Dangar

Regisztráció: 2017. január 23. (2 év, 5 hónap)

Műfajok: horror, sci-fi, thriller

The Dark Knight Rises
A sötét lovag: Felemelkedés
4 2019-06-25 4,0
Toy Story 2
Toy Story - Játékháború 2.
3 2019-06-25 4,0
Avengers: Endgame
Bosszúállók: Végjáték
3 2019-04-28 3,9
Transformers: Revenge of the Fallen
Transformers: A bukottak bosszúja
1 2019-03-15 2,6

2019-07-19 14:05:11 [Hamarosan a mozikban!] Dangar #6417

Na, ez egy instant no thanks...

Alapvetően nem katasztrófa, ha egy filmnek totál nonszensz a története - hogy ne menjünk messzire: ilyen az első Street Fighter mozi is. Csak míg ott volt önirónia, humor, némi dinamika és valamennyire még emlékeztetett az SF világára (vagyis JeszKar véleményével ellentétben szerintem pont ezek a 94-es eredeti pozitívumai) , addig a Chun-Li Legendája kínosan komolyan próbálja venni ezt a bizonyos nonszensz-t, ráadásul teszi ezt valami hihetetlenül unalmasan és súlytalanul. Ha hozzávesszük a röhejes CGI hókuszpókuszokat, logikátlanságokat és béna dialógusokat...nos, talán nem kell részletezni a végeredményt. Hogy akkor mégis mi menti meg - legalábbis egyelőre - a karótól?
Kristin Kreuk továbbra is gyönyörű (bár ez a világverő amazon-szerep valahogy nem passzol a 40 kilójához...), Robin Shou a két Mortal után megint odatette magát, Neal McDonough még mindig ideális főgonosz-figura, és Chris Klein-nak is volt 1-2 jópofa megmozdulása...ja, plusz kapunk pár frankó beállítást Hong Kong és Bangkok főszereplésével - de ennyi, és nem több. A JCVD-féle SF mára kult mozi lett, ez viszont gyorsan el lett felejtve - és nem véletlenül: Gyenge, unalmas, ötlettelen film.

Amúgy szerintetek az Ázsiában felnőtt, ír származású Bison miért beszéleget OROSZUL a lányával (akit egyébként Rose-nak hívnak) ?

Nem hittem volna, de újranézés után ezt is fel kell húzzam egy gyengécske hármasra. A jelek szerint nálam az emlékek megcsúnyulnak...:D
Szóval szakmailag egy elég halovány film, technikailag közepes, alakítások szempontjából éppen elmegy, a sztori meg olyan, amilyen...viszont mindebből egy szerethetően butácska, szórakoztató elegyet sikerült összeszerencsétlenkedni. Vannak benne jó dumák, vicces jelenetek, haláli figurák (Julia Bison-ja telitalálat, de Zangief szövegein is szakadni lehet) - bár kicsivel több, látványosabb harcművészet és kevesebb Rambózás így is elfért volna. Ahogy mondani szoktam: Inkább "elmegy", mint "oké", de azért nem "rossz". :)

2019-07-13 17:01:11 [Filmet keresek] Dangar #2492

Azt hiszem ez lesz az. Nagyon köszi. :)

előzmény: bambula (#2491)

2019-07-13 13:18:39 [Filmet keresek] Dangar #2490

Szió! Két régebbi film címét keresném.

-Az egyik egy női autóversenyzőről szól, aki talán dragsterekkel versenyez, de a férje/pasija nagyon nem örül ennek. Ha jól emlékszem dühében fel is gyújtja a csaj versenyautóját. nyolcvanas-kilencvenes évek.

-A másikban két üzlettárs - egy fiatal szépfiú-kinézetű meg egy idősebb, szakállas - elmennek egy sítúrára a barátnőikkel. A fiatalabb csóka becsempész egy pisztolyt, mert valamiért meg akarja ölni az idősebbet, majd végül mindenkit. Emlékeim szerint szinte végig a havasokban és egy tipikus hegyvidéki apartmanban játszódik a film. Végül az idősebb fickó nője győzi le a srácot, bár ez elég ködös. Kilencvenes évek, esetleg korai kétezres.

Előre is köszi!

2019-07-09 21:40:59 Oblivion (2013) / Feledés Dangar (4) #130

A lentebb már kitárgyalt ellentmondások ellenére tetszett. Kicsit kiegyensúlyozotabb, kevésbé kiszámítható cselekménnyel és erősebb befejezéssel (mondjuk kiderülhetett volna, hogy az eredeti Jack Harper nem halt meg, hanem valójában ő az 52-es. Vagyis a tulajdonképpeni "főszereplő" csak pár percig szerepelt a filmben, mindvégig a klónja történetét követtük, aki összehozta a happy end-et. ) nagyobbat ütött volna, de így is megérdemelt a négyes. Cruise-t az isten is sci-fi főszereplőnek teremtette, mással nem is tudnám elképzelni a filmet (oké, talán még Christian Bale-lel. :) ).

A leírást nem ártana módosítani, mert ez így elég zagyva...

Sok év után újranézve be kell valljam, nem is tűnt akkora menthetetlen, 2bites borzalomnak, mint emlékezetem pöcegödre azt sejtetni merte - szimplán csak egy szörnyen rossz, igénytelenül összetákolt film, de megvan a maga szórakoztató értéke. A "színészek" borzalmasak, talán egyedül csak Robin Shou veszi komolyan a dolgot, a halovány sztorit meg mintha a forgatás közben írták volna. Azért legalább igyekeztek a karaktereket a játékokban látottakhoz hasonlóan megjeleníteni: valamivel jobban festenek a jelmezek, mint az előzményben (Nightwolf különösen cool lett!), de a trükkök és effektek egyszerűen röhejesek, abszolút kritikán aluliak - ne szépítsük (mert nincs mit): katasztrófa az egész.
Ami talán még pozitívum, az a zene (Scooter, The Future Sound of London, etc) és Irina Pantaeva csini pofikája. :)

Szóval kap egy "MERCY-t" és valahogy átvergődik a kettesbe...

2019-07-02 16:49:02 Toy Story 3 (2010) / Toy Story 3. Dangar (4) #112

Egy érdekes kérdés motoszkál bennem:
A játékok most akkor éreznek fájdalmat vagy nem?

Az oviban ugye alaposan megdolgozzák őket és ettől ki is akadnak teljesen. A gurulós telefont is "megtörik". Viszont amikor Buzz vagy éppen Woody karja konkrétan leszakad, akkor meg semmi, simán elvannak. Krumplifej is gond nélkül darabokra esik. :D

2019-07-02 12:10:09 Mortal Kombat (1995) Dangar (3) #22

Egy ötös skálán inkább kettest érdemelne, de az az itteni besorolás szerint "rossz", márpedig az MK minden negatívuma (és bizony ilyenből akad egy pár...) ellenére nem egy rossz film. Olyan 2,5-ös. :)