Dangar

Regisztráció: 2017. január 23. (5 év, 5 hónap)

Műfajok: horror, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, japán
Korszakok: 1980-

Születési év: ?
Lakhely: ?

Les fugitifs
Négybalkezes
4 2022-05-08 3,8
Spiral: From the Book of Saw
Spirál: Fűrész hagyatéka

4 2021-10-26 3,8
Észveszejtő

2 2021-10-23 3,7

2022-05-16 07:46:39 Katinka (2022) Dangar (?) #2

Demagóg leszek (vagyis az igazat mondom, ami a hazugoknak nem fog tetszeni...), sőt, off is, de bőven vannak példaképnek beillő, tisztességes, alázatos, szorgalmas sportolók ebben a szebb napokat látott országban (igaz, őket nem a blikk meg a ckm címoldalán kell keresni...). Miért pont a legaljának loptakhoztak össze százmilliókat egy filmre? Miért pont ennek a nagyarcú, arrogáns és az extrém végletekig jellemtelen bulvárcafkának kell emléket állítani a vásznon?

A kérdés költői, mint errefelé lassan már az összes. Fogadni merek, hogy hamarosan jön majd egy Dzsudzsák film is a diplomata labdazsonglőrről, de ott már nem állnak meg a milliárdos büdzsé alatt.

2022-05-16 07:27:45 [Melyik színész a kedvenc Batmaned?] Dangar #4

Bale, méghozzá azért, mert vele sikerült az, amit korábban csak félig-meddig tudtak összehozni: egy olyan színészt választani, aki egyszerre tökéletes Batman és Bruce Wayne. A képzeletbeli dobogóm második és harmadik fokára Keaton és Kilmer kerülne. West munkásságát (mint Batman) csak mémekből ismerem :D, Conroy eddig tudtommal "csak" szinkronhang volt (annak mondjuk zseniális), Pattinson nagyjából rendben van, de nem kiemelkedő, Affleck meg Clooney pedig az orbitális casting fail tankönyvi esetei.

2022-05-10 19:03:10 The Batman (2022) / Batman Dangar (3) #74

Én inkább úgy mondanám (mondtam volna), hogy Pattinsonnak nincs olyan igazi férfias, Batman-es kiállása (Clooney-t nem venném ide, mert őt eleve paródiának szánták szerintem...). Keaton, Kilmer, de főleg Bale (és beöltözve még Affleck is) hihetőbb hősfigurák voltak, és nem azért, mert deltásra gyúrták magukat. Szó se róla, izomból Pattinson is magára kapott jópár kilót, nem lötyög rajta a denevércucc, de hiányzik belőle valami hűvös, tekintélyt parancsoló plusz, ami még az átlagosabb testalkatú kollégáiban is megvolt.

előzmény: deniro2 (#73)

Az első trailerek és a negatív fogadtatás alapján tartottam tőle, hogy sikerül a legutóbbi Fűrész-mozit is alulmúlni - de kellemeset csalódtam! Persze közelről sem reformálja meg a szériát (mintha még szándékosan távolodna is tőle), de tulajdonképpen teljesen rendben van. A dialógusok mondjuk nem túl eredetiek (random nagydumás feka buddy cop movie sokadik rész + folyamatos káromkodás), a sztori is elég klisés, és a kötelező "csavar" is kiszámítható. Azt sem értem, miért kell telenyomni 2bites rap számokkal minden olyan filmet, amiben afroamerikai a főszereplő, mert ehhez a témához aztán pláne nem passzol az ilyesféle aláfestés. Chris Rock amúgy - a helyenként irritálóan túltolt "faszagyerekeskedést" leszámítva - nem volt annyira rossz, mint a lawrence & smith féle vállalhatatlan ripacsduó amire előzetesen számítottam.

A végeredmény nálam összességében pozitív.
Örülök, mert végig érezhető a szándék, hogy hozzátegyenek valamit (mármint, valami jót) a Fűrész-univerzumhoz - még ha ezt új név/cím alatt is teszik.
A Spiral tisztességes iparosmunka lett: nem megváltás, de nem is egy vérszegény, időhúzó filler/spinoff.

...és hát manapság ez már jóval több, mint amit egy-egy bejáratott moziszéria X-edik folytatásától elvárhatunk.

2022-05-04 10:23:33 Dr. Dre: I Need a Doctor (2011) Dangar (?) #3

Simán törölni kellene. Zéró filmművészi értéke van, a zeneiről meg inkább ne is beszéljünk...

előzmény: ZoLeEe (#2)

2022-04-28 13:50:31 [Humor] Dangar #28

...és akkorra már átlag 88 órás lesz egy film hossza. Heti bérlet kell majd a mozikba...

előzmény: Raul (#26)

Attól, hogy önirónikusan kimondják: ez csupán egy üzleti megfontolásból összetákolt, erőltetett folytatás, még nem lesz kevésbé erőltetett folytatás. Csak mert valaki beismer egy bűnt, attól még nem lesz bűntelen.
És ezzel együtt is lehetett volna jó - de legalábbis tűrhető - film a Resurrections.
Nagyon nem lett az...

2022-04-05 07:15:32 [Megérdemelte-e az Oscart...] Dangar #11709

Van, amiből egy is túl sok.

előzmény: timidwolf25 (#11707)

Sok jól sikerült klasszikus és legalább annyi brutálisan rossz film fűződik a nevéhez. Mint a "feláldozható" akciófilmes haverjai, szerintem ő is inkább egy jól bevált karakter, semmint zseniális színművész, de nincs is ezzel semmi baj.
Számomra a két legikonikusabb szerepe John McClane (Die Hard) és Korben Dallas (The 5th Element).

2022-03-28 15:11:53 [Megérdemelte-e az Oscart...] Dangar #11672

Ez kell a népnek. Bulvár szánalom meg ripacs műbalhék. Nesztek, "a világ legjobb színésze".
Lehet tapsolni. Ennyit is ér az egész.

előzmény: Joeker81 (#11668)