szórakozásunk képébe!
Pedig már a pénztárnál álltam, basszus! ;) :D

Akciós látványfilm azzal a nem elhanyagolható negatívummal, hogy az akcióból nem sokat látni...más szóval olyan csokitorta, amelyben sem a csokit, sem a tortát nem igazán érezhetjük.
Marad hát a marcipán Alice-sztori a tetején, de az meg (már ami megmaradt belõle + amit most hozzácsaptak) erõs íz-zavar, annyi bukfenccel (mármint logikai) és kérdõjellel, hogy Raccoon összes zombijának jutna belõle fejenként kettõ és fél.
Buta, hatásvadász, klisés WTF-tanulmány - ugyanakkor nem tartom teljesen nézhetetlen, kritikán aluli fércmûnek. Szigorúan popcorn-pusztító agyshutdown célokra megteszi, illetve akinek bejött az eddigi RE-termés, az jó eséllyel a Final Chapter után sem fog az esernyõjébe dõlni a csalódottságtól, de a Resident Evil névhez cseppet sem méltó, ahogy eddig egyetlen "Kaptár"-film sem volt az.
Ez a mûfaj interaktív formában az igazi.

Ja, és azt már a pelenkás Resi-fanok is vágják, hogy Albert Wesker soha a büdös életben - vagy akár halálban - nem mondana olyat, hogy "Segítség!" .

2017-05-18 18:06:04 Alien: Covenant (2017) Dangar (?) #35

Ez a beszéd! Én mondjuk elolvasom a kritikákat, de akkor sem mások véleménye alapján megyek vagy nem megyek moziba.
A Covenant nálam akkor is must see kategória, ha itt maholnap a Kis Vuk alá süllyed. :D

előzmény: Critics Office (#33)

2017-05-17 13:08:39 Boundin' (2003) / Hoppszahopp Dangar (3) #10

Bájos kis szösszenet a megszokott Pixar minőségben (na jó, kicsit talán alatta) - de a lentebb felvésett gondolatnovellámat azért a megtekintés után is tartom:
Kinek juthatott eszébe ez az alap...? :)

Azért ez mekkora már: kutyával menni a moziba pingvineket nézni. :)
Ennél már csak az lenne abszurdabb, ha egy színházi "Macskák" előadásra is elvinné.

Esete válogatja, de generálban szerintem nem érdemes offenzíven fellépni, pláne jól nevelt, szelíd lényként (üdv a klubban!) nem. Lazán odafordulsz és egy visszafogott "psssssszt" általában beválik - azaz nem lövünk, csak meglebegtetjük a stukkert, akármennyire is kikívánkozik az az elsöprő kaliberű "kussoljatok már, b*** meg!". :)

Egyik ismerősöm elmondása szerint anno azzal fordult hátra egy hasonlóan zajos haveri társasághoz (ha jól emlékszem a Rush-t nézték), hogy "ajánlhatok egy olcsó házimozi rendszert?".
Még a stáblista alatt is csendben ültek. (bár hozzáteszem, testépítő a srác...) :)

...sőt, ha már itt tartunk, meg is írnám. :)

előzmény: Dangar (#10)

Könyvet lehetne írni ezekből. XD
És én meg is venném!

Tovább kellett volna gondolni ezt a koncepciót a tervezõasztalnál, esetleg lepacsizni Hollywooddal egy jó kis dzsungeles Terminator-spinoff reményében, mert a butácska, filmplusszos összkép ellenére volt benne fantázia.
Tipikusan olyan film, ami nem azért 2 csillagos (nálam), mert rossz - egyszerûen csak üres. Mondhatni "semmilyen".